Skocz do zawartości

[E46] Centralny Zamek Fabryczny i problem


mlody_act

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 464
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Napisałem że wymieniałem baterie w kluczyku i sprawdzałem, ma napięcie ponad 3,7V

Co do kodowania to kodowałem x razy ale bez skutku.

A co do modułu komfortu, dzięki za info widzę że jest sposób na przeczyszczenie a nie tylko wymiane przekaźników, jednak tak jak opisałem wszystko w pierwszym poście, moduł komfortu jest padnięty wtedy kiedy nie działa otwieranie/zamykanie przyciskiem na konsoli a mi to działa zawsze.

Nawet dzwoniłem do człowieka który zajmuje się naprawą modułów i powiedział że jeśli przycisk działa to wstępnie można by wykluczyć ten moduł.

Najbardziej jestem ciekaw tego wzmacniacza antenowego, czy ma ktoś informacje że jest też odpowiedzialny za centralny zamek ?

Looknijcie na link, niby jest ale nie wiem jak w przypadku coupe, bo jest inny jak w Touringu.

 

viewtopic.php?f=15&t=145398

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam raz jeszcze. Tak jak pisałem, wymieniłem wzmacniacz antenowy i bez efektu... dalej nie działa nic z pilota... jestem załamany.

Wziąłem się zatem za moduł komfortu, okazuje się że przekaźniki są czyste bez żadnej śniedzi jak nówki, ale i tak ich przeczyściłem.

Podlączyłem na chwile pod auto żeby zobaczyć jak pracują i z przycisku w środku auta wszystko działa, styczniki chodzą ładnie auto sie otwiera i zamyka a z kluczyka nawet nic nie tyka w przekaźnikach, zero reakcji...

Co więc teraz mi doradzicie ? zezłomować auto ? :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda sprawa gdyby uszkodzony był kluczyk ? Bo chyba tylko tyle pozostało.

Można kupić inny i przełożyć środek i zaprogramować ?

Imobilajzer będzie wtedy działał ? auto odpali ?

 

 

Jaki masz kluczyk?

JEST TYLKO JEDNA MARKA AUT:)

Rozkoduje VIN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam raz jeszcze. Tak jak pisałem, wymieniłem wzmacniacz antenowy i bez efektu... dalej nie działa nic z pilota... jestem załamany.

Wziąłem się zatem za moduł komfortu, okazuje się że przekaźniki są czyste bez żadnej śniedzi jak nówki, ale i tak ich przeczyściłem.

Podlączyłem na chwile pod auto żeby zobaczyć jak pracują i z przycisku w środku auta wszystko działa, styczniki chodzą ładnie auto sie otwiera i zamyka a z kluczyka nawet nic nie tyka w przekaźnikach, zero reakcji...

Co więc teraz mi doradzicie ? zezłomować auto ? :mad2:

 

viewtopic.php?f=69&t=252769 i dodam że z konsoli działało zamykanie i otwieranie centralnego. 50PLN za moduł i po kłopocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało tych modułów po 50PLN i trzeba jeszcze dobrać numery żeby pasowały.

Tyle że w moim przypadku rozbierałem moduł komfortu i czyścilem przekaźniki od centralnego zamka (chociaż nie było co czyścić).

A najważniejsze jest to że ja nie mogę zakodować kluczyka jak kolega z postu który mi podesłałeś.

To nadal moduł komfortu ?

Jak wygląda sprawa gdyby była to wina kluczyka ?

Da się przełożyć płytki i zaprogramować ? Auto będzie odpalało ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam, podepnę się do tematu. Jestem teraz za dłużej za granicą, a Ojciec pojechał do Galerii na zakupy, i po powrocie do auta nie może go otw ani z pilota ani z zamka. Bagażnik też zamknięty. Pomocy co teraz robić aby otw auto? Co może być powodem zatrzaśnięcia się go?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, szukałem po forum czy ktoś miał podobny problem ale nie znalazłem.

Problem polega na tym:

Gdy temperatura spada i jest chłodno i próbuję otworzyć auto z pilota otwiera się sam bagażnik. Przy próbie otwarcia z kluczyka, otwierają się tylko drzwi kierowcy. Po wielu próbach otwarcia w końcu się udaje. co ciekawe jeśli otworze drzwi kierowcy za pomocą kluczyka, a pozostałe drzwi zostaną zamknięte to bez problemu mogę zamknąć zamek z pilota (często słychać zamykanie się centralnego zamka). W okresie w którym jest ciepło [problem praktycznie zanika. Nawet jeśli nie otworzy się za pierwszym razem to po ponownym zamknięciu z pilota i otwarciu zazwyczaj wszystkie drzwi sie otwierają. Problem nie leży w kluczyku bo nawet jeśli drzwi się nie otworzą, to po przytrzymaniu przycisku otwarcia drzwi okna się otwierają więc sygnał dochodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

Podepnę się pod temat nie otwierajac nowego bo sporo tu problemów z centralnym zamkiem ...

U mnie jest problem tego typu że chcąc otworzyć lub zamknąć auto z kluczyka centralnym raz zamyka/otwiera wszystkie drzwi a raz tylko kierowcy czyli tam gdzie wkładam kluczyk, to samo tyczy się domykania szyb z kluczyka raz się domkną/uchylą gdy przytrzymam klucyzk , a raz nie

Gdzie tkwi problem. Mechanizm zamka wymieniałem już 2 krotnie w przeciągu 1,5 roku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, nie chciałem zakładać osobnego tematu, gdyż mój problem jest podobny.

Otwieranie centralnego zamka z pilota działa u mnie bez zarzutów, jednak gdy wziąłem drugi kluczyk, który nie był używany już dłuższy czas to (pilot nie działał - nic dziwnego) z kluczyka otworzyły się tylko drzwi kierowcy. Gdy wsiadłem do samochodu, otworzyłem wszystkie drzwi przyciskiem w środku, a następnie wysiadłem i chciałem zamknąć auto z kluczyka to zamknęły się tylko drzwi kierowcy. Ktoś wie co może być nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kabel trzeba ciągnąc na stronę pasażera i wpiąć się z pinem szóstym (będzie wolny) w środkowej wtyczce w modułu komfortu , należy tam podać masę

 

A tak po za tematem , po co dodatkowa centralka ? przecież e46 miało fabrycznie centralny z pilota i to z otwieraniem klapy :roll: ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Nie działa mi czujnik w lewych drzwiach. Postanowiłem zmienić całą wkładkę zamka, ale z racji tego, że jest to drogie kupiłem z anglika (minus taki - brak otwierania drzwi z klucza) no ale taka wkładka jest tańsza o kilka set złotych a i tak mam centralny.

Po włożeniu nowej wkładki, działa czujnik ale za to nie działa centralny zamek.. myślałem, żę wkładka wadliwa ale wymieniłem na nową i jest to samo..

Czy po wymianie wkładki zamka trzeba programować centralny zamek? Dodam, że po wypięciu wkładki działa prawidłowo tak jak na starej..

Czy wkładka z przed lift'a pasuje do po lift'a? Kupiłem od po liftowej, bo taką też bmw posiadam :)

 

Z góry dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie wkładki centralny przy drzwiach kierowcy nadal nie działał mi przez kolejny tydzień, dziwnie się blokował rygielek, aż do momentu gdy przy montażu multifunkcji odłączyłem

na dłużej akumulator. Także niby może zbieg okoliczności, ale zaczęło działać w niespodziewanym momencie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.