Skocz do zawartości

jaki gaz do e36 2,5


cmegorz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Żaden! Gaz jest do domu nie do auta.

 

Po części się z kolegą zgodzę ale po części nie.

Ja mam swoje auto już 2 lata i nie mam gazu. Zarzekałem się że do M42 nigdy nie wsadzę gazu. Jednak już znudziło mi się stawanie co tydzień na stacji i wydawanie kolejnej stówki na paliwo.

Dobrze założona instalacja (jak w BMW to tylko sekwencja) i prawidłowe jej użytkowanie to podstawa. Taka instalacja nie powinna przysparzać Nam problemów i sprawi że będziemy jeździć dużo taniej.

Nie piszcie proszę że jak nie mam na wachę do 318is to żebym sobie kupił tico. Ożeniłem się, kupiłem mieszkanie i naprawdę mam dużo innych wydatków niż 300-400 miesięcznie na paliwo.

Pozdrawiam.

Krzysiek


Było:

E36 318 is coupe 93'

E36 323i sedan 97'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie nawiązując do Is'a to sie do takowego przybieram i czy dobór instalki jest taki sam jak w przypadku R6?? t.j czy musi być sekwencja... jaki jest w Is'ie kolektor dolotowy, bo w m50 jest plastik i wiadomo czym sie to kończy na podciśnieniówce...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy dobór instalki jest taki sam jak w przypadku R6?? t.j czy musi być sekwencja...

 

W praktycznie każdym aucie możesz założyć zwykłą istalację ale wiesz jak to się najczęściej kończy... Instalacje z parownikiem dobrze spisują się w polonezach, jakiś starszych oplach z silnikiem 8 zaworowym itp.

Moim zdaniem silniki BMW są trochę bardziej skomplikowane niż np poloneza i myslę że jedynym słusznym wyborem będzie instalacja sekwencyjna.

Pozdrawiam.

Krzysiek


Było:

E36 318 is coupe 93'

E36 323i sedan 97'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolegę Ninja-5 zapraszam do Krakowa.

Jak przejedzie sie przez cały Kraków zwłaszcza w godzinach szczytu to trochę zmięknie i zmieni spojrzenie na temat oszczedności i zakładania gazu w samochodzie.

Mieszkam w Kraku i naprawde nieraz juz wole pojechac na miasto autobusem czy tramwajem załatwic sprawy bo stojąc w korku tylko się nerwicy nabawie a i obsaerwujac spalanie dostane zawału.

 

Kupiliśmy BMW bo chcieliśmy. Bo dla to wyjątkowy samochód. Więc proszę nie gadaj w ten sposób ze jak ktos kupił sobie beemkę to niech teraz płaci. Po ostatnich rewelacjach na rynkach paliw znowu odczujemy to na swojej kieszeni. Więc jeżeli ktoś chce sobie zakładać gaz to jego sprawa ze chce troche zaoszczedzić. Gdyby zarobki u Nas były na przyzwoitym poziomie to wszystkie zakłady montujace LPG by upadły.

 

Gdybym zarabiał na poziomie 4000 zł miesiecznie to bym wogóle nie myślał nawet o zakładaniu gazu do mojego autka. Nie dość ze tyle nie zarabiałem - chociaż pracowałem w dużej deweloperskiej firmie to jeszcze teraz musze sobie szukac pracy. I niestety musze pomysleć o instalacji gazowej.

Sprzedam felgi aluminiowe 15"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak zdania nie zmienie. a co do korkow, jak by byly drogi, obwodnice, autostrady itd. to nie bylo problemu ale mamy kraj jaki mamy. zycie. ja jestem przeciwnikiem robienia z aut zapalniczek! sekwencja czy jakis parownik ze srubka, jedno i to samo. wole jezdzic tramwajem albo autobusem niz latac na gazie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coz ja zreguly gaz odradzam , dlaczego??? poniewaz uwazam że jak firma zrobiła auto na benzyne to wiedzieli co robili także ja ich poprawiał nie będe

(co nie znaczy że krytykuje ludzi ktorzy LPG załozyli)

