Skocz do zawartości

730i czy ten smok może palić mniej?


marcenty

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie; od 4 dni jestem posiadaczem 730 i ma pytanie czy macie jakąś receptę na mniejsze spalanie? I drugie pytanie - gdzie należy szukać usterki jak nie chodzi licznik szybkości i kilometrów?

Pozdrawiam Forumowiczów

 

Moja 735iA na trasach 3 km w mieście + 10 km poza miastem, rano i wieczorem to samo spalała mi kiedyś wg komputera poniżej 11 litrów, co dawało poniżej 13,5 litra gazu. Myślę że gdybym jeździł na benzynie to udałoby mi sie zejść poniżej 10.5 litra. A Twoim poniżej 10 litrów... tylko nie oszukujmy się generalnie na samochód to nadal dużo, ale już na auto klasy wyższej średnio, a na auto klasy wyższej kupione za małe pieniądze to mało.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz narazie za bardzo to niemoge stwierdzic ale widze ze sporo, bo jak zatankuje 15 l gazu to robie mniej wizualnie niż robiłem scorpiem, a mam skrzynie manuala. Zrobie kilometromierz to sprawdze dokładniej. I albo sie przestraszyłem albo zostane bankrutem :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja 730e32 pali benzyny bo gazu nie mam :D

miasto - 14-15(spokojna) 20< (szalenstwa)

trasa - 10-11(spokojna) 180-200km/h- 14.

Pozdrawiam

Jak na ta pojemnosc to autko bardzo oszczedny. Mialem kiedys scorpiona 2.0 i potrafil zjesc 13na miescie. :8)

BMW - to jedyna rzecz dla której warto żyć!!!

Pozdro dla wszystkich posiadaczy BMW bez LPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 3.0 V8 miasto okolo 14L trasa 9-10 (taka 60-70km) jazda dosc spokojna, jakis czas temu pojechalem w dluzszą trase i wyszlo mi spalanie 8.7 a czasem sie jechalo i 180km/h ogolnie te auta tyle palą, duza masa, niestety nic nieporadzisz, tylko pomysl ze niejeden silnik 1.8 czy 1.6 potrafi spalic 10-11L w miescie, niestety przed zakupem trzeba bylo pomyslec ile to pali i czy jestes w stanie to pogodzic
www.auto-optima.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

730 94r e38 V8 pali mi w miescie 14L w trasie okolo 10 moze i troszke mniej, mowie o wskazaniach kompotera, w sumie i tez tak mi wychodzi jak oblicze ile km i litrow, qydaje mi sie tez tu ma duze!!! znaczenie miasto po jakim jezdzisz, w bialymstoku tyle mi wychodzi, w warszawie raz mialem okolo 15.5 L spalanie na kom. wiec wydaje mi sie ze "wieksza" noga :-) i no problem 18l/100
www.auto-optima.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja e32 730i bez LPG pali tak od 17-22L Pb95 dodam tylko ze kiedys był w niej LPG i ma przepływkę po regeneracji, którą na dniach wraz sondą lambdą wymieniam :D potem pochwale się jaki wynik osiągnołem w spalaniu ;-) moja pierwsza becia paliła 14-15l po mieście z ciezka noga ;-) Pb oczywiście natomiast ta którą miałem przed obecną paliła 18l gazu ani więcej ani mniej niezależnie od jazdy, była to E32 735iA tylko np nie osiagnolem nia wiekszej predkosci niz 170km/h wiecej niechciala jedzic :P
BMW 750i V12 E32 - Będziesz Mógł Więcej :)))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje M30b30 pali LPG w trasie minimum 13 a w mieście 18-26l(zima) i nigdy mniej.Po prostu ten typ tak ma bo jak dobrze pamiętam to w papierach od auta producent podaje miasto 16,8 pb :cool2:

W124 260E

W201 200E ex.

W126 260SE

W115 240D (250 M123) ex.

BMW 730i E32 ex.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ha zrobiłem licznik kilometrów :D to teraz zatankuje fulla i się pochwalę ile mój smok zpapusia po mieście. A tak przy okazji to co to są za oznaczenia silnika co wymieniacie i jak się to sprawdza, gdyż także bym chciał być mądrzejszy czym ja powoże :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

witam...

mam e-38 730 IA z 94 roku bez katalizatorów (niestety-popredni właściciel wymontował :mad2: ) i spala mi w mieście ok.12-14 litrów a na trasie gdy ostatnio sunałem do niemiec autostradą na tempomacie praktycznie nie przekraczając 150 km/h spaliła 9,5 litra wiec mysle ze samochód tej klasy tej wagi tej pojemności oraz mocy jest oszczędny... :cool2: Pozdrawiam Leszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem kiedys scorpiona 2.0 i potrafil zjesc 13na miescie. :8)

 

skorupy potrafią być podłe, dla przykładu moje 2.9 V6 EFI zjadało 17-20 l beny w mieście a na dodatek nie potrafił się odwdzięczyć niczym szczególnym :doh:

...

http://images.google.pl/url?source=imgres&ct=img&q=http://www.after-hours-japan.com/forum/download/file.php%3Favatar%3D2927_1256015996.jpg&usg=AFQjCNHOPvQjuY6a3NonAqZpEu-c86ARiw w benzynie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie przecież to ma min. te 3000c3 poj. silnika. Powietrzem ma wozić Wasze szanowne dupska?

 

To ile pali pisze w instrukcji a jak ktoś wsadził lpg to należy dodać te 2 do 4 l/100km - tak jak mówią, do spalania z książki.

