Skocz do zawartości

Doradzcie w sprawie przyciemniania szyb!


Merolkm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

W pt. oddaje bumke do przyciemniania ale jakos niemoge sie nadal zdecydowac jaką ostrością?! :?: Zastanawiam sie nad przyciemnieniem bocznych szyb albo całe autko I ; albo przód I a reszta II ?! Mozecie pomoc w wyborze??Moze podesle ktos fotki jak wyglada jego autko z takimi opcjami?! :modlitwa: Ps.niebardzo chce II wszystkie bo niechciałbym sie rzucac policji w oczy! :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak ja mam szybki z tylu przyciemnione prawie ze na maksa :) a przod teraz sobie przyciemnilem tak na srednio folia reasumujac 2 razy zabrany dowod rejestracyjny :) ale warto !!!!koszt tylko za folie zeby zerwac i naklejc nowa:)
BIAŁA MOŻE WIECEJ :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem sie opłaca autko wyglada fajnie z ciemnymi szybkami. Przyciemniac samego tylu nie ma sensu wyglada to gorzej niz jakby byly wcale nie przyciemnione. Mialem u siebie w poprzednim autku przyciemnione szybki wszystkie i faktycznie czepiaja sie dwa razy mialem dowod zabrany koszt nie jest duzy zwlaszcza jak mamy znajomego na stacji diagnostycznej to wcale nie sciagamy folii tylko trzeba zaplacic za przeglad ok 30zl i pozniej odebrac dowod w wydziale komunikacji i dalej jezdzimy z ciemnymi szybkami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybek niema orginalnie przyciemnionych wiec zdecydowałem sie juz na przyciemnianie!Chyba jednak zdecyduje sie zeby przyciemnic całe autko I bo stopniowanie niebardzo mi wpadło w oko!Autko mam zamiar odstawic do profesjonalnego zakladu ktory ceni sobie za to 350zł.po rabacie :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem u siebie w poprzednim autku przyciemnione szybki wszystkie i faktycznie czepiaja sie dwa razy mialem dowod zabrany koszt nie jest duzy zwlaszcza jak mamy znajomego na stacji diagnostycznej to wcale nie sciagamy folii tylko trzeba zaplacic za przeglad ok 30zl i pozniej odebrac dowod w wydziale komunikacji i dalej jezdzimy z ciemnymi szybkami.

 

Bardzo dużo ryzykujesz, też mam znajomego na stacji i wiem że mógłbym po znajomości dużo spraw załatwić, ale tego nie robię, kiedyś miałem dowód za brak ręcznego zabrany - wolałem naprawić i z naprawionym jechać na stację. Z tego chociażby względu, że jak policja Ciebie zatrzyma akurat po tym jak sobie załatwiłeś na stacji papier to nie dość że Ty będziesz miał przechlapane, to ten pracownik który wystawił Tobie ten papier poleci z roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybek niema orginalnie przyciemnionych wiec zdecydowałem sie juz na przyciemnianie!Chyba jednak zdecyduje sie zeby przyciemnic całe autko I bo stopniowanie niebardzo mi wpadło w oko!Autko mam zamiar odstawic do profesjonalnego zakladu ktory ceni sobie za to 350zł.po rabacie :cool2:

 

Nieprawda, każde auto wychodzące z fabryki ma przyciemnione szyby. Nie jest to duży stopień ale jakies 5-7 %. I właśnie dlatego jak kupisz nawet najjaśniejszą folię to juz nie spełnia to norm przepuszczalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Hej Merolkm jak juz sciemnisz auto to daj znac bo tez chce cale auto tak zrobic, chcialbym doslownie o kilkanascie procent, mozna tak?? czy oni tam maja z gory ustalony procent przyciemnienia??

moznaby pozniej obejrzec twoje autko zanim sam sobie zrobie - tez z Gdanska jestem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybek niema orginalnie przyciemnionych wiec zdecydowałem sie juz na przyciemnianie!Chyba jednak zdecyduje sie zeby przyciemnic całe autko I bo stopniowanie niebardzo mi wpadło w oko!Autko mam zamiar odstawic do profesjonalnego zakladu ktory ceni sobie za to 350zł.po rabacie :cool2:

 

Nieprawda, każde auto wychodzące z fabryki ma przyciemnione szyby. Nie jest to duży stopień ale jakies 5-7 %. I właśnie dlatego jak kupisz nawet najjaśniejszą folię to juz nie spełnia to norm przepuszczalności.

 

Dokładnie. Miałem przyciemnione szybki najjaśniejszą folią z możliwych w firmowej hondzie i panowie policjanci zażyczyli sobie abym przy nich oderwał przynajmniej kawałek folii z bocznych przednich szyb. Pogrozili paluchem i powiedzieli, że następnym razem zabiorą dowód. Moim zdaniem nic przyjemnego jeździć na przeglądy i co jakiś czas lepić na nowo szybę. Poza tym beemka z przyciemnionymi szybami - a szczególnie e36 zalatuje wiejską gangsterką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem u siebie w poprzednim autku przyciemnione szybki wszystkie i faktycznie czepiaja sie dwa razy mialem dowod zabrany koszt nie jest duzy zwlaszcza jak mamy znajomego na stacji diagnostycznej to wcale nie sciagamy folii tylko trzeba zaplacic za przeglad ok 30zl i pozniej odebrac dowod w wydziale komunikacji i dalej jezdzimy z ciemnymi szybkami.

