Skocz do zawartości

E30 pomału droższe od E36


martur

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio oglądałem sobie na niemieckich giełdach internetowych e36 328 i w sumie 99% aut w dobrym stanie kosztowało od 5 do 7-8tys euro.

O czymś to świadczy, a no o tym, że ludzie się poznali, że te nowe auta typu golf, leon, civic, audi a3 to są jakieś nie fajne i chowają się do zadbanej bmw 328.

Jeśli chodzi o e30 to są ok. Sam jakbym miał kase to bym zrobił z e30 lepsze auto niż nowe za 100tys ale póki co wole zadbane e36 niż zadbane e30 :)

kocham moją bejke!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 96
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Co do szpanu to chyba każdy się zgodzi, że wizualnie E36 Coupe bije na głowę każdą E30, niezależnie czy fabryczną czy po tunningu.

 

:nienie: Zdania są podzielone kolego.

Tyłek wąskiej lampy jest jak zadek pięknej kobiety a przód.......... :8) co tu porównywać do E36 :mad2:

 

E30 to już kompletna prehistoria, mamut i muzeum, auto dla koneserów lub wozidełko dla małolatów.

 

:duh: bzdury jak dla mnie piszesz.

E30 to kwintesencja marki (jeśli chodzi o serię 3) - nie dosyć, że ma piękną linię to jeszcze jest mało awaryjne (moje całkowicie) - co pozwala traktować je jako zwykły samochód do codziennej eksploatacji.

http://images22.fotosik.pl/34/375df5381f18b28am.jpg

Moja śliczna była..........teraz w Gliwicach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdania są podzielone kolego.

Tyłek wąskiej lampy jest jak zadek pięknej kobiety a przód.......... :8) co tu porównywać do E36 , bzdury jak dla mnie piszesz.

E30 to kwintesencja marki (jeśli chodzi o serię 3) - nie dosyć, że ma piękną linię to jeszcze jest mało awaryjne (moje całkowicie) - co pozwala traktować je jako zwykły samochód do codziennej eksploatacji.

 

Kolego to normalne, że chwalisz swoje auto. Sentyment, mało problemów itd. 99% ludzi widzi jednak w tym aucie po prostu starego rzęcha, kwadratowe, dawno już nieatrakcyjne pudełko. W ogóle mnie to nie dziwi, ponieważ przez ostatni rok widziałem może jedno E30, które nadawało się do jakiejkolwiek oceny. Ponadto to jest jedna z najtańszych Beemek i upodobały je sobie największe dresy bez kasy, bo właściwie tylko takich widzę za kierownicą. Na szczęście to nie jest reguła, widać to choćby po naszym Forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Combi:

ale pieprzysz gościu :mad2:

Z tego co ja widzę to najwięcej dresów jeździ właśnie e36.....miałeś kiedyś e30? Popatrz na na przód e30, jak to sie ma do e36 :duh: Samochody z tych lat (tak jak golf gti np.) maja coś w sobie mimo kwadratowej bryły, jak Ci sie nie podobają to nie patrz, ale nie pisz takich bzdetów, bo tak samo dresy, biedaki, wieśniaki itd, jeżdżą i tym i tym.

 

Ja osobiście kupiłem e30, nie dla tego że nie było mnie stać na 36, ale dlatego że wiedziałem jak to się prowadzi, widziałem jak wygląda i znałem prostote budowy (czytaj: czysta słodka mechanika).

 

Pozdro

"Przyspieszenie, to ciekawy sposób na pokonanie odległości pomiędzy zakrętami"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Combi:

ale pieprzysz gościu :mad2:

Z tego co ja widzę to najwięcej dresów jeździ właśnie e36.....miałeś kiedyś e30? Popatrz na na przód e30, jak to sie ma do e36 :duh: Samochody z tych lat (tak jak golf gti np.) maja coś w sobie mimo kwadratowej bryły, jak Ci sie nie podobają to nie patrz, ale nie pisz takich bzdetów, bo tak samo dresy, biedaki, wieśniaki itd, jeżdżą i tym i tym.

