Skocz do zawartości

330D prosze o opinie na temat spalania


Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

przeszukaj forum pod kątem moich postów w starym dziale "Mechanika, Elektryka ...." i jakimś hasłem-kluczem typu "spalanie" :) musi być :wink:

A w skrócie..... na trasie zejdziesz w manualu w okolice 6,5 nawet, a miasto to i 13-14 można spalić tylko trzeba potrafić :wink: :wink:

pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie moja e36 325 benzyna spalała 12 w mieście , 7 w trasie , natomiast mnie zastawia ile taki diesel opchnie bo 1.9 tdi jak jeździłem tez potrafił 12 spalić a nie jak wszyscy chwalili ze 5,5 po mieście i to nie szalejąc . wiec tyle co napisałem wydaje mi sie ze 330d to jej realne spalanie ? bo jak by nie gadać pojemność duża . tak z ciekawości pytam bo i tak te auto kupuje i w sumie nie będzie ważne ile biedzie spalać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak sam napisałes- to jest pojemność więc ma co spalić. Ja mam automat więc 1-1,5 dorzuca od siebie do spalania. Jeśli delikatnie obchodzę się z gazem to po Wawie mogę zejść w okolice 9 litrów. Na trasie ostatnio zszedłem poniżej 7....

pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 330 D Touring w manualu, 184KM od 3 tygodni. Poza tym, ze jestem mega zadowolony, absolutnie nie wierze w te legendy, ze spali 9 w miescie. Przeciez on ma w instrukcji napisane, ze w miescie pali 9.5. A wiadomo, ze instrukcja podaje spalanie przy delikatnej jezdzie 70latka:-)

Na trasie jak jechalem sam, dosc dynamicznie spalil 7.5l.

W pelni obciazonym autem (4 osoby i pelen bagaznik) tez bardzo dynamicznie spalil 9,4l.

 

Wiec nie wiem, po co ludzie takie rzeczy wypisuja? Mowiac o spalaniu w miescie chodzi mi o jazde w korkach w Poznaniu, gdzie co 100m stoi sie w kolejkach na czerwonym i przesuwa na jedynce i dwojce.

Nie wierze, ze to auto w takich warunkach spali mniej niz 10l.

 

No chyba, ze sie myle. Ale w takiej sytuacji prosze o opinie, co mam sprawdzic w swoim aucie. Choc wydaje mi sie, ze wszystko pracuje w najwiekszym porezadku.

 

Pozdrawiam

W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Mam 330 D Touring w manualu, 184KM od 3 tygodni. Poza tym, ze jestem mega zadowolony, absolutnie nie wierze w te legendy, ze spali 9 w miescie. Przeciez on ma w instrukcji napisane, ze w miescie pali 9.5. A wiadomo, ze instrukcja podaje spalanie przy delikatnej jezdzie 70latka:-)

Na trasie jak jechalem sam, dosc dynamicznie spalil 7.5l.

W pelni obciazonym autem (4 osoby i pelen bagaznik) tez bardzo dynamicznie spalil 9,4l.

 

Wiec nie wiem, po co ludzie takie rzeczy wypisuja? Mowiac o spalaniu w miescie chodzi mi o jazde w korkach w Poznaniu, gdzie co 100m stoi sie w kolejkach na czerwonym i przesuwa na jedynce i dwojce.

Nie wierze, ze to auto w takich warunkach spali mniej niz 10l.

 

No chyba, ze sie myle. Ale w takiej sytuacji prosze o opinie, co mam sprawdzic w swoim aucie. Choc wydaje mi sie, ze wszystko pracuje w najwiekszym porezadku.

 

Pozdrawiam

W.

 

Jakbyś czytał dokładnie to byś zauważył że napisałem "Jeśli delikatnie obchodzę się z gazem" oraz "13-14 można spalić" więc powtórzę- płynna jazda (a nie stanie w korkach) pozwala osiągnąć po mieście 9 litrów - jak chcesz możesz to nazywać jazdą 70-latka :mrgreen: Tylko trzeba pamiętać że istnieje coś takiego jak hamowanie silnikiem :dance:

pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO to i ja coś dorzucę . . . .

