Skocz do zawartości

318i - Czy te silniki chodzą głośno?


redbul

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

mam pytanie u mnie silnik głośniej pracuje przy 4000 tyś obr dopatruje się winny w katalizatorze

czy zapchany lub pusty katalizator może mieć wpływ na głośną pracę? chcę go wywalić i wstawić tłumik przelotowy jak myślicie coś pomoże ?

a może to odczegoś innego głośniejsza praca?

Mrówa


Harce na gitarce oraz speed

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Mialem taka sytuacje. Przywiozłem fure...e36 318i..i była cichutka...zmieniłem olej na półsyntetyk..(nie wiedziałem co niemiec lał wczesniej) i stopniowo zaczeło cos stukac w zaworach...jestem na 99 % pewny ze to układ rozrządu ..mechanicy twierdza ze to szklanka (lub szklanki) stukają...jednak czytajac forum i słuchajac opini mechaników zmieniłem olej na mineralny...ze niby za rzadki był tamten...no i niestety cos nie zanika to stukanie...nie wiem na co mam sie szykowac jesli oddam fure do naprawy...co to moze byc..czy o kwestia popychaczy....1 czy wszytkich...nie mam pojecia...a wiem ze to drogie jest raczej...prosze o wasze sugestie...mzoe komus sparwa oleju tesh jush zaszkodziła...napomne ze mam instalacje azowa..niesądze aby ona miła wpływa na to..ale moze sie myle..pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycięcie katalizatora nie zwiększa bardzo poziomu hałasu układu wydechowego.

Mam tłumik dedykowany ultera i wycięty katalizator (który był razem z tłumikiem środkowym)- wspawana jest tylko rura i jest ok.

U mnie układ wydechowy składa się z rury i ostatniego wydechu Ultera.

Naprawdę dźwięk jest ok. Sam się bałem, żeby nie budzić całego osiedla.

Problemem może się okazać sonda lambda, bo w e36 jest chyba przed katem i za......

ale w tym już się nie orientuję

ps. wycięcie katalizatora i tłumik przelotowy to już chyba przesada

ostatnio zdjąłem ultera i huk był taki jakby samolot na pełnym gazie startował

JUST HT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.