Skocz do zawartości

BMW INTERFEJS SOFT - CKM-EDIABAS-GT1-DIS-SSS i INNE


rOBSOnX

Rekomendowane odpowiedzi

Zmienilem nazwe kompa na PIOTR i wtedy rzeczywiscie ta nazwa wskakuje w host name w DISie, ale co z tego skoro API testu wciaz nie przechodzi, a przy probie polaczenia z glowica wyswietla taki sam blad jak wczesniej :oops: .

 

@piwek : no widzisz wiec skoro ja kupilem "w firmie" to chyba powinienem miec lepiej prawda ? A co to za kozysc skoro ludzie ktory przykladowo kupili interface od nerwusa, instaluje DISa w domu lecac z bardzo dokladnych instrukcji ktore on zamiescil, a ja nie moge bo sam mowisz ze wg tej instrukcji nie pojdzie :?: Wybacz ale wg mnie to wlasnie ta "firma " o ktorej wspomniales do produktow ktore sprzedaje powinna oferowac pelen serwis, lacznie z instrukcjami i pomoca techniczna on-line w razie problemow .

 

To napisz mi na PW, gdzie mam podjechac, i od kiedy moge (bo napisales ze jestes na urlopie) . Przemysle ta sprawe.

Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Zmienilem nazwe kompa na PIOTR i wtedy rzeczywiscie ta nazwa wskakuje w host name w DISie, ale co z tego skoro API testu wciaz nie przechodzi, a przy probie polaczenia z glowica wyswietla taki sam blad jak wczesniej :oops: .

 

@piwek : no widzisz wiec skoro ja kupilem "w firmie" to chyba powinienem miec lepiej prawda ? A co to za kozysc skoro ludzie ktory przykladowo kupili interface od nerwusa, instaluje DISa w domu lecac z bardzo dokladnych instrukcji ktore on zamiescil, a ja nie moge bo sam mowisz ze wg tej instrukcji nie pojdzie :?: Wybacz ale wg mnie to wlasnie ta "firma " o ktorej wspomniales do produktow ktore sprzedaje powinna oferowac pelen serwis, lacznie z instrukcjami i pomoca techniczna on-line w razie problemow .

 

To napisz mi na PW, gdzie mam podjechac, i od kiedy moge (bo napisales ze jestes na urlopie) . Przemysle ta sprawe.

 

Usuń i ponownie dodaj karty sieciowe ale już pod disem w ukrytym menu (Network Configuration Manager), wtedy powinno zadziałać. Było już o tym na forum. Czasami tak się dzieje i tylko to pomaga.

jak suka nie da to pies nie weźmie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmienilem nazwe kompa na PIOTR i wtedy rzeczywiscie ta nazwa wskakuje w host name w DISie, ale co z tego skoro API testu wciaz nie przechodzi, a przy probie polaczenia z glowica wyswietla taki sam blad jak wczesniej :oops: .

 

@piwek : no widzisz wiec skoro ja kupilem "w firmie" to chyba powinienem miec lepiej prawda ? A co to za kozysc skoro ludzie ktory przykladowo kupili interface od nerwusa, instaluje DISa w domu lecac z bardzo dokladnych instrukcji ktore on zamiescil, a ja nie moge bo sam mowisz ze wg tej instrukcji nie pojdzie :?: Wybacz ale wg mnie to wlasnie ta "firma " o ktorej wspomniales do produktow ktore sprzedaje powinna oferowac pelen serwis, lacznie z instrukcjami i pomoca techniczna on-line w razie problemow .

 

To napisz mi na PW, gdzie mam podjechac, i od kiedy moge (bo napisales ze jestes na urlopie) . Przemysle ta sprawe.

 

Usuń i ponownie dodaj karty sieciowe ale już pod disem w ukrytym menu (Network Configuration Manager), wtedy powinno zadziałać. Było już o tym na forum. Czasami tak się dzieje i tylko to pomaga.

 

Chyba miales innego DIS'a na mysli bo w v44 ta opcja w ukrytym menu nazywa sie "SCOADMIN NETWORK" .

 

Ustawilem w VMware tylko jedna karte sieciowa wedle instrukcji nerwusa i RobsonaX .

 

Czyli mam skasowac ta jedna karte z VmWare czy nie ?

 

Czy tylko skasowac ta ktora jest obecnie w SCOADMIN w DISie , potem dodac "recznie" taka sama jak ta ktora wlasnie skasowalem (wtedy bedzie PCI Adapter , a nie PCI Adapter Compatibile - sprawdzilem juz to) ??

