Skocz do zawartości

Drżenie karoseri na wolnych obrotach!!!


novitec

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w e46 diesel 2000rok na biegu jałowym i niskich obrotach strasznie drzy mi karoseria! wszystkie poduszki oraz wydech jest ok! jak dodam troche gazu tak ze silnik kreci okoł 900-1000 obrotow drzenie ustaje! dodam ze jak silnik jest ciepły to tez drzy troche mniej. czy to mozliwe ze jakis wtrysk nie pracuje poprawnie i powoduje drzenie??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w e46 diesel 2000rok na biegu jałowym i niskich obrotach strasznie drzy mi karoseria! wszystkie poduszki oraz wydech jest ok! jak dodam troche gazu tak ze silnik kreci okoł 900-1000 obrotow drzenie ustaje! dodam ze jak silnik jest ciepły to tez drzy troche mniej. czy to mozliwe ze jakis wtrysk nie pracuje poprawnie i powoduje drzenie??

 

masz automat czy manual :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary to faktycznie może być sprawa wtrysku, ale musiałbyś czuć też zmianę podczas jazdy. Na pewno chodziłby dużo gorzej. Wrażenie byłoby podobne jak w przypadku padniętej turbiny. Jeśli chodzi o silnik M47 to kompletna bzdura, że taki jego urok! :duh: Sam mam taki i naprawdę chodzi jak zegareczek nie przenosząc żadnych drgań na budę. Ale może ja się nie znam... :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w e46 diesel 2000rok na biegu jałowym i niskich obrotach strasznie drzy mi karoseria! wszystkie poduszki oraz wydech jest ok! jak dodam troche gazu tak ze silnik kreci okoł 900-1000 obrotow drzenie ustaje! dodam ze jak silnik jest ciepły to tez drzy troche mniej. czy to mozliwe ze jakis wtrysk nie pracuje poprawnie i powoduje drzenie??

 

poczytaj tu na ten temat...http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=64031&highlight=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o silnik M47 to kompletna bzdura, że taki jego urok! Surprised

 

Tez mam Kolego taki silnik i kiedy obroty sa miedzy 700 a 800 to buda drzy...Nie mowie, ze lata na boki ale kultura pracy 330d gdzie jest juz 6 cylindrow jest duzo lepsza.

Kiedy dodam gazu w okolice 900 - 1000 jest juz lepiej - nie wiem, czy zalozyciela tematu intersuje to lekkie drganie w okolicach 700 - 800 obrotow, czy moze karoseria lata mu wtedy jak szalona na boki, czemu winne moga byc m.in. olejowe poduszki silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie drżało że jak stałem i oparłem rękę o drzwi to mi głowa latała

to nie jest rzucanie lewo prawo a rezonans, szczególnie niemiły z tyłu,

wyeliminowałem to wymieniając poduszki silnika i skrzyni

faktem jest ze jedna byłą walnięta od wewnątrz czego nei widać bez wyjecia...

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

żaden urok Panowie!

moja m47 chodzi ciszej i równiej niz m47n sprawdzałem z kilkoma i nic nie drży :mrgreen:

takie problemy występują owszem jesli jest za krutkie bądż za twarde mocowanie elastyszne, czesto już nie oryginalne w tych rocznikach i dlatego tak sie dzieje :wink:

jak masz nie bitą sztukę to nie ma bata żeby było coś z poduszkami pod silnikiem, to BMW a nie fiacisko czy fordzisko... :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę że poruszony jest temat poduszek silnika, więc może ktoś wie czy w e36 318tds też są poduszki olejowe czy są to zwykłe gumy bo jakoś nie mogę sie tego doszukać na forum ani w żadnym katalogu internetowym ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

znajomy miał ten sam problem tez w 320d. Poduszki silnika, mechanik stwierdził że dobre.

I tak postanowił wyminić poduszki, po wyjeciu okazało sie, że są o jakies 2 cm niższe niż nowe. Po wymianie drgania ustały.

Pozdrawiam

My Definition is High Definition


Moje:


http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=161053

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

znajomy miał ten sam problem tez w 320d. Poduszki silnika, mechanik stwierdził że dobre.

I tak postanowił wyminić poduszki, po wyjeciu okazało sie, że są o jakies 2 cm niższe niż nowe. Po wymianie drgania ustały.

Pozdrawiam

 

jakiej firmy kupiłeś? czy oryginały ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ostatnio borykałem się z podobnym problemem w BMW E46, silnik M47 - wymieniłem poduszki silnika, było lepiej, ale jeszcze nie zupełnie dobrze. Sprawdziłem również wtryski. Po konsultacji ze znajomymi z ASO BMW - doszlismy do wniosku, że drżenie powoduje tłumik drgań na wale korbowym, tzw. koło pasowe. Nie zawsze widać, że jest uszkodzone (ma widoczne pęknięcia). Wymieniłem je. I to było to. Generalnie mechanicy z ASO BMW (w prywatnych rozmowach), twierdzą, że poduszki są za słabe do wagi tego silnika - nagminny problem.

 

Pozdrawiam

było E-36 1,8 E-36 compakt 1,8d E-46 320dTa,jest E-46 330dt

http://www.bmwteam.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Witam, ostatnio borykałem się z podobnym problemem w BMW E46, silnik M47 - wymieniłem poduszki silnika, było lepiej, ale jeszcze nie zupełnie dobrze. Sprawdziłem również wtryski. Po konsultacji ze znajomymi z ASO BMW - doszlismy do wniosku, że drżenie powoduje tłumik drgań na wale korbowym, tzw. koło pasowe. Nie zawsze widać, że jest uszkodzone (ma widoczne pęknięcia). Wymieniłem je. I to było to. Generalnie mechanicy z ASO BMW (w prywatnych rozmowach), twierdzą, że poduszki są za słabe do wagi tego silnika - nagminny problem.

 

Pozdrawiam

 

koło pasowe czy kolo dwumasowe??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koło pasowe (napędza paski wielorowkowe) fachowa nazwa w serwisie tłumik drgań na wale korbowym silnika.Element metalowo- gumowy

było E-36 1,8 E-36 compakt 1,8d E-46 320dTa,jest E-46 330dt

http://www.bmwteam.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam wszystkich

nareszcie udało mi sie usunac usterke! Wymieniłem obie poduszki po silnikiem! po wymontowaniu poduszek okazało sie ze poprzedni własciciel auta zamontował dwie lewe poduszki co było przyczyna drgan! Poduszki wizualnie sa praktycznie jednakowe jednakze napewno roznia sie konstrukcja! Auto pracuje rowniutko nic nie drga! poduszki kupiem oryginalne koszt 300 zł dodatkowo wymieniłem poduszki pod skrzynia biegow automatyczna koszt poduszek 50 zł

pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.