Skocz do zawartości

[E46] Centralny Zamek Fabryczny i problem


mlody_act

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 464
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

mam podobnie, tyle że mi czasem drzwi kierowcy się otwierają, czasem nie, w każdym razie dźwięk zamykania i otwierania podobny jest do skrzypiących drzwi

sugestia kupla to sprawdzenie kabli wchodzących do drzwi, ale równie dobrze problemy możemy mieć różne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

miałem problem z rdzą na rancie przednich drzwi więc kupiłem pod kolor i właśnie wymieniłem. Drzwi były "gołe" i wszystko z moich starych drzwi zostało przełożone, zamek również. W tej chwili w drzwiach jest podnośnik el. z szybą, zamek, lusterko, instalacja, uszczelki, poduszka. Brakuje boczku i głośników. Klamka zewnętrzna jest założona i działa prawidłowo. Dodam że musiałem rozłączyć wtyczkę przy słupku żeby zdjąć drzwi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi działać, jeśli przekładałeś sprawny osprzęt. Pewnie coś źle podłączyłeś, albo może podczas demontażu ułamałeś jakiś kabelek. Posprawdzaj jeszcze raz.

None of you seem to understand...

I'm not locked in here with you.

You're locked in here with me!


//Potrzebujesz podpiąć się pod kompa? Daj znać. Pomogę za free.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złożyłem wszystko do kupy tj. podłączyłem jeszcze głośniki i klamkę wewnętrzną razem z boczkiem + wypłukanie środkiem do gaźników głównego złącza przy zawiasach (tego w gumowej harmonijce) i wszystko działa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Witam wszystkich,

 

Problem dotyczy zamykania z pilota i po przestudiowaniu różnych wątków na forum oraz moich testach, prosiłbym forumowiczów o pomoc bo sam tego chyba nie ogarnę.

 

Sprawdziłem:

Bezpiecznik, Kodowanie kluczyka 4 różne sposoby, 1 poprzez zamek w drzwiach (który wcześniej pomógł na 3 dni) i 3 w stacyjce, wczoraj oraz sprawdziłem kluczyk na specjalnym urządzeniu które mówi że sygnał kluczyk wysyła (z tym że tutaj sprawdzenie było dokonane po przejechaniu 500KM i po 4 dniach postoju, przed drogą oczywiście też zamykanie nie działało

Ryglowanie z wnętrza po naciśnięciu guzika w samochodzie działa. przy okazji dodam że nie działa mi w ogóle szyberdach i nawet nie wiem kiedy przestał. Po naciśnięciu guzika zero reakcji. (czy podczas zapalonego silnika, guzik szyberdachu powinien być podświetlony ?) Bo szczerze mówiąc nie zwróciłem na to uwagi.

 

Sytuacja wyglądała tak że kodowałem sobie kluczyk w zamku jest na to sposób i działało, ale bardzo krótko 3 dni, potem znowu nie, potem znowu zakodowałem i podziałał a potem już w ogóle, podczas próby kodowania słyszę tylko w zamkach pyknięcie które było też słyszalne wcześniej i skutkowało zakodowaniem kluczyka i działaniem zamykania z pilota.

 

- Czy jeśli ryglowanie ze środka działa to moduł oraz zamki w drzwiach są sprawne ?

- Czy jeśli szyberdach mi nie działa w ogóle (do tego guzik szyber się nie świeci, a nie wiem czy powinie ?) i zamykanie z kluczyka nie działa to wina modułu ?

- Może to wina baterii że nie działa zamykanie z pilota tym bardziej że kodowanie w żaden sposób już teraz nie działa. Wczoraj sprawdziłem kod.przez stacyjkę, 3 różne sposoby i było kilkanaście prób także nie ma możliwości że coś źle zrobiłem

 

Czy mogę sprawdzić napięcie w kluczyku ? Jak sprawdzić zasilanie czy dochodzi do szyberdachu ? jak sprawdzić czy silnik od szyberdachu jest sprawny i jaki moduł mogę włożyć do testów żeby sprawdzić czy to nie wina modułu?

 

Jakiś pomysł ? (2go i 3go kluczyka nie ma z pilotem, 1 to kluczyk do dorobienia, drugi zwykly kluczyk bez pilota)

Bo powiem szczerze że już mnie to bardzo denerwuje :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku wymień baterię bo od tego się zacząć powinno, później bym podmienił moduł. U mnie problemy z kodowaniem znikły po wymianie modułu, tylko koniecznie o odpowiednich numerach, nie pierwszy lepszy. Są tanie, kup i wymień zanim zaczniesz rozbebeszać szyberdach itp. Sam mam dwa do sprzedania bo kupiłem nie takie jak trzeba i mi leżą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za ODP. To lepiej najpierw baterie:?? Nie będzie problemu z za kodowaniem i odpaleniem jeśli baterie wyjme? A wina będzie modułu? Na co mam zwrócić uwagę kupując modul? Może twój będzie dobry dla mnie? Czy u ciebie tez nie działałalovzamykanie z pilota i szyber? Czy jak wyciagne moduł to odpale samochód:-) ?

