Skocz do zawartości

Zwiększenie obr. na biegu jałowym?


bushi14

Rekomendowane odpowiedzi

Witam problem jest następujący jak odpalam auto to czasem chodzi mi na obr. ok 700-800 wtedy mocno b.drga tłumik końcowy natomiast jak odpale innym razem i zlapie obroty 850-900 tlumik koncowy jest praktycznie nieruchomy . Czy jest mozliwośc samemu podnieść obroty czy tylko pod kompa? a może jest inna przyczyna? (E46 320 D )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz miec wywalone poduszki pod silnikiem i cala byda wtedy chodzi, ja mam taki problem ze samochod jak jest zimny to na wolnych obrotach sam dodaje troche gazy tak o jakies 50rpm i po chwili znowu spadaja jest tak az do nagrzania samochodu wie ktos co to takiego :roll2:

Pozdrawiam Pawel


5.6l/100km


BMW E46 silnik M47 99` 2.0d 136KM, XENON

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie ja mam na wolnych chyba 800 jak jest rozgrzany ale jak zimny to jakies 900 z tym ze skaka 850 a po chwili 900 i na odwrot az do nagrzania mi to az tak nie przeszkadza ale moze ktos wie jak t latwo naprawic, po mojemu cos ze ssaniem moze jak wogole jest takie cos w dieslu

Pozdrawiam Pawel


5.6l/100km


BMW E46 silnik M47 99` 2.0d 136KM, XENON

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszytsko zwiazane ze sterowaniem silnika na biegu jalowym-czyli odwieczny klopt tego ze bmw lubi nie trzymac obrotow na luzie. Zasadniczo silnik krokowy. druga sprawa to moze byc to wywolane bledami w DME( czasem sie pojawiaja z kosmosu-tak jak w Lagunie czasem sie zapala wszystkie kontrolki , trzeba zresetowac i jest OK :cool2: ) Dalej przeplywomierz, sondy.

Stawiamy na przybrudzony krokowy( odpiac kostke przeczyscic styk) lub go calego przeczyszczyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troch sobie strzele czy twoje objawy dotycza tylko jalowych obrotow . ajak schodzi samochod z obrotow np. jade na 3 biegu 140 i mam na szfie 5000 obrot odpuszczam gaz predkosc spada chamujemy silnikiem . czy wtedy zadne drgania sie nie wzbudzaja ? BO jezel tak to podejzanym moze byc kolo dwumasowe . niestety czeste przyczyny w dislach .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Krokowy w dieslu... Koledzy czytać dokładnie.

 

U mnie łąpie lekko wyższe obroty na zimnym ale i tak drgania są i czasem nawet niektóre elementy wpadną w rezonans dopuki się ładnie nie rozgrzeje.

 

Muszę się przyjrzeć ile u mnie dokłądnie łąpie na zimnym a ciepłym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.