Skocz do zawartości

katalizator


andrzej19

Rekomendowane odpowiedzi

czesc mam sprawe rozlatuje mi sie kat i co mozna zamiast niego wstawic mozna strumienice czy cos bo nie mam kasy na nowego kata prosze o odp :search:

Możesz włożyć środkowy, możesz rurkę, możesz zrobić dziurę i zaspawać będziesz miał taką puszkę, można strumienicę, no i kupić kata ale na to pewnie nie pójdziesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale co najlepiej wg. ciebie????

Ha ja napiszę a niektórzy (może i słusznie) mnie zwalą na funty i się nie pozbieram. Obejdę więc to i napiszę że ja mam wyciętego kata i zaspawane :)

Podobno właśnie niezłym i tańszym od kata rozwiązaniem jest włożenie środkowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuje zastanowić się co potem ze spalinami??

 

Ja rozumiem, że katalizator ci sie rozlatuje ale może sobie załatwić działającego (z jakiejś używki) za niewielkie pieniądze.

 

W Niemczech za brak normy spalin zabraliby dowód a w Polsce jak na razie nikt tego nie sprawdza. Czasami na przeglądzie ale jak normy nie ma to i tak się nic nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do andrzeja mam kata od 2.8 wycietego miesiac temu lezy w piwnicy wiec po lekkich przerobkach moze zapasuje to sa dwa oddzielne ale zlaczone razem wiec by trzeba bylo dwie rosochy zmontowac . moge go ci wyslac za fri bo inaczej go wyrzuce .to chyba bardzo rozsadne rozwiazanie zamiast jakies puszki . jak chcesz oczywiscie ,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tak: wywalić i odzyskać ok 10 % mocy którą zabrali ekolodzy!!!!!!!!!!!!!!!!!!

na strumienice łuskową szkoda kasy bo to nie działa tak jak magnetyzery itp a jak ktoś chce łuskową to moge odsprzedać.

 

kolego masz 316 i wiem ze brakuje Tobie mocy i szukasz sposobow na jej pozyskanie, musze Cie jednak rozczarowac, wyciecie kata zmniejsza moc, byl kiedys taki artykul, w ktorym testowali koncowy tlumik i stozek w lanosie bez kata,

 

seryjny tlumik i filtr 92 km

 

sport tlumik i sotozek 84 km

 

auto powinno miec 100 km a mialo 92 i gdzie tu przyrost??

 

wytniesz katalizator to koles w skupie sie ucieszy i tyle!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także podepnę się pod pytanie andrzej19 bo mój katalizator jest jeszcze w całości ale ma przebieg 320000 i chciałem założyć zamiennik katalizatora, a nie interesują mnie wynalazki typu strumiennica, rura itp. badziewia. Może wypowie się ktoś kto już przerabiał ten temat i założył katalizator zamienny i jakie są wrażenia z jazdy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego masz 316 i wiem ze brakuje Tobie mocy i szukasz sposobow na jej pozyskanie, musze Cie jednak rozczarowac, wyciecie kata zmniejsza moc, byl kiedys taki artykul, w ktorym testowali koncowy tlumik i stozek w lanosie bez kata,

 

Według nmnie to głupie troche bo katalizator blokuje przelot spalin a tym samym pogarsza osiągi auta i nie poruwnuj BMW do latynosa jakiegoś bo gdyby nie było różnicy to byśmy majtki przez głowe zakładali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

katy orginalne to ceramika dwowarstwowa bardzo chlonna wiec ze masz 320000 to sprawdz tylko czy dziala bo jak tak to tego nie ruszaj !!!!!!!, Jak zalorzysz zamiennik to bedzie z rdzeniem metalowym i uslyszysz taki metaliczne przydzwieki troche denerwjace i glosniejsze . orginal jest nie do zastapienia mozna jeszcze zastosowac kata od WV bo sa ceramiki ale sztuka ok 900 zl temat byl przerobiony . tylko orginal . kat jezeli zabiera moc to jest to niezauwarzalne a brak kata widac odrazu obrot zle spadaja i moze szarpac jak auto jedzie w korku bardzo wolno albo jak dojedziesz do skrzyzowania , przy chamowaniu motorem . takie zachwiania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

katy orginalne to ceramika dwowarstwowa bardzo chlonna wiec ze masz 320000 to sprawdz tylko czy dziala bo jak tak to tego nie ruszaj !!!!!!!, Jak zalorzysz zamiennik to bedzie z rdzeniem metalowym i uslyszysz taki metaliczne przydzwieki troche denerwjace i glosniejsze . orginal jest nie do zastapienia mozna jeszcze zastosowac kata od WV bo sa ceramiki ale sztuka ok 900 zl temat byl przerobiony . tylko orginal . kat jezeli zabiera moc to jest to niezauwarzalne a brak kata widac odrazu obrot zle spadaja i moze szarpac jak auto jedzie w korku bardzo wolno albo jak dojedziesz do skrzyzowania , przy chamowaniu motorem . takie zachwiania.

 

nie jestem do końca pewien ale tak na 70% ....takie objawy występujaw samochodach z 2 sondami czyli jedna przed kataem..a druga za.....

a w 36 sie nie orientuje za bardzo tylko mi się obiło że jednych modelach są 2 w innych jedna..

 

 

jak sie mylę....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.