Skocz do zawartości

Bear-look czy warto zakladac?


Jawor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam pytanie odnosnie bear-looka, powszechnie znanego zabezpieczenia na skrzynie biegow.

Planuje montaz w E34 i Mercedesa A-klasse.

W salonie Mercedesa powiedziano mi, iz nie polecaja tego rozwiazania, gdyz pret latwo mozna zamrozic i zlamac.

Jak to wyglada w praktyce? Czy naprawde tak latwo to obejsc?

 

Pozdrawiam, Jawor!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie to raczej nie jest zaciekawe na pewno cos pomaga gdy podejdziemy do tego normalnie stosujac ale kiedys mialem lagune i raczej nie uzywalem tego bo trzeba sie troszke nameczyc wlozyc kluczyk wsadzic itp. jak gdzies szybko wychodzisz i ci sie spieszy to raczej niechce sie a mozna narobic sobie problemu bo kiedys zapialem go na innym biegu i zblokowalem wszystko i to bylo gdzies w innym miescie to dopiero byl problem ;) ogolnie polecal bym jakis imobilaizer na jakis maly pstryczek albo jakis antynapad bo te niedzwiadki to tak jak z blokada na pedaly czy kierownice bo przeciez autem mozna odjechac i wjechac gdzies na lawete itp. najlepsze jest bsb czyli taki system ktory po przekreceniu specjalnego kluczyka itp. blokuje poprzez uklad hamulcowy wszystkie kola wtedy to raczej nikt nie odjedzie szczegolnie jak masz auto w manulau choc ja to mialem i automat i nie ruszyl ;)
Nigdy Sie Nie Myle I Jestem Najmadrzejszy Jak Kazdy Kto Ma BmW :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W salonie Mercedesa powiedziano mi, iz nie polecaja tego rozwiazania, gdyz pret latwo mozna zamrozic i zlamac.

 

... wiadomo że nie istnieją zabezpieczenia idealne, wszystko można obejść ale zabezpieczenie to zawsze zabezpieczenie, nawet blokada biegów - nie każdemu złodziejowi będzie się chciało walczyć z czymś takim, nie mówiąć o zabawach w jakieś "zamrażanie".

 

Moim zdaniem blokada skrzyni biegów jest dość skutecznym zabezpieczeniem.

marzenie : E34 M5

http://img266.imageshack.us/img266/9927/540podpisnj4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... przy wszelkich niedźwiedziach to tylko takie zabezpieczenie jak blokada kierownicy, tylko jazda tyłem budzi zdziwienie , jazda do przodu obojętnie na jakiej jest pozycjijest lewarek to tylko sprzęgło i wysokie obroty -albo ... nie trzeba nic mrozić - jest wiele sposobów na to - mam wiedzę w tym zakresie więc nie ma sensu pisać jak ominąć najdroższe blokady mechaniczne bo to nie poradnik dla złodzieji - jak kogos interesuje a jest dawno zalogowany na forum to chetnie udzielę porady w tym zakresie na PW ..,
* - w zależności od typu i wyposażenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja skolei czytałem kiedyś test auto świata już lata temu i powiedzieli ze wlasnie z tych przystepnych cenowo zabezpieczen to najlepsze jest!!! wiec juz niewiem:) wybór pozostawiam wam!!! ja osobiście mam Bear locka bo kupiłem i juz był w aucie:) opozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam załozyłem ostatnio Dipola,zakładam z reguly w kazdym moim aucie własnie dlatego że ponoć to jedno z najtańszych i skuteczniejszych zabezpieczeń i jeśli akurat nie macie M6 albo innego rodzynka tylko np.e39 to mysle że złodziejowi nie bedzie sie chciało męczyć,bo przejdzie pare ulic dalej i znajdzie takiego bez zabezpieczeń....

