Skocz do zawartości

rugotanie na wolnch obrotach


tomect

Rekomendowane odpowiedzi

cos rugota na wolnych obrotach w skrzyni biegow, rugot ustaje kiedy sie wcisnie sprzeglo , kiedy sie minimalnie doda gazu lub tez wtedy kiedy sie ruszy dzwignia zmany biegow (ddocisnie sie ja w gore lub w dól az poczujemy opor przed wrzuceniem biegu) napewno nie jest to kolo dwumasowe bo ta czesc zostala juz wymieniona .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podobnie u mnie rzezi ale gdy wcisne sprzeglo to cichutko ?

 

a kiedy np wyhamowujesz do swiatel lub skrzyzowania majac auto na luzie (sprzegła odpuszczone) to tez slyszysz ten rugot ?? bo u mnie wtedy stuki jeszcze brdziej sie nasilaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie łożysko oporowe się kończy.

nie wydaje mi sie zeby to bylo łozysko oporowe skoro rugot ustaje kiedy sie ruszy dzwignia zmany biegow (docisnie sie ja w gore lub w dól az poczujemy opor przed wrzuceniem biegu wykonujac ta czynnosc oczywiscie na odpuszczonym sprzegle bo po wcisniecu rugot sie i tak wycisza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rodzaj tego dźwięku wskazuje napewno że jest to część obrotowa więc co jak nie łożysko?

 

moze to byc tak jak juz koledzy wspomnieli łozysko na walku głównym w skrzyni bądz też jakis luzny element (jakas lapa od skrzyni ) a rugot w tym przypadku bylby uzalezniony od drgan przenoszonych z silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś zauważyłem, a właściwie usłyszałem coś niepokojącego...

 

1. w momencie wrzucenia 1. biegu bądź wsteki i ruszeniu słyszę takie metaliczne pyknięcie (trudno mi to opisać :worried: )

 

2. szczególnie na początku 1. biegu i 2. biegu słychać właśnie taki niezbyt głośny ale nieprzyjemny dźwięk (rugot)...

 

ktoś wie może cosik więcej?? czy to rzeczywiście to łożysko oporowe??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dolaczam sie do tematu,u mnie tez na luzie jak stoje to tak dziwnie brzeczy ale po wcisnieciu sprzegla(ktore bylo wymieniane) wszytko chodzi idealnie cichutko.czasem bywaja porblemy z wrzuceniem biegow,roznie czasem jedynki jak ruszam musze np najpierw 3 pozniej 1 tak jakby nie zawsze zaskoczylo w swoje miejsce,czasami jak jade na luzie i chce np 3 wrzucic tez czasem musze kilka razy probowac,nie pcham na sile,wszystko powinno chodzic delikatnie ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po wymianie oleju w skrzyni trochę się uspokoiło... - tylko na długich trasach jest to odczuwalne (np. ostatnia wizyta nad Bałtykiem)

Z tego co się orientowałem chodzi o jakieś łożysko wałka atakującego w skrzyni biegów - czy siakoś tak.

Łożysko oporowe słychać na wciśniętym sprzęgle bo nie ma docisku i oporów skrzyni natomiast to po wciśnięciu ustaje gdyż skrzynia zostaje odłączona (rozsprzęglona) od silnika... i żaden z jej elementów wtedy nie pracuje (nie obraca się żaden wałek)

Pozdrawiam SIEKIER'A

:twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Czołem,

 

poruszałem już ten temat tutaj: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=58285, bo też mam takie objawy, albo raczej nie ja, ale moja Bawara :-)

 

takie padły odpowiedzi:

Musze Was zmartwic ,ale niekoniecznie

Te wasze skrzynki sa do remontu,ale jak wam nie przeszkadza ten klekot,to one jeszcze dluga beda sluzyly.

Po prostu maja wyrobione elemeny\ty walka i pewnie sam walek.

Naprawa nieoplacalna,wiexc rozgladajcie sie za dobrymi uzywkami.

 

jezeli to łorzysko na wałku sprzęgłowym to koszt naprawy to500-600zł jezeli łorzysko wyporowe 300zł plus koszt łorzyska

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.