Skocz do zawartości

co ile jest wymiana oleju silnikowego ??


spider1

Rekomendowane odpowiedzi

co ile sie wymienia olej silnikowy w silniku 2.0i bo mam jeszcze dwie zielone diody a przejechałem od zakupu ponad 10tys

 

Właściwie zmiana oleju powinna się odbywać według wskazań komputera, czyli jak zgasną wszystkie zielone diody.

Więcej informacji użyj :search:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale skad mam wiedziec kiedy byla ostatnia wymiana nie patrze na diody bo one nic nie daja skasowac inspekcje kazdy umie chce wiedziec co ile tysiecy jest wymiana

Skoro nie wiesz kiedy była ostatnia wymiana, bo właśnie zakupiłeś auto, to powinieneś od razu po zakupie wymienić olej na nowy, zresetować diody, a potem już tylko patrzeć jak znikają. A diody znikają z różną prędkością - w zależności od tego jak jest auto eksploatowane, ile paliwa przepalisz.

 

FYI, ja u siebie wymieniam co 12 tys. km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wg. książki serwisowej wymienia sie co 50 tys. km. i tak wlasnie gasna diody. Na poczatku myslalem ze jest to niemozliwe bo we wczesniejszej betce wymienialem co 10-15 tys km ale zadzwonilem do BMW na Ostrobramskiej w Wawie i powiedzieli ze jest to w sumie normalne.Bo mam auto serwisowane caly czas w BMW i mowia ze nawet u nich zalewa sie olej "LONG LIFE.....coś tam" i tak moze byc jesli nie bierze oleju. Coprawda taka wymiana oleju kosztuje ok 800zł ale jak przeliczyc na przebieg jaki mozna zrobic to w sumie nawet taniej wychodz. Lepiej raz wymienic olej niz 3 razy i miec to z glowy. mam przejechane od ostatniej wymiany przez poprzedniego wlasciciela juz ok 15 tys i poziom oleju i kolorek jest ok. Co Wy na to? jak widac dziwne ale mozliwe. Mnie to zaskoczylo szczerze mówiąc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam za bardzo nie ufam tym cegielkom.Dzien przed wyjazdem na wakacje wymienilem olej i skasowalem diody.Po powrocie na liczniku mialem nabite 6000 i zgasly tylko 2.Wymiane zrobilem wedlug wskazan licznika po 10tys i dalej tylko 2 sie nie palily.Komp jakos to oblicza w dziwniy sposob, podobno zalezy od spalonego paliwa (1250l).W zimie te proporcje sa bardziej realne choc i tak zostaje mi zawsze jedna kostka pomimo tych 10 tys.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wg. książki serwisowej wymienia sie co 50 tys. km. i tak wlasnie gasna diody. Na poczatku myslalem ze jest to niemozliwe

Może i możliwe. Kwestia tylko ile szlamu Ci się w tym czasie odłoży w silniku.

 

Masz może skan albo linka do tej książki serwisowej? Tak z ciekawości bym to chciał zobaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Prędkość gaszenia się zielonych diód zależy od przebiegu, prędkości obrotowej i temperatury silnika. Jeśli silnik nie osiągnął temperatury roboczej to przebieg jest mnożony x2, jeśli silnik jest na wysokich obrotach to przebieg jest mnoźony x1,5.

Czyli jeżdżąc na krótkich odcinkach (z niedogranym silnikiem) i na wysokich obrotach diody będą gasły wiele szybciej :)

 

Pozdrawiam

typer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Prędkość gaszenia się zielonych diód zależy od przebiegu, prędkości obrotowej i temperatury silnika. Jeśli silnik nie osiągnął temperatury roboczej to przebieg jest mnożony x2, jeśli silnik jest na wysokich obrotach to przebieg jest mnoźony x1,5.

Z tego co wiem, algorytm taki był stosowany gdzieś do połowy 2000 roku. Potem wprowadzono prostszy, który bierze pod uwagę jedynie ilość przepalonego paliwa, tak jak Łosiowy pisał, z tym że z tego co wyczytałem to jest jakieś 2500 litrów, przynajmniej tak podaje Bentley Shop Manual. No chyba że dla różnych rynków (Europa, USA,...) ta wartość została ustawiona inaczej.

 

Czyli jeżdżąc na krótkich odcinkach (z niedogranym silnikiem) i na wysokich obrotach diody będą gasły wiele szybciej :)

Dokładnie. I w nowym algorytmie dalej się to zgadza, bo jeżdżąc z niedogrzanym silnikiem lub na wysokich obrotach spalasz więcej paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze mówiąc to lepiej to sobie przemyśl-czy lepiej kupić kiepski olej i wymieniać go co 10 tys czy coś z wyższej polki i wymieniac go co 50tys. To tak jak produkty w biedronce-Twoja sprawa-chcesz to kupuj. Ja bym nie kupil auta od goscia co jezdzil na dziadostwie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.