Skocz do zawartości

325 tds jakie zimówki najlepsze i jaki rozmiar ?


qawa

Rekomendowane odpowiedzi

Najlepszy jest 185/65R15, albo 205/60R15 - te pierwsze lepiej trzymają na śniegu, błocie itp. 195 są dość znacznie wyższe od oryginalnych i przez to licznik może sporo przekłamywać (niekorzystnie, bo zaniżając wynik).

 

Co rozumiesz jako rozsądna cena? 150, czy 200zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 195/65/15 i zdecydowanie polecam. Oponki firmy Toyo, z zeszlego roku. Kupilem uzywane i osobiscie uwazam ze jezeli opona jest w dobrym stanie i nie starsza niz 2 lata to warto sie zastanowic. Moim zdaniem lepiej dobre oponki uzywane niz nowe z Tesco. BTW, przy rozmiarze ktory podalem nie ma przeklaman.

MaCkoS

Kocham 3jeczki:)

Nastepne bedzie M3!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ceny do 200zl są cenami w miare rozsądnymi .

jeden z zakładu wulkanizacyjnego tłumaczył mi ze ceny powyżej 400 zł

spełniają dopiero wymagania każdego kierowcy.

 

Co do zakładów, to po pierwsze zależy od wielkości opony, a po drugie niektórzy mają ceny z kosmosu. Ja za Nokian WR 185/65R15 dałem 195zł za sztukę - normalnie w serwisie z gwarancją, ale widziałem je też po 270zł (czy coś koło tego). Ciut droższe są np. Dunlop Winter Sport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale na zime warto zalozyc ciut wezsze opony. Ja mam 195 i wydaje mi sie ze to jeszcze za duzo, na miekim sniegu nie daja sobie rady ale znow na wezszych auto mogloby smiesznie wygladac :) cos za cos ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

195 to optymalna szerokość, waskie opony sa dobre na zime, ale czy jazda w polsce to 100% jazda po sniegu? 185 nie daje rady na asfalcie, przy masie e36 a jeszcze tym bardziej R6 jak w przypadku kolegi ktory temat zalozyl. To dosc ciezkie auto i osobiscie obawial bym sie takich eksperymentow, no chyba ze jezdzil bym tylko i wylacznie po sniegu po gorskich serpentynach;)

MaCkoS

Kocham 3jeczki:)

Nastepne bedzie M3!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdzę na Michelin Alpin 195/65/r15,doskonale sie spisują na śniegu jak i na asfalcie.Kupiłem używane po jednym sezonie w bardzo dobrym stanie i po okazyjnej cenie 100zł za sztukę.Nie wiem ile kosztują nowe,ale warto je kupić,bo to dobre zimówki.

Z nowych mógłbym polecić jeszcze Firestone Winterhawk,brat kupił teraz do Mesia i jest bardzo zadowolony,a są niedrogie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.