Skocz do zawartości

ringi ccfl - zalozone- fotka jak wyszlo


premier

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mam pytanie odnosnie tych ringow - co w nich siedzi jaka zarowka czy dioda ze je widac w dzien i jest to normalne biale swiatlo zarowkowe a nie ksenonowe - wlasnie o taki efekt mi chodzi i nie wiem co zastosowac do podswietlenia ringow

 

wiec moze wiecie co to za zarowka czy dioda ze daje takie swiatlo i sie nie nagrzewa by nie uszkodzic ringu

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnosnie tych ringow - co w nich siedzi jaka zarowka czy dioda ze je widac w dzien i jest to normalne biale swiatlo zarowkowe a nie ksenonowe - wlasnie o taki efekt mi chodzi i nie wiem co zastosowac do podswietlenia ringow

 

wiec moze wiecie co to za zarowka czy dioda ze daje takie swiatlo i sie nie nagrzewa by nie uszkodzic ringu

 

Pozdrawiam

 

Kolego, poczytaj o technologii LED i CCFL :)

LED to 80zl na allegro, jak mi oplacisz wysylke, to Ci taki badziew sprezentuje w celach naukowych (zalega mi w bagazniku).

CCFL to zupelnie inna bajka zarowno napieciowa jak i wizualna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w uproszczeniu... CCFL (zimna katoda), to taka "swietlowka" (zasilana wysokim napieciem), ktora znajdziesz m.in. w xero lub skanerach do komputera. Daje super jasne swiatlo.

 

btw. CCFL jest tez uzywane do podswietlania monitorow/telewizorow LCD. Jest tez wykorzystywane w niektorych komorkach (w tych samych celach).

 

Dzieki temu, ze jest to najjasniesze dostepne tanio zrodlo swiatla...ringi CCFL widac w dzien.

Ringi LED....widac (ale tez slabo) tylko w nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec tak, ja jestem po montazu ringow w kolorze xenon i powiem wam tyle bajka chyba nawet lepiej jak orginał hehehhe w dzien widac a w nocy idzie jezdzic na samych ringach takie swiatło chodz nie ukrywam ze troche sie napracowałem z montazem bo to nie takie proste jak sie wydawało. ale generalnie jestem zadowolony i to bardzo . jutro beda foty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec tak sie prezentuja ringi od SŁOWIKA

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/08d27edebc6b68e6.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/cc6b81713da4c824.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/32f78c5af20cfb2f.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3b2dbc1901f48733.html

 

ocena nalezy do was , moim zdaniem rewelacja i dodam ze smialo mozna na nich jezdzic w dzien. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!! Wielka promocja na ringi w kolorze XENON komplet 4 sztuk z przetwornicami i zaczepami tylko 300 zł + przesyłka!!! Cena dla forumowiczów! Pozostało mi juz tylko kilka kompletów!!

 

co to ma byc allegro 2 :mad2: :mad2: :mad2: :mad2: czy forum??lekka przesada

po1. CCCP- cep cepowi cupnął poduszkę :mrgreen:


po2. Respekt dla Swiezakow :twisted2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!! Wielka promocja na ringi w kolorze XENON komplet 4 sztuk z przetwornicami i zaczepami tylko 300 zł + przesyłka!!! Cena dla forumowiczów! Pozostało mi juz tylko kilka kompletów!!

 

co to ma byc allegro 2 :mad2: :mad2: :mad2: :mad2: czy forum??lekka przesada

 

Bez przesady. Jakbym chciał coś kupić to wolałbym brać od "kolegi" z forum, który na dodatek ma promocję i pewny towar niż szukać okazji na allegro. Nie widzę żeby ktoś z administracji lub użytkowników miał do niego jakieś uwagi czy pretensje o tą agitkę.

Pozdrawiam

Freude am Fahren - anytime, anywhere

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!! Wielka promocja na ringi w kolorze XENON komplet 4 sztuk z przetwornicami i zaczepami tylko 300 zł + przesyłka!!! Cena dla forumowiczów! Pozostało mi juz tylko kilka kompletów!!

 

co to ma byc allegro 2 :mad2: :mad2: :mad2: :mad2: czy forum??lekka przesada

 

Bez przesady. Jakbym chciał coś kupić to wolałbym brać od "kolegi" z forum, który na dodatek ma promocję i pewny towar niż szukać okazji na allegro. Nie widzę żeby ktoś z administracji lub użytkowników miał do niego jakieś uwagi czy pretensje o tą agitkę.