 

Bardzo dużo ryzykujesz, też mam znajomego na stacji i wiem że mógłbym po znajomości dużo spraw załatwić, ale tego nie robię, kiedyś miałem dowód za brak ręcznego zabrany - wolałem naprawić i z naprawionym jechać na stację. Z tego chociażby względu, że jak policja Ciebie zatrzyma akurat po tym jak sobie załatwiłeś na stacji papier to nie dość że Ty będziesz miał przechlapane, to ten pracownik który wystawił Tobie ten papier poleci z roboty.

 

Nic nie ryzykuje. Moge miec przeciez drugie szyby nie przyciemnione i na przeglad zakladac bez folii zaden policjant nie udowodni mi ze zaraz po wyjechaniu ze stacji diagnostycznej nie wsadzilem spowrotem przyciemnionych szyb.

Caly ten przepis ze nie mozna przyciemniac szyb to jedno wielkie oszustwo jak wszystko w naszym kraju wiecie dlaczego nie mozna przyciemniac, nie dla tego ze gorzej przez nie widac tylko dlatego ze policjant nie widzi nas np. podczas kontroli i podobno wtedy sie chlopaki boja tylko dlaczego to nie dziala w dwie strony skoro my nie mozemy przyciemniac szyb bo oni nas nie widza to tak samo nie powinno byc radiozowow nieoznakowanych zebysmy my wiedzieli ze to jedzie policja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saku nie ma problemu jak tylko zrobie swoje autko to podesle Ci fotki albo spotkamy sie gdzies i pokaze ci jak to wygląda!A moim zdanie policja jak bedzie chciala zabrac dowod to i tak zabierze!Zawsze sie do czegos uczepią!Pozatym rownie dobrze mogą zabrac dowod za to ze masz za głosne audio i zaklucasz spokoj jak i za to ze masz za głosny tłumik czy wystjace felgi za obrys auta...jest tego sporo ale szkoda gadac! Mi sie to poprostu podoba i juz sie zdecydowałem...ptrzyciemniam całe autko I !Gosciu u ktorego bede robił wystawia atest i nawet wkleja mini sygnaturke miedzy folie a szybe wrazie w..! Pojezdzimy zobaczymy...Ale dzieki za opinie i rady
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patryk: Zrobisz jak chcesz oczywiście, twoja sprawa. Z tego co mi wiadomo to nalepianie czegokolwiek na szyby w obrębie pola widzenia kierowcy jest niedozwolone, również ze względu bezpieczeństwa - ale przypuszczam, że to i tak do Ciebie nie trafi. Dotyczy to również wszelakiej maści bezbarwnych folii antywłamaniowych. Przepis natomiast nie jest wyłącznie wymysłem polskiego prawodawcy. Jeżeli wjedziesz tak oklejonym samochodem do jakiegokolwiek kraju starej Unii to po prostu masz przewalone. Policja ma prawo Cię zatrzymać i nie pozwolić dalej jechać dopóki samochód nie będzie spełniał norm obowiązujących na drogach danego kraju - a w żadnym kraju Unii nie można mieć przyciemnionych szyb w polu widzenia kierowcy. Wtedy - raz płacisz mandat i to taki, że do końca życia Ci się odechce ciemnych szyb, dwa masz pewny transport na parking aż doprowadzisz auto do użytku w świetle przepisów. Życzę powodzenia i obyś nie napotkał żadnego służbisty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety dj pio ma rację - to przepis unijny, że w obrębie 180 stopni pola widzenia kierowcy przepuszczalność światła musi wynosić przynajmniej 70%.

 

W każdym samochodzie szyby są lekko przyciemnione już fabrycznie.

O ile temat się nie zmienił - jak przyciemniałem szyby 4 lata temu w Audi - przednie boczne można było legalnie przyciemnić do poziomu 30% tylko metodą piecową, która daje gwarancje, że właśnie taka jest przepuszczalność a nie inna.

 

 

Co do czepiania się polskich władz - jest to dla mnie zrozumiałe i nie. Zrozumiałe w przypadku, gdy jeden z drugim sobie zrobią pełną czerń na wszystkich szybach (naturalnie oprócz przedniej). Niezrozumiałe wtedy, gdy boczne przednie są przyciemnione naprawdę lekko.

 

Jest mnóstwo zalet przyciemnionych szyb, wad większych nie widzę. Dla przykładu w takiej Indonezji nie widziałem samochodu BEZ przyciemnionych szyb...tam temperatura średnia całoroczna jest oczywiście wyższa, ale i u nas latem często osiągamy podobne zakresy temperatur, więc ciemne szyby mają uzasadnienie.

