Skocz do zawartości

Brak podświetlenia pokręteł nawiewu i ogrzewania!


SHAGGER

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów.

Wczoraj okazało się że podświetlenie pokręteł od nawiewów i od ogrzewania nie działa. Może ktoś z was miał podobny przypadek i wie jak się za to zabrać??? Gdzie zacząć szukać przyczyny??

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodaj jeszcze jaki masz panel od tych nawiewów. Masz klime?

Klimy nie mam-tylko 3 pokrętła. A jaki to rodzaj żarówki?? można ją bez problemu dokupić????

 

ja dzisiaj kupilem w jakims sklepie elektornicznym. Pokazalem zarowke stara i mi dali nowa za 70 gr ;) Swieci jak ta lala :) Zarowka jest na wsuwanie ;) 5 min roboty.

http://img177.imageshack.us/img177/7296/111eb2.jpg

Moje BMW i sprzecik audio

www.bts-bmw.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem tę żarówkę. Dla ułatwienia dodam, że takie same żarówki podświetlają licznik w VW Transporterze więc są raczej łatwo dostępne.

Ściągasz pokrętła potem panel (nie pamiętam czy jest na wkręt czy poprostu na zatrzaski) W każdym razie cały panel ogrzewania i nawiewu podświetla 1 żarówka. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam i chciałbym się podpiąc pod temat.

Szperałem po forum dość długo i nie udało mi się znaleźć podpowiedzi dot. mojego problemu. A mianowicie nie działa podświetlenie w regulatorach nawiewu (klima manual) ale tylko w lewym pokrętle, obsługującym siłę nawiewu. Zdejmowałem pokrętło - brak śrub, które możnaby wykręcić; wyjąłem panel klimy, zdjąłem tylną obudowę i dotarłem do płytki drukawanej, którą aby wyjąć, to trzebaby chyba wylutować. CZy ktoś na forum wymieniał juz może tę żarówkę w e46? Wygląda na to, że każde pokrętło ma osobną. Dziękuję za pomoc z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem tę żarówkę. Dla ułatwienia dodam, że takie same żarówki podświetlają licznik w VW Transporterze więc są raczej łatwo dostępne.

Ściągasz pokrętła potem panel (nie pamiętam czy jest na wkręt czy poprostu na zatrzaski) W każdym razie cały panel ogrzewania i nawiewu podświetla 1 żarówka. Powodzenia.

 

No za cholere. U mnie jest inna. W dodatku nigdzie jej nie mozna kupic. Serwis tez rozklada rece. Widzieliscie moze gdzies te zarowki (podswietlenie nawiewow bez klimy) wysylkowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile pamietam to jest zarowka 1,2W 12V tyle ze taka malutka bo sa rozne ksztalty tej zarowki. Co do demontazu deski w sedanie to nie wiem ale jakby ktos mial taki problem w compac'ie to sluze pomoca, nawet juz pisalem o tym :) Co do gniazda a w zasadzie jego braku u mnie tez nie bylo zarowki tylko caly element w ktorym byla umiejscowiona zarowka (taki maly monolit) wiec moze po prostu tego szpargalu Ci brakuje? Niestety nie wiem gdzie to idzie dostac, pewnie w autoryzowanych stacjach zapytac nie zaszkodzi bo u mnie ten element byl wiec tylko podmienilem zarowki uprzednio kombinujac trosze ze stykami...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...
Witam. Też będę się zabierał za wymianę podświetlenia panelu manualnej klimy. Mam tylko pytanie odnośnie pokręteł pod kratką nawiewu (temperatura ciepło-zimno i zamykanie i otwieranie nawiewu kratki środkowej) czy są one również podświetlane? Bo u mnie w tym miejscu ciemno a w sumie przydałoby się to też podświetlić. W wersji po lifcie widziałem że te pokrętła mają podświetlanie ale czy było ono też przed liftem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co w ogóle powinno być podświetlone w comapkcie ?

Nie świecą mi nawiewy - jestem już w trakcie wymiany żarówki. Gałka od świateł pozycyjnych/mijania, gałka od świateł przeciwmgłowych powinny świecić ?

Regulacja wysokości świateł ma podświetlenie, a przycisk od ASC który jest obok już nie, też powinien świecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kompakcie wszystko co wymieniłeś powinno Ci świecić tylko nie wiem czy asc też ale poza tym wszystko ale myśąlę że asc też

 

dzięki

nawiewy już zrobione

jak dobrać się do żarówek włączników świateł? zdjąłem taki plastik maskownicę, widzę żarówkę ale ten sposób nie da sie jej wyjąć. Widać też śrubę torx.Trzeba wyjąć licznik do tej żarówki?

 

jak wyciągnąć przełącznik ASC? gdzie jest schowany komputer od asc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.