Skocz do zawartości

328 - 6,5l/100km? Opowieści dziwnej treści, czy fakt???


SHAGGER

Rekomendowane odpowiedzi

Fakt, nie jest najkgorszym silnikiem. A po mieście nie bedzie chlać tyle co 328. Bo watpie by 328 typowej jazdy po mieście np. z domu do pracy 5km, postój 8 godzinek i spowrotem, wypad 6km do teściów, zawieść dziecko 2km do złobka, odebrać towar w hurtowni itp. 3 km do tesco czy innego oszołomu, a po dordze milion świateł wątpie by spaliło 10 litrów. Niestey duże silnikie ni jak się mają do miasta, no chyba ze kogoś stać ale to inna sprawa.

 

PZDR i szerokiej

 

W takich warunkach jak piszesz, to 328i spali ponad 13/100. Oczywiscie przy spokojnej jezdzie, bez ruszania ostrego.

Wiadomo ze 316/318 w tych warunkach spali mniej....

 

Tak jak ktos tu powyzej pisał... R6 potrafi byc ekonomiczne, ale tylko na trasie przy rownomiernej jezdzie ok. 120 km/h, bez hamowania i przyspieszania. Wtedy wynik 7 litrów/100km jest możliwy. Jednak mało kto ma takie warunki do jazdy na codzien....

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 123
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

te holerne tiry kiedys jechalem w zabudowanym przepisowo 50 a ten najechal mi wnet na sam tyl i swiatalmi mrugal i trabil..dodalem lekko gazu i po chamulcach to odechcialo mu sie tego heh

 

No i okazałeś się większym burakiem od niego!

Myślisz, że się podniecimy twoim pożal się Boże "kozaczeniem"?

Poza tym naucz się po polsku pisać.

Powiadają, że używanie szukajki obcina paluchy, porywa dzieci i odmóżdża, ale to chyba bzdura...


http://www.konstel.webs.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te holerne tiry kiedys jechalem w zabudowanym przepisowo 50 a ten najechal mi wnet na sam tyl i swiatalmi mrugal i trabil..dodalem lekko gazu i po chamulcach to odechcialo mu sie tego heh

 

No i okazałeś się większym burakiem od niego!

Myślisz, że się podniecimy twoim pożal się Boże "kozaczeniem"?

Poza tym naucz się po polsku pisać.

 

dokładnie!

 

A w temacie dodam, że wśród beemkowców panuje taka podnieta z tym spalaniem, jakby to był wyznacznik jaki ten samochód jest cudowny.

Pytanie w temacie o silnik 2.8 a drugi wpis jakiegoś oszołoma to chwalenie się, że ma 2.0d i mu pali 4,5 - i tak za każdym razem jak ktoś zada pytanie ile to pali :mad2:

2.8 w e46 - zrobiłem trasę 450km w jedną stronę - spokojną, ale bez spowalniania ruchu, najczęściej 80-120 km/h najczęściej trochę wyprzedzania i drogi raczej z jednym pasem ruchu - spalanie 8,5l/100km. Można mniej, po tankowaniu zszedłem na kompie do 6,8 na chwilę (tylko że komputer oszukuje mnie o 0,8l) więc przy delikatnym muskaniu gazu można uzyskać te 7,6 przy bardzo, ale to bardzo delikatnej jeździe do 90km/h.

 

Tylko po co komu 2.8, żeby bić rekord jazdy o kropelce? W drugą stronę miałem już spalanie 9,0 i dużo wyprzedzania :) Na takie spalanie trzeba się nastawić i potem ewentualnie się cieszyć jak wyjdzie mniej :) Ten silnik to demon autostrad i jazdy poza miastem. Wyprzedzanie to przyjemność, kilka tirów też nie stanowi problemu bo przyspieszenie 80-160 jest bezkonkurencyjne i tylko miło patrzeć jak zaczynasz wyprzedzać, ktoś za tobą zaczyna robić to samo ale zostaje daleko w tyle łykając jednego tira, a ty całą kolumnę, jakby nie działały opory powietrza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w/g mnie jak najbardziej jest sie czym podniecac - malo ktory silnik benzynowy z tych lat potrafi byc tak ekonomiczny przy odpowiednim zapasie mocy. Moj rekord (LPG):