 

Ja osobiście kupiłem e30, nie dla tego że nie było mnie stać na 36, ale dlatego że wiedziałem jak to się prowadzi, widziałem jak wygląda i znałem prostote budowy (czytaj: czysta słodka mechanika).

 

Pozdro

 

Ochłoń, po co Ci ostrzeżenia za brak taktu i kultury?

 

Napisałem juz wyżej, że każdy chwali swoje i podchodzi do tematu własnego auta subiektywnie. Pisząc to wiedziałem, że narażę się właścicielom E30, jednak takie jest moje zdanie na temat tego modelu i nie zmienię go. Podobnie wielu sądzi o E36, szanuje ich wypowiedzi mimo tego, że się z nimi nie zgadzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt jest taki ze E30 ma jeszcze tą prawdziwą dusze BMW - radość z jazdy pełną gębą . E36 to pomyłka - prowadzi sie jak łódka na morzu ... juz nie wspomne o jakości .

Natomiast względy wizualne to już sprawa gustu - dla mnie wszystko przemawia za E30 i mając np 10-12kzł wolałbym wychuchaną 30tke od średniej 36tki .

marnujesz życie jeżeli nie jesteś dobry w tym co robisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Combi:

ale pieprzysz gościu :mad2:

 

Proponuje troche grzeczniej :nienie:.

Jezeli temat bedzie szedl dalej w tym kierunku, to zostanie zamkniety i posypia sie ostrzezenia.

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ładne E30 to tylko COUPE i to prawda, że zadbanych E30 jest jak na lekarstwo. Większość osób co je użytkuje to tylko wlewa do baku, dlatego jest jak jest.

 

Co do wyglądu, prawdą jest, że ładne E30 (zachowane i to które uniknęło JAKIEKOKOLWIEK tuningu) robi wrażenie, ale tylko na osobach które siedzą w BMW, które znają markę itd. Dla zwykłych śmiertelników jest to auto klasy golf II / I.

 

Co do lini, oba auta są ładne, E30 bardziej charakterne, E36 jednak bije E30 wnętrzem, w E36 inaczej się siedzi, inny jest punkt widzenia, w E36 czuję się bardziej "luksusowo", komfortowo itp.

"... Jednością Silni, Rozumni Szałem... "
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja wina, uniosłem się, PRZEPRASZEM :oops:

 

Taka jest kolej rzeczy, Golf MKII gti w ładnym stanie też jest droższy od MKIII gti.

 

Tak jak pisałem okres lat 80-90+ jest uważany za ostatni okres w jakim wychodziły maszyny (czytaj:samochody) mechaniczne, dające przyjemność, czystą przyjemność z jazdy tym co jeżdzić umieją. Nie mówie tu o pruciu na wprost 200km/h i cieszenie się :"Prawie jak Hołek", tylko o szybkiej jeżdzie tak na wprost jak i zakrętach, o umiejętnym korzystaniu z nie doskonałościach mechaniki (czytaj: pod i nad sterowność).

Nie mówie że e36 jest jeżdzącym komputerem, ale ........nie jest to e30 (bez urazy dla fanów e36)

 

Pozdro

"Przyspieszenie, to ciekawy sposób na pokonanie odległości pomiędzy zakrętami"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możemy sie tu onanizować pod każde eXX, ale Combi ma racje.

 

Dla postronnego luda e30 to staroć, z za dużą tylną szybą, za małym pasem tylnim.

 

Pomijam zadbane cabrio i coupe, bo te przyciągają wzrok ludu, zwłaszcza cabrio.

Możemy się złościć, ale z modeli równoległych najświeżej wygląda e36.

 

A tak na marginesie, to e32 i e34 odmładza bardzo niski zawias i szerka felga, no i lśniacy lakier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat technicznie E36 jest bardzo podobne do E30. Ma troche wiecej elektroniki, ale konstrukcja jest prawie identyczna.

Ale faktycznie, opinia jest taka, ze E30 jest niezniszczalne, a E36 psuje sie duzo czesciej - chociaz moje doswiadczenia zarowno z E30, jak i z E36 sa bardzo dobre.