 

Teraz wyglada to tak :

 

http://img31.imageshack.us/img31/8928/image1mvs.jpg

 

PS. dla wirtualnej maszyny dalem rozmiar RAM 256MB (wedle instrukcji z bmwecu.org) , a nie 512 MB (lapek ma 1gb) jak bylo w instrukcji nerwusa . Ale to chyba nie moze miec wplywu na blad polaczenia z glowica , prawda ?

 

pozdr.

Piotrek

Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie w tym oknie usuwałem i ponownie dodawałem karty sieciowe w menu hardware z tego co pamiętam i dopiero po tym zabiegu przeszedł poprawnie test i później połączył mi się z głowicą.

 

pzd.

jak suka nie da to pies nie weźmie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miales ten problem z v44 tak ?

 

Dodales jedna czy trzy karty sieciowe (tylko 17, czy 18 i 19 tez) ?

 

Ta karte z ustawien VmWare (ethernet) usunales wtedy calkiem ?

Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usunalem karte Ethenet w VmWare, za to dodalem "na sztywno" jedna w DISie i teraz nawet dis mi nie startuje ..

 

Po tym napisie "the system is comming up", wywala taki blad :

 

http://img530.imageshack.us/img530/2634/image1bdh.jpg

 

Lub niby laduje ok, a potem staje na czarnym ekranie i jest tyklo kursor myszki (ten charakterystyczny z DISa na nim) .

 

ehhh

 

pozdr.

Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam nie ma karty graf. nie da sie jej usunac w ten sposob .

 

DIS mi nie startuje gdy usuna ta jedyna karte sieciowa w vmware .

 

Probowalem kilka razy i zawsze tak jest.

 

Kombinowalem na rozne sposoby, dodwalem w DISie jedna lub 3 karty i nic .

Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Gdzie nie ma karty w VM ?? Zobacz sam na screen, który wrzuciłeś ten z czarnym tłem. Wywala błąd grafy i dlatego X nie startuja. Miałeś do czynienia z linuxem/unxem ?? Chyba nie. Kartę sieciową musisz dodac w disie jako sco.... Wywalić tą co sie instaluje standardowo i ją dodać ponownie z odpowiednim IP. Sam instalowałem to wg opisu z tego forum i za każdym razem i na każdym laptopie na jakim to stawiałem smiga bez problemu. Może zmieniałes rozdzielczość na VM i dlatego X się rozjechały ??
Krzysztof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie nie ma karty w VM ?? Chodzilo mi o to ze w tych "standartowych" ustawieniach sieci w VMWare nie da sie usunac karty graficznej . Zobacz sam na screen, który wrzuciłeś ten z czarnym tłem. Wywala błąd grafy i dlatego X nie startuja. Widze ze wywala blad grafy, ale to juz nie wazne , potem jak kombinowalem to juz tego nie wyswietlalo. Miałeś do czynienia z linuxem/unxem ?? Chyba nie. Masz racje, nie mialem. Kartę sieciową musisz dodac w disie jako sco.... Wywalić tą co sie instaluje standardowo i ją dodać ponownie z odpowiednim IP. Tzn. wywalic ta "AMD PCNet- PCI Adapter Compatibile - PCI Bus#0, Device#17, Function# 0" i dodac taki sam - w sumie identyczny tyle ze recznie i z IP 192.168.68.30 ? Jesli tak to wlasnie tak robilem, tyle ze nie wyrzucalem tej jedynej karty z VmWare bo jak pisalem wtedy DIS wogole nie startuje - wywala czarny ekran i koniec . Nic to nie dalo . To okienko z zapytaniem o DHCP costam w SCOADMINIE przy dodawaniu karty w DISie wziazc na Yes czy No ? Sam instalowałem to wg opisu z tego forum i za każdym razem i na każdym laptopie na jakim to stawiałem smiga bez problemu. Może zmieniałes rozdzielczość na VM i dlatego X się rozjechały ?? Nic takiego nie zmienialem.

 

Odp. z pogrubieniem.

 

Oczywiscie wszystko to robie z wylaczonym Ediabasem ,ale wpietym interfacem w USB - prawidlowo ? Domyslal ze sie na tym etapie instalacji interface jeszcze wogole nie jest potrzebny, przynajmniej w instrukcji nerwusa nic o tym nie bylo.

Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Fej nie jest wogole potrzebny przy instalacji. Nie potrzeba bawic sie z SCO przy easyDIS nie ma takiej potrzeby. Trzymaj sie mojego opisu na sztywno bez improwizowania.

