Skocz do zawartości

BMW INTERFEJS SOFT - CKM-EDIABAS-GT1-DIS-SSS i INNE


rOBSOnX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów.

Mam problem podobny jak kolega hohowski.

Interfejs ADS od nerwusa. Notebook z 'rzeczywistym' portem COM1, adresy i przerwanie sa ustawione wlasciwie. Swiezo zainstalowany Win XP pro.

Mimo to INPA nie komunikuje się z modułem DDE, Instrument Cluster, BC i ZKE4.

Łączy się tylko z : Airbag, Climatronic, ABS, EWS.

 

Ale na kabelku KKL Viakena Carsoft 6.1 bez problemu diagnozuje zarowno DDE jak i ZKE4 i Inst. Cluster i pozostałymi modułami.

Carsoft za to nie łączy sie z climatronikiem.

 

DIS komunikuje się z tylko z tymi samymi modułami co INPA.

 

Autko to E36 2.5 TDS z 1996r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jestem na ukonczeniu disa. Przeczytałem cały ten wątek. Problem jest taki jak uruchamiam DH emulator i biore RUN wywala

 

 

 

"Started...

Detected SystemName: TRUPEK

The type initializer for 'System.Management.ManagementPath' threw an exception."

 

IFH ser nie łapie IP

 

 

w DIS-ie nie przechodzi APItest ( timeout) i nie widzi głowicy

 

Plik ini zmieniłem interfejs ADS od nerwusa

 

 

Jest to dla mnie bardzo pilna sprawa uruchomienie disa bo nie moge odplic po długim postoju ( miesac na padnietym aku) swoje nowej Betti :(

NAPRAWA STEROWNIKÓW ABS BOSCH-a

Promocja dla klubowiczów 200zł :)



gg 2921736

602 888 262

LUBESLKIE okolice Łukowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko OK tylko ja mam dwie partycje i tak naprawdę to dostępne jest około 25 Gb. Ale nie jest to już problem przeinstalowałem GT1 i udało się działają oba paski (zielono żółto czerwone) i zapaliły się odpowiednie znaczki obok nich. Posiadam również interfejs typu ADS z przełącznikiem normal i DS2only. Niestety po podpięciu do mojego auta E34 525 TDS 94 rok kompletna klapa nie komunikuje się z niczym. Mam pytanie czy podczas testu samochodu program DiagHead musi pracować, na którym ustawieniu powinien być przełącznik fejsu? Komunikat w GT1 brzmi, że komunikacja z sterownikiem została zakłucona i pisze czy kontynuować. Czy macie koledzy jakieś pomysły na uruchomienie tego czy raczej nie ma szans? Mam też INPĘ i ta komunikuje się z paroma modułami np. z klimą ale z silnikiem jest ten sam komunikat o zakłuceniu połączenia. Jeśli ktoś może coś pomóc to czekam na propozycje.

 

hej,

 

u mnie dokładnie ten sam motyw z INPA'ą ale to podobno problem błędnych lub braku skryptów, miałem otrzymać prawidłowe ale jakoś na to nie wygląda abym dostał (czekam już z miesiąc)

 

teraz jak kilka postów wyżej widać zrobiłem postępy z konfiguracją ediabas'a niestety przetestuję dopiero w weekend

dodatkowo powinienem dostać skonfigurowanego ediabas'a from Sweden

 

dam znać jak poszło jeżeli będzie sukces wrzucam plik na rapida

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak v1.2. włąsnie zaczynam od nowa bo wczesnie miałem według zalecen robsonx v44 base, v44progman i na to nakładka v53

 

teraz spróbue zrobic tylko v44 aby sie tylko uruchomiło

ale v44 chyba sobie nei poradzi z e60 2006r chodzi mi szczególnie o DDE6.0

NAPRAWA STEROWNIKÓW ABS BOSCH-a

Promocja dla klubowiczów 200zł :)



gg 2921736

602 888 262

LUBESLKIE okolice Łukowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem swieżego disa v44 i nadal mam ten problem z siecia. Dodam jescze ze jak próbuje wpisac w administration->system IP ..30 i MASKE to wywala że IP juz istnieje w sieci.

 

emulator nadal nie wykrywa VMware

 

Szlak mnie juz trafia wszytko zrobione jak w instrukcji a tu lipa. Moze ktos sie ulituje i podpowie co moge zrobic??

NAPRAWA STEROWNIKÓW ABS BOSCH-a

Promocja dla klubowiczów 200zł :)



gg 2921736

602 888 262

LUBESLKIE okolice Łukowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sedecznie Pozdrowienia od „Nowego“ i komplement – super kompetentne Forum.

Ale do rzeczy panowie, albo prawde powiedziawszy do mojego problemu.

