Skocz do zawartości

Czy moglo sie cos zepsuc ? Przy deptaniu przy zimnym silniku


Ziemniak

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 92
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

nie wiem czy dobrze kojarze ale Ty chyba mowiles ze masz 316 z automatem i na 18 calowych felgach...

 

zle Ci nie zycze ale jak cos Ci sie rozsypie to moze pomyslisz... bo na takich to jest tylko sposob zeby bilo po kieszeni... wtedy moze do rozumu dotrze...

 

znajomy mial w innym aucie tak...

 

stukalo pukalo... przycisnol az kiedys mu i poszedl korbowod z stupka...

 

Co mają 18 calowe felgi do korbowodu?

Ja właśnie kupiłem sobie 18calowe felgi i to znaczy że nie mogę dusić bo coś popsuję? :mrgreen: :mrgreen:

 

a czy ja pisalem ze cos korbowod ma do felg... ?

 

pisalem o 18 felgach... dla Twojego 2.0 to jest nic wielkiego ale 1.6 z 18... chyba rozumiesz o co mi chodzi...

 

a czemu nie deptam nawet na cieplym ?

 

odpowiedz sobie sam... bo ilosc koni chyba mowi samo za siebie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Ziemnior wrócił...

 

Nikt nie odpowie CI co jest nie tak..nie słysząc tego na zywo..a czasem nawet na żywo jest cieżko postawić diagnoze....

z tego co widzę to raczej nie jestes zbytnio zaawansowany technicznie... i nawet jak Ci ktospodpowie to itak nie zorbsiz tego sam... najlepiej podjechac do dobrego mechanika... a jesli kilku mówilo ze ok..to moze jetes przewrazliwiony...albo poszukaj naprawde dobrego mechanika...jednak cieżko uwierzyć że pieciu zgodnei mówi ze jest ok i nawet ASo..

może znówu coś "spalileś z kolegami" :nienie: i teraz stuka...

http://img110.imageshack.us/img110/2668/naroummmpr4.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedewszystkim jak sie jedzie w aucie nie sluchac stukania,pukania, jak by galop to jest taki dzwiek.

galop??

może tak skatowałeś auto i teraz jakaś klacz ma cię dość i chce wyskoczyć z maski na wolność? :mrgreen:

Najlepiej będzie tak, nagram to na dyktafon

i na video :norty:

a tak na poważnie to najtrafniej odpowiedział ci Rafal_W_wa.

 

 

może znówu coś "spalileś z kolegami" i teraz stuka...

stuka pewnie to nieszczęsne "kole"...

Prowadziłeś kiedyś BMW? To jest adrenalina, to jak narkotyk - wciąga. Jesteś królem świata i nikt ci nie podskoczy :diabel_faja:





Nowe forum BMW tylko dla serii 3

http://www.3er.pl

warto tam być!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś starałem się zlokalizować te pukanie. Niestety nie mam kanału itp żeby sprawdzić. Więc tak pukania nie słychać zbyt jeśli się przyłoży głowę do silnika od góry. Natomiast to pukanie dochodzi od spodu jak by. Gdy się pochylimy gdzieś przy zawiasach od przednich drzwi najlepiej słychać i jak by to stukanie pukanie dochodziło od dołu.Co myślicie ?
Jesli nie masz nic konkretnego do napisania nie pisz nic ! Nie znam sie na mechanice ale che sie poznac :). Prosze o wyrozumialosc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paneweczki kolego jak złoto!!!!!!!!!

tez miałem tak ze stukało od dołu ale ten dzwiek sie przenosił i myslalem ze to rozrzad! wymieniłem rozrzad i dalej to samo było! wreszcie odkreciłem miske a tu na 2 korbie takie luzy ze ja pier.... obróciło panewke a pozniej ja zjechało prawie połowe! i miałem szlif walu załatwiony.. :(

takze radze ci od razu sprawdzic co z tymi panewkami bo cos mam przeczucie ze to na 99% to!

POZDRO!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ale to słychać na luzie, jak sie jedzie, cały czas, a chyba wał sie nie kreci gdy auto jest na luzie czy nie dodaje sie gazu ? Ogólnie to jest słyszalne bardziej, po dłuższej i ostrzejszej jeździe.Ale słychać cały czas.
Jesli nie masz nic konkretnego do napisania nie pisz nic ! Nie znam sie na mechanice ale che sie poznac :). Prosze o wyrozumialosc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ała,

ja sie swoim M40 jak nie nagrzeje to 2 tys obrotow nie przekraczam i jade baaardzo delikatnie. Aha pamietam ze jazda np na 1000 obrotow albo przyspieszanie od tej wartosci tez bardzo meczy silnik, bardzo !.

 

A jak jade dieslem to juz wogle zanim nie bedzie 1 kreski to ninimalna ilosc gazu.

 

Na przykladzie M40 kolegi moge ci powiedziec ze kilka razy przeciagniesz do odcinki na lodowatym silniki i mozesz miec juz rozklekotany rozrzad.

