Skocz do zawartości

Org. Subwoofer+wzmacniacz, schemat? E39


luko32

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!! panowie chciałbym odłączyć orginalny subwoofer w e39 i zatąpic go innym. Interesuje mnie kostka która jest podłączona do orginalnego wzmacniacza. Ma ona osiem pinów, domyślam sie ze któreś są sygnałowe z radia. Nie chcąc prowadzić nowych sygnałów przez całe auto chętnie podpioł bym sie pod te orginalne. Wiecie może które piny sa odpowiedzialne za sygnał z radia??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprostu 8 pin, bo są 4 głosniki, czyli 4 pary kabli - żadnej filozofii :) - kable nie idą z radia, tylko ze wzmacniacza ;) - nie trzeba schematu :)

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm, chiba sie nie zrozumieliśmy, kiedy ogłącze tą kostke to wtedy subwoofer nie pracuje, a wszystkie inne głosniki graja, wiec to chyba musi byc kostka zasilająca wzmacniacz. To jak poprowadzone są sygnały do wzmacniacza?? Gdzie moge ich szukac??:))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chyba sie nie zrozumieliśmy :)

 

Jakbyś odłączył zasilanie wzmacniacza, to żaden głośnik by nie grał.

Do wzmacniacza dochodzi zasilanie oraz sygnał z radia. Ze wzmacniacza wychodzi wzmocniony sygnał na każdy głośnik z osobna (do subwoofera, tak jak napisał Sebast, wychodzą cztery pary kabli, bo w subwooferze są cztery głośniki - nic więcej)

 

Pozdrawiam

typer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od góry :)

 

Wzmacniacz jest po lewej stronie bagażnika, za wykładziną. W wersji Hi-Fi ma dwa złącza. W wersji Top Hi-Fi ma trzy złącza. Żadne złącze nie ma ośmiu pinów.

 

Może pomyliłeś wzmacniacz z subwooferem?

 

Pozdrawiam

typer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba jednak pomylilem wzmaciacz z subwooferem:)) myślalem ze wzmazniacz jest blizniaczo zainstalowany z subwooferem nad tylna półką. Jak radzicie, jak podłaczyć kolejny wzmaciacz zasilajacy nowy sobwoofer wykorzystując orginalne kable sygnalowe? zeby nie ciągnąc nowych z radia... Orginalny subwoofer byłby wtedy odłączony. Dalo by rade cos takiego zrobic?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Spokojnie można wykorzystać to złącze ośmiopinowe i stamtąd pociągnąć sygnał hi-pot do innego subwoofera.

Jaką masz wersję wzmacniacza? Hi-Fi czy Top Hi-Fi (można sprawdzić na liście wyposażenia albo licząc złącza we wzmacniaczu)? Pytam, bo w wersji Top Hi-Fi wzmacniacz ma equalizer subwoofera regulowany automatycznie w zależnosci od prędkości.

 

Pozdrawiam

typer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

la liście wyposazenia mam cos takiego:

0677 HIFI- SYSTEM PROFESSIONAL

Czyli pewnie nie top hifi. Normalnie wpiąć sie w piny które podłączone są do wzmacniacza, które to piny? AA no i gdzie szukac wzmacniacza:)?? A orientujesz się może jeszcze jakie napięcie ma sygnał??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

1. Tak jak napisałem wcześniej, wzmacniacz jest w bagażniku po lewej stronie, za tapicerką.

 

2a. W Twoim modelu subwoofer można podłączyć do wzmacniacza:

Złącze 26pinowe we wzmacniaczu, piny:

10 - żółty/czarny - lewy+

11 - żółty/szary - lewy-

12 - niebieski/czarny - prawy+

13 - niebieski/szary - prawy-

 

2b. Albo można podłączyć do ośmiopinowej kostki obecnego subwoofera:

Złącze 8pinowe przy subwooferze, piny:

2 - żółty/czarny - lewy+

3 - żółty/szary - lewy-

4 - niebieski/czarny - prawy+

5 - niebieski/szary - prawy-

 

Są tam sygnały o wysokim potencjale, więc musisz podłączyć je do wejść Hi-Pot (Hi-Level, High Voltage).

