Skocz do zawartości

Światła


gogolix

Rekomendowane odpowiedzi

Mam mały problem. Moje swiatła w E34 są bardzo krótkie i chcialbym je poniesc ale niestety nie wiem gdzie to sie robi. Sciagalem juz oslony swiatel w komorze silnika ale niestety nie doszedlem gdzie mozna to zrobic. Znalazlem jedynie takie dlugie biale pokretla w rogach ale niestety one nie podniosly swiatel. Tak sie poprostu nie da jezdzic tym bardziej ze teraz dzien jest coraz krótszy. Prosze o pomoc i pozdawiam wszytskich posiadaczy TDS-ó

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aj aj aj :D Miałem ten sam problem, oczka świeciły za nisko, ale tego przyczyną nie było złe ustawienie świateł tylko słabe żarówki oraz zanieczyszczone soczewki i szkła reflektorów... Proponuje przede wszystkim poczyścić soczewki i szkła reflektorów bo wątpie by oczka same się przestawiły :wink: Tutaj masz ładnie opisane jak to zrobić:

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=38772

Pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do regulacji wysokości służą właśnie te białe pokrętła w rogach komory silnika, żeby je ruszyć musisz spryskać jakimś penetrantem i użyć małego śrubokręta który głębiej wejdzie w te pokrętło, bo inaczej możesz ułamać, te białeł pokrętła można wykręcić i wtedy mocno złapać kombinerkami i to rozruszać-bo często to rdzewieje i się zastaje.U Ciebie pewnie się kręcą te białe pokrętła,ale nie kręci się wkręt.Możesz jeszcze zdjąć tą czarną osłonę nad światłami i tam będzie widać dokładnie ten wkręt, który możesz spryskać i próbować kombinerkami(tylko ostrożnie żeby gwintu nie zepsuć), wkręty z przodu reflektora służą do regulacji lewo prawo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yyyy no co wy?? regulacji nie ma od komory silnika tylko jest pod oslona reflektorow z przodu. mowie o swiatlach krotkich. trzeba sciagnac grill a potem ta kratke czarna na okolo reflektorow. wtedy ukaza sie nam wkrety regulujace. ja regulowalem tak w swoim. jeden wkret do ustawienia w poziomie, drugi w pionie.mimo ze mam regulacje elektryczna jedna strona swiecila za nisko. poslugiwalem sie ksiazka "sam naprawiam" do E34.
Wszystko o dieslach BMW .::: http://www.bmw-diesel.pl :::.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A prawda leży, jak zwykle, po środku :-)

 

Wkręty dostępne od strony komory silnika, te z białymi końcówkami z tworzywa, służą do regulacji prawo-lewo światła mijania.

 

Do regulacji góra-dół świateł mijania i całej regulacji świateł drogowych służą wkręty z łbem krzyżowym dostępne przez otwory w atrapie świateł. Ten do wysokości świateł mijania jest na przedłużeniu silniczka do elektrycznej regulacji wysokości świateł.

 

Do kompletnej regulacji świateł nie trzeba nic zdejmować, wystarczy wkrętak "krzyżak" (od przodu) i ręka / wkrętak płaski / kombinerki (od strony silnika).

E61 530d '04 (2015-?), E34 525TDS touring '95 (2006-2016), E30 325i '89 (1996-2006)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

%5B318%3A480%5Dhttp%3A//marekczaja.dlawas.com/marek_bmw520i/img/ustawienie%20refl.jpg

 

źródło: H.R.Etzhold „BMW serii 5 Sam naprawiam samochód” Wydawnictwa Komunikacji i Łączności, Warszawa 2007

pozdrawiam, marek

Edytowane przez solaris520

moje BMW (the SILVERY)

E34 520i M20 (R6 12V) Lachssilber Metallic, Chrome-line, 1988r., pasja /klasyk, żółte tablice/

E39 525i M54 (R6 24V) Touring, Titansilber Metallic, Shadow-line, 2000r., daily driving

podpis.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

W sklepach z częściami do BMW. Nie są drogie. W Warszawie to na przykład na Narbutta, chyba prowadzą też sprzedaż wysyłkową.

 

Monika Pleban-Jaskłowska

ul. Narbutta 5a

02-564 Warszawa

tel. (022) 646 64 84

 

Części BMW - nowe, oryginalne części eksploatacyjne - 10% upustu od ceny detalicznej (przy płatnościach gotówką) dla członków BMW Klub.

E61 530d '04 (2015-?), E34 525TDS touring '95 (2006-2016), E30 325i '89 (1996-2006)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.