Od paru dni probuje odpalic DIS’a na INPA’ie. Instalacja i konfiguracja poszla bez oporow. Wszystkie ustawienia w ediabas.ini i hosts sa ja nalezy. Po odpaleniu ifhserv32.exe startuje DIS’a i moge posylac pingi w obydwie stony (firewall is down), apitest funkcjonuje bez zarzutu tylko … . Cokolwiek bym nie zrobil nie moge sie polaczyc z glowica. Mam KL-Interfejs ktory z INPA pracuje bez zajakniecia. Moze ktos mi pomoc w rozwiazaniu problemu? Jakich Interfejsow nalezy urzywac (KKL)? Gdzie znajde Diaghead emulatora?

 

PS. Przepraszam za jezyk i pisownie. Niestety na moim kompie nie ma polskich liter, a ostatni list po polsku ma juz dluga siwa brode :oops: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sedecznie Pozdrowienia od „Nowego“ i komplement – super kompetentne Forum.

Ale do rzeczy panowie, albo prawde powiedziawszy do mojego problemu.

Od paru dni probuje odpalic DIS’a na INPA’ie. Instalacja i konfiguracja poszla bez oporow. Wszystkie ustawienia w ediabas.ini i hosts sa ja nalezy. Po odpaleniu ifhserv32.exe startuje DIS’a i moge posylac pingi w obydwie stony (firewall is down), apitest funkcjonuje bez zarzutu tylko … . Cokolwiek bym nie zrobil nie moge sie polaczyc z glowica. Mam KL-Interfejs ktory z INPA pracuje bez zajakniecia. Moze ktos mi pomoc w rozwiazaniu problemu? Jakich Interfejsow nalezy urzywac (KKL)? Gdzie znajde Diaghead emulatora?

 

PS. Przepraszam za jezyk i pisownie. Niestety na moim kompie nie ma polskich liter, a ostatni list po polsku ma juz dluga siwa brode :oops: .

 

Miałem podobne problem - w easy DIS v44 usunąłem i dodałem kartę TCP

i zaczęło działać...

 

opcje w administracji DIS

- DIS/ calibrating touch shield

- wybieramy 7 SCOAdmin

- usuwamy kartę AMD

- dodajemy kartę AMD PCI - tcp/ip

pojawia się adres 192.168.68.30 i akceptujemy i EXIT

- w pytaniach y/n to dajemy Y :)

Edytowane przez Marcin750

Marcin

BMW Klub Polska

F25 X3 2,8iA xDrive

E91 320dA touring

E39 530dA touring

E39 530iA touring

E36 316iA m43 Compact


----------------------------------------

historia - E32 750iA (1992-2004)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktora karte masz na mysli, virtualna VMWare na Windowsie czy karty w SCO (GT1/DIS)? Wiesz gdzie znajde DH Emulator V1.2? Z emulatorem moglbym prznajmniej wykluczyc bledy w systemie.

 

zmieniłem wyżej opis - na dokładną procedurę... :)

Marcin

BMW Klub Polska

F25 X3 2,8iA xDrive

E91 320dA touring

E39 530dA touring

E39 530iA touring

E36 316iA m43 Compact


----------------------------------------

historia - E32 750iA (1992-2004)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz gdzie znajde DH Emulator V1.2? Z emulatorem moglbym prznajmniej wykluczyc bledy w systemie.

 

Jak nie masz DiagHeadInstall.msi w windowsie zainstalowane i uruchomione - to DIS Ci nie pójdzie...

 

możesz znaleźć go na ftp - jak masz dostęp - (ja nie mam dostepu :()

ale mam link http://rapidshare.com/files/205557905/DiagHeadInstall.rar.html

 

M.

Marcin

BMW Klub Polska

F25 X3 2,8iA xDrive

E91 320dA touring

E39 530dA touring

E39 530iA touring

E36 316iA m43 Compact


----------------------------------------

historia - E32 750iA (1992-2004)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie serdeczne dzieki. Zmiany z karta nic nie daly. Wlasnie sciagnolem DH. Bede dalej probowal. Odezwe sie znowu jutro. Zaraz czas na zarabianie chleba :wink:

 

EDIT: Ciekawosc to pierwszy stopien do piekla, ale nie moglem sie oprzec. DH hula ze wiatr. Wiec moze moj interfejc nie podchodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDIT: Ciekawosc to pierwszy stopien do piekla, ale nie moglem sie oprzec. DH hula ze wiatr. Wiec moze moj interfejc nie podchodzi?

