Skocz do zawartości

E39 530dA 2002 r - czy warto było za 55 tys?


voshon

Rekomendowane odpowiedzi

  • Członkowie klubu

Witam!

 

Zakupiłem autka jak w tytule postu, przebieg 225 tys, od pierwszego własciciela ksiazka serwisowa - ostatni przegląd w kwietniu tego roku przy stanie licznika 204 tys. Pełen wypas, fotele komfortowe, xenon, navi 16:9, TV, webasto, elektryczna klapa z tyłu, telefon. Czarna perła metalic, zadbane we wnetrzu pachnie skórą jeszcze :8)

 

Na co dokładnie zwrócić uwage przy eksploatacji? Pozdrawiam doświadczonych forumowiczów, jak zrobie fotki to nie omieszkam sie pochwalić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle, że dużo dałes. Ja kupiłem 4 miesiące temu 2001r co prawda 525d (czarny) full wypas skóra, manual, tempomat, navi, xenon, w przeliczeniu na nasze już z rejestracją za ~ 35000zł od I właściciela z Belgii (nie bity) przejechane 253300km (przebieg również udokumentowany i serwisowany). W bardzo dobrym stanie technicznym (badany silnik na komputerze), zawieszenie również przebadane i w stanie bardzo dobrym (amory przednie 78% i 76% tylne 88% i 87% skuteczności). Hamulce brzytwa. Silnik zalany cały czas syntetykiem. Przejechałem już 9000km i oleju nie bierze :lol: .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

kupiłes, i już, i nigdy nie żałuj tego co zrobiłeś, a w szczególności zakupu BMW 530 d. Ja kupiłem w listopadzie z 2001 tylko limuzynę, i dałem 53000 zł, i jestem zadowolony, bo zrobiłbym to jeszcze raz. Na początku wymień wszystkie płyny, i od tego czasu jeżeli coś się stanie nie tak to nie będziesz miał pretensji do nikogo kto wcześniej użytkował auto. Dbaj o skórę, w serwisie BMW są świetne środki. Lej paliwo tylko pewne i szanuj ją, bo jest tego warta.

pozdrawiam i do zobaczenia na drodze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj wcele nie tak dużo dał. Toż to 2002 a ty masz 2001 to pewna różnica!

Myślę ,że ty dałes podejrzanie tanio, szczególnie ze z Belgii, 35 tys za ten rocznik, to dziwnie tanio, wiesz ze teraz kręcą przebiegi w Belgii, Holandii i Niemczech? Ja mam udokumentowany przebieg w swojej, kupilem w Holandii(tutaj pracuje) a i tak mi sie nie chce wiezyc że miała tylko 200 tys., Choć do tej pory wsadziłem w nią "tylko" jak na BMW przystało 3 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do eksploatacji. Nie katuj auta na zimnym silniku. Po ostrej jeździe daj turbinie się wychłodzić na wolnych obrotach (nie gaś auta przez ok 1-2 min). Wymieniaj płyny regularnie (hamulcowy) przynajmniej raz na 2-3 lata, chłodniczy również i co najważniejsze wymieniaj olej co najmniej raz na 15000 km a najlepiej częściej (co 10000-12000km). Jeśli wiesz jaki olej był zalany dotychczas lej dalej taki sam najlepiej syntetyk (który ma lepsze własności czyszczące i jest rzadszy od półsyntetyka co ma niebagatelne znaczenie dla turbiny (lepiej smaruje silnik i turbine gdy jest on odpalony na zimno) jeśli nie wiesz jaki olej był lany dotychczas to możesz zalać półsynstycznym chociaż to już jest najgorszy olej do tego silnika (wtedy musisz wymieniac już bez dwóch zdań co 10000km). Po wymianach oleju sprawdzaj na początku co 1000-2000km stan poziomu oleju (jeśli bierze znaczne ilości na syntetyku powinieneś lepiej przejsc na półsyntetyczny)

Przebadaj dla pewności silnik pod kompem (wykaże czy wszystko jest ok z wtryskami i poszczególnymi ciśnieniami). No i jedź na badanie diagnostyczne odnośnie zawieszenia. Jeśli nic nie wykaże to wtedy możesz być pewny, że autko bedzie sie spisywało na medal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za 530i '01 dałem w sumie ponad 60k (razem z opłatami)....

