Skocz do zawartości

No i stalo sie - zalalem benzine :(


papik

Rekomendowane odpowiedzi

Pojechalem dzisiaj z moja luba zatankowac to co najlepsze do mojej drugiej milosci.

Podjechalem do Shella i naprawde, nie wiem jakim cudem ale wlalem Shell V-pover racing 100 octanow za 4,99l. To ostatnie dalo mi do myslenia i tylko 10l zalalem do pustego prawie baku.

Zaplacilem i podjechalem obok do dystrybutora gdzie byl Diesel MAx costam, zalalem kolejne 48l tego cuda...

 

Gdzies juz na forum byl ten watek ale nie moge sie go doszukac. Pamietam jedynie,ze benzyna jest bardziej sucha od diesla i teoretycznie powinno sie przepalic.... Co z pompa paliwa etc/itd ? :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten poprzedni watek o ile pamietam skonczyl sie tak, ze wlasciciel spuscil benzyne z baku - nie odwazyl sie jej 'przepalac'. Co i Tobie radze.

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, to co teraz zajechac na kolejna stacje i dolac znowu diesla aby rozrzedzic wlana benzinke ? :(

 

Nie - jechac w poniedzialek do mechaniora i spuscic wszystko w cholere.

Stracisz pare stow, ale zaoszczedzisz na remoncie ukladu paliwowego, ktory jest dosc drogi.

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak po ptokach, "smieci: w ukladzie paliwowym.

Idac za Wasza rada, jutro autko u mechanika - czyszczenie calego ukladu paliwowego. :duh:

 

I chyba po temacie, dzieki wszystkim za rady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedz na stacje zalej na maxa i co przepalisz to dolewaj ropy nie trzeba spuszczac /tez kiedys tak zrobilem i nic sie nie stalo/dla pewnosci wlej na bak olej mixol zeby ropa byla tlusciejsza i bedzie ok.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedz na stacje zalej na maxa i co przepalisz to dolewaj ropy nie trzeba spuszczac /tez kiedys tak zrobilem i nic sie nie stalo/dla pewnosci wlej na bak olej mixol zeby ropa byla tlusciejsza i bedzie ok.....

 

Ale ja mam silnik Common Rail, pompowtryskiwacze etc/itd ....

Fachowcy jednak mi radza przeczyscic wszystko od A do Z aby w zime nie bylo problenmow z odpalaniem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja mam silnik Common Rail, pompowtryskiwacze etc/itd ....

 

Common Rail i pompowtryskiwacze to dwa rozne uklady poczytaj troche a na pewno znajdziesz roznice :twisted2:

 

No wlasnie czytam:

http://www.techauto.republika.pl/pompow/pompowtryskiwacze.htm

http://auto.gazeta.pl/auto/1,71462,2410107.html

 

NICE :) Ale to nadal nie rozwiazuje dylematu czy czyscic uklad paliwowy, czy nie czyscic i zalac mixolem :)

Osobiscie jednak chyba go przeczyszcze aby spac spokojnie...

Edytowane przez papik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja mam silnik Common Rail, pompowtryskiwacze etc/itd ....

 

Common Rail i pompowtryskiwacze to dwa rozne uklady poczytaj troche a na pewno znajdziesz roznice :twisted2:

 

No wlasnie czytam: http://www.techauto.republika.pl/pompow/pompowtryskiwacze.htm

 

NICE :) Ale to nadal nie rozwiazuje dylematu czy czyscic uklad paliwowy, czy nie czyscic i zalac mixolem :)

Osobiscie jednak chyba go przeczyszcze aby spac spokojnie...

 

Wyczyść. Dziwię się tylko, że nie spuściłeś benzyny na stacji. Trwałoby to 5 min i po kłopocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisalem i kolega dolaczyl dolac oleju /mixol/ moze teraz inaczej sie nazywa a chodzi o to zeby ropa byla tlusciejsza bo benzyna jest sucha a co do zapalania zima to nie ma nic wspolnego...... :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczyść. Dziwię się tylko, że nie spuściłeś benzyny na stacji. Trwałoby to 5 min i po kłopocie.

 

Ty sie dziwisz a co ja mam powiedziec? Jakis amok byl masakryczny i nie dalem rady racjonalnie pomyslec.

Na przyszlosc wydrukuje sobie naklejke po wew. stronie wlewu: "sprawdz czy to diesel!" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylismy kiedys vw tdi w niemczech, przez przypadek zalalismy podobna ilosc benzyny, dolalismy do pelna ropy i pojechalismy. wszystko bylo ok. ja bym powiedzmy co 100km dolewal ropy i powinno byc gites. nie wiem na ile to prawdy ale podobno dolewali kiedy benzyny zeby ropa nie zamarzala.... no ale to nie byly chyba bmw :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo będzie OK albo nie ryzykujesz swoim autem. są różne opinie na ten temat ale to TY ryzykujesz więc to TWOJA decyzja co zrobisz . w najgorszym wypadku zapłacisz kartą mastercard(jak ktoś wcześniej napisał) ja bym nie ryzykował :nienie:

 

Nie mam mastercarda wiec autko pojechalo na czyszczenie :(

W sumie wlalem 9,3l na ~60l ropy. (jak popatrzylem w rachunki i przypomnialem sobie ile wlalem max ropy do baku) :)

 

Dzieki wszystkim za pomoc.

 

[Edit]

Na chwile obecna wymiana filtrow paliwa, spuszczenie syfu i zatankowanie do pelna. Koszt 400zl i spie spokojnie :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.