Skocz do zawartości

Wymiana oleju w skrzyni automatycznej, proszę o pomoc.


PrzemekB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

 

Chce wymienić olej w skrzyni, jest to E34 jak już wiecie, model 520i, rok produkcji: 04/1994.

 

Dziś rozmawiałem przez telefon z miejscowym specem od skrzyń automatycznych i powiedział mi że najlepiej zalać tam oryginalny olej. Zapytałem czy to nie może być np. Dextron III Castrolowski, odpowiedział ze skrzynia bedzie chodzić ale to nie jest do końca to:| .

 

Proszę o pomoc w tym temacie, zależy mi na wypowiedzi ludzi którzy mają jakieś pojęcie konkretne :wink:

Czy naprawde muszę wydawać kupę kasy na ten olej oryginalny? i czy to jest jedyne DOBRE wyjście? Dbam o moją BMke i chce żeby miała dobry płyn, ale myśle że jakieś wyjcie prócz tego oryginała jest, jesli się myle poprawcie mnie. Jutro wrzuce tu wszystko z tabliczki znamionowej.

 

ELO!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,musisz zalać olejem oryginalnym niestety.Skrzynia jaką posiadasz pewnie ma zielony korek,więc olej typui longlife.Mam tai olej.Jest to model oleju Esso ATF LT 71141.Moge Ci sprzedać ten olej w cenie 27zł za litr.Zmieniałem ostatanio olej w swojej E39 i w serwisie byli zaskoczeni że mam ten olej i że w dosyć dobrej cenie.Podaję link

 

http://allegro.pl/item178426852_bmw_olej_do_skrzyni_automatycznych_longlife_.html

 

do aukcji z tym olejem,z czego zaznaczam że dla ciebie jest cena 27 ze wzgędu na to że dbasz o auto. Pozdrawiam i w razie czego podaję nr tel 608591505 i mail [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymianiałem olej w e34 525 24v automat i wlewałem tam oleju shela taki w czerwonej buteleczce 27zł za litr i jest elegancko nim wlałem się popytałem zaufanych ludzi którzy w tym robią i mówią po co wyrzucać niepoczebnie kase na firme bo ti niby to samo no i chodzi bez zażutu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze się zastanawiam po co wymieniać olej jak w instrukcji pisze by nie wymieniać

 

Po to a żebyś kupił nową skrzynię za 15tyś.

A czy w silniku wymieniasz olej jeśli tak to dlaczego i po co, jeśli będziesz już znał odpowiedz to zadaj sobie to pytanie odnośnie skrzyni. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji jest wyraźnie napisane NIE WYMIENIAĆ
Nie tylko w instrukcji jest tak napisane, w książeczce o olejach castrola też pisze że olej ma starczyć na cały żywot skrzyni. I starcza na cały żywot, tylko nie napisane jest po ilu tys km. ten żywot dobiega końca. :|
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyzej!!!Uwazam ze jezeli BMW w instrukcji obsługi pisze ze oleju sie nie wymienia to po co to robic??Gdyby to miało jakis zły wpływ na skrzynie myslicie ze BMW nie podałoby instrukcji co ile wymieniac ten olej.Ja mam przejechane 370 000 ze skrzynią nie bylo problemów.Pytałem o taka wymiane oleju w ASO,powtorzyli dokładnie to co pisze w instrukcji....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji jest wyraźnie napisane NIE WYMIENIAĆ
Nie tylko w instrukcji jest tak napisane, w książeczce o olejach castrola też pisze że olej ma starczyć na cały żywot skrzyni. I starcza na cały żywot, tylko nie napisane jest po ilu tys km. ten żywot dobiega końca. :|

 

Dziwne rozumowanie no ale każdy robi tak jak uważa za słuszne pewnie lepiej trzymać się tego co pisze w książce.

Jak by napisali że w silniku nie wymieniać to pewnie też byście nie wymieniali bo tak napisali. :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyzej!!!Uwazam ze jezeli BMW w instrukcji obsługi pisze ze oleju sie nie wymienia to po co to robic??Gdyby to miało jakis zły wpływ na skrzynie myslicie ze BMW nie podałoby instrukcji co ile wymieniac ten olej.Ja mam przejechane 370 000 ze skrzynią nie bylo problemów.Pytałem o taka wymiane oleju w ASO,powtorzyli dokładnie to co pisze w instrukcji....

