Skocz do zawartości

jakie żarówki xenonowe?


Tomek01

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Właśnie padła mi żaróweczka xenonowa. Powiedzcie jaka powinna być, ile może kosztować, czy warto z allegro, i czy samemu można ją wymienić, bo jak widzę wysokie napięcie to boję się dotknąć...

 

Pozdrawiam

Tomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie żaróweczka tylko palnik :) o symbolu D2S bojdaże. Te z allegro powinny być OK o ile nie podróbki. Chyba Philips i Osram są najczęściej spotykane. Wymienić można samemu, tylko należy to zrobić tak, by nie dotykać palcami bańki palnika, bo jakiekolwiek zabrudzenie (nawet tłuszczem obecnym na czystych rękach) skróci mu żywot.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i niestety trafiłeś. Dzisiaj nie świeci wcale więc przełożyłem żarówki i :cry2: chyba jednak przetwornica... Gdzieś można kupić używkę? Cena oryginału (nowa u znajomego a nie w ASO - 600zł) Załamać się można...
Tomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Właśnie padła mi żaróweczka xenonowa. Powiedzcie jaka powinna być, ile może kosztować, czy warto z allegro, i czy samemu można ją wymienić, bo jak widzę wysokie napięcie to boję się dotknąć...

 

Pozdrawiam

 

Daj sobie spokuj z tymi a allegro, może cena jest ok ,jeżeli o tych samych myślimy . Sa do bani świeca na żółto . Musisz pytać klienta od którego kupujesz jaka maja temp.barwa swiatła im nizsza tzn .np.6500 K to świeca bardziej na żółto a gadanie ze muszą sie wypalić to bzdura. Pytaj raczej o temp zbliżoną do 10000K, taka barwe ma swiatło dzienne słoneczne , a najepsze by były 14000K daja białe swiatło i te raczej są tylko z serwisu za 600zł .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

dobry xenon to ok. 4100-4300K

 

wszystko powyzej, to 1) gorsze oswietlenie 2) wiekszy szpan (tak niektorzy uwazaja ze wzgledu na bardziej niebieskie swiecenie)

 

14000K? nie wiem czy to cos oswietla - raczej wyglada kosmicznie

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palniki powinno się wymieniać parami ponieważ jest po wymianie tylko jednego będzie różnica w kolorze świecenia.

Moim zdaniem nie ma co kupować palników powyżej 8000K bo świecą o wiele gorzej i jest tylko efekt wizualny (chyba że ktoś montuje ksenony tylko do jeżdżenia po mieście :dance: )

Ja osobiście kupiłem na allegro i wszystko świeci idealnie i można zaoszczędzić parę stówek.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A szukałeś przetwornicy na allegro? Jak chcesz zaoszczędzić to kup używkę.

Ja szukałem na Allegro bo też przetwornica mi padła i nic nie znalazłem.Byłem w dwóch warsztatach z listy najbardziej polecanych i też nie mieli (Piaseczno i Wrocław) :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po kłopocie. Wymiana przetwornicy i świeci jak miło. A na dodatek mam teraz nowiutką przetwornicę z wersji nowszej. Koszt 600zł+50zł wymiana. Polecam świetny warsztat specjalizujący się w oświetleniu aut w Brzezinach pod Łodzią - pełen profesjonalizm.
Tomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i niestety trafiłeś. Dzisiaj nie świeci wcale więc przełożyłem żarówki i :cry2: chyba jednak przetwornica... Gdzieś można kupić używkę? Cena oryginału (nowa u znajomego a nie w ASO - 600zł) Załamać się można...

 

Witam, ja wlasnie wymienilem u siebie lampe xenonowa bo koles cofajac uderzyl mi w nia i pekla. Mam lampe po liftingu. Kupilem cala kompletna i ta mam na zbyciu. Jest cala sprawna, tylko ma pekniety plastik, ten przedni korpus niewymienny. Jesli bys chcial to moge Ci sprzedac przetwornice, chociaz myslalem, zeby kompletna lampe sprzedac.

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie !!

 

4300 czy 6000 to tylko barwa swiatla nic poza tym.

 

najlepsze sie wydają byc takie z 5500 albo cos kolo tego. ja mam 6000k . MIalem wczesniej w autach 4300 i byly ogolnie slabe albo to wina lamp. Teraz duzo lepiej mi sie jezdzi na 6000k i jestem mega zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Piszecie o żarówkach mających różne temperatury śwatła,które są do kupieia na allegro. Temperatura najbliższa światłu dziennemu to 5700K, więc żarówki najbliższe tej tempraturze światła są najbardziej wskazane i odzwierciedlające prawdzy xenon! Reszta to bajer wizualny w jedną lub drugą stronę!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ! wszelkie 8000 10000k to agrotuning soczewka wyglada jak pomalowana pedzlem na granatowo im wiecej k po przekroczeniu granicy 6000 tym swiatła swieca ciemniejszym słabszym niebieskim . Jak widze takie auta to mnie szlak trafia ze ludzie potrafią być takimi kretynami .
Wczoraj , dzisiaj , jutro BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.