Skocz do zawartości

Książka, poradnik "sam naprawiam"


EULEM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Obszedłem już polski internet w poszukiwaniu ksiązki, poradnika dot. obsługi i urzytkowania E34. Coś w stylu: "Jeżdzę BMW E34"; "Sam naprawiam...", etc. Niestety niczego takiego nie znalazłem. Podobnie było w przypadku mojej poprzedniej E36 i w końcu książkę sprawiłem sobie w wersji niemieckojęzycznej. Czy w Polsce ktróreś z wydwnictw technicznych wydało coś takiego? Spotkaliście taką pozycję?

Pozdrawiam

Eulem

E39 [E34/E36]

a tu gram: http://s1.metaldamage.pl/c.php?uid=227838

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam książkę o E34, a dokładniej, wylicytowałem ją na Allegro, ale kolega ją odebrał i narazie jeszcze nie dostarczył :lol:

Jest po polsku i są opisy i dane i inne porady do każdego modelu E34.

Dam znać więcej jak w końcu będe miał w rękach swoją knigę.

Baca

Czy teoria zgadza się z praktyką? W teorii tak, w praktyce nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile sie nie myle to na polskim rynku ukazaly sie ksiazki z serii "sam naprawiam" do dwoch modeli E30 i E34 .

Byly wydane przez Wydawnictwa Komunikacji I Lacznosci ale na ich stronie www.wkl.com.pl jest pokazana tylko ksiazka o E30.

Mozliwe ze o E34 jakies inne wydawnictwo wydalo ta ksiazke ale wlasnie jak napisal Baca widzialem kiedys takowa na Allegro.

Innym rozwiazaniem jest zakup w sklepach internetowych np. www.amazon.com tam taka ksiazka jest tylko ze w jezyku angielskim i moga wystepowac roznice bo sa tam opisane wersje amerykanskie.

Ale sa naprawde rzetelnie opracowane (posiadam taka do E36).

Koszt z przesylka w granicach 50 - 60 $.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Baca, ta Twoja książka jest wydana przez WKL czy inne wydawnictwo ? Jeśli inne to może mają też o E36...

Ale ja sam też spotkałem się tylko z tymi dwiema (E30 i E34).

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jedna wyd. Hayness ale po angielsku. Opisane są e30 i e34.

"Sam naprawiam" po polsku było do e28 a nie do e34. Na bank nie ma takiego czegoś. Po niemiecku jak najbardziej.

Najlepsza do eksploatacji (nie do napraw) jest poprostu intrukcja w jęz. polskim (pewnie taka jaką Baca kupił, bo moja też jest z Allegro). Ta jest naprawdę godna polecenia. Opis każedgo modelu (518i-540i; do M5 jest oddzielna), wiele rysunków i tabel.

 

Przemas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Książki tzn. instrukcje do modelu E34 mam. I to w dwóch językach. Szukam raczej poradnika, eksploatacji. Miałem kiedyś wydanie niemiecki do E36 i znalazlem tam wszystko od kasowania inspekcji, po regulację prowadnicy bocznej szyby. Była świetna. Mam wrażenie, że kiedyś przed oczami widzialem okładkę polskiego wydawnictwa, ale może macie rację to dotyczyło E28. Będę szukał w Niemczech, jak coś znajdę i kupię to dam znać :lol:

Pozdrawiam

Eulem

E39 [E34/E36]

a tu gram: http://s1.metaldamage.pl/c.php?uid=227838

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Będę szukał w Niemczech, jak coś znajdę i kupię to dam znać :lol:

 

No i zamówiłem w amazone.de "BMW E34 jetzt helfe ich mir selbst" razem z przesyłką ca 30 euro :twisted: . Z tej samej serii miałem knigę o E36 wtedy za 25 DM i też było warto :D

Pozdrawiam

Eulem

E39 [E34/E36]

a tu gram: http://s1.metaldamage.pl/c.php?uid=227838

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

... Sam naprawiam E 36 ukazała się nie dawno :

 

 

http://www.allegro.pl/item120894756_naprawa_bmw_serii_3_typu_e36_od_89_sam_naprawiam.html

 

jest dostępna na allegro i w wydawnictwie WKŁ / link powyżej , a jeśli chodzi o E34 to jest po Rusku na stronie przydatne linki - ta pozycja o której piszecie to była " sam naprawiam BMW serii 5 ale dot. modelu E 28 i strszych ... do mod. E 34 jeszcze się nie ukazała - można zapytać w serwisach - potwierdzą - chyba żeby to była jakaś super nowość ale pewnie info było by na Forum ...

* - w zależności od typu i wyposażenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.