a jeżeli już chcesz gaz zakładac to koniecznie sekwencja

jesli bys wsadził zwykły gaz to własciwie zabił bys swoją laleczkę

sekwencja do R6 to w granicach 3000-4000tys

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze primo w nowych BMW Schnicer R10 fabrycznie montowany jest gaz Po drugie nie zamontujesz dobraj instalki za 2400 zl w zyciu co rozumiem pod pojeciem dobrej czyli takiej ktora nie wymaga "co chwilowych regulacji ".Czyli jak juz to (stag 300) lub Prince i gwarantuje Ci zadzwon i zapytaj jaka jest za ta cene,bo jak by mi ktos mial zamontowac inne badziewie to pozostaje na moim blosie ktory moze nie jest tak dobry jak (stag 300 czy prince ) ale osiagi ma dosc dobre i spalanie w normie i z dwa razy mi kichnoł ale z mojej winy (pedal w podlodze i odpalanie), Ja np. nigdy nie zalozylbym gazu ale zaczeli straszyc podwyzkami benzyny i jak cena przekroczyla 4.5 zl uznalem ze mnie nie stac na benzyne. Autem zrobilem 22 tysiace z czego niecale 2000 na gazie i nie narzekam a wyzyty na stacji nie strasza mnie PZDR fanów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak zdania nie zmienie. a co do korkow, jak by byly drogi, obwodnice, autostrady itd. to nie bylo problemu ale mamy kraj jaki mamy. zycie. ja jestem przeciwnikiem robienia z aut zapalniczek! sekwencja czy jakis parownik ze srubka, jedno i to samo. wole jezdzic tramwajem albo autobusem niz latac na gazie.

 

Nie rozumiem toku myslenia "nie, bo nie i koniec". To jak ktos woli jezdzic tramwajem zamiast wsadzic gaz do auta, to po co to auto? Zeby stalo w garazu i ładnie wygladalo bez tego goreczka od wlewu gazu? Czy zeby byl fajny lans jak zajade pod dystrybutor z PB98, no bo przeciez gaz to taki przypal przed panienkami. Albo czemu ktos ma jezdzic jakims tico, do ktorego tylko wode wlac i rybki wpuscic i akwarium gotowe, skoro moze jezdzic za te same pieniadze BMW? Wytlumacz swoja wypowiedz racjonalnie, a nie w ten sposob: "nie, bo nie", to przestane sie, ze tak powiem czepiac tego toku myslenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle nie rozumiem tej całej dyskusji. Zamiast wytłumaczyć po raz setny na tym Forum, że do R6 nadaje się tylko sekwencja i zamknąć temat to każdy standardowo musi wtrącić swoje 3 grosze o zjawisku posiadania instalacji gazowej w BMW. :wink:

Moim zdaniem jeśli ktoś chce jeździć na benzynie, bo go na to stać albo uważa, że tak jest lepiej to niech tak robi (np. ja). Jeśli komuś tankowanie wachy do swojej beemki poważnie nadszarpuje budżet i zakłada gaz to, co prawda, jest to dla mnie w jakimś sensie śmieszne (pozerstwo), ale nie uważam takiego człowieka za gorszego, a jego pomysł za głupi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak robisz piec tysiecy na rok swoim 325 to mozesz jeździc na benzynie :-) sam bym jeździl na benzynie ale przez 7 miesiecy zrobilem 22 tysiace swoja 325i z czego ostatnie 2 tysiace na gazie Niby nic ale jak moge zrobic swoim BMW dwa razy tyle co na PB to sie ciesze bo lubie nia jeżdzic.PZDR fanow marki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie o to chodzi ile robisz rocznie kilometrów, tylko ile kasy masz do przeznaczenia na paliwko.

 

No właśnie o kilometry chodzi... Dla mnie pozerem jest ktoś, kto kupuje 740i E38 4,4 V8 i wyjeżdża nim TYLKO w niedzielę po "bułki". Znam takich. Chwali się, że ma auto, ale jakoś go nie widać, bo... kasy na paliwo nie ma. To jest pozerstwo! Ja w zeszłym roku zrobiłem swoją 38000km, policz, ile Ty zrobiłeś, a potem... ile ja na tym zaoszczędziłem. Jeździć UWIELBIAM i wolę przejechać dwa razy więcej na LPG niż na Pb za tą samą cenę.

 

Odnośnie instalacji, jeżeli chcesz E36 jeździć bez kłopotów - tylko sekwencja. Czy to będzie KME, czy STAG - mniejszy problem, ale WAŻNE kto zakłada - musi wiedzieć, co robi, wtedy będziesz zadowolony.

Kai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie, nikt nie jezdzi na gazie dlatego, że lubi, tylko dlatego, że mieszkamy w Polsce. Ale poniewaz ceny PB sa takie a nie inne to niech mi ktos nie pisze ze mam jezdzic tico, albo tramwajem, bo gazu do BMW nie wolno założyc. Kazdy ma swoje auto i zrobi tak jak uważa za słuszne, a kolega tylko zapytal jaki gaz powinien zalozyc do 2,5. Wiec ja mowie, że sekwencja i panów Zdzisiów co robią za stodołą omijaj z daleka, a gwarantuje, że bedziesz zadowolony i będziesz miał banan na twarzy przy tankowaniu :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze primo w nowych BMW Schnicer R10 fabrycznie montowany jest gaz

po pierwsze primo jest to Schnitzer a nie Schnicer

a po drugie primo ile osob tyle bedzie opini czy gaz jest dobry czy nie

jak zycie znam bedzie o to duza klutnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.