Skocz do zawartości

Chcialbym sie podzielic moja historia nabycia BMW.


BAXBMW

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc wszystkim !!! W czerwcu kupiłem sobie BMW E-36 Compact 316i z 1998r.I tu zaczoł sie moj cały problem jak kupowałem BMW lewe koło z tyłu było ok ale jak juz kupiłem auto zaczołem śmigać zobaczyłem że jest bardzo z krzywione wiec pojechałem do warsztatu aby mi zobaczyli co jest nie tak. Chłopaki powiedzieli że auto było bite w lewe tylne koło i to auto nawet nie przejdzie przeglondu.Auto miało kilka wad wiec zaczołem naprawiać je na działce głównie elektryka ale wmiare sie udało ale nie wszystko reszte zostawiłem.Jak zbierałem na naprawe zawieszenia mineło 2 mc.i potem pojechalem do naj lepszego według znajomych mechanika .On powiedział że mam krzywy wahacz szukał i szukał i powiedział że niema zamienika do mojego modelu wiec trzeba zamówić nowy orginalny za 3000zł z robociznom ja oczywiście sie zgodziłem jak miało to pomoc mojej Buni .za tydziń zrobili powiedzieli ze jest ok zierzność też .Zaczełem śmigać a tu szok auto zaczeło pływać po drodze nawet jak jet 60km na każdym dołku wróciłem do niego a on ze to napewno jest belka która tez jest tylko w orginale za 3000zł ale tym razem mu już podziekowałem za usługe miałem teraz prosto koło ale pływającom fure po drodze.Pojechałem do następnego i nastepnego warsztatu wymienili mi wszystko co dało sie wymienić z tyłu na belce i wahaczach pojechałem do ostatniego warsztatu jaki znam zrobili mi zbieżność a tam lipa była zła a w compactach niema regulacji na wahaczach powiedzieli ze mam albo krzywom belke albo cała buda zkrzywiona .Teraz juz wiem to że niemam luzu na żadnej gumce ani na belce ani na wahaczch ale mi to sie coś tu nie zgadza skoro jade na prostej drodze nawet 100km i nic sie nie dzieje a wiade w dołek to jest tragedia pynie i płynie [BAD] to co do tego ma zbieżność może to amory albo spren. Sprawdzałem nawet amortyzatory lewa strona ma 55%a tylny prawy 59%przód lew54%praw53%.CO JA MAM DALEJ ROBIĆ !!? POMOCY RADY!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc wszystkim !!! W czerwcu kupiłem sobie BMW E-36 Compact 316i z 1998r.I tu zaczoł sie moj cały problem jak kupowałem BMW lewe koło z tyłu było ok ale jak juz kupiłem auto zaczołem śmigać zobaczyłem że jest bardzo z krzywione wiec pojechałem do warsztatu aby mi zobaczyli co jest nie tak. Chłopaki powiedzieli że auto było bite w lewe tylne koło i to auto nawet nie przejdzie przeglondu.Auto miało kilka wad wiec zaczołem naprawiać je na działce głównie elektryka ale wmiare sie udało ale nie wszystko reszte zostawiłem.Jak zbierałem na naprawe zawieszenia mineło 2 mc.i potem pojechalem do naj lepszego według znajomych mechanika .On powiedział że mam krzywy wahacz szukał i szukał i powiedział że niema zamienika do mojego modelu wiec trzeba zamówić nowy orginalny za 3000zł z robociznom ja oczywiście sie zgodziłem jak miało to pomoc mojej Buni .za tydziń zrobili powiedzieli ze jest ok zierzność też .Zaczełem śmigać a tu szok auto zaczeło pływać po drodze nawet jak jet 60km na każdym dołku wróciłem do niego a on ze to napewno jest belka która tez jest tylko w orginale za 3000zł ale tym razem mu już podziekowałem za usługe miałem teraz prosto koło ale pływającom fure po drodze.Pojechałem do następnego i nastepnego warsztatu wymienili mi wszystko co dało sie wymienić z tyłu na belce i wahaczach pojechałem do ostatniego warsztatu jaki znam zrobili mi zbieżność a tam lipa była zła a w compactach niema regulacji na wahaczach powiedzieli ze mam albo krzywom belke albo cała buda zkrzywiona .Teraz juz wiem to że niemam luzu na żadnej gumce ani na belce ani na wahaczch ale mi to sie coś tu nie zgadza skoro jade na prostej drodze nawet 100km i nic sie nie dzieje a wiade w dołek to jest tragedia pynie i płynie [bAD] to co do tego ma zbieżność może to amory albo spren. Sprawdzałem nawet amortyzatory lewa strona ma 55%a tylny prawy 59%przód lew54%praw53%.CO JA MAM DALEJ ROBIĆ !!? POMOCY RADY!

 

OFF: chłopie, przecież każdy edytor musiał podkreślić tę niezliczoną liczbę błędów. Jeśli nie to sprawdź jego ustawienia. Tego się nie da czytać.... :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niema zamienika do mojego modelu wiec trzeba zamówić nowy orginalny za 3000zł z robociznom ja oczywiście sie zgodziłem jak miało to pomoc mojej Buni .POMOCY RADY!

:duh: tak to jest jak mechanik mysli ze pszyszla do niego ciemna osoba (bez obrazy)

MY NAME IS, KRZYSIU JEZYNA ZE SZCZECINA :wink:

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=60823 ZOBACZ TO!!

http://img261.imageshack.us/img261/6339/logorot125ee4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale cie skasował.............burak jeden- za 3 tys to by ci w Sz-nie caly tyl wymienili. sprawdzales tyl skoro wszytsko jest pozbawione luzow wynikajacych z wyeksploatowania elementow to wez sie teraz skup moze na przodzie.......... moze na przodzie masz wywalone tuleji-sworznie lub koncowki drazkow?!