Ja mam juz chyba jakies 210 000 albo nawet wiecej M40 i nie klekota !.

 

 

Rozumie ze dostales niedawno prawo jazdy, ale czuje ze niedlugo napiszesz ze BMW to zlom...bo sie rozlecialo :(

 

 

Aha jak cos napiszesz daj PODGLAD opcje, przeczytaj to co napisales z 3 razy i potem daj WYSLIJ, bo naprawde ciezko jest niektore zdania zrozumiec. I chyba to nie tylko moje odczucie.

Nigdy nie kłóć się z idiotami, sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ale to słychać na luzie, jak sie jedzie, cały czas, a chyba wał sie nie kreci gdy auto jest na luzie czy nie dodaje sie gazu ? Ogólnie to jest słyszalne bardziej, po dłuższej i ostrzejszej jeździe.Ale słychać cały czas.

Człowieku napisz choć jedno zdanie po ludzku!!!!!!!!!!!!! bo za cholere Cie nie moge zrozumieć!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 1 mam m43. Po 2 to nie moje bmw od czasu do czasu sobie pojeżdżę.Teraz już nie gazuje na zimnym silniku. Wtedy zupełnie o tym nie wiedziałem.

 

Pisze jasno i wyraźnie no dobra mogę jeszcze prościej. Moje klekotanie słychać przede wszystkim gdy auto stoi. Jak się jedzie w środku nie słychać.No chyba że otwarte okna.Gdy sie stoi obok(poza autem np chodnik) a auto jedzie ze stałą prędkością słychać.Gdy sie przyśpiesza nie słychać. Pytanie odnośnie panewek. Czy wał kręci się jak jest na biegu-luzie, lub jak na biegu, ale się stoi.Mam automat.Bo jeśli się nie kręci można chyba wykluczyć panewki. Jak to jest ?

Ps.Jeszcze taka dziwna rzecz, słychać syczenie jak sie jedzie. Poprosiłem kolegę aby ruszył stałem obok jak by przy końcu po prawej stronie. Jak sadzicie co to może być ? :jawdrop:

Jesli nie masz nic konkretnego do napisania nie pisz nic ! Nie znam sie na mechanice ale che sie poznac :). Prosze o wyrozumialosc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 1 mam m43. Po 2 to nie moje bmw od czasu do czasu sobie pojeżdżę.Teraz już nie gazuje na zimnym silniku. Wtedy zupełnie o tym nie wiedziałem.

 

Pisze jasno i wyraźnie no dobra mogę jeszcze prościej. Moje klekotanie słychać przede wszystkim gdy auto stoi. Jak się jedzie w środku nie słychać.No chyba że otwarte okna.Gdy sie stoi obok(poza autem np chodnik) a auto jedzie ze stałą prędkością słychać.Gdy sie przyśpiesza nie słychać. Pytanie odnośnie panewek. Czy wał kręci się jak jest na biegu-luzie, lub jak na biegu, ale się stoi.Mam automat.Bo jeśli się nie kręci można chyba wykluczyć panewki. Jak to jest ?

Ps.Jeszcze taka dziwna rzecz, słychać syczenie jak sie jedzie. Poprosiłem kolegę aby ruszył stałem obok jak by przy końcu po prawej stronie. Jak sadzicie co to może być ? :jawdrop:

 

Wał się kręci zawsze (korbowy). Facet, chcesz od nas odpowiedzi co skatowałeś opisując dzwiek pukania ? Człowieku, to nie nauka korespondencyjna !! Jak my mamy ci powiedzieć co to jest skoro nawet nie słyszymy tego "pukania". Może to jest "stuk, stuk" albo "puk, puk" albo "dub, dub" albo "wrut, wrut" ???

Skup się i pojedź do mechanika, niech ci odpowie a i tak na 100% nie bedzie pewien.

QUATTRO

Diesel ? No thanks....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w sumie racja. Ale tak pytałem. Może akurat to standard i są zawszę podobne objawy.Jutro sądzę ze pojedzie do Aso bo właściciel Bumki tylko im ufa według mnie znają się ale jednak sobie liczą co prawda i tak właściciel auta ma dobre kontakty z szefem serwisu ale zawsze pieniążki idą a mogłyby by na coś innego.Pozdrawiam
Jesli nie masz nic konkretnego do napisania nie pisz nic ! Nie znam sie na mechanice ale che sie poznac :). Prosze o wyrozumialosc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje klekotanie słychać przede wszystkim gdy auto stoi. Jak się jedzie w środku nie słychać.No chyba że otwarte okna.Gdy sie stoi obok(poza autem np chodnik) a auto jedzie ze stałą prędkością słychać.Gdy sie przyśpiesza nie słychać.

objawy identyczne jak u mnie kiedys! na poczatku jak sie przyspieszało to nie było słychac a pozniej to juz nie grało róznicy!! jak jechałem ze stałą predkoscia to tez stukało jak szalone! a na luzie to mi stukało jak juz była powaznie zjechana i juz wtedy postanowiłem ze auto na warsztat i szlif wału!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie sie wydaje czy to fakt? Z tego co zaobserwowałem to kolega Zemniak na jednym poscie pisze ze cos stuka i syczy bo deptal bmce na zimnym silniku, a na drugim poscie pisze ze zagotował wode , ze cos cieknie z pod auta i czy to jest przyczyna stukania..... Nie łapie tego. Nic poczekajmy az nagra ten dzwiek na dyktafon moze cos usłyszymy, tylko nie wiadomo jak to bedzie słychac z lewej a jak z prawej strony a jak jeszcze z okolic zawiasów drzwi...... :duh:
Przeciwnik SERII.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dajcie na looz dziwie sie ze sa tu jeszcze takie zawziete osoby...