Jechałem taxi ostatnio, i komputer wskazywał kolesiowi średnie. . . .. 6,7 litra :| - ten przy zegarach wskaźnik elektroniczny . . . Pijany byłem, ale tego jestem pewien . .

330d, 4-drzwi manual . . .

 

Nikoś - i jak spalanie ? Przy tym powerze co zrobiłeś co? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nurek: nie chcialem nikogo urazic okresleniem "jazda 70latka". Chodzilo mi raczej o scharakteryzowanie jazdy w stylu taksowkarza:-)

Wiem tez dobrze, ze auto najmniej pali, kiedy hamujesz silnikiem (kiedy w takim momencie zdejmiesz nozke z gazu auto potrafi spalac 0l/100) i robie to regularnie.

Tak czy inaczej wynik 6,7 jest nie do osiagniecia. Ten taksowkarz musial wlasnie jakas trase zaliczyc z klientem poza miasto i jechal 100 km/h muskajac gaz.

Wydaje mi sie, ze przy prawdziwie miejskiej jezdzie a za taka uwazam jazde w korkach (niestety) srednie spalanie oscyluje miedzy 11-12l.

 

A poza tym, obojetnie czy 330D jest super ekonomiczne, czy jak uwazam, pali poprostu przyzwoicie to i tak mega dobra opcja.:-)

 

 

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wookie, mnie na pewno nie uraziłeś :D

6,7 po mieście jest nieosiągalne- zgadzam się. Tym bardziej że jest to wynik z kompa, może taksiarz nie kasuje tego po każdym tankowaniu albo był po trasie, jak napisałeś. I zgadzam się- jazda miejska typu stop and go to wynik rzędu 12 litrów w 3.0d

pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się zastanawiam na zakupem 330D i widzę, że trzeba liczyć spalanie 12l, a nie jakieś bajki ze spalaniem poniżej 10 l. Przecież to auto ma prawie 200 KM, na wodzie takiej mocy się nie uzyskuje. A powiedzcie lepiej, jak wrażenia z jazdy? PZDR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz wczesniej pisalem odnosnie spalania:

 

moja 530d - 99rok 184KM zavirusowana na 220km

 

miasto 9l/100 km

 

trasa 6,3/100 km - przy przyzwoitej jezdzie ale nie autosrada

 

są to prawdziwe dane zadna sciema - nawet wczoraj sprawdzone bo tankowalem [miasto]

 

 

P.S. nie wiem jak u innych uzytkownikow ale to co podaje komputer to jest średnio o 0,5 - 1 litr zanizone -

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Jak juz wczesniej pisalem odnosnie spalania:

 

moja 530d - 99rok 184KM zavirusowana na 220km

 

miasto 9l/100 km

 

trasa 6,3/100 km - przy przyzwoitej jezdzie ale nie autosrada

 

są to prawdziwe dane zadna sciema - nawet wczoraj sprawdzone bo tankowalem [miasto]

 

 

P.S. nie wiem jak u innych uzytkownikow ale to co podaje komputer to jest średnio o 0,5 - 1 litr zanizone -

pozdr

 

 

potwierdzam ma takie samo spalanie (+/-) jak mi slizglo sprzeglo i jezdzialm wyjatkowo powoli zeszlem po miscie ponizej 8 l (ale to nie jazda to agonia ) :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Mam touringa 330d. W mieście nie udało mi się spalić więcej niż 9,2l/100 przy ostrej jeździe. Przy normalnej koło 7,5 - 7,8. A trasa? Na full obciążeniu, w 4 osoby, pełen bagażnik, tempomat na 150 km/h, 2500 km - 6,8 l/s. Liczyłem nawet na piechotę, bałem się, że komputer oszukuje. NIE OSZUKUJE!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Poasiadam 330D manual i śmigam po wafce. Średnie spalanie miejskie wychodzi koło 9. Chyba tylko z 2 razy zobaczyłem na kompie powyżej 9.5 ale to był ostry kat od świateł do świateł. Każdemu spala tyle na ile potrafi wciskać pedła gazu :twisted:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem 530d w manualu a teraz 2.0d w automacie i musze przyznać że te automaty potrafią wciągnąć sporo...