100k przebiegu (udokumetowane, sprawdzone), I właściciel, bezwypadkowy.

 

Także myślę że Twoja cena jest najwyżej górną średnią za ten rocznik, model i wyposażenie...

 

Odnośnie eksploatacji nie będę dawał ci rad bo diesel to troche inna bajka niż benzyna :wink:

 

Gratuluję zakupu i życzę wiele radości z użytkowania :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena IMO ok.

Ja za swoja 528 dalem ok 30 kpln i choc wiem, ze na allegro sa tansze, to nie zaluje. Jak sie kupi padake, to koszty na starcie moga czasem bardzo zdziwic. NIemcy bardzo sobie cenia auta, o malym przebiegu. Mi sie udalo kupic z 137 kkm, a kumpel trafil igielke z 98 kkm oba po ok 7500 EUR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Dzieki wszystkim za odpowiedzi :modlitwa: Skrzynkę mam automacik, tak by the way co ile nalezy zmienić olej w tej skrzyni? Wiem że ASO BMW twiedzi ze sie nie zmienia :duh: , jednakże mam pewne doświadczenia z automatami (żona wozi się Cklasą w202 C200 automat) i tam akurat wymiana po każdych 100kkm. Jak w przypadku tej skrzyni?

 

Powiem Wam tak prywatnie, że cały czas jak jeżdżę to uśmiech mam od ucha do ucha, gdyby nie one pewnie śmiałbym się naookoło głowy :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymien wszystkie filtry - ponoć istotną sprawą jest też tzw filtr odmy [cena ok 200 pln] ktory często jest pomijany przez tzw "fachowcow" a powinno sie to wymieniac co 100 tys, wazne jest dbanie o turbinke [opoznione wylaczanie silnika po ostrej jezdzie itd] regularna wymiana oleju i filtrow oraz lanie dobrego paliwka [ja leje BP ultimate] a reszta to juz zalezy od szczescia :mrgreen:

 

PS ja kupilem 530d z 99 roku za 35tys z przebiegiem 165 tys z Wloch [przebieg autentyczny]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Jeszcze jedno pytanko moi drodzy. Czy w kwestii wymiany oleju i przeglądów zdawać się na wskazania bordkomputera czy robić to po upływie okreslonego czasu badze przebiegu. Moja buma miala ostatni przegląd w ASO w Niemczech w IV. 2007 r. przy przebiegu 204kkm - teraz mam 225kkm (swoją drogą Niemiec nieźle trzaskał km ;) )

 

A co do wymiany oleju a ASB to ja korzystam w usług AUTO - MAT Sentyrz Kraków, słyszałem że są rzetelni i na ASB zjedli zęby. Nie są tani, ale IMO w przypadku ASB to nie warto oszczedzać na oleju i ludziach znających się na rzeczy. Ktoś z Was korzysta jeszcze z ich usług? Bo może się myle co do tego zakładu :norty:, a że zamierzam zaprowadzić tam moją czarnulkę to wolałbym mieć 200% pewności :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanko moi drodzy. Czy w kwestii wymiany oleju i przeglądów zdawać się na wskazania bordkomputera czy robić to po upływie okreslonego czasu badze przebiegu. Moja buma miala ostatni przegląd w ASO w Niemczech w IV. 2007 r. przy przebiegu 204kkm - teraz mam 225kkm

21k km przejechane i jeszcze olej nie wymieniony? Ja bym już ze dwa razy w tym czasie zdążył wymienić. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boze skad wy takie ceny macie? ja mialem 530d kombi 99r za 7,5 tys euro i sie zastanawialem czy warto dac....