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może podobna. e36 Wygląda inaczej, jest większe, prowadzi się inaczej i ma więcej elektroniki. Trochę dużo odstępstw jak na "prawie identyczną" konstrukcje. :wink:

 

 

P.S. Jak długo obowiązuje Ostrzeżenie, w szczególności za użycie słowa które zostało wykreślone ze słownika wulgaryzmów?

 

Pozdro

"Przyspieszenie, to ciekawy sposób na pokonanie odległości pomiędzy zakrętami"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem okres lat 80-90+ jest uważany za ostatni okres w jakim wychodziły maszyny (czytaj:samochody) mechaniczne, dające przyjemność, czystą przyjemność z jazdy tym co jeżdzić umieją. Nie mówie tu o pruciu na wprost 200km/h i cieszenie się :"Prawie jak Hołek", tylko o szybkiej jeżdzie tak na wprost jak i zakrętach, o umiejętnym korzystaniu z nie doskonałościach mechaniki (czytaj: pod i nad sterowność).

Nie mówie że e36 jest jeżdzącym komputerem, ale ........nie jest to e30 (bez urazy dla fanów e36)

 

Pibulas nie wiem czy dobrze zrozumialem ale wg. Ciebie e36 jezdzi DOBRZE tylko na wprost ?? W ktoryms z tematow e30>e36 pytalem juz kiedys czy miales kiedys e36 ?? Jezeli nie to po co te komentarze ?? Ale jak to zawsze bywa w takich tematach wypowiadaj sie ludzie ktorzy maja jeden z wymienionych modeli..... kazdy chwali swoje :mrgreen:

 

Ja mialem kilka egzemplarzy E30 i aktualnie E36 qp i nie bede tutaj wypisywal + i - bo to inna epoka - ale nie mam nic do zarzucenia obu modelom (oczywiscie w stanie technicznym bdb) - wg. mnie oba auta sa super - a E30 (w cenach jakich aktualnie chodzi) nie ma dla mnie zadnej konkurencji :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jak ona taki super stan to ja dalem za isa z manualna klima 13k... mniejsza o to czemu 2.8 ma licznik do 240km/h??

http://www.bmwpasja.pl

Nowe foty w galerii


BMW EuroTrip (46 BMW Club Europatreffen )

http://pl.youtube.com/watch?v=R2BJ8VX0qto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam e36 coupe, najpierw chciałem kupić e30 ale pytając wiele osób którzy nie są jakimiś fanatykami BMW żadnemu nie podobało się e30 każdy wypominał że to stary rzęch. Dołożyłem pare tysięcy i kupiłem e36 ale zażekłem się że i tak kiedyś będę miał e30 325 sedan bo to moim zdaniem najpiękniejsze autka zwłaszcza czarne przyczajone :D
http://img692.imageshack.us/img692/9379/podpiswb.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jack325e:

 

No niestety źle zrozumiałeś, nie chodzi mi o to że e36 to Amerykański krążownik szos, ale o to że samochody "usportowione" z tamtych lat, maja prostszą konstrukcję, są lżejsze (z reguły od swoich następców) i bardziej zwarte, a zatem dają większą przyjemność z jazdy w ciasnych zakrętach.

Fakt nie byłem nigdy właścicielem e36, ale to nie znaczy że nie mam doświadczenia z tym modelem :wink:

Tak jak pisałeś każdy swoje chwali, ja jestem wielkim fanem samochodów z tamtych lat, miałem ich kilka i wszystkie wypadają (dla mnie) lepiej niż auta "nowsze".

 

Pozdro

"Przyspieszenie, to ciekawy sposób na pokonanie odległości pomiędzy zakrętami"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak tylko idac mysla polaka to Tanio kupic drozej sprzedac kto kupi e30 :> za 10k ?? Maniak albo ktos kto ma troche kasy i chce sobie zrobic zabaweczke do latania bo ma dosyc elektroniki we wspolczesnych autkach a staresze autka utrzymane w nienaganym stanie zwane tez cultowymi staja sie coraz bardziej modne wsrod metro ;p..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miasłem e30 325 z 86 roku z niemiec po silnikowym tuningu wieksze zawory wieksze prowadnice zaworowe zwiekszona kompresja 2 czujniki połozenia wału autko miało kolo 200 koni jazda nim była rewelacyjna jak gokardem po 2 wypadku ja sprzedałem nie chciałem kusic losu mam teraz e36 325 tds jest cichsze wiekszy komfort jazdy ale to juz nie ta frajda co auto lzejsze bez ars asc itp

moge smiało przyznac ze ze lepsza frajde miałem z jazdy e 30 i te przyspieszenie na 3 biegu jeszcze pieknie paliła gume