Swoja droga zachowales sie bardzo NIEODPOWIEDZIALNIE zeby nie mowic GLupio i Bezmyslnie kupujac samochod bez dokladnego spradzenia w "zaufanym" warsztacie. JEstes kolejna ofiara naciagaczy i oszustow branzy motoryzacyjnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale jak ktoś płaci 3 klocki za wymianę wahacza to sie zastanawiam gdzie był jak rozum rozdawali.... :D Co Ci radzić na odległość.....??? Poszukaj porządnego mechanika co nie zapragnie skroic kogoś z kasy a wykasować za faktyczną naprawę....

 

Poza tym @isys ma racja :-) w Firefoxe jest zaimplementowany edytor..:-)))

Problem szachisty: zwalić konia czy posunąć damę :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj porządnego mechanika co nie zapragnie skroic kogoś z kasy a wykasować za faktyczną naprawę....

 

 

 

 

problem w tym ze takich mechanikow trzeba ze swieczka szukac w dzisiejszych czasach

"Zapytać - może oznaczać moment wstydu, ale nie zapytać i pozostać ignorantem, to wstyd na całe życie..."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj porządnego mechanika co nie zapragnie skroic kogoś z kasy a wykasować za faktyczną naprawę....

 

 

 

 

problem w tym ze takich mechanikow trzeba ze swieczka szukac w dzisiejszych czasach

 

tak ale bez przesady... trafic na takiego co 3 tys zawola za jeden wachacz to trzeba tez trafic...

 

Nie wiem moze kolega chcial napisac 300 zl

 

bo 3000 zl to pewnie 1/4 wartosci auta...

 

a nie powiedzial Ci ze takie rzeczy zmienia sie parami :D ?

 

kolego jak mozesz to napisz... za ile kupiles od kogo... moze to wtedy ludzia uswiadomi ile dobre bmw kosztuje...

 

dziany jestes :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a na jakich oponach jezdzisz :?: bo jak za szerokie to kazda buja na polskich drogach :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli zawieszenie masz calutkie sprawne i wszyskto powinno byc proste to moga byc opony. U mnie w bezwypadkowym egzemplarzu na 205/60 plywa az "milo", obecnie na 185/65 nawet nie drgnie, niewielka roznica rozmiaru a prowadzenie auta diametralnie rozne... Dla pewnosci mozesz wjechac na plyte i sprawdzic czy wszystko jest prosto...

 

A co do krytykantow to na Boga ludzie, nie kazdy sie rodzi ze majzlem i srubokretem w dloni, moze chcial kupic BMW, dal sie zrobic, wpadl w panike i kupowal co kazali bo chcial miec porzadnie zrobione auto i moc nim wreszcie bezpiecznie jezdzic, ale to nie powod by nazywac kolege naiwniakiem i ze stal za uroda jak rozum dawali... Wielu ktorzy kupuja samochod tak by zrobilo, dlatego wezmy na to poprawke, grunt to wyciagac nauke z bledow i chyba kolega juz drugi raz nie kupi BMW na szybkiego bez sprawdzania, jezeli wogole kupi BMW bo po takich przygodach nie zdziwilbym sie jakby zmienil upodobania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do krytykantow to na Boga ludzie, nie kazdy sie rodzi ze majzlem i srubokretem w dloni, moze chcial kupic BMW, dal sie zrobic, wpadl w panike i kupowal co kazali bo chcial miec porzadnie zrobione auto i moc nim wreszcie bezpiecznie jezdzic, ale to nie powod by nazywac kolege naiwniakiem i ze stal za uroda jak rozum dawali...

 

sendra mi nie chodzi o to ze kupil uszkodzone auto tylko o to ze tyle zaplacil,badzmy na czasie jak nie mamy pojecia to nie idziemy do pierwszego lepszego i on na nas kase zdzierra !!!!a bym mu zakalad za to spalil ale to moje zdanie.

MY NAME IS, KRZYSIU JEZYNA ZE SZCZECINA :wink:

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=60823 ZOBACZ TO!!

http://img261.imageshack.us/img261/6339/logorot125ee4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem tylko no, kazdy dziala inaczej, a problemem nie jest tutaj ile co kosztowalo tylko co moze dolegac samochodowi... Wiekszosc z osob tutaj sie orientuje co ile kosztuje, ale sa tez tacy ktorzy kupuja samochod, jak sie popsuje przypomina im sie "bedziesz mial wydatki" i mysla ze tyle to kosztowac musi... Przynajmniej tak sobie to tlumacze :) Ale nie ma co ciagnac tej kwestii, kolega i bez naszych uszczypliwosci ma dosyc problemow wiec chociaz umilmy mu eksploatacje BMW jakakolwiek pomoca a nie krytyka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary, ja na Twoim miejscu podjechalbym do tego "mechanika" naciagacza i poprosil o fakture za ten orginalny wahacz. Skad masz miec pewnosc, ze Ci nie wmontowal jakiegos starego wyciagnietego ze szrotu? Skoro Cie naciagnal na kase i to nie zle to jedz i powiedz, zeby Ci ta kase oddal, a jak nie to go obsmaruj wszedzie gdzie sie da, zeby nikt tam wiecej nie pojechal. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

To TRAGEDIA!!!! :(

Oczywiscie mam na mysli ten warsztat z logo 3000 !!!

Prawdopodobnie te nieuki znaja tylko 3 i 000 i za kazda usluge biora tak samo :P

Wspolczuje Ci kolego i mam nadzieje,ze wyciagnales wnioski!

Szkoda,ze wczesniej nie wszedles z pytankiem na forum,bo pewnie bys zaoszczedzil kupe kasy!!

Mam nadzieje,ze sie w koncu z tym uporasz.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.