 

Pozdrawiam

typer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, niebardzo rozumiem + i -. Jezeli chodzi o sygnał to rozumiem ze "-" w tym przypadku to "masa"?? albo sie mysle bo piszesz to ze to są wyjscia hipot. Mam wzmacniacz rockford fosgate ze standardowymi wejesciami sygnałowymi na "czincze" I jak to teraz zrobić, podłaczyć sie pod sygnały przed orginalnym wzmacniaczem, zeby bylo dobrze??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"-" to nie jest masa!

 

Nie wolno zwierać minusów razem! W wejściach sygnałowych na chinchach masy są zazwyczaj zwarte ze sobą.

 

W BMW radio oraz wzmacniacz nie ma wyjść sygnałowych niskonapięciowych, tylko Hi-Pot.

 

Pozdrawiam

typer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Sorka, ze odsiezam temat. Ale chciałbym sie dowiedziec dokladnie o rozpiske pinow ktore sa podłaczone do wzmacniacza. Mam taki wzmacniacz jak na tej aukcji:

http://www.allegro.pl/item305723920_bmw_wzmacniacz_dsp_hifi_profesional_do_e39_e38_e53.html

 

Chcialbym wpac adapter hi=>low przed wzmacniacz, ale ta rozpiska pinow ktora wyzej podał kolega typer nie pokrywa sie z tymi kolorami ktore mam w kostce podlaczonej pod wzmacniaczz.. chyba ze cos zle patrzee:)).

Z gory dzieki za pomoc...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Podepnę się pod temat, zeby nowego nie zakladać.

 

Czy ktos ma i mógłby się podzielić całą pinologią kostek we wzmacniaczu HiFi (wersja dwie kostki) ?

Chce zastąpić ten wzmacnaicz innym i chcialbym wiedziec o wszystkich sygnałach.

 

Dzieki i pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 7 miesięcy temu...

witam

ja mam taki problem że z przodu grają głośniki w tylnych drzwiach ledwo co a subwoofer i głośnik w podsufitce wcale,generalnie brak basu

zamontowane jest wszystko fabryczne navi,sub itd

gdzie szukac przyczyny?w kablach?w navi?

 

problem rozwiązany końcowka mocy w tunerze była spalona,300pln i gra jak trzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • Zasłużeni forumowicze

A ja chciałem zapytać czy ktos wie co dokładnie siedzi w seryjnym subwooferze w e39 touring?

Jaki tam jest głośnik oraz jaka to obudowa? Pytam bo chcę sobie poprawić audio i chciałem w związku z tym dołożyć subwoofer. zastanawiam się czy lepiej kupić oryginał fabryczny czy coś na jego wzór zbudowac , czy może wszystko od podstaw robić inne?

 

Może ktoś posiada jakiś schemat budowy tego subwoofera?

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam wszystkich :)

Odgrzeje tego starego kotleta,bo mam taki problem:

Zakupiłem konwerter ACV dokładnie taki: http://www.elektrodor.pl/konwerter-sygnalu-2-kanalowy-klasy-premium-acv.html podłączyłem wszystko niby tak jak ma być według instrukcji i według tego jak niżej....

Witam

 

2b. Albo można podłączyć do ośmiopinowej kostki obecnego subwoofera:

Złącze 8pinowe przy subwooferze, piny:

2 - żółty/czarny - lewy+

3 - żółty/szary - lewy-

4 - niebieski/czarny - prawy+

5 - niebieski/szary - prawy-

 

Są tam sygnały o wysokim potencjale, więc musisz podłączyć je do wejść Hi-Pot (Hi-Level, High Voltage).

 

Pozdrawiam

typer

 

i lipa nie działa,kostki od ori subwoofera nie odcinałem,tylko wpiąłem się w te kable dokładnie jak w tym opisie,subwoofer odłączony nie działa konwerter, podłączyłem sub pod wtyczkę i konwerter się zaświecił,czyli działa,niestety po podłączeniu wzmacniacza niby gra,ale bardzo słabo,basu zero,tylko sopran słychać,wzmacniacz podkręcony na max tak samo i konwerter,więc o co tu może chodzić :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.