Skocz do zawartości

Kupno 318 2000-2001r


nadel84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jestem nowy na forum. Jeszcze nie jestem posiadaczem BMW ale wkrotce sie stane. Prosilbym o opinie o tym samochodzie. Tzn czy wogule warto jest myslec nad tym modelem czy moze jakis inny wybrac. Czy jest awaryjny (to chyba najwazniejsze, teraz jezdze Laguna II i wlasnie z tego powodu chce zmienic samochod), jak sie prowadzi, jakie ma przyspieszenie itp. Prosze o opinie posiadaczy..

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

ja osobiscie proponowałbym ci cos z serii 6 rzędowych silników,2.0 lub 2.5.

Spalanie 2.0 to od 7 na trasie do 11 w miescie a 1.8 bedzie miało podobnie.porownaj sobie dane techn. na jakiejs stronce www.

Miłych zakupów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porównaniu z Laguna II i jej super karta co broń boże spadnie wszystko zdaje sie byc bezawaryjne :-) W E46 318 duzo userów tego fprum nie widziałem.
Problem szachisty: zwalić konia czy posunąć damę :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc,jezdze taka od roku, zalety, malo na rynku jest zajezdzonych,spalanie mniejsze od 2.0 nie wspomne o wyzszych, w razie potrzeby instalacja gazu tansza, ja generalnie jestem zadowolony a gdzies na forum slyszalem ze bmw nie robi wolnych aut ,a poza tym bezpieczniejsze i mniej awaryjne od reszty fracuzow,japoncow,angoli,koreancow itp. czasami z wyzszej polki.napewno wszystko zalezy od twoich oczekiwan jezeli chcesz sie probowac z s14 200sx to zapomnij o nawet 2.5,ale jezeli nie to sie zastanow decyzja i tak zalezy od ciebie, pozdro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc.

 

Od miesiaca jezdze E46 318d z konca 2002 roku w budzie kombi i mimo malego "stazu" chetnie podziele sie uwagami:

 

- 116 KM to chyba troche za malo na ten samochod. Na prostych nie ma sprawy, depniesz troche gazu i masz 160 na predkosciomierzu, ale przy ruszaniu i jezdzie pod gorke mam wrazenie, ze auto jest troche "mulowate",

- spalanie - bajka: przy spokojnej jezdzie, na odcinku 100 km komputer pokazal mi 4,7 l, na autostradzie przy ustawionym tempomacie na 120 km/h bylo 6,0 l a przy jezdzie mieszanaj mam cos kolo 6,4 l. Zyc - nie umierac!,

- auto kupilem z przebiegiem 116 tys. km i od tego czasu przejechalem okolo 4 tys. Poza zrobieniem przegladu, musialem wymienic lacznik stabilizatora. Poza tym, zadnych wiekszych problemow. Troche drobnostek, jak opisywane tu na forum tluczenie sie okien (wypryskalem sprayem silikonowym uszczelki w drzwiach i pomoglo), odgrzybilem klime, ale znowu troche smierdzi wiec pewno jeszcze raz trzeba bedzie ja przeczyscic. Klapa bagaznika czasami tez sie nie zamknie - zamek musi sie troche zacinac. Poza tym, nie mam powodow do narzekan.

 

Jezeli planujesz kupic 318 to przejedz sie wczesniej 320 dla porownania. Ocen sam, czy 116 koni Ci wystarczy, czy moze jednak wolisz wersje 150 konna (chyba ze kupisz 318 i ja podrasujesz chipem, jest troche dyskusji na forum, czy 318 to dlawiona 320 i jak wycisnac wiecej mocy). A jak juz kupisz diesla, to dwie uwagi - serwisuj go regularnie i dobrej jakosci olejami oraz dbaj o turbine (chlodzenie po jezdzie). Jak kupisz zadbany egzemplarz to bedziesz sie nim dlugo cieszyl.

 

Pozdrawiam

 

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześc, ja mam 318i ale w poprzedniej budzie. Z silnikiem żadnych problemów. Nie jest to diablo ale daje radę, większość i tak zależy od umiejętności kierowcy. Zastanów się do czego auto ma Ci służyć? Jeśli tylko da jazdy to mogę polecić tę jednostkę, w 3-ce jeszcze daje radę. Jeśli natomiast chcesz czasem polatać bokiem proponuję coś z R6. Jeśli brać już coś z rzędówki to 2.0 bym odpuścił. Szukałbym od 323 wzwyż.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 318i i nie narzekam do jazdy po mieście wystarczy jeżeli będziesz jeździł spokojnie to spali 9 a jeżeli będziesz jeździł normalnie to spali 11 na trasie 7l/100

 

moja rada kup diesla 320d 150KM mniej pali i lepsze zdecydowanie osiągi. . tylko dźwięk nie ten ;)

www.bmw-3city.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przymierzałem się do e46 i stwierdziłem, że to nie ma sensu. Czekam na e90. Pojeżdżę poprostu dwa lata dłużej e36, które w podstawowej wersji ma np ładniejszą tapicerkę niż e46. Po co przepłacać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przymierzałem się do e46 i stwierdziłem, że to nie ma sensu. Czekam na e90. Pojeżdżę poprostu dwa lata dłużej e36, które w podstawowej wersji ma np ładniejszą tapicerkę niż e46. Po co przepłacać?

