Skocz do zawartości

BMW INTERFEJS SOFT - CKM-EDIABAS-GT1-DIS-SSS i INNE


rOBSOnX

Rekomendowane odpowiedzi

Auto z 2001 z kwietnia obd2 w wewnątrz auta, w laptopie wbudowany com.

Diagnoza idzie tylko jest co kawałek przerywana przez ten błąd 200.19, klikając na repeat można obserwować parametry przez około minutę i potem znowu wyskakuje błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Zainstalowany jest na ADS

 

Wejdź tu C:\EDIABAS\Hardware\ADS\ADS32 kliknij ADSSETUP.exe potem wejedź Panel sterownia=>System=>Menedżer urządzeń i odinstaluj w komputerze port com1 uruchom ponownie komputer i wejedź Panel sterownia=>System=>Menedżer urządzeń=> Skanuj w poszukiwaniu zmian sprzętu... port com zainstaluje się ponownie i powinno działać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

 

Panowie mam problem bo nie wiem jak można regulować zawieszanie tylne (pneumatyczne) czy ktoś może wiem gdzie to znałeś w dis i wstawić zdjęcia lub na pisał by szczegółowa instrukcje albo wstawił. Szukałem już wszędzie i nie znalazłem tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Kontynuacja wątku Fxx tym razem Esys

 

http://img199.imageshack.us/img199/5074/62681007.jpg

widzisz , wszystko fajnie i extra ale nie wspomniałeś ani słowa o wymaganiach sprzętowych ... :wink:

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie o to mi chodziło .... do pracy z autami raczej wykorzystuje netbooka i na nim DIS to już ciężko idzie .... :D

w takim razie trzeba pomyśleć nad czymś większym tylko z małym ekranem ( poręczniejszy ) ....

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowne towarzystwo.

Mam pytanie, jako że jestem również użytkownikiem motocykla czym można go diagnozować? Jaki byłby najprostszy zestaw hardware i software do zastosowań domowych, czym można by było kalibrować np. błędne wskazania poziomu paliwa? (dość częsta przypadłość GSA po 2008r) odczyt błędów, kasowanie inspekcji itd...

Wszyscy wiedzieli że tego nie da się zrobić. Aż pojawił się jeden co nie wiedział...i zrobił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Witam szanowne towarzystwo.

Mam pytanie, jako że jestem również użytkownikiem motocykla czym można go diagnozować? Jaki byłby najprostszy zestaw hardware i software do zastosowań domowych, czym można by było kalibrować np. błędne wskazania poziomu paliwa? (dość częsta przypadłość GSA po 2008r) odczyt błędów, kasowanie inspekcji itd...

 

Tak można również motocykle diagnozować. Najlepsza jest ISTA/d do tego (popatrz na screeny kilka stron wczesniej) ale Inpa również sobie radzi.

Kwestia interfejsu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inpa ? Mam ją od trzech lat i nigdy nie zauważyłem że jest taka możliwość :D , tylko czy nie potrzeba dodawać skryptów? Bo jakoś nie za bardzo wiem gdzie się wybiera model motocykla....oj moja Inpa jest za stara...no tak zapomniałem że moto z 2009r :duh: bez isty raczej się nie obejdzie.
Wszyscy wiedzieli że tego nie da się zrobić. Aż pojawił się jeden co nie wiedział...i zrobił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Moderatorzy
Panowie, da się uruchomić SSS na laptopie z win XP bez maszyny wirtualnej? Potrzebuję do żółtej głowicy taki program. "Oryginał" z dusku sprawia sporo problemów.

 

Wszystko się da jak masz dużo samo zaparcia. Jeżeli masz ori głowice to weź "czysta" instalke na vmware.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi po kilku nocach udało sie postawic tzw 'czysty' SSSv32 do pomaranczowej chinskiej glowicy OPS i co lepsze nawet działa :mrgreen: ale nadal na VMware ;)

Zajmujemy się diagnostyką, kodowaniem, programowaniem, naprawą sterowników, doposażenia w moduły BMW, konwersją BMW z importu USA. Obsługujemy samochody serii Exx/Fxx/Gxx


Naprawa Nawigacji CCC/CIC/NBT


Nasza firma posiada w BMW AG status AfterSales Online System Partner - www.serwisujemyBMW.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, da się uruchomić SSS na laptopie z win XP bez maszyny wirtualnej? Potrzebuję do żółtej głowicy taki program. "Oryginał" z dusku sprawia sporo problemów.

 

Wszystko się da jak masz dużo samo zaparcia. Jeżeli masz ori głowice to weź "czysta" instalke na vmware.

