Skocz do zawartości

Gaśnica


Łosiowy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam pytanie może troche dziwne :D ale gdzie w E39 kombi powinna być gaśnica?? Szukałem u siebie i nigdzie nie ma nawet uchwytu do jej montażu . Myślałem że cos znajdę w schowku nad aku .Czy opuszczając fabrykę były wyposażone w gaśnicę .

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wam powiem...ze jak jezdzilem rekinem...mialem pozar i nie mialem gasnicy...>Ale jakis samarytanin sie zatrzymal jak zobaczyl kleby...wysiadl i ugasil.....potem odjechalnie zdazylem mu zaplacic za gasnice...nawet podziekowac..>Jednak sa ludzie na tym swiecie....

Od tamtej pory a minelo juz 5 lat....zawsze mam gasnice...z atescikiem i po probnym psiknieciu na dworze....Roznie bywa :).....a jest takie powiedziene :"umiesz liczyc licz na siebie" wam tez radze gasnice wozić.....SPRAWNĄ !

Pozdrawiam.

By ZacAnaheim


"Nie ma ludzi niewinnych są tylko źle

przesłuchani"


"Prawo jest jak płot - żmija zawsze się prześliźnie, tygrys zawsze przeskoczy, a bydło przynajmniej się nie rozłazi, gdzie nie powinno."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wam powiem...ze jak jezdzilem rekinem...mialem pozar i nie mialem gasnicy...>Ale jakis samarytanin sie zatrzymal jak zobaczyl kleby...wysiadl i ugasil.....potem odjechalnie zdazylem mu zaplacic za gasnice...nawet podziekowac..>Jednak sa ludzie na tym swiecie....

Od tamtej pory a minelo juz 5 lat....zawsze mam gasnice...z atescikiem i po probnym psiknieciu na dworze....Roznie bywa :).....a jest takie powiedziene :"umiesz liczyc licz na siebie" wam tez radze gasnice wozić.....SPRAWNĄ !

Pozdrawiam.

 

Straszonko :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak myslisz :D......
mam w garażu śniegową z czołgu to niom od 20 lat robia próbne psiknięcie i nadal psika !

 

 

Ciekawe co powiesz jak ktoś faktycznie zrobi "próbne psiknięcie" ale proszkową ... :clap:

 

Łosiowy - ja też nie mam nic pod fotelami ani nawet mocowań może nie wszystkie miały ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem czemu nie mamy tej gasnicy bo to nie jest wersja full wypas :D :D biorac przyklad z allegro :lol: .Bede szukal na allegro moze gdzies dorwe ten uchwyt.U mnie to wyglada tak ze krzyzak to zdemontowal.Moze mu przeszkadzala??

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Za tego typu elementy na allegro potrafią wołać za używkę więcej niż nówka w ASO. Przekonałem się jak chciałem dokupić do e39 taki mały schowek z roletką. Zapłaciłem za nówkę 60zł a na allegro wołali 100.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to wyglada tak ze krzyzak to zdemontowal.Moze mu przeszkadzala??

Pozdrawiam

 

Krzyżak napewno jej nie wymontował (bo długo by pamietał kwotę, na jaka otrzymał mandat - naprawdę dbają o bezpieczeństwo i Policja nie zna litości przy kontroli) tylko pewnie handlarz,albo Polak mający to auto przed Tobą.

 

 

zawsze mam gasnice...z atescikiem i po probnym psiknieciu na dworze....

 

Gaśnice po "psiknięciu" możesz postawić w garażu jako rekwizyt.

Dla jednych więcej niż marka.........

Dla innych skuteczne narzędzie do lansu......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem ceny w aso.Uchwyt do gasnicy to koszt 106zl i jak nie ma blachy przy fotelu to trzeba ja dokupic koszt 75zl no i jeszcze gasnica 1kg :D .Chyba sie skonczy na zakupach w aso bo ceny na allegro za uzywke podobne .Czasami sie zastanawiam jaki ma sens wystawianie czesci na allegro w podobnych cenach jak w serwisie :mad2: .Chyba licza na jakiegos jelenia :) .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

niedawno wypowiadał się na ten temat Włodzimierz Zientarski:

"w Raichu posiadanie gaśnicy w aucie nie jest obowiązkowe (za to apteczka być musi)".

 

A jako że wiekszośc naszych bet przywieziono od zachodnich sąsiadów, to nikt ani tam, ani tu gaśnicy nie demontował, bo jej najzwyczajniej tam nigdy nie zamonowano, co nie oznacza, że częśc aut z pewnością ją ma od momentu opuszczenia fabryki.

 

W mojej też nie znalazłem jej po zakupie i pomyslałem tak jak Wy... ktoś sobie ją zabrał... zrobię tak samo przed sprzedaża...

ale gaśnica to mały koszt, za to jej standardowe mocowanie pod fotel w serwisie było za ponad 200zł (sick), ale w bagażniku udało mi się ją bardzo sprawnie podwiesić raczką (luz, bez możliwośc samo-startu) za jeden z otworów nad nadkolem ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ja mam pod fotelem przykreconą blachę na 4 śrubki ( fabrycznie ) z dwoma dodatkowymi dziurkami do montażu uchwytu gasnicy. Akurat w międzyczasie odbierałem Smarta dla mojej baby w Warszawie i tam też obsługa wyposażyła autko w zestaw - gasnica+apteczka+trójkąt ( bo Smart tego nie daje ).

Do czego nawiązuję - jak się przyjżałem to uchwyt razem z gasnicą idealnie pasuje do mojego fotela i kształtem wygląda identycznie jak ta z katalogu BMW. Od razu zrobiłem podmianke ( do tej pory woziłem w bagażniku w prawej donicy ) Gasnica jest polska, ma manometr i jak ktoś chcę to zapytam gdzie ją kupili i za ile. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.