8,5L/100 - test w "specjalnych warunkach": sloneczna niedziela, wczesne godziny popoludniowe, boczne wiejskie drogi, znikomy ruch, zero wyprzedzania, obroty do 3 tys., jazda max 90km/h, w wioskach 50-60km/h, opony przod 215/45/17, tyl 235/45/17. Podkreslam, ze zrobilem to tylko i wylacznie z ciekawosci, zeby zobaczyc gdzie jest dolna granica w spalaniu tego silnika, na codzien nie da sie tak jezdzic majac prawie 200KM pod butem ;)

Dla kontrastu: w zakorkowanym Wroclawiu norma to 15-16L LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja powiem tak bmw to bmw czy 1.6 czy 2.5 pali w kij ;D coś za coś... ja mając wczesniej mazde ktora paliła 7l / 100km a majac teraz 316 ktora niech te 10 bierze to i tak moze byc porównując do komfortu jazdy i wyglądu :) niby 1.6 102 konie ale daje radę, miałem przez 2tygodnie r6 2.0... niby 150koni no fakt ładnie to gume jarało ale spalanie było ogromne jak na taki silnik... wychodziło mi z 25L...;D ale w palnik dostawała ile się dało gdyż musiałem ją zwrocic ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

dałeś mu popalić, masakra. Jak by tak nie wychamował to by miał pęknięty zderzak, a Ciebie by wepchnal do rowu, na jakieś drzewo, byś miał auto do kasacji w najgorszym wypadku na tamten świat. On dostanie mandat i ew. cofnięcie licencji kierowcy a ty bedziesz po aucie lub inwalidą....rzeczywiscie dałeś mu popalić....i napewno dużo sie nauczył z Twojej lekcji :mad2:

 

wesołych....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

burakiem to jest twoj stary a nie ja. nauczylem goscia i koniec tematu.

 

ahahahahaa i przez takich mamy stereotyp kierowcy BMW :mad2:

 

Ja ostatnio zostałem bardzo miło potraktowany przez tirowca - wąska kręta droga, noc a przede mną tir. W pewnym momencie wrzucił prawy kierunek żebym wyprzedzał, no to długo nie czekając zbieram się. Tirowiec włączył jeszcze długie w trakcie jak wyprzedzałem, żebym więcej widział, a zanim przed niego wjechałem elegancko wyłączył. Oczywiście podziękowałem awaryjnymi, mrugnął jeszcze długimi - i to jest kultura którą należy szerzyć na drodze. A nie odstawiać palanta, który blokuje drogę nawet tirom, a potem jeszcze depcze po heblach żeby "nauczyć" jak się jeździ :mad2:

 

Żeby nie było, że nie w temacie - dane katalogowe podają minimalne spalanie dla 2.8 na poziomie 7litrów...a jak wiadomo katalogi z reguły kłamią na korzyść - co może być jednoznaczna odpowiedzią na pytanie o 6,5. Da się wszystko, ale nie będzie to jazda normalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze zle sie zrozumielismy..nie jestem idiota zeby tir mi siedzial na samym tyle a ja bym po cheblach dawal. odjechalem od niego spory kawalek i potem schamowalem (bardziej go przestaszylem swiatlem stopu niz chamowaniem)to mialem na mysli a nie jeb w chamulce majac go na samym tyle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

no i co z tego... w jakim celu tak postapiłeś? Nie widzę w tym żadnej nauki dla tego tirowca, a on napewno sobie pomyślal "kolejny pie....burak w BMW".

Ale już nie ma co się rozpisywac bo nie na ten temat, wiec zostawmy w spokoju nauki dla innych,.