 

wiesz jakub są gusta i guściki mi osobiście wnętrze e36 w ogóle nie przypadło do gustu :/ a na e90 nie wszystkich stać

www.bmw-3city.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

między e46 nawet po lifcie a e90 jest przepaść cenowa jak narazie - te drugie są zbyt młode , w/g mnie dużo lepszym wyborem i nawet z wyglądu jest opcja e60 i ceny pierwszych modeli są niższe od e90 , nie ma co czekać 2 lata , to szmat czasu :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam 318i z 1998 E46 i jestem bardzo zadowolony. Chodzi super elegancko, ale przed zakupem zostało kompletnie sprawdzone przez mojego mechanika i diagnostę, wiec nie kupowałem w ciemno. Może trochę za mało mocy, ale zastanów się nad tym, że i tak masz ograniczenia wszędzie w mieście do 50km/h (jak oglądałeś Testosteron to wiesz o co chodzi). Spalanie niestety jeszcze spore. W przyszłości będę się przymierzał jednak do 330d. Jest mniej awaryjne niż 320d i zdecydowanie lepsze osiągi, a spalanie niewiele większe. PZDR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przyszłości będę się przymierzał jednak do 330d. Jest mniej awaryjne niż 320d (...)

Na jakiej podstawie twierdzisz, że 330d jest mniej awaryjne od 320d? Którego 320d? Jeżeli takie wnioski wysunąłeś z lektury forum, zauważ, że 330d to znikomy procent e46 w dieslu (na tym forum). Ogromna większość to właśnie oba 320d, więc jasnym jest, że jest duużo więcej tematów dot. problemów z 320d niż z 330d :roll:

 

Chyba, że informacje czerpiesz z innego źródła. Chętnie posłucham :wink:

E46 320d 175 PS@365Nm ...by Rogalotti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak oczywiście, czytałem dokładnie wypowiedzi na forum, ale również mechaników kilku zajmujących się obsługą BMW (między innymi). Faktycznie mniej jest aut 330d, bo wielkość silnika i opłaty za niego są zdecydowanie wyższe. Może to jest powodem. Od strony mechanicznej - powiedziano mi, że silniki w 330 są zdecydowanie bardziej żywotne niż 320d, co wiąże się również ze stopniem pracy silnika w stosunku do średniej prędkości pokonywanej przez przeciętny samochód. Skutkiem tego, silniki 330d są mniej awaryjne. Generalnie mechanikom mój pomysł zmiany z 318i na 330d przypadł zdecydowanie do gustu. PZDR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

330d :mrgreen: lepiej rok starsze ale motorownie super - inna bajka niż 136 konne 2.0d nawet kosztem rocznika :lol: no ale Ty szukasz benzynki - to 330i :twisted2:

 

ciekawi mnie gdzie te auta znajdziesz za 32 tys. :duh:

 

ja szukam od paru miesiecy i za niebite auto 330 i (przy najmniej w coupe bo takiego szukam) z rocznika 01-02 nie ma cen nizszych niz ok. 19k euro a to po oplatach wychodzi grubo ponad 80k pln...

 

bo chyba nie polecasz kupowania auta z takim silnikiem po dzwonie zamiast bezwypadkowego ze slabszym :nienie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega z forum od tej tapicerki boski jest... Naparwde facet jestes cud miod... Bo tapicerka w podstawowej wersji jest ladniejsza... w TopGear nawet na takie rzeczy uwagi chyba nie zwracaja... bez komentarza...

 

a odnosnie e46 Coupe jak pisze kolega powyzej fakt ciezko znalezc cos ladnego ale bez przesady troche... spokojnie za cene kolo 45k trafiaja sie ladne egzemplarze...

 

choc w tym kraju i tak mamy stanowczo za drogo... ja rowniez rozgladam sie... i watpie zebym kupil auto z polski... obojetnie czy jest tu rok 2 czy 3... bo 10 letnie auto z de jest lepsze niz 2 letnie krajowe... Do tego u nas za taki samochod wolaja ogromne ceny...

 

Polecam osobiscie Szwajcarie tam jednak jest wiele problemow z sciagnieciem bo to auto z poza UE... ale chyba stan i wyposaznie potrafia wszytsko wynagordzic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

330d :mrgreen: lepiej rok starsze ale motorownie super - inna bajka niż 136 konne 2.0d nawet kosztem rocznika :lol: no ale Ty szukasz benzynki - to 330i :twisted2:

 

ciekawi mnie gdzie te auta znajdziesz za 32 tys. :duh:

 

ja szukam od paru miesiecy i za niebite auto 330 i (przy najmniej w coupe bo takiego szukam) z rocznika 01-02 nie ma cen nizszych niz ok. 19k euro a to po oplatach wychodzi grubo ponad 80k pln...

 

bo chyba nie polecasz kupowania auta z takim silnikiem po dzwonie zamiast bezwypadkowego ze slabszym :nienie:

 

coupe jest zdecydowanie droższą opcją , może 330d z pierwszych modeli by kupił chociaż sam szukałem 330xd i pojechałem po jedno jakie okazało się kompletną padaką a kupione w salonie z 2001r - gośc chciał 52tyś zł - miałem po drodze inne , bezkolizyjne w 100% i do tego po lifcie z 2002r salonowe 320d w mocnej wersji wyposażenia i to mam do teraz.

Lepiej mniejszy silnik a wzorową przeszłość - w niemczech szukałem ale takie jak były to cena powalała :mrgreen: jak będę miał okazje moją sprzedać ew zamienić to chętnie to zrobię z dopłatą ode mnie ale na 330d - tylko tanio mojej też nie oddam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega z forum od tej tapicerki boski jest... Naparwde facet jestes cud miod... Bo tapicerka w podstawowej wersji jest ladniejsza... w TopGear nawet na takie rzeczy uwagi chyba nie zwracaja... bez komentarza...

 

Top Gear może nie, ale ja tak. e36 to gniot, ale w porównaniu ceny do możliwości wypada dużo lepiej niż e46. Oczywiście mowa o modelach z końca produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.