 

 

Głowica to chiński klon. "Oryginalny"(czyli ten program który był na dysku, który dostałem z głowicą) sypie błędami i ciężko połączyć się z samochodem. Możesz rozwinąć troszkę swoją myśl? Wczoraj zaopatrzyłem się w obrazy ISO płyt z SSS ale nie wiem do końca jak uruchomić instalację. Skąd mogę "wziąć czystą instalkę"? Będę zmuszony korzystać z programu vmWare?

 

 

Dzięki!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystich -chcialem sie spytac czy mozna gdzies wladowac inpe Pl lub kupic jak ta to Gdzie chodzi mi o sam soft w jezyu polskim kompletny

 

Inpe PL robi Piwek... ale nie wiem, czy ma gotową... jego pytaj... gdzieś na konkurencyjnym forum też robią... i jest podany schemat jak samemu zrobić... Ja chciałem sam zrobić, ale szybciej bym się niemieckiego nauczył, jak to poprawnie zrobił... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, da się uruchomić SSS na laptopie z win XP bez maszyny wirtualnej? Potrzebuję do żółtej głowicy taki program. "Oryginał" z dusku sprawia sporo problemów.

 

Wszystko się da jak masz dużo samo zaparcia. Jeżeli masz ori głowice to weź "czysta" instalke na vmware.

 

Też chciałem sobie zainstalować ISTA_D na laptopie, szukam "instalek na vmware", i nigdzie nic nie mogę znaleźć. Na razie kończę ściągać obraz ISTA_D v2.21, czy to jest to o co chodzi? Ja akurat będę miał możliwość pożyczenia i podłączenia tego do oryginalnego ICOM.

 

Znalazłem też info, że autorem pewnego dobrego rozwiązania jest darksys, czy macie jakiś sprawdzony sposób na komunikację z nim i wiecie za ile on sprzedaje gotowe rozwiązanie (które, o ile dobrze zrozumiałem, jest dobrze zabezpieczone przed dalszym kopiowaniem?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Panowie, da się uruchomić SSS na laptopie z win XP bez maszyny wirtualnej? Potrzebuję do żółtej głowicy taki program. "Oryginał" z dusku sprawia sporo problemów.

 

Wszystko się da jak masz dużo samo zaparcia. Jeżeli masz ori głowice to weź "czysta" instalke na vmware.

 

Też chciałem sobie zainstalować ISTA_D na laptopie, szukam "instalek na vmware", i nigdzie nic nie mogę znaleźć. Na razie kończę ściągać obraz ISTA_D v2.21, czy to jest to o co chodzi? Ja akurat będę miał możliwość pożyczenia i podłączenia tego do oryginalnego ICOM.

 

Znalazłem też info, że autorem pewnego dobrego rozwiązania jest darksys, czy macie jakiś sprawdzony sposób na komunikację z nim i wiecie za ile on sprzedaje gotowe rozwiązanie (które, o ile dobrze zrozumiałem, jest dobrze zabezpieczone przed dalszym kopiowaniem?).

 

Nawet jak ściągniesz obraz vware ISTA_D v2.21 darksys to nie odpalisz tego z oryginalnym ICOM.

Dopiero od ISTA/d 2.26 zmienił się serial number dla emulatora ICOM na zgodny z tym jaki maja klony chińskie. Dla tego serial number aktywowana jest Ista/d. Bez ISIS lub "hacka" nie ma możliwości skorzystania z obrazu vmware ISTA_D v2.21 darksys'a bez jego emulator ICOM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak ściągniesz obraz vware ISTA_D v2.21 darksys to nie odpalisz tego z oryginalnym ICOM.

Dopiero od ISTA/d 2.26 zmienił się serial number dla emulatora ICOM na zgodny z tym jaki maja klony chińskie. Dla tego serial number aktywowana jest Ista/d. Bez ISIS lub "hacka" nie ma możliwości skorzystania z obrazu vmware ISTA_D v2.21 darksys'a bez jego emulator ICOM.

OK. Dzięki za odpowiedź. Może podpowiesz mi czego i gdzie szukać, żeby mieć ISTA/d i p na laptopie i mieć możliwość podłączenia do tego oryginalnego ICOM? I ile ewentualnie $$$ trzeba szykować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam ponownie. Mam pytanko z innej bajki, czy próbował ktoś zdiagnozować motocykle BMW używając INPA z uaktualnionymi plikami z SP-daten i używając interfejsa OBD K+DCAN? Czy to możliwe, czy zadziała? :norty:
Wszyscy wiedzieli że tego nie da się zrobić. Aż pojawił się jeden co nie wiedział...i zrobił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.