Pozdr i dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie probowalem odpalac bez modulu, czy moj bedzie dobry... nie wiem, musial bys mi oodac numery swojego, albo podac win samochodu to moze na realoem sie zobaczy. Zeby odpalic auto nie trzeba ci wcale baterii w kluczyku, bateria jest do sterowania centralnym a nie do immo. Co ci sie ma rozkodowac jak itak jest wszystko popieprzone :mrgreen:

Teoretycznie modul powinno sienzakladac identyczny jak sie ma, ale np u mnie jakis kretyn wsadzil byle jaki i musialem szukac na realoem jaki byl fabrycznie. U mnie na poczatku wcale nie dalo sie zakodowac kluczykow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wchodzisz na www.realoem.com

Klikasz CLICK HERE

Wpisujesz 7 ostatnich cyfr vin i SZUKAJ

Na dole PRZEGLADAJ CZESCI

Elektryka pojazdu/sterowniki, moduly....

Kliknij na ten rysunek gdzie masz wszystkie sterowniki i pod nr 1 masz wypisane symbole jaki mozna dac.

Oprocz tego musi grac program w sterowniku... Mi sie trafil od coupe i np otwierajac tylne drzwi nie zapala mi sie lampka itp.

 

Te chyba wszystkie do ciebie nieco latwiej zlokalizowac po zielonym znaczku, cos jak ten

http://allegro.pl/show_item.php?item=4530150907

Ten u dolu SLH.

 

Kazdy pasujacy do tego auta ma chyba slh takie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki za pomoc!, to ty masz jakis modul bardziej zaawansowany, wiecej funkcji ??

 

Sprawdze to realom ale bylem tam juz kiedys i cos nie bardzo wiem jak szukac, ale musze sie nauczyc.

P.S. Niestety tego modulu juz nmie maja, poszedl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te dwa co mam na sprzedaż to:

 

-jeden mi gość założył żeby tylko działał (oryginalny był pewnie spieprzony). Główna rzecz jakiej w nim brakowało to brak możliwości przyprogramowania kluczyków, pilotów...

-po drugi pojechałem na szrot, założyłem, piloty się zaprogramowały, wszystko działało elegancko... gra gitara do puki nie zgasiłem auta, piłem w środku piwo z kolegą i się tak elegancko zamknęliśmy że jedynie cudem szyba puściła i otworzyłem kluczem drzwi od zewnątrz. Pilot działał co 20 naciśniecie, nawet przycisk otwierania wewnątrz wariował.

-Trzeci kupiłem teraz według symboli z realoem, ale niestety program w nim wgrany jest z coupe, efekty specjalne są takie że, zamykam drzwi to szyby próbują mi się dosunąć do ramy (w coupe jest goła szyba). Nie zaświeca mi się światełko jeśli otwieram tylne drzwi, nie pokazuje na zegarach że są one otwarte. Domykając z pilota szyby tylne się nie domykają (kluczykiem w zamku domykają się wszystkie). Tak poza tym to piloty itp działają elegancko, te efekty mi nie przeszkadzają, w ogóle się zastanawiam po co kupiłem 5 drzwiowe auto, jakoś lepiej się w starszym E36 compact czuję... odchylam fotel, wrzucam zakupy, a tu taka paranoja bo fotele się nie ruszają, drzwi takie krótkie, lekkie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jazda na maxa:), ja się zastanawiam też po co kupiłem Sedana i w ogóle po co kupiłem BMW. Mam 2 Hondy którymi śmigam bez żadnych problemów, sam wszystko naprawiam itp itd. A to że są już leciwe nie przeszkadza mi w niczym. Żeby nie rodzina, bezpieczeństwo, silnik i prowadzenie auta to ...

 

Wracając do tematu, mam modul: ZB GM5 HIGH /BMW 61.35-6 914 264.9. / SW:2.0, Zamówiłem baterie do pilota, wymienię pewnie za kilka dni i dam znać. W jaki sposób omgę sprawdzić czy kluczyki są aktywne ? /dodane ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec tak, testerem sprawdzalem ponoc pilot byl sprawny, wysylal sygnal. tym bardziej powinny by przypisane bo dzialalo zamykanie ostatnio (ale raz dzialalo a ra nie) wiec przypisane chyba byly. Przestalo dzialac, wiec pomyslalem ze to wina batereri, wiec kupilem baterie i rozebralem pilota. Przy okazji rozebierania uszkodzilem nozykiem maly element ktory odpadl (znalazlem go na stole) dodatkowo zauwazylem ze inny element tez odpadl (nie wiem czy wczesniej czy nie) ale to moglo byc przyczyna. pooza tym pod naklejka ktora jest w srodku na pilocie os strony kluczyka byly do niej przyklejone czarne drobne elementy od innego ukladu (mysle ze tego czarnego wiekszego) bo wyglada na uszkodzony)

 

wiec jednym slowem LIPA.

 

Szukam schematu pilota teraz (raczej go nie znajde pewnie), badz moze ktos z forumowiczow mierzyl niektore elementy i zna ich oznaczernia ? Z tego co czytalem na forach i widzialem posty to i inni mieli podebne problemy. Przewaznie maly kondesatorek i rezystor odapda. (po lewej stronie na gorze, przod klucza od spodu ukladu, czyli po przeciwnej stronie anizeli sa przyciski) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.