A jak ktoś kupił BMW i zaczął oszczędzać poprzez tanią list. lpg itd. to się niech nie dziwi że ma jakieś spalanie z sufitu 20, 30 l/100km.

To nie są samochody dla oszczędnych ale dla pasjonatów, lub dość zamożnych ludzi, którzy maja benzynę we krwi!, a przez "lanserów" i starych bogatych pryków dostaje się i jednym i drugim poprzez zrównanie wszystkich z dresem, lub idiotą zadufanym w sobie i własnych pieniądzach.

 

Co do spalania przy spokojnej jeździe w trasie - 80 km/h !! - w ramach oszczędności. Stawiam tezę, że nie jest wam ten samochód potrzebny. Kupcie sobie fiata bo będzie mniejszy i łatwiej was będzie OMINąć na drodze a i więcej wtedy oszczędzicie jak paliwożernym BMW...

To żenada dla marki, jak muszę Was wyprzedzać Clio 1.2 na drodze, by później się taki chwalił jak to on nie wdaje się w pojedynki uliczne.... Jakie pojedynki, tamujecie ruch! Wyprzedzić Was przy sporym natężeniu samochodów takim autkiem to zgroza.

BMW serii 7 i 80 km/h DLACZEGO?

 

Czy admin może zamknąć kolejny temat z serii "ile to moja pali" i "jaki jestem oszczędny"???

:evil:

obecnie Alfa 156 GTA SW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie przecież to ma min. te 3000c3 poj. silnika. Powietrzem ma wozić Wasze szanowne dupska?

 

To ile pali pisze w instrukcji a jak ktoś wsadził lpg to należy dodać te 2 do 4 l/100km - tak jak mówią, do spalania z książki.

A jak ktoś kupił BMW i zaczął oszczędzać poprzez tanią list. lpg itd. to się niech nie dziwi że ma jakieś spalanie z sufitu 20, 30 l/100km.

To nie są samochody dla oszczędnych ale dla pasjonatów, lub dość zamożnych ludzi, którzy maja benzynę we krwi!, a przez "lanserów" i starych bogatych pryków dostaje się i jednym i drugim poprzez zrównanie wszystkich z dresem, lub idiotą zadufanym w sobie i własnych pieniądzach.

 

Co do spalania przy spokojnej jeździe w trasie - 80 km/h !! - w ramach oszczędności. Stawiam tezę, że nie jest wam ten samochód potrzebny. Kupcie sobie fiata bo będzie mniejszy i łatwiej was będzie OMINąć na drodze a i więcej wtedy oszczędzicie jak paliwożernym BMW...

To żenada dla marki, jak muszę Was wyprzedzać Clio 1.2 na drodze, by później się taki chwalił jak to on nie wdaje się w pojedynki uliczne.... Jakie pojedynki, tamujecie ruch! Wyprzedzić Was przy sporym natężeniu samochodów takim autkiem to zgroza.

BMW serii 7 i 80 km/h DLACZEGO?

 

Czy admin może zamknąć kolejny temat z serii "ile to moja pali" i "jaki jestem oszczędny"???

:evil:

 

Irkii ... podpisuję się pod tym ręką i nogą :cool2:

marnujesz życie jeżeli nie jesteś dobry w tym co robisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie przecież to ma min. te 3000c3 poj. silnika. Powietrzem ma wozić Wasze szanowne dupska?

 

To ile pali pisze w instrukcji a jak ktoś wsadził lpg to należy dodać te 2 do 4 l/100km - tak jak mówią, do spalania z książki.

A jak ktoś kupił BMW i zaczął oszczędzać poprzez tanią list. lpg itd. to się niech nie dziwi że ma jakieś spalanie z sufitu 20, 30 l/100km.

To nie są samochody dla oszczędnych ale dla pasjonatów, lub dość zamożnych ludzi, którzy maja benzynę we krwi!, a przez "lanserów" i starych bogatych pryków dostaje się i jednym i drugim poprzez zrównanie wszystkich z dresem, lub idiotą zadufanym w sobie i własnych pieniądzach.

 

Co do spalania przy spokojnej jeździe w trasie - 80 km/h !! - w ramach oszczędności. Stawiam tezę, że nie jest wam ten samochód potrzebny. Kupcie sobie fiata bo będzie mniejszy i łatwiej was będzie OMINąć na drodze a i więcej wtedy oszczędzicie jak paliwożernym BMW...

To żenada dla marki, jak muszę Was wyprzedzać Clio 1.2 na drodze, by później się taki chwalił jak to on nie wdaje się w pojedynki uliczne.... Jakie pojedynki, tamujecie ruch! Wyprzedzić Was przy sporym natężeniu samochodów takim autkiem to zgroza.

BMW serii 7 i 80 km/h DLACZEGO?

 

Czy admin może zamknąć kolejny temat z serii "ile to moja pali" i "jaki jestem oszczędny"???

:evil:

Nareszcie jest ktoś który wie do czego służy samochód marki BMW . Jak ktoś ma problemy z portwelem to powinien przesiąść się na rowerek :mrgreen: dobre dla zdrowia :cool2: Pozdrawiam :cool2:
Będzie Miły Wydatek!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie pytają ile 7 palą bo ceny tak spadły i można i kupić za 4 tyś. zł!!! a poźniej zdziwko bo co z tym zrobić skoro w ciągu roku wydaje się więcej kasy na paliwo niż zapłaciło się za sam samochód!!!

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.