 

PZDR>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem e39 2,8 mam e36 2,8 i nigdy nie udało mi się zejść poniżej 7.5l/100km w trasie o mieście nawet nie piszę bo to min13l/100km więc uważam że 6,5l/100km to opowieści dziwnej treści, dodam że posiadam sprzęt do diagnostyki bmw i wszystkie parametry pracy silnika i odczyty z czujników są jak książka pisze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

6.5l owszem, jest to w 100% możliwe, ale w 1.6, bo gdzieś tyle na trasie wychodzi mi spalanie. Auto generalnie jest w trasie oszczędne, bo można nawet do 6l zejść, ale to jazda 90-100. Natomiast jeżeli chodzi o miasto, no cóż.. 11l i nawet nie ma opcji mniej biorąc pod uwagę jaką trasą jeżdżę. I trzymam się tego co powiedział mi kiedyś znajomy:

 

"nie ma takiej bmw z lat 90', z silnikiem benzynowym, która paliłaby poniżej 10 w mieście"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"nie ma takiej bmw z lat 90', z silnikiem benzynowym, która paliłaby poniżej 10 w mieście"

 

sądzę że nie tylko z lat 90-tych :)

Nie ma się co tak napalać- trzeba przyznać, że 4ro cylindrowe beemki palą dużo/normalnie jak na 1.6-1.8, a 2.8 mało jak na prawie 3 litry pojemności.

 

I stąd pewnie 2.8 robi się takie mityczne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wojtasz witaj w klubie, mam podobnie. Jak w mieście?, bo u mnie masakra. Co do spalania 328 (tak samo odnoszą się do 323), że mniej palą niż 316 i 318 :lol:

 

spala w mieście 11l, bo lubi palić tak jak właściciel :D nie ma co z reszta oczekiwać cudów skoro auto waży 1330 kg, a ma tylko 102 km. Tylko żeby nie było, że narzekam. Zalewanie mojego auta jest naprawdę miłą czynnością. W moim wypadku na 323 i inne 328 przyjdzie jeszcze czas. Na razie trzeba dobrze się nauczyć jeździć tylnim napędem, a dopiero potem coś mocniejszego. Znajomy dorwał się do 328i rodziców i bardzo szybko skończył na latarni...

 

A co do 2.8, to jest mityczne dlatego, że spalają średnio o 2l więcej, a mają prawie 2x więcej km, znakomite przyspieszenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wojtasz kto nie lubi sobie wypić? Hehe... To oby autko sprawowało się najlepiej. Ja właśnie zastanawiam się nad 323 bo podobno idealne połączenie osiągów ze spalaniem, ale w sumie na jakimś forum bmw natrafiłem się na taki podpis: "BMW miłością, szpera radością, a spalanie??? a ch... ze spalaniem" (mam nadzieję, że nie dostanę ostrzeżenia). Pozdrawiam :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne zdanie trzeba dostosować silnik do możliwości portfela :mrgreen: . Aktualnie mam 1.8is i jestem bardzo zadowolony ze spalania trasa 7,5 litra przy w miarę dynamicznej jeździe po mieście z 10litrów a jak trzeba przycinać to też daje rade. Wcześniej miałem e36 2.0vanos i różnica w mocy prawie nie zauważalna tylko is trzeba wyżej kręcić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa Bielsko-Biała - Olsztyn, święta, noc, prędkość limit 120.

Przy odległości przebytej 214 Km udało się już zejść do 7.9 litra i dowieść ten stan do końca (w sumie 538 Km )

http://img835.imageshack.us/img835/9088/imag1006.th.jpg

http://img502.imageshack.us/img502/1455/imag1007.th.jpg

tel. 514.99.46.99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Te Bizon a te przełaczniki pod wyświetlaczem to jakieś nitro, skrzydła czy inne podświeltenia...no tak z ciekawości tylko.... :twisted:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM

Mój kumpel ma 323i i ostatnio spalanie na kompie było 6,6l na 100

Ale nie przekracza 2000 obrotów i 100 km na h więc jeździ jak emeryt ale spalanie jest i w to uwierzę!

http://img831.imageshack.us/img831/5108/c266261948.jpg

http://forum-lines.ru/rez/ab230811.gif

To JA HA HA HA u cioci na imieninach

http://www.youtube.com/watch?v=i2IxI38tfYA

Moja ŻABKA http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=156&t=212074

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.