 

łykacz z ciebie :twisted2: :twisted2:

Prowadziłeś kiedyś BMW? To jest adrenalina, to jak narkotyk - wciąga. Jesteś królem świata i nikt ci nie podskoczy :diabel_faja:





Nowe forum BMW tylko dla serii 3

http://www.3er.pl

warto tam być!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!! Wielka promocja na ringi w kolorze XENON komplet 4 sztuk z przetwornicami i zaczepami tylko 300 zł + przesyłka!!! Cena dla forumowiczów! Pozostało mi juz tylko kilka kompletów!!

 

co to ma byc allegro 2 :mad2: :mad2: :mad2: :mad2: czy forum??lekka przesada

 

Bez przesady. Jakbym chciał coś kupić to wolałbym brać od "kolegi" z forum, który na dodatek ma promocję i pewny towar niż szukać okazji na allegro. Nie widzę żeby ktoś z administracji lub użytkowników miał do niego jakieś uwagi czy pretensje o tą agitkę.

 

Zle patrzysz:

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?p=509123#509123

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry sorry sorry - biję się w piersi i składam samokrytykę!!! :duh: :duh: :duh: :duh: :duh:

Jak ja to przeoczyłem!?!

Sorry kapitan_planeta i inni :doh: :doh: :doh: :doh: :doh:

 

Co nie zmienia faktu co do tego co napisałem wcześniej:

Jakbym chciał coś kupić to wolałbym brać od "kolegi" z forum, który na dodatek ma promocję i pewny towar niż szukać okazji na allegro

Pozdrawiam

Freude am Fahren - anytime, anywhere

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Jestem po probie montazu ringow ...i jak sie okazuje przy lampach xenonowych nie jest to takie hop-siup - mam bixenony firmy AL po lifcie, 2002r. :duh: .

 

Otoz ring ma za mala srednice by przejsc calkiem za soczewke bixenonu (sprzedawca upiera sie ze ring jest dobrze dobrany, choc wg mnie powinien byc wiekszy - choc u Mike'a tez widze ze jest taki jakby za maly) .

 

Problem polega na tym ze gorne mocowanie ringu - te 2 klipsy trzymajace ring od gory, na bixenonie , tj. soczewce zaczepiaja o ten czarny plastik lampy - uniemozliwiajac jej prawidlowe zlozenie . A jak wlaczymy lampe i caly wklad lampy idzie do gory to juz wogole - solidnie nie miesci sie i ociera .

 

Przesuwanie klipsow nic nie daje, na dole ring z kolei nie ladnie odstaje, a jak go tam przymocowac ? :worried:

 

Mam nadzieje ze fotki nieco zobrazuja moj problem ...

 

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//www.members.lycos.co.uk/piotres2/ringie46/1.jpg

 

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//www.members.lycos.co.uk/piotres2/ringie46/2.jpg

 

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//www.members.lycos.co.uk/piotres2/ringie46/3.jpg

 

 

 

Teraz prosba do tych ktorzy montowali ringi w lampach bixenon po lifcie w e46 - Mike ? :mrgreen: . Jak Wy rozwiazaliscie ten problem ?

 

Sprzedawca czyli "kolega z forum" Słowik mial mi przesłac zdjecia z montazu tych ringow w identycznych lampach ale cos sie mu nie spieszy z tym :duh: . Zarzeka sie ze ring jest dobrze dobrany i ze musi pasowac :duh: .

 

Ring do tej wewnetrznej lampy pasuje idealnie .

 

Takze licze na wasza pomoc . :cool2: Z gory dzieki.

 

Zaraz sie spytam Słowika do jakich modeli BMW pasuja te ringi ktore mam , niech mi napisze dokladnie.

 

pozdrawiam

Piotrek

Edytowane przez piotres
Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry sorry sorry - biję się w piersi i składam samokrytykę!!! :duh: :duh: :duh: :duh: :duh:

Jak ja to przeoczyłem!?!