 

na forum to mozna pisac jak cos jest oczywiste nie wiem urwalo sie kolo itd...

 

a nie ze cos piszczy czy stuka to moze byc zawieszenie pasek skrzynia itd itd... praktycznie wszytsko...

 

niech kolega podjedzie do mechanika jak mu powiedza co jest... od a do z wtedy mozemy sie rozwodzic...

 

wiec ziemniak bierz tylek... laduj w auto jedz do mechanika... A i B jak Ci podadza co jest wtedy mozna dyskutowac bo teraz to jest wrozenie z fusow...

 

a jak masz dostep do ASO to ja nwet nie wiem na co czekasz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za szlif wału dałem 170zł

do tego panewki na 2 szlif tez ponad 120zł

panewki głowne 150zł

jeszcze dałem nowe uszczelniacze zaworowe 36zł

uszczelke pod głowica chyba 100zł

do tego nowa uszczelka pod klawiature 65zł

i inne uszczelki około 150zł

ja silnik składałem i wkładałem do auta z wujkiem mechanikiem takze i tak miałem dobrze bo duzo nie wział:):)

ale nie ciekawa sprawa powiem ci jak to jest to bo roboty w cholere a czasu tez troszke schodzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Ziemniak napisze ci tak:

 

jak poszly ci panewki, a nawet rozrzad to w sumie niekoniecznie warto to robic, jak bys mial wyciagac silnik zeby wytargac wal to w sumie jak policzysz robocizne, czesci.... bardziej oplaca ci sie wtedy kupic silnik.

 

Gdzies w Gliwicach jest firma ktore sprzedaje silniki BMW z montazem, daje na nie gwaracje pol roku. Koszt M40 niewiele przekracza 1000 o ile wole przekracza, M43 moze byc nieznacznie drozszy. Chyba jak by ci sie silnik sypnol, bardziej oplacalne jest zrobienie tekiego czegos.

 

A jak bys to zrobil to juz raczej nie katuj auta, mi sie raz z przyczyn zyciowych zlozylo ze musialem katowac M40 na zimnym kiedys i pol dnia o tym myslalem, jak bardzo bolalo to moj silnik.

 

Pozatym z twojego zachowania jak traktujesz zimny silnik i jakie zdania ukladasz na forum ( typu czy wal korbowy sie kreci na luzie ) bardzo dobrze bys zrobil jak bys przeczytal ksiazke o podstawach budowy silnika i jego dzialaniu, wtedy wiele spraw by ci sie rozjasnilo i napewno latwiej by bylo ci sie komunikowac z reszta, ktora poprostu nie wie czesto co masz na mysli. To ze wiele osob pisze ze cie nie rozumie wlasnie z tego wynika.

 

 

Powodzenia.

Nigdy nie kłóć się z idiotami, sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za informacje. Może przesadzam i wszystko jest okej sam nie wiem. Jestem takim człowiekiem że albo coś jest okej albo coś jest nie bardzo. Muszę w końcu sie uspokoić. ASO jutro i mam nadzieję że w końcu będzie wiadomo na sto procent. Choć ludzie mówili nawet w Aso że jest okej. Ale pamiętam na początku że tak nie stukało i coś zaczęło stukać niewątpliwie.
Jesli nie masz nic konkretnego do napisania nie pisz nic ! Nie znam sie na mechanice ale che sie poznac :). Prosze o wyrozumialosc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu nam się robi problem na miare "The X-files"

My tu nie jesteśmy mechanikami, większośc z nas jest normalnymi użytkownikami, jedni mają wiekszę dośw. bo np sami naprawiali a drudzy wcale. Żaden z nas nie jest też wróżką(tak przypuszczam :roll2: ) Więc na odległośc nie da się wszystkieo ocenić :!: bo jak ci juz ktoś napisał w towim przypadku może być wiele możliwości.

Nawet jak pojedziesz do mechanika to tak odrazu może ci nie zdiagnozować usterki na 100%. Zresztą jak sam pisałeś, niektórzy mówili ci ze jest okej.

pzdr :roll2:

Prowadziłeś kiedyś BMW? To jest adrenalina, to jak narkotyk - wciąga. Jesteś królem świata i nikt ci nie podskoczy :diabel_faja:





Nowe forum BMW tylko dla serii 3

http://www.3er.pl

warto tam być!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.