Tu nie ma roznicy czy masz fejs ode mnie czy tez Piwka lub jeszcze od kogos innego. DIS'a sie tak samo instaluje. Jedynie trzeba skonfigurowac EDIABAS do wspolpracy z konkretnym fejsem. I teraz jak ktos deklaruje ze to OBD to ustawiasz go jako STD: OBD, ADS jako ADS itp, itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc przy instalacji SSS\Progman28 na laptopie

Zrobiłem wszystko zgodnie z tym artykułem http://www.bmwecu.org/article002/

Pierwsze co to po wybraniu języka wyskoczyło mi żebym podał ścieżkę do pliku agp440.sys i właśnie nie wiem co z tym zrobić dałem anuluj i wyskoczyło mi podanie.

SSS name?

gateway?

IP address?

IP subnet mask?

I nie wiem co tu po wpisywać. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

 

UDALO MI SIE RUSZYC W KONCU DISa V44 na fejsie od piwka. :norty: :mrgreen: . Oczywiscie dzieki wydatnej pomocy uczestnikow tego forum,bez was mimo swietnej instrukcji nerwusa napewno bym tego nie ruszyl - w instrukcji nalezy dodac ze nazwa komputera nie moze byc dluzsza jak 7 znakow oraz ze firewalle wszelkie MUSZA być wylaczone bo inaczej api testu nie przejdzie – to wazne bo ja na tym stracilem dobre 3 godziny ;/ . Oba moje auta – e46 z 2000r. i z3 z 99r. Ida na fister i vm off .

 

Mam kilka pytan:

 

1. jak w disie v44 skasowac adaptacje DME (z3 99’) ?

 

2.czy to możliwe żebym moim fejsem od piwka na USB nie mogl „zretrofitowac” obc w moim z3 ? Niby laczy się w aucie przy wyborze retrofit > e36 , ale jak już wybieram ze chce board computer dodac to wyswietla mi ze nie może znaleźć BC i pyta czy na pewno zaplon jest wlaczony (przy czym polaczonie z samochodem na bank jest OK bo diagnostyka dziala) . A moze jakos NCSem da sie to zrobic ?

 

3. czy żeby odczytywac i skasowac bledy (Inpa) z aut pokroju e36 z lat 92-97 potrzebuje mieć koniecznie fejs ADS na porcie COM czy interfejs USB także się do tego nada ?

 

I na koniec :

 

Chłopie jak masz muj interfejs nie ruszysz według opisu kolegów z forum .Nie chwalac się muj interfejs to nie szlam za 15 zł z Ebay.

 

Nie wiem panie piwek ale czy w wypisywaniu takich kompletnych bredni tez jest jakis interes ? :roll: :lol: Bo wg mnie przynosi to kompletne odwrotny skutek. Jak widac uruchomilem interface wg opisu z forum , i nie jestem jedynym ktory ma twoj fejs i udalo mu sie .

 

 

Dzieki za wszelka pomoc.

 

Pozdr.

Piotrek

Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Czesc

 

3. czy żeby odczytywac i skasowac bledy (Inpa) z aut pokroju e36 z lat 92-97 potrzebuje mieć koniecznie fejs ADS na porcie COM czy interfejs USB także się do tego nada ?

 

Piotrek

 

Jezeli mowa o tanich rozwiazaniach nie wliczajac zoltej glowicy to potrzebujesz ADS napewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. jak w disie v44 skasowac adaptacje DME (z3 99’) ?

 

wchodzisz zamiast w diagnozę to w programowanie następnie z dostępnej listy wybierasz programing potem programing dme i odnajdziesz opcję delete adaptation value i to by było na tyle jeśli chodzi o kasowanie wartości wyuczonych

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. jak w disie v44 skasowac adaptacje DME (z3 99’) ?

 

wchodzisz zamiast w diagnozę to w programowanie następnie z dostępnej listy wybierasz programing potem programing dme i odnajdziesz opcję delete adaptation value i to by było na tyle jeśli chodzi o kasowanie wartości wyuczonych

 

pozdrawiam

 

Dzieki kolego - chyba udalo sie (nawej fejsem USB to poszlo w mojej Z3, jestem w szoku :P ) , przynajmniej tak mi sie wydaje bo wyswietlilo "clear adaptation values perfored" .

Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

1. jak w disie v44 skasowac adaptacje DME (z3 99’) ?