 

Widzę, że muszę coś wyjaśnić.. :)

Żeby DIS działało (komunikowało się z BMW) to musi być:

1. Windows z zainstalowanym i skonfigurowanym INPA, VMWare i odpalonymi programami IFHsrv32 oraz DigitalHead

2. Na skonfigurowanym VMWare odpalony Easy DIS v44

3. Kabelek podłaczony do COM1 oraz do BMW (tak jest u mnie.. :) - mam kabelek od Viaken'a)

 

Z Twojego opisu wynika, ze stosujesz zamiennie kabelek i DigitalHead - a to nie jest zamiast.. to jest RAZEM.. ;)

Marcin

BMW Klub Polska

F25 X3 2,8iA xDrive

E91 320dA touring

E39 530dA touring

E39 530iA touring

E36 316iA m43 Compact


----------------------------------------

historia - E32 750iA (1992-2004)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi nikt nie pomoże :( co możebyc powodem nie dziłania DH emulatora ???

 

 

Started...

Detected SystemName: TRUPEK

The type initializer for 'System.Management.ManagementPath' threw an exception.

NAPRAWA STEROWNIKÓW ABS BOSCH-a

Promocja dla klubowiczów 200zł :)



gg 2921736

602 888 262

LUBESLKIE okolice Łukowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The type initializer for 'System.Management.ManagementPath' threw an exception.

 

Ten komunikat świadczy, że inaczej zainstalowałeś program lub Windowsa niż się spodziewali tego piszący DH...

Jaki masz windows (i na c:\windows ??)

Jaki .NET FrameWork i gdzie

Gdzie zainstalowałeś DH..

 

Przy istalacji po defaultach na XP nie ma żadnych problemów..

Może Ścieżka do katalogu z tym programem zawiera PL literkę ??? :jawdrop:

M.

Marcin

BMW Klub Polska

F25 X3 2,8iA xDrive

E91 320dA touring

E39 530dA touring

E39 530iA touring

E36 316iA m43 Compact


----------------------------------------

historia - E32 750iA (1992-2004)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz DIS smiga jutro test z autem :) WIELKIE podziękowania dla ROBSONX !!!!!!!! :modlitwa: :clap:

 

 

Problem z DH polegał na akichs błedach w .net zrobiłem naprawe .NET FrameWork i poszło :)

 

Z konfiguraca tez było sporo problemów bez POMOCY ROBSONX napewno bym nie doszedł do tego. O pewnych sprawach w instrukcji nie jest napisane.

 

 

A teraz pytanko czy dis-em v53 da sie odblokowac IMO czy tylko SSS. Podobno SSS nie działa na interfejsie od nerwusa - ADS ????

 

Mam e60 z zablokowanym IMO :( poprzed padniety aku przez dłuższy czas ( ponad miesiac). NA akims innym testerze takim uniwesalnym wyszło że zaklokowany z powodu ingerenci w kod losowy.

NAPRAWA STEROWNIKÓW ABS BOSCH-a

Promocja dla klubowiczów 200zł :)



gg 2921736

602 888 262

LUBESLKIE okolice Łukowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też nie przechodzi testu w DISie, mam filmik na którym pokazany jest ten test i początkowo wyskakuje też :naughty: :naughty: :naughty: :naughty: ten sam błąd co u mnie a później gość schodzi myszką na dół (nie widać co robi) i w teście wychodzi wszystko OK. Niestety filmiku tu nie mogę załączyć. W moim aucie INPA nie łączy się z ABS-em a na innym interfejsie Carsoftu to połączenie jest ale z błędem i nie można skasować pamięci. INPA łączy się ze sterownikiem od klimatyzacji ale DIS już nie. Dis rozpoznaje model samochodu i typ oprogramowania chyba lecz widzi inne auto niż powinien ponieważ zmieniony mam licznik z kodownikiem i jest on od auta o dwa lata młodszego - może w tym jest problem. Mam kontakt z gościem który sprzedał mi te zegary i ma on też sterownik silnika od tego auta może warto i jego podmienić i coś to pomoże?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można jaśniej czy ja mam to uruchomić czy co to uruchamia?

 

IFHSrv32.exe jest tu : C:\EDIABAS\Bin\IFHSrv32.exe

to musisz uruchamiać ręcznie przed uruchomieniem DIS'a

BMW KLUB PRZEMYŚL

1 Jeżeli coś może się nie udać — nie uda się na pewno.

2 Nigdy nie kłóć się z głupcem — ludzie mogą nie dostrzec różnicy.

3 Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo — na pewno to zepsujesz.

4 Wszystko co dobre jest nielegalne, niemoralne albo powoduje tycie.

5 Niemożliwe jest zbudowanie niezawodnego urządzenia — głupcy są zbyt pomysłowi.

6 Wniosek to punkt, w którym nie masz już siły dalej myśleć.

7 Komputer służy do tego aby ułatwić Ci pracę, której bez niego w ogóle byś nie miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.