Skocz do zawartości

Dolnośląskie


AdminOld

Rekomendowane odpowiedzi

Jak z nimi rozmawiałem to wyszło, że nie chcą, bo tak są pewni wykonanej roboty i nie trzeba po nich poprawiać.

A-Z

Myjnia ręczna ● pranie tapicerek ● czyszczenie skór ● doradztwo zakupowe

Ul. Sportowa 6, 55-095 Mirków ok. Wrocławia

536 - 802 - 804

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 865
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam,

Jak w temacie.

Od tygodnia stałem się posiadaczem E46 318 Ci, ma 2 nieduże prztarcia, 3-4 lekkie wgniotki (niestety w takich miejscach, że jednak je widać) oraz parę mniejszych rys.

 

Czy ktoś zna jakąś firmę/kogoś kto się zajmuje specjalistycznie poprawkami całego auta ? w sensie oddaje auto, gość patrzy i podlicza wszystko co jest do zrobienia z zewnątrz i robi to na cacy ?

 

Proszę o info jak ktoś zna kogoś/jakąś zaufaną firmę która jest godna polecenia (i żeby cena nie była jakaś wygórowana a adekwatna do włożonej pracy :roll: :roll: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos moze obszywal kierownice we Wroc i ma cos sprawdzonego? Jedyne co sensownie wyglada to ta firma http://www.tapicer-samochodowy.com ale wolalbym potwierdzenia, ze ktos tam robil i jest zadowolony.

Sprzedam:

1. Ekran, IDrive, radio, gniazdo aux do F30

2. Sprzedam tłumik do F30 328i z wersji sportline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tej geometrii.

 

Robiłem w swojej E61 dwa razy w warsztacie Autoplusgarage; Wiśniowa we Wrocławiu. I tak:

 

-samą geometrię robią na Hunterze, dociążają według instrukcji, sprawdzają ciśnienie etc.; wydaje się, że sprawnie i profesjonalnie. Mają też podnośniki, robią mechanikę etc.

 

ALE:

 

Ponieważ od jakiegoś czasu walczę z myszkowaniem auta przy dużych prędkościach, wymieniałem banana z przodu (w innym miejscu), pojechałem po tym do nich na geometrię, zrobiłem ją; auto dalej pływa, poza tym nieco krzywo mi została kierownica po tej geometrii przy jeździe na wprost (jestem na to bardzo wyczulony). Powiedziałem, że chcę, żeby sprawdzili porządnie zawiechę pod kątem tego pływania, zanim zrobią korektę kierownicy. I tak:

-początkowo kierownik stwierdził, że sprawdzenie zrobią gratis "bo u nich robiłem geometrię"; potem okazało się, że do zapłaty 70 złotych

-mechanik który wygląda na ogarniętego wynalazł kończące się łożysko z przodu; i najważniejsze - "luz na przekładni": że niby listwa ma nie chodzić lekko góra dół, i że jak porusza kołem (jak auto jest na podnośniku), to jakiś stuk jest na listwie. Dodam, że koła reagują na samo dotknięcie kierownicy, dosłownie nanometr ruszę i koła reagują; żadnych stuków podczas kręcenia przy jeździe.

-Tenże mechanik oznajmił mi, że nie ma "żadnej regulacji" - najlepszym rozwiązaniem będzie wymiana przekładni (!!!): nawet mi łaskawie sprawdził, że z Servotronikiem to jedyne 13k. I cytuję "nie ma sensu wymieniać listwy samej"; "naprawa jest wątpliwa" etc.

-Stwierdzono, że tenże luz jest w 1000 procent przyczyną myszkowania auta na prostej drodze przy dużych prędkościach

-Po tym przeglądzie stwierdził, że "nie ma sensu" korygować ustawienia kierownicy na geometrii, bo "wjedzie pan w dziurę i się panu przestawi". Po moich protestach wjechał na maszynę, sprawdził, że geometria jest ok, i że kierownica jest ok.

 

Może i się słabo znam, ale potrafię sobie sprawdzić, że przekładnie ZF mają regulację; mam instrukcje ZF tych przekładni dla mechaników po angielsku, i stoi tam jak byk jak się robi "adjustment of excessive yoke play"; gościu z Radwanic od przekłądni też wskazał mi, że producent przewidział małą regulację (może właśnie taka jest potrzebna w moim przypadku).

 

To takie moje doświadczenie z Autoplusgarage - geometrią, diagnostyką zawieszenia, i podejściem.

 

Pozdr dla wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Szukam dobrego mechanika w Głogowie lub okolicach Lubin Boleslawiec i inne miasta co sprawdzi co jest ze bierze olej ewentualnie podejmie sie wymiany uszczelniaczy bo pytalem w wielu warsztatach i nikt niechce sie tego podjac ewentualnie slysze zeby kapitalke sinika moga mi zrobic za kosmiczne pieniadze a wystarcza uszczelniacze kogo polecacie z gory dzieki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie z uszczelniaczami nie do końca jest tak jak myślisz. Często mogą być winowajcą ale M54 jednak bardziej cierpi na pierścienie olejowe a nie uszczelniacze chociaż nie wiadomo. Do D1Garage warto dołożyć Leo i BMW Expert.

 

https://www.facebook.com/BMW-Expert-Motorsport-638627759588809/?fref=ts

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Szukam warsztatu który podejmie się wymiany uszczelniaczy zaworowych bez zdejmowania głowicy w rozsądnej cenie na terenie Dolnego Śląska. Kontaktowałem się z polecanymi na forum warsztatami, ( w szczególności Wrocław) i cena nie schodzi poniżej 1600 zł, a raczej kręci się w okolicy 2000. Czy jest możliwa naprawa tej usterki w cenie ok. 1000 zł ? ( takie ceny widniały na różnych forach ok. 2 lat temu), czy jednak ie ma na co liczyć?

Samochód BMW E46 318i

silnik N42, poj.2.0, 143 KM

rok produkcji 2003

Pozdrawiam :8)

Widziałem już polecany Bolesławiec, może ktoś zna jeszcze inny warsztat (Legnica, Lubin,Środa Śląska, Wrocław?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie polecacie się udać z problemami z kluczykiem (problem z zamykaniem/otwieraniem z kluczyka, CA działa bez problemu, drugi działa też bez problemu).

 

Więcej na ten temat:

viewtopic.php?f=70&t=308436

 

Dzięki z góry.

 

https://www.facebook.com/Codemybimmer/

 

Dzięki, a coś bliżej? (we wrocku?)

 

Z góry dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.