Skocz do zawartości

pompa


rafalp26

Rekomendowane odpowiedzi

  • Członkowie klubu
witam mam pytanie czy z powodu popsutej pompy, wody moze sie tworzyc cisnienie w chłodnicy ze az czasami wywala płyn przez korek.

Oczywiście.

Auto Classic Service - 603975574

BMW Partner

Diagnostyka, mechanika i elektryka BMW

Swapy i indywidualne modyfikacje

AUTOPOMOC

BMW M7 - 1:44.821 Tor Poznań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem taki przypadek też mi wywalało wodę korkiem i tak samo wskazówka w pionie co sie pużniej okazało że w reduktorze gazu pękła membrana i gaz walił mi do obiegu i jak po jakimś czasie przewody twardniały i kałuża pod autem jeżeli masz gaz oczywiście to pojedz do gazowników i niech sprawdzi czujnikiem gazu czy niema go w płynie jeżeli go niema to pewnie pompa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja jestem swiezo po wymianie,

zlozylem na silikon i uszczelke

 

pompe mozna zablokowac wkretakiem, jedna osoba wklada go pomiedzy dwie sruby trzymajace kolo do paska a druga napier.... mlotkiem w klucz 32 od viska, jakbys dobrze poszukal to nawet na forum widzialem rysunek :wink:

 

powodzenia

 

P.S uwazaj na sruby trzymajace pompe, nie podmien z innymi bo tam jest rzadki gwint (chyba 8x1)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz zamiar kupć pompę wody,to zainwestuj w nówke i to tą z metalowym wirnikiem,inaczej nie ma to sensu,a nie chcesz przecież ugotować silnika,dobra pompa dla BMW to jak dobre paliwko,zawsze czujesz się bezpiecznie :mrgreen:
http://www.iv.pl/images/16876943185426216561.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli jescze nie wymieniles pompy to jej dzialanie sprawdzasz w bardzo prosty sposob.

1. odkrecasz korek zbiornika wyrownawczego

2.wlaczasz silnik

3. czekasz az osiagnie temp. ok.90 stopni

4. patrzysz czy do zbiornika cienkim przewodem z prawej strony wlewa sie plyn jak nie to mozesz pompe kupowac a jak tak to przyczyn moze byc kilka.

zawor korka, piaskownica na chlodnicy, termostat, viskoza, oslony na chlodnicy itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
no ja jestem swiezo po wymianie,

zlozylem na silikon i uszczelke

 

pompe mozna zablokowac wkretakiem, jedna osoba wklada go pomiedzy dwie sruby trzymajace kolo do paska a druga napier.... mlotkiem w klucz 32 od viska, jakbys dobrze poszukal to nawet na forum widzialem rysunek :wink:

 

powodzenia

 

P.S uwazaj na sruby trzymajace pompe, nie podmien z innymi bo tam jest rzadki gwint (chyba 8x1)

 

na co ten silikon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja jestem swiezo po wymianie,

zlozylem na silikon i uszczelke

 

pompe mozna zablokowac wkretakiem, jedna osoba wklada go pomiedzy dwie sruby trzymajace kolo do paska a druga napier.... mlotkiem w klucz 32 od viska, jakbys dobrze poszukal to nawet na forum widzialem rysunek :wink:

 

powodzenia

 

P.S uwazaj na sruby trzymajace pompe, nie podmien z innymi bo tam jest rzadki gwint (chyba 8x1)

 

na co ten silikon?

 

Moim zdaniem zbędna profilaktyka - nowy o-ring i nie ma problemu. Z dugiej strony - pewnie nie zaszkodzi. Pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli jescze nie wymieniles pompy to jej dzialanie sprawdzasz w bardzo prosty sposob.

1. odkrecasz korek zbiornika wyrownawczego

2.wlaczasz silnik

3. czekasz az osiagnie temp. ok.90 stopni

4. patrzysz czy do zbiornika cienkim przewodem z prawej strony wlewa sie plyn jak nie to mozesz pompe kupowac a jak tak to przyczyn moze byc kilka.

zawor korka, piaskownica na chlodnicy, termostat, viskoza, oslony na chlodnicy itp.

 

hmm możesz opisać o co chodzi z :

- zawor korka,

- piaskownica na chlodnicy

- oslony na chlodnicy

 

mam problem z grzaniem sie auta (opiswałem w innym poście) i pozostałe czyli wisko, pompę i termostat mam nowe a nadal grzeje sie ale podczas jazdy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.