 

wchodzisz zamiast w diagnozę to w programowanie następnie z dostępnej listy wybierasz programing potem programing dme i odnajdziesz opcję delete adaptation value i to by było na tyle jeśli chodzi o kasowanie wartości wyuczonych

 

pozdrawiam

 

Dzieki kolego - chyba udalo sie (nawej fejsem USB to poszlo w mojej Z3, jestem w szoku :P ) , przynajmniej tak mi sie wydaje bo wyswietlilo "clear adaptation values perfored" .

 

Auto z 99 pojdzie po USB wiec licz ze sie rozbilo :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym Was prosic o wskazówki jak prawidłowo zrobic test przeplywomierza w 320d e46 2004.

 

U mnie w M57 poszło gładko - musiałem tylko trzymać 3500obr. przez chwile, a reszte dis robił sam(przepływke musiałem zmienic..)

 

A w tym e46 kolegi dis prosi aby trzymać na odcieciu, (dis podaje okolice 4000obr., podczas jazdy wkreca sie wyżej oczywiscie), wiec gaz do oporu, obroty wtedy same oscylują wokół tych 4000, ale po chwili jest komunikat ze zadane obroty nie zostały osiągnięte.

 

Dzięki za wszelkie sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

mimo swietnej instrukcji nerwusa napewno bym tego nie ruszyl - w instrukcji nalezy dodac ze nazwa komputera nie moze byc dluzsza jak 7 znakow oraz ze firewalle wszelkie MUSZA być wylaczone bo inaczej api testu nie przejdzie – to wazne bo ja na tym stracilem dobre 3 godziny ;/ . Oba moje auta – e46 z 2000r. i z3 z 99r. Ida na fister i vm off .

 

 

Dzieki za wszelka pomoc.

 

Pozdr.

Piotrek

 

Było pisane o tym

viewtopic.php?f=97&t=65259&p=662202&hilit=nazwa+komputera#p662202

 

Wszytko masz ok tylko zmiej nazwę komputera na krótszą ( masz AAA....... ) - zmień na 6 znakową

(Mój komputer, właściwości, nazwa komputera - tu wpisz i restart kompa)

Powinno być OK

 

Ale doszedłeś sam - :cool2: :cool2: :cool2:

BMW KLUB PRZEMYŚL

1 Jeżeli coś może się nie udać — nie uda się na pewno.

2 Nigdy nie kłóć się z głupcem — ludzie mogą nie dostrzec różnicy.

3 Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo — na pewno to zepsujesz.

4 Wszystko co dobre jest nielegalne, niemoralne albo powoduje tycie.

5 Niemożliwe jest zbudowanie niezawodnego urządzenia — głupcy są zbyt pomysłowi.

6 Wniosek to punkt, w którym nie masz już siły dalej myśleć.

7 Komputer służy do tego aby ułatwić Ci pracę, której bez niego w ogóle byś nie miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie. I ja stałem się szczęśliwym posiadaczem DISa na VMWare. Udało się połączyć z autem. I teraz pytanie:

 

1. Czy istnieje instrukcja do DISa? Przegrzebałem różne fora, 2 dzień czytam różne wątki ale nie za wiele znalazłem. Może jest coś w EN? Nawet podstawy jak diagnozować, co jest do czego itp. Pewnie w końcu sam do tego dojdę spędzając całe nocki w aucie ale czegoś popsuć nie chce, a i ominąć ciekawych opcji też bym nie chciał. :)

 

2. Mam fjesa VAG kline i na nim inpa lata jak i Carsoft. Ale jak wiadomo nie ma Ignition i UBatt. Da się to dorobić czy fejs do wymiany? Przez to, że nie mam Ignition i Ubatt DIS nie rozpoznaje auta i trzeba w manualu się bawić. Pewnie czegoś nie będę mógł zrobić bez tych opcji?

 

Za wiele jeszcze nie wiem. Wczoraj siedziałem do późna w nocy w aucie i jak już się podłączyłem to po 10min bateria w lapku i w aucie padła więc za wiele nie zobaczyłem. :)

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie będziesz mógł programować w disie. A ten fejs od VAG'a to przerabiałeś ( pin 7+8 ) czy tak na żywca ?? Ja mam taki na FDI i zasuwa aż miło bez żadnych przeróbek za całe 50 pln :mrgreen: A auto który masz rocznik ?? W starszych autach na tych fejsach nie bedziesz miał tych 2 kontrolek. Ja w e46 nie miałem a w e90 mam na tym samym kablu.
Krzysztof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.