 

elementy dipola czy innego niedżwiedzia są naprawde konkretne i na ulicy trudno go zdemontować,,,ale wiadomo,jak ktos chce to może,tylko zabierze mu to sporo czasu,a to juz spore utrudnienie..

pozdro

Ja chcieć,prosić o wiedzy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dipol jest bardzo podobny o niedżwiedzia tylko troche tańszy,ale ma grubszy trzpień i zamek znajduje sie w bolcu (zresztą patent wielozapadkowy gerdy),a niedżwiedż dla bmw zamek ma w innym miejscu niz trzpień, co troche może ułatwic obsługę,ale konstrukcja jest bardziej skomplikowana, bo zamek jakimś dodatkowym bolcem uwalnia trzpień i wydaje mi sie że dipol pod tym wzgledem wygrywa.

 

koles który mi to montował powiedział że oba sa jednakowo skuteczne z tym że przy niedżwiedziu fotel moze byc na maxa przysuniety do przodu i będziemy w stanie odblokować trzpień a przy dipolu trzeba troche odsunąć fotel do tyłu ( chyba że w takiej pozycji z nim jeżdzicie,tak jak ja)

 

druga sprawa to że dipola sie troche trudniej otwiera jeśli chodzi o sam zamek bo czasem sie bebenki obkręcaja i wsadzając kluczyk trzeba go jednoczesnie lekko obkrecać w prawo i w lewo,ale jak dla mnie to akurat dodatkowa zaleta tego zamka jesli chodzi akurat o jakość zabezpieczenia...

 

opinie sa rózne,ale ja uważam że jak na cene 400-450 zł to warto ja załozyć.

 

aha i dipol ponoć ma troche grubszy trzpień

Ja chcieć,prosić o wiedzy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

moze i ja swoje 3 grosze dodam.

Swego czasu był na TVN program o specach od cudzych samochodów.

I jeden z nich powiedzial coś takiego:

"zwinięcie samochodu to nie problem, i żadne zabiezpieczenia nie są w stanie temu zapobiec, ale jak widzę blokadę skrzyni biegów to zazwyczaj daje sobie luz z tym autem. Nie żebym sobie z tym nie poradził, ale rozwalenie zabiera zbyt dużo czasu i nie warto ryzykować że mi go zabraknie...."

 

to tyle

pozdrawiam

pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie BSB tylko BBS mam to w sprincie fajna sprawa :cool2: pare lat temu płacilem za to 2500 tyś. i montowali to w Gdańsku i Łodzi a teraz tylko w Łodzi. masz tu ich strone http://www.autoblok.com.pl/ofe/o1.html

poprawka jednak montują też w innych miastach, ale chyba od niedawna bo w ubiegłym roku popsuł mi się zamek i musiałem odsyłać do Łodzi bo w Trójmieście nie było już serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 6 miesięcy temu...
ja slyszalem o przypadku nieudanej kradziezy auta w ktorym bylo bardzo proste rozwiazanie :] - pułapka na lisy. Złodziej wszedł w nocy do samochodu i jak tylko wlozył nogi do srodka od razu chcial uciekać:) Smiechu co niemiara...... , ale szyby szkoda... . Mozesz spróbowac tego! Metoda jeszcze nie jest opatentowana hehe :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabezpieczenia..... hmmm... Skoro temat odkopał się, przy okazji, zanim zacznę badać rynek :) zapytam...

Może ktoś wie, czy można łatwo kupić gdzieś takie ustrojstwo, zestaw, który działałby w taki sposób:

 

W garażu ma być kamera (najlepiej noktowiz.) oraz detektor ruchu....

W domu (lub w jakimkolwiek innym miejscu) mam przy sobie monitor, który daje mi przekaz LIVE...

 

Dodatkowo, w razie jakichkolwiek ruchów w garażu – fotokomórka powoduje wysłanie mi jakiegoś sygnału GSM – SMS lub po prostu połączenie telefoniczne, które budzi mnie w nocy, albo daje mi sygnał, gdy jestem w trasie innym samochodem, żebym mógł poinformować znajomego, który mieszka przy garażu, żeby poszedł