 

Więc jeśli jest tak jak piszesz to czemu w autoryzowanych stacjach posiadają olej jeśli się go nie wymienia bo tak piszą, czy ty sądzisz że tam pracują głupki (nikogo nie obrażając) ci za biurkiem nie mają zielonego pojęcia o tym i tak mówią jak ty "nie wymieniać bo tak pisze w książce" przecież to jest w ich interesie żeby padła ci skrzynia i żebyś kupił nową za 15k. przecież tam tez jest filt który się zapycha z czasem i trzeba go wymienić a nie robiąc tego właśnie załatwiasz sobie skrzynkę a potem bulisz za naprawę , znam ziomka który na skrzyni zrobił prawie milion kilosów ale wymieniał regularnie co 100k.

Tylko pamiętajcie że ten olej już nie ma tych samych właściwości po tylu tysiącach, a potem zaczynają sie pytania w stylu " czemu skrzynia zaczyna mi szarpać lub czemu zmienia przy wyższych obrotach a nie przy takich jak w książce pisze itp.

Ale to już wasza sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Więc jeśli jest tak jak piszesz to czemu w autoryzowanych stacjach posiadają olej jeśli się go nie wymienia bo tak piszą,

To akurat nie jest najlepszy argument - taki olej moze sie przydac podczas naprawy czy w przypadku gdy sa wycieki!

 

Ps.Sam szykuje sie do wymiany oleju w ASB ;)

Tomek

Marzenia się spełniają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Więc jeśli jest tak jak piszesz to czemu w autoryzowanych stacjach posiadają olej jeśli się go nie wymienia bo tak piszą,

To akurat nie jest najlepszy argument - taki olej moze sie przydac podczas naprawy czy w przypadku gdy sa wycieki!

 

Ps.Sam szykuje sie do wymiany oleju w ASB ;)

 

No wiesz w ASO skrzyni ci nie naprawią bo to nie w ich interesie odbiegając od tego że nie potrafią.

Nie wyobrażam sobie żebym mniał wyciek że skrzyni i jeździł na dolewki i chyba większość sie że mną zgodzi.

A tu jest taki mały temacik na temat wymiany oleju w skrzyni dla niedowiarków że jednak się wymienia a nie jak książka pisze. :?

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=33255&highlight=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdż pod samochód i popatrz jak wygląda tabliczka znamionowa skrzyni.

Jeśli jest tam 4L30E - czyli wpis "General Motors Powertrain" Strassbourg i

tak dalej - to wlewasz Dexron III

 

Jeśli jest tam skrzynia firmy ZF - to będziesz miał wpis na tabliczce

"Zahnradfabrik Friedrichshafen, Saarbrucken i tak dalej" - to sprawa się

komplikuje ale damy radę. Zrobisz tak:

 

a) odczytasz jej symbol (najpewniej 5HP18)

 

b) zbadasz jakiego koloru jest korek od skrzyni biegów lub naklejka na

dolnej pokrywie.

 

Najlepiej zrob zdjęcie (jeśli się uda) tabliczki znamionowej bo jeśli masz

ZF'a pięciobiegowego to są zaleznie od numeru ASB, i koloru naklejki

następujące możliwości:

 

- naklejka/korek zielona - olej ESSO LT71141 ilośc 13.0 litra

 

- naklejka/korek czarna:

- numer poczatkowy części ZF 1056 i tak dalej - Dexron IID

- numer początkowy części ZF 1055 i tak dalej - Shell LA 2634

 

To jest porada od człowieka, który jest jednym z największych fanatyków automatów jakich znam, miał kilkanaście samochodów z ASB, na pytanie o konkretny samochód potrafi podać typ skrzyni jeki jest w tym aucie oraz opinię ( o 5HP 18 ma pozytywną - oczywiśćie jako fanatyk MB mówi, że jast jak wszystkie gorsza od skrzyń Daimler-Benz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.