Skocz do zawartości

Vanos czy lancuch rozrzadu? Plis o porade


Z0RKI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam E36 320i 24V z vanosem. Przejechane niecale 180tys.

Wiem ze temat byl wielokrotnie walkowany. Przeczytalem wszystkie posty ale nie chce popelnic bledu i ladowac w czesci ktore nie wymagaja naprawy.

Od paru dni po rozgrzaniu silnika na wolnych obrotach slychac cykliczne lekkie grzechotanie pod pokrywa, w miejscu vanosa. Przy ok. 2000 obr. jest juz mniej slyszalne. Wczesniej bylo slyszalne tylko takie jakby lekkie ocieranie czegos w tamtym miejscu. Jeden mechanik powiedzial mi ze vanos jest walniety i jest do wymiany. Jednak po przeczytaniu wszystkich tu postow nie jestem pewny czy to vanos czy cos z lancuchem rozrzadu.

I tu pytanie: Jak zachowuje sie auto z walnietym vanosem? Traci moc? Nie wkreca sie na obroty? U mnie nic takiego nie wystepuje. Ostatnio zmierzylem sie z identyczna bmka kumpla i zostawilem go na jedna dlugosc auta przy 3 biegu. Dodam ze jego motor jest w idealnym stanie regularnie serwisowany a posiada on samochod od nowosci wiec nikt go nie zarzynal.

Od czego zaczac koledzy? Nie wiem czy jest sens odrazu vanosa wymieniac bo to troche kosztuje... Co byscie poradzili?

Z gory dzieki za wszystkie odpowiedzi. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm sprawdz jeszcze w ten sposób- na rozgrzanym silniku otwórz przepustnice tak zeby silnik wszedł na około 5500rpm i puśc jesli przy schodzeniu z obrotów w okolica 2500-3000rpm silniej zagrzechocze to na 95% vanos
Jedyną dobrą rzeczą w przednim napędzie jest to ze gdy cofasz masz napęd na tył !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wykręć sobie napinacz rozrządu i sprawdź w jakim jest stanie - czy nie lata, czy ciasno chodzi itp.

warto go co jakiś czas wymieniać - u mnie też był straszny dźwięk (przede wszystkim właśnie na wolnych i niskich obrotach) - po wymianie napinacza jest wszystko OK

 

koszt napinacza, to ok 100 zł + odrobinę oleju, który ucieknie podczas wymiany

 

w zasadzie można to łatwo samemu wymienić - bez mechanika

beemki to choroba - nieuleczalna, ale za to bardzo przyjemna

miłośnik E30 ... użytkownik E46 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm mam to samo co wy kiedy podkrece obroty np do okolo 5tys a puzniej puszcze gaz to kiedy dojda do okolo 2500-3000 slychac grzechotanie pod pokrywa vanosa a wiec jaka dokladnie rolke trzeba kupic?? czy jest duzo pracy przy jej wymianie???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zorki, jezeli Twoj silnik to M50, to na 99,9 % wyrobily sie podkladki Vanosa, a sam Vanos jest w porzadku i lancuch tez jest ok.

 

Zeby to naprawic i nie miec juz wiecej z tym problemu, musisz zakupic komplet podkladek od nowszego silnika M52, wymienic je i problem z glowy.

 

Generalnie to grzechotanie jest w ogole nie grozne, po za tym ze bardzo meczy.

 

Dla sprawnego mechanika jest to robota na 2 godziny, ale ten ktos musi wiedziec jak to zrobic. Najlepiej jakby ten mechanik juz to kiedys wczesniej robil, wtedy nie narobi Ci szkody.

 

Tutaj zobaczysz, co musisz zakupic: (http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=BF31&mospid=47430&btnr=11_1437&hg=11&fg=25)

 

Potrzebujesz czesci nr: 8, 9, 10, 11 oraz 3 x nr6.

Tutaj masz pokazane jak to wyglada u Ciebe w silniku M50 (http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=BF31&mospid=47430&btnr=11_1541&hg=11&fg=25)

Masz tam tylko dwie podkladki.

 

Ja mialem to samo co Ty, wymienilem podkladki chyba rok temu i juz nigdy wiecej tego nie slyszalem.

 

Pozdrowiska i powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
sluchajcie bardzo was prosze napiszcie mi co konkretnie musze kupic do tego vanosa bo w moim miescie jelopy nie wiedza o co chodzi a ja sam im nie powiem:( chodzi o e36 320i touring z czerwca 95r jezeli to pomoze to podaje ostatnie 7 cyfr vinu prosze o podanie konkretnych czesci i jezeli to mozliwe to ich numerow...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.