POZDRAWIAM !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do szpanu to chyba każdy się zgodzi, że wizualnie E36 Coupe bije na głowę każdą E30, niezależnie czy fabryczną czy po tunningu. Z sedanem jest różnie, brakuje mu tego czegoś, ale i tak wolałbym E36 sedana,aniżeli E30 bez względu na nadwozie. Prawda jest taka, że już E36 powoli zarasta mchem, ale E30 to już kompletna prehistoria, mamut i muzeum, auto dla koneserów lub wozidełko dla małolatów. Niemniej jednak zadbane E30 cieszy oko, bo to ogromna rzadkość. Gdyby stać mnie było na kolekcjonowanie aut na pewno byłoby tam miejsce dla tego modelu.

 

I ja się nie zgodzę. BMW e36 to z wyglądu takie deko plastikowe jest, a e30 ma duszę i jaja ;) I prawdą jest, że człowiek prędzej się obejrzy za zadbaną e30 niż za zadbaną e36. Aczkolwiek, e36 jest baaaardzo przyjemnym autkiem, przynajmniej jak dla mnie (również wizualnie). Sam miałem do wyboru w miarę zadbane e30 z R6 albo zajechane e36 z R4. Co wybrałem - możecie obejrzeć w galerii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie samochody nie są po ty by sie za nimi oglądać. Bo ogladać to sie można za pięknymi kobitkami.

Powiem tak e36 samochód wygodniejszy rodzinny a w każdym wieku inne zalety się liczą. Wyobrażasz sobie wyjazd np na wczasy z rodzinką taką e30 czy może taką e36 328 z klimką. A ceny podobne.

 

http://moto.allegro.pl/item204619044_bmw_e36_328i_1996_okazja.html

 

Ale jak ktoś chce sie bawić w idee kultowej e30 to prosze bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyobrażasz sobie wyjazd np na wczasy z rodzinką taką e30 czy może taką e36 328 z klimką. A ceny podobne.

No a wyobrażasz sobie sobie wieczorny przejazd bulwarem w Mielnie jedną z 1000 tam obecnych E36 czy może taką ponadczasową E30....... :mrgreen: - a ceny podobne :mrgreen: . Zgadnij za którą Bumą będzie więcej oczów patrzeć :roll2: .

http://images22.fotosik.pl/34/375df5381f18b28am.jpg

Moja śliczna była..........teraz w Gliwicach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie ile wy macie latek. Samochody są do uzywania przemieszczania się wygodnie z miejsca A do B a nie do lansowanie. Jakie to ma znaczenie że w Polsce sa miliony strarych beemek e36 wysłużonych po niemcach.

Przecierz nie jedziemy do Mielna żeby sie pokazać że mamy starą beemke tylo na wczasy żeby odpocząc wygodnie i bezpiecznie tam dojechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie ile wy macie latek. Samochody są do uzywania przemieszczania się wygodnie z miejsca A do B a nie do lansowanie. Jakie to ma znaczenie że w Polsce sa miliony strarych beemek e36 wysłużonych po niemcach.

Przecierz nie jedziemy do Mielna żeby sie pokazać że mamy starą beemke tylo na wczasy żeby odpocząc wygodnie i bezpiecznie tam dojechać.

AMEN

lol taka prawda robi sie troche OT bo to nie temat za jakimi autami 15 latnie siksy sie ogladaja tylko ze sie rynek zmienia. Sam sie zdziwilem ze mozna za 11k kupic 328 z klima a ja za isa dalem 13k

http://www.bmwpasja.pl

Nowe foty w galerii


BMW EuroTrip (46 BMW Club Europatreffen )

http://pl.youtube.com/watch?v=R2BJ8VX0qto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.