Skocz do zawartości

Długi czas nagrzewania silnika w E46 320D


LaRocco

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie ! Było juz o tym na forum, nawet sam poruszałem ten temat. Wiec teraz krótko i na temat. Wymieniłem ten duzy, głowny termostat i dalej to samo- dzis przejechałem 12km przez miasto a wskaznik temp. nie stanoł w pionie jeszcze ( poprostu straciłem 180zł )

Co moze byc przyczyna, ten malutki termostat ??? Niechce znowu wywalic kasy w bloto :( Dodam ze żaluzje i webasto mam sprawne. I jeszcze jedno pytanko, czy elektrozawór który jest na drodze do nagrzewnicy jak bedzie walniety ( cały czas otwarty ) moze miec jakis wpływ na taki objaw ? Pozdrawiam i prosze o jakies podpowiedzi i ewentualne wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć u mnie nagrzewa sie troche szybciej przy pogodzie jaka dzisiaj panuje około 4-6 stopni wskazówka za niebieskie pole wychodzi po przejechaniu około 2-3 km kiedy jest pionowo nie wiem nie sprawdzałem(samochód garażuję nie wiem czy to ma jakiś wpływ)i jeszcze jedno czy z nadmuchów leci ciepłe powietrze powiedzmy po przejechaniu 5 km sprawdż to.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie dmuchawa ma wielke znaczenie na szybkosc osiagniecia temperatury wiec dopuki nie jest w pionie mam nadmuch na zimnym ustawiony, wiem ze to juz troche drastyczne zima ale daje rade i nie umarlem .

Wiem ze na poczatku leci obieg zamkniety i nie wiem gdzie nagrzewnica jest podlaczona ale jak wskazowka wyjdzie za niebieskie pole to jak wlacze ogrzewanie spada i o wiele dluzej czasu trzeba aby wzrosla temperatura.

http://www.bmwpasja.pl

Nowe foty w galerii


BMW EuroTrip (46 BMW Club Europatreffen )

http://pl.youtube.com/watch?v=R2BJ8VX0qto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też się długo rozgrzewa. Przy temperaturze ok 0* muszę przejechać ok 10 km zanim wskazówka stanie w pionie. JA również nie włączam ogrzewania zanim wskazówka nie zejdzie z niebieskiego pola.

Czytałem o tym drugim termostacie ale u mnie on nie występuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

U mnie nagrzewała się w 6-7km.

 

A teraz z niebieskiego szybko schodzi (tak jak wcześniej) ale do pionu to masakra (czyt. 12-14km).

 

Wyciągnąłem termostat od EGR ten mały - i jak ustaliliśmy z Filonem jest padnięty. Padnięty znaczy przepuszcza delikatnie a nie powinien wcale. Wykręć i sprawdź organoleptycznie u siebie.

 

Na dniach kupuję i wymieniam wszystko no i najważniejsze czy pomogło będzie dokładnie opisane tu:

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=50504&postdays=0&postorder=asc&start=120

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam !!!

Jak szybko nagrzewa Wam się silnik do pionu, bo u mnie po przejechaniu 10 km z prędkością 80-100km/h (teren niezabudowany) w porze jesiennej (Listopad). Po przejściu do pionu stoi równiutko, ani drgnie. Wydaje mi się że to trochę za wolno. Mówię tutaj o E46 320D z 2002 roku.

 

Dodam jeszcze że auto mam sprowadzone z Włoch, i nie mam tego drugiego termostatu.

U mnie to wygląda tak:

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//bmwfans.info/original/images/80534_p.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! MAROLO, z tego co wiem to sa tez wersje beemek bez tego małego termostatu, widocznie rozwiazali to juz inaczej !

Tak wiec wydaje mi sie ze wszystko masz ok. Mi nagrzewa sie 8km, wymieniłem obydwa termostaty, żaluzje tez mam sprawna ( sprawdz w razie czego u siebie )

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaluzję mam sprawną, to jako pierwsze sprawdzałem. Sprawdzałem też węże jak się nagrzewają na postoju, wydaję się że termostat jest OK.

 

Pozdrawiam

Marcin

 

dobrze sie nagrzewa..nie kombinuj...zle by bylo jak by stala na czerwonym polu :norty: :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.