 

 

Ponadto zwróćcie uwagę na walory estetyczne - zauważcie, że wszelkie reklamy samochodowe przedstawiają egzemplarze z przyciemnionymi szybami, nawet często z przednią czarną jak smoła.

 

 

 

Niestety, piecowa metoda o ile mi wiadomo jest drogawa i dość czasochłonna (szyby trzeba wymontować, przyciemnić i zamontować - przynajmniej 2 dni jak pamiętam).

radocha z jazdy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nic nie ryzykuje. Moge miec przeciez drugie szyby nie przyciemnione i na przeglad zakladac bez folii zaden policjant nie udowodni mi ze zaraz po wyjechaniu ze stacji diagnostycznej nie wsadzilem spowrotem przyciemnionych szyb.

 

Powiem ci z własneg odoświadczenia bo 7 lat jeżdże z szybami oklejonymi, że teraz bym nie okleił. Praktycznie każdy radiowóz drogówki ma miernik i większość zwraca uwagę na szyby. Liczba patroli też jest duużo większa niż kiedyś więc i o kontrole dużo łatwiej. Mnie za te 7 lat zatrzymali z 5 razy z czego dwa razy zabrali mi dowód ale to były te dwa razy kiedy zatrzymali mnie ci których nie znam. Mało tego patrzą w dowód kto robi przegląd i wiedzą kto podbija bo przecież głupi nie są i na numer "wczoraj podbiłem dziś okleiłem" się nie nabierają. Ostatnie spotkanie jakie miałem to przy kontroli auta żony, widzieli moje auto zaparkowane dalej i już ich zaszczypało w tyłkach bo folia na szybie. Ale mam "układ" że przegląd robią mi na "czystych" szybach bo mam dwa komplety szyb więc zatrzmanie dowodu to tylko dwa tygodnie postoju w oczekiwanie na odbiór. Jak Ci to nie przeszkadza to oklejaj.

Aha, kumpla w czerwonym E36 pare ładnych lat temu w warszawie na skrzyżowaniu wyciągli i zglebowali z kałachami przeładowanymi więc "atrakcji moc". Od drapania szyb i pewnie paru innych atrakcji uratowało go zdjęcie w prawku..........w mundurze. :mrgreen:

 

Niestety, piecowa metoda o ile mi wiadomo jest drogawa i dość czasochłonna (szyby trzeba wymontować, przyciemnić i zamontować - przynajmniej 2 dni jak pamiętam).

 

Dwa dni jak dostarczysz prosto do firmy która takie usługi robi, większość punktów w PL zbiera jedynie szyby i wozi raz, dwa razy w tygodniu do przyciemniania. Jak się orientowałem w temacie ze dwa lata temu to średnio to trwało ok. tydzień bo 'zabieg' robiła jedna czy dwie firmy w kraju.

 

Pozdro.

Edytowane przez BaX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przednie bocznie szyby muszą przepuszczać min. 70% światła i oryginalne nie przyciemniane szyby mieszczą się z zapasem 2-4%. Tak więc jakiekolwiek przyciemnienie folią naraża na utratę dowodu. Policja się nie doczepi jeżeli przyciemnienie będzie metodą piecową ale z homologacją instytutu szkła i ceramiki okazywaną przy kontroli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
przednie bocznie szyby muszą przepuszczać min. 70% światła i oryginalne nie przyciemniane szyby mieszczą się z zapasem 2-4%. Tak więc jakiekolwiek przyciemnienie folią naraża na utratę dowodu. Policja się nie doczepi jeżeli przyciemnienie będzie metodą piecową ale z homologacją instytutu szkła i ceramiki okazywaną przy kontroli

 

Chyba że sobie sami zmierza i wtedy pewnie i tak dowód zatrzymia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
,,RUDY 102'' zero za przeglad bo zaraz za jakies 30min przyjezdzalem z zdarta folia i tylko pokazywalem szyby i policjiant odawal mi dowod :P :mrgreen:

 

Też mi interes zrywac folie po każdym zatrzymaniu dowodu, to już bym wolał dać te 20zł za przegląd szczątkowy i flache 'za fatyge'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez ciezko myslalem nad tym calym zabiegiem przyciemniania ale doszedlem do wniosku ze nic bardziej sie nie oplaca jak przyciemnianie piecowe - wtedy masz pewnosc ze sie nie doczepia do ciebie i nie bedziesz co chwile musial kasy wywalac, poza tym piecowe przyciemnianie to klasa sama w sobie - pieknie szyby wygladaja i daja 100 razy lepszy efekt niz zwykle folie, nawet mozna sobie przednie boczne szyby przyciemnic tak ze z zewnatrz nie bedzie widac kto w srodku siedzi - a z wewnatrz bedzie widocznosc przez takie szybki jak w bialy dzien - a w nocy przepuszczalnosc tak przyciemnonych szyb jest bardzo wielka - widac tak jakby nic nie bylo na szybe nalozone - a z zewn szyby czarne jak smola...fajny jest taki efekt chromowy na szybach - to tez metoda piecowa - kosztuje ok 800 - 1000 zl ale macie piekne autko i komfort psychiczny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.