oceń moją ///M http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=98534&start=0

///M jak miłość

Sprzedam BMW 120d "083d, 120d E82 2011r, 520d '07 lift, 123d '08, Z4///M '08, info na http://www.fast-cars.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasne ze tak bo model 2002 jest po liftingu ale tez 530d "02 mozesz znalesc na autoscoucie z cenami od 10ciu do 12 tys euro,

http://www.autoscout24.it/List.aspx?vis=1&make=13&model=1652&fregfrom=01%2f01%2f2002+00%3a00%3a00&fregto=12%2f31%2f2002+00%3a00%3a00&pricefrom=1000&cy=I&page=1&maxresults=500&results=20&ustate=N&ustate=U&um=True&sort=price&zipc=I

 

 

wiec gdzie tu jest sens dawac ponad 16tys eu? za nawigacje? czy skóre? tym bardziej ze dokladajac 15-20tys mozesz kupic nowszy model e60

np http://www.autoscout24.it/Details.aspx?id=101485141

ale to na szczescie nie moja kasa i wybór zawsze nalezy do kupujacego który glosuje swomi pieniedzmi

oceń moją ///M http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=98534&start=0

///M jak miłość

Sprzedam BMW 120d "083d, 120d E82 2011r, 520d '07 lift, 123d '08, Z4///M '08, info na http://www.fast-cars.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie ma co sie licytowąc kto kupił drożej a kto taniej z doświadczenia swoejgo i swoich znajomych nieraz juz ...wiem że tanio wale nie znaczy dobre, jesli autko jst w stanie naprawde dobrym wszystko udokumentowane i technicznie sprawne co w przypadku diesla jest tym bardziej wazne bo naprawy drogie....to warto bylo preplaic nawet kilka tysiecy aby pozneij cieszysc sie niezawodna jazda podczas kiedy koledzxy ktorzsy kupili swoje auta duzo taniej ciagle beda mieli problemy i siedzieli w warztatach, moim zdaniem warto dac wiecej za dogbre auto moze duzo ale jesli cie cieszy zakup to nie sluichaj gadania innych ze drogo poniewaz juz po "ptokach" :) tylko ciesz sie jazdą gratulacje z powodu zakupu fajny silniczek i rocznik rowniez:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
To co ile olej zmieniać w tym silniku? :norty: ? Może ktoś byłby tak miły i napisał okresy wymiany i co zmieniać :modlitwa: ? Bo widze ze bordkompa to nie nalezy słuchac ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Chwalony na tym forum serwis M-Auto z Katowic twierdzi ze wymiana oleju co 10 - 12 tys to jest przerost formy nad treścią i znacznie lepiej jest po prostu uzytkować silnik prawidłowo i sprawdzać często poziom oleju - czyli nie katować zimnego i schładzać turbo po dłuższej i forsownej jeżdzie. Ja się z nimi w tym wypadku zgadzam :norty:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwalony na tym forum serwis M-Auto z Katowic twierdzi ze wymiana oleju co 10 - 12 tys to jest przerost formy nad treścią i znacznie lepiej jest po prostu uzytkować silnik prawidłowo i sprawdzać często poziom oleju - czyli nie katować zimnego i schładzać turbo po dłuższej i forsownej jeżdzie. Ja się z nimi w tym wypadku zgadzam :norty:

 

prawie kazdy mechanik mowi co innego i jeden powie co 20 tys inny 15 a jeszcze inny co 10 tys - tak jak juz pisalem wymieniam co rok czyli co jakies 12-13 tys km [dosc malo jezdze i nie katuje auta ] i wole raz do roku wydac te 300 pln na olej plus wymienic filtry itd i miec spokoj, nie ma co zalowac na to a silnikowi swezutki olej nie zaszkodzi :mrgreen: - ale oczywiscie jest to wyłącznie moja sugestia ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.