Sorry kapitan_planeta i inni :doh: :doh: :doh: :doh: :doh:

 

Co nie zmienia faktu co do tego co napisałem wcześniej:

Jakbym chciał coś kupić to wolałbym brać od "kolegi" z forum, który na dodatek ma promocję i pewny towar niż szukać okazji na allegro

 

od tego jest inny dzial :twisted:

po1. CCCP- cep cepowi cupnął poduszkę :mrgreen:


po2. Respekt dla Swiezakow :twisted2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da sie zlapac na ten ostatni zabek, bo ring ma za mala srednice by wejsc glebiej na soczewke xenonu :!: . A nawet jesli sie to uda to bedzie mocno odstawal na dole, bedzie tam wisial w powietrzu co tez nie wyglada zbyt fajnie, no i przy mocnym docisku na gorze bedzie ocieral soczewke :evil: .

 

TEN RING NA bi-XENON jest za maly, tylko dlaczego nikt nie chce spojrzec prawdzie w oczy i stwierdzic to :mad2: !? Przeciez on powinien sie chowac za soczewke, wtedy nie przeszkadzalby ani mechanizmowi opuszczania/podnoszenia wkladu lampy, ani nie kolidowalby z plastikiem lampy .

 

I dlaczego producent tych ringow na to nie wpadl ? :mad2: Trzepie tylko jeden rozmiar ringow chcac wmowic ze musi on pasowac do kazdej lampy ?!

Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ringi są jednakowe ? te na postojowe i na xenon ? no na te postojowe/długie idealnie pasował ale na xenon już jest minimalnie mniejszy ale w montazu nie przeszkadzało to jedynie górą jest lekko większa ''szczelina'' między rurkami , dla mnie zastanawiające jest to co to za ringi , na pewno do E46 ? nie powinno być problemu z mocowaniem - spięciem ich górą
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da sie zlapac na ten ostatni zabek, bo ring ma za mala srednice by wejsc glebiej na soczewke xenonu :!: . A nawet jesli sie to uda to bedzie mocno odstawal na dole, bedzie tam wisial w powietrzu co tez nie wyglada zbyt fajnie, no i przy mocnym docisku na gorze bedzie ocieral soczewke :evil: .

 

 

A ja sobie kupilem za granica bez promocji, wyszlo mi 360zl z bankowymi oplatami, wysylka, dotarlo w 4 dni i nie bylo najmniejszych problemow z montazem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To rewelacyjnie Papik :D Do tej pory tez nikt nie miał problemów z montarzem oprucz jednego z kolegów....

 

No wiesz, moje byly w 100% dedykowane do Compacta :) A jak cos jest do wszystkiego to jest do niczego :)

Ja jutro mam drugie podejscie do silniczka, zostala mi uszczelka i podkladka :) Wole nie zostawiac, bo silniczek w stanie "nowka" dostalem.

A stary jest w stanie rozkladu :)

 

Co do ringow, to faktycznie lampy normalne sa ciut mniejsze od xenonow :) Moje ringi tez troche odstaja ale tak ma byc..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ze w e36 sa dwa identyczne rozmiary i podejzewam ze rozmiar okregu lampy moze byc podobny do e46...ale moge sie mylic...moze masz od e36 albo od coupe...

 

Ja mam te z allegro juz ponad pol roku,ale zaluje jak zobaczylem wasze :evil: wczesniej nie znalazlem tych CCFL i wzialem te z allegro :mad2: trzeba szybko pomyslec zeby zmienic :8)

B M W
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kamil : ja sprzedaje te swoje, kolor bialy . Beda pasowac do E36 :) . Cena promocyjna, jak podalem wyzej. Daj znac na PW jak bedziesz chetny .

 

@Mike68 : tak ringi sa jednakowe . A mozesz sprawdzic u siebie czy nie ma sladow podciecia plastiku lampy u gory, wykonanego przy montazu ringow ?

 

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//www.members.lycos.co.uk/piotres2/ringie46/4.jpg

 

WNIOSEK : RING JEST ZA MALY !

Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Namawiam do zakupu! Cena bardzo atrakcyjna!!! W lutym moze Iść znów w górę!

mam pytanie, bo jest już luty-czy cena poszła w górę? :twisted2:

Prowadziłeś kiedyś BMW? To jest adrenalina, to jak narkotyk - wciąga. Jesteś królem świata i nikt ci nie podskoczy :diabel_faja:





Nowe forum BMW tylko dla serii 3

http://www.3er.pl

warto tam być!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.