możliwe że nie mam doświadczenia z automatem, i jeszcze trochę litrów wypalę zanim się naucze trochę oszczedniej jeździć

e39 3.0d paliła mi na trasie 7 - 7,5 miasto 8,5 - 9 przy dość dynamicznej jeździe bez pieszczenia się.

a ta 2.0dA - pali mi średnio puki co 8- 9 litrów :(

róznice manual do automat moga być na moje oko do 2 litrów stąd te rozbiezności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
OBECNIE MAM 530 DA 2000R KOMBI W MIEŚCIE 10L NA BUCIE 12-13L DYSTANSE 5km ale uważam ze można z niej wycisnąć więcej denerwuje mnie to ze kap nie potrafi pokazać prawidłowego spalania PO CO MATOWAC COŚ JEŚLI NIE DZIAŁA a Z TEGO CO CZYTAM TO NIE JA PIERWSZY MAM TEN PROBLEM I NIE JESTEM W MIEJSZOSCI W TRASIE 150km\h tempomat autostrada kapcie 235\45 17 kap pokazuje usilnie 6.8-7(zalezy od warunkow atm.)przy tankowaniu wychodzi 8.5-8.6l sprawdzane chyba ze 10 razy na dystansie 1000km.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E46 330d sedan w manualu po lifcie ale silnik ten starszy czyli 184PS.

 

Spalanie na trasie przy spokojnej jezdzie w 2 osoby z pelnym bagaznikiem i momentami z klimą 5,5l przy szybszej jezdzie 6,5l

 

W miescie moze byc i 7,5 moze byc 9 a nawet 12l kwestia kierowcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pelnym zbiorniku bylo prawie idealnie, moze roznica byla 0,1-0,2l w obliczeniach ale wiadomo ze tego idealnie sie nie obliczy bo idealnie takiej samej ilosci paliwa sie nie wleje itd

 

Raczej sie zgadza. W poprzednim BMW tez obliczalem na rozne sposoby i prawie zawsze wychodzilo idealnie tyle co na komputerze.

 

E36 Cabrio 325i potrafilo palic 7,8 na trasie do 9l na trasie i 12,5 - 14 w miescie.

 

Wiem, ze duzej ilosci osob spalania z komputera i ze stacji sie nie zgadzaja ale ja nie wiem czemu tak jest, moze jakos dziwnie jezdza.

 

Ja jak sie przyzwyczajalem do jezdzenia BMW to zerknalem w dane katalogowe auta ktorym jezdzilem i staralem sie tak jezdzic zeby spalanie na komp. bylo takie jak w katalogu i teraz jakos juz bez patrzenia mam bliskie wartosci do tych katalogowych.

Na pewno jest to kwestia prowadzenia auta, wiem, ze duzo ludzi jezdzi na sprzegle albo dojezdza do swiatel na sprzegle, ciagna obroty do 4-5 tys zanim auto sie rozgrzeje itd a to ma na pewno bardzo duzy wplyw.

 

Ja staram sie jezdzic rozsądnie, jestem młody i lubie wcisnąc gaz do konca ale oczywiscie w granicach rozsądku.

 

Myśle, ze realne wartosci mozna przyjac 8l w miescie 6 na trasie. Dla automatu dodał bym 2l wiecej w miescie i na trasie 1-1,5l wiecej.

 

Robiłem też test róznych paliw na stacjach i ma to znaczenie chociaz nie az takie duze jak u znajomych z silnikami 1.9tdi itd. Mi najlepiej sie jezdzi na zwyklym dieslu z Shella.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.