Skocz do zawartości

Pompka cieczy chłodzącej - naprawić czy kupić nową


arcus

Rekomendowane odpowiedzi

Podczas obracania pompą, klinuje się co jakiś czas, na tyle mocno, że pasek klinowy się ślizga. Jakie jest wasze zdanie, czy można ją naprawić czy kupić nową?

Było już kilka postów na forum z informacją o zakupie nowej pompy, jednak zależy mi na czasie, na nową będę musiał poczekać 4 dni :(.

 

Fotka pompy 1

Fotka pompy 2

Fotka pompy 3

Fotka pompy 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas obracania pompą, klinuje się co jakiś czas, na tyle mocno, że pasek klinowy się ślizga. Jakie jest wasze zdanie, czy można ją naprawić czy kupić nową?

Było już kilka postów na forum z informacją o zakupie nowej pompy, jednak zależy mi na czasie, na nową będę musiał poczekać 4 dni :(.

 

Fotka pompy 1

Fotka pompy 2

Fotka pompy 3

Fotka pompy 4

 

rozumiem, ze zacina Ci się wirnik podczas obrotu.. co oznacza, że łożysko tego wirnika jest walnięte i po jakimś czasie popękana kuleczka łożyska blokuje się.. :)

musisz rozebrać wirnik i zobaczyć.. może dokupienie łożyska będzie tańsze.. ale nie wiem kto może Ci to naprawić...

Marcin

BMW Klub Polska

F25 X3 2,8iA xDrive

E91 320dA touring

E39 530dA touring

E39 530iA touring

E36 316iA m43 Compact


----------------------------------------

historia - E32 750iA (1992-2004)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy skórka warta jest wyprawki...

Dwa lata temu wymieniałem pompe wody w E39 i wydawała mi się dziwnie tania... Fakt, że nie oryg. BMW ale jakiejś niezłej firmy.

Cena była naprawdę bardzo dobra więc może być tak, że naszukasz sie łożyska, nagrzebiesz z tym (może być tak, że nic z tym nie zrobisz) a dokładając grosz będziesz miał nową.

> Pozdrawiam <

*MariuszBurgi*


(OO=[][]=OO)

"""""""""""""""

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj sobie spokój z naprawą - napewno nie jest to bardzo drogie... Moja pompa nówka (nie wiem jakiej firmy) kosztowała 250zł + 50zł wymiana.. Podejrzewam, że u Ciebie będzie taniej... A nie będziesz ciągle otwierał machy, żeby sprawdzać: czy nie cieknie, czy, czy itd.. Inna jazda :!: :!:

Ale to tylko moja osobista opinia.........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniałem całkiem niedawno - dokładnie taką samą pompe.

Koszt w Edpolu w Częstochowie 153 zł bez rabatów.

Pompa to jakiś zamiennik ale wykonanie poprawne - na razie bez zastrzeżeń ( uszczelka była w paczce z pompą ) oczywiście jest na to gwarancja.

Towar był dostępny od razu :-) wymiana nie jest skomplikowana.

 

Jako ciekawostke dodam ze nie udało mi sie rozebrać starej pompy.

 

Pozdro.

 

Ps. ja oczywiście zmieniałem w e30 a nie w e36 pompa wygląda tak podobnie że sie wyrwałem.... :oops:

Edytowane przez KWKPiotr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem na nową, narazie działa kilka dni, macie rację jest nie rozbieralna. Kosztowała mnie 135zł + 0zł za montaż :lol:. Uszczelka i instrukcja montażu była w pudełku :). Kupiłem od razu specjalny silikon do 300stopniC za 25zł, nie powinno być wycieków. Pompa nie oryginalna. Za pompe z napisem BMW musiał bym zapłacić ponad 500zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.