Skocz do zawartości

olej zmiana


pagg

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam Castrol Magnatec 10W40 polsyntetyk i tez zmieniam gdyz irytuje mnie klekotanie z rana na zimny silniku przy odpalaniu... Inteligentne molekuly chyba nie sa az tak inteligentne choc poza tym nic nie moge Castrolowi zarzucic, silniczek pracuje ladnie :) Na zmiane zakupilem Elf Competition STI 10W40 polsyntetyk. Bede porownywal :) Aha, przebieg mam 204 000 km a castrol wytrzymal niecale 12 000 miedzy inspekcjami...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego gdyby każdy miał wychodzić z takiego założenia to po co kupywać mobila za 90 jak możesz kupić jakiegoś marnego minerała za 38 zł bodajże w lidlu takie są i też pojeździsz, ale jak długo i jakie bedą skutki tej zmiany ?

sam sobie odpowiedz na to pytanie.

 

A tak na poważnie jeśli masz bunie z takim przebiegiem i zalanym olejem syntetycznym to powinieneś sie cieszyć i odżałować te pare zł i zalać tym czym było.

Ale decyzja należy do ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz dobry olej w silniku , ze zmiana na cos o innych "parapetrach moze sie cos dziac lecz nie musi.

ps. lipek.... wielu jezdzi na valvoline max life i sobie chwali- dobry wybor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adrew co ty taki nerwowy................napisalem , ze jesli ma 5w40 to niech sie nei bawi w experymenty

ja mam , i mialem 10/40 nie mam zamiaru zmieniac na mineralny, a Valvoline jest olejem dobrej jakosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może po sylwestrze taki nerwowy jestem ale nie mów mi że valvoline to dobry olej :mad2:

 

TANI - to fakt

 

 

ale shell, valvolinei inne tego typu wynalazki to padaka nie olej

 

Weź na palec Mobil czy castrol i któryś z tych wynalazków i zobacz który to olej a który "olej"

 

Uwierz mi - jest różnica !!

.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem ci tak .......andrew. pewnie w tym co mowisz jest prawda. Znasz tez temat oleju na tym forum- klutnie a nawet ostre slowa i potem ostrzezenia :|

jednak przy wyborze oleju pokierowalem sie nie tyle moja znjomoscia tej branzy ( nie rowniez cena- bo w Szczecinie ten olej mozna tylko w Fota albo InterCars w ktorym pracowalem ) zakupic, Co opiniami ludzi z szanowanego warsztatu zajmujacego sie BMW podpartych postami forumowiczow.

czytalem tez o tym oleju na "necie" zdobywal nagrody itd. silnik na nim pracuje ciszej.wiec ja z jego posiadania czerpie jak narazie korzysc

Ilu forumowiczow, tyle OPINI na ten temat. wiec zostawmy to jak jest.kazdy ma swoje zdanie

Edytowane przez czestek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż mnie w gardle ściska jak polecacie ludziom jakieś Valvoline czy Shell super power :mad2: :duh: STI GTI Turbo

 

 

Jak lata dobrze na Castrolu to nie zmieniaj, najwyżej zmień samochód jak Cie nie stać na jego utrzymanie

 

Albo mobil - nic innego nie lej

 

I po co te nerwy? A co do oleju to im mniej kombinowania tym lepiej. Mozna sie zastanowic czy zalac syntetyka czy polsyntetyk ale dalej nie ma co myslec, wybrac cos pomiedzy tymi najlepszymi a tanszymi i bedzie. Swoja droga jak Ci sie nudzi to sprawdz w internecie parametry olejow i zobaczysz ze roznia sie one na tyle ze niczym nie idzie usprawiedliwic roznicy w cenach... Cena to najmniej istotny parametr oleju :) Zawsze znajdziesz takich ktorzy powiedza Ci ze trzeba lac tylko i wylacznie super cudo za dżilion dolarow za barylke, oraz takich ktorzy pochwala poczciwego lotosa bo silnik na nim bedzie ladnie pracowal. To juz nie sa czasy gdzie mozna zalewac syf do baniek i sprzedawac, kazdy olej jaki jest w sprzedzarzy bedzie spelnial wymogi silnika a placisz glownie za renome marki... Na Twoim miejscu jesli nie masz zastrzezen do castrola to go nie zmieniaj, a jak masz chocby takie ze jest za drogi, to wlej tanszy i tez silnik jezdzic bedzie... A na marginesie, w sieci Mobil Super S kosztuje nie 90zl a 67zl :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż mnie w gardle ściska jak polecacie ludziom jakieś Valvoline czy Shell super power :mad2: :duh: STI GTI Turbo

 

 

Jak lata dobrze na Castrolu to nie zmieniaj, najwyżej zmień samochód jak Cie nie stać na jego utrzymanie

 

Albo mobil - nic innego nie lej

 

widze kolega troszke za bardzo sie podniecil, ja tylko spytalem jakie jest wasze zdanie a tu juz teksty jak cie nie stac to sprzedaj auto.

Wpoprzednim aucie mialem wlasnie mobil super s i bylo ok wiec dlatego pytam zeby dobrze wybrac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zmiana oleju z syntetyku na pół jest jak najbardziej uzasadnoina po przebiegu silnika rzędu 200 tys. km. Nie wiem jaki ty posiadasz przebieg ale nie ukrywajmy, nawet w BMW silnik ulega zużyciu ciernemu z każdym przejechanym kilometrem i posty niektórych z nas iż mają zerowe zużycie oleju poprzez cały jego okres eksploatacji są nieprawdziwe, ponieważ taki fakt jest niemożliwym. Przejście na pólsyntetyk w 8, 10-cio letnim aucie warunkuje również stosunek wartości auta do finansowych kosztów eksploatacyjnych. Olej syntetyczny jest o wiele droższym od półsyntetyku. Osobiście polecam Mobil super S 10w/40, całkowicie odradzam mineralnych i typu "lidl". Mineralne mają tendencje do pozostawiania specyficznego nalotu a silniki bmw są dość delikatnymi jeżeli chodzi o smarowanie, natomiast te ostatnie nie budzą żadnego zaufania nawet nie wiem czy występują w postaci pół czy syntetyków. Podsumowując, markowy olej półsyntetyczny nie zaszkodzi żadnemu z silników BMW, a przy okazji jest korzystny cenowo.
arop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam co do cen olei castrol magnatek i valvoline max life to ceny są porównywalne wiem bo do tej pory latałem na magnateku i dosyć często zmieniam olej teraz zalałem valvoline i z filtrem ten i ten olej to koszt ok 150zł w sklepie więc nie wiem czemu ANDREW E36 twierdzi ze jest tańszy poza tym można na allegro zobaczyć ceny tych rodzai olei. Ceny od siebie nie odbiegają zbyt dużo poza tym znajomy w sklepie motoryzacyjnym (w którym pracuje kupę ładnych lat) twierdzi że nie ma przekonania do castrola ja latałem na castrolu teraz zalałem valvaline i zobaczymy jak będzie :D w sumie to jest już indywidualna sprawa jak bym uznał ze dla mnie najlepszy jest słonecznikowy to bym zalał słonecznikowy :lol: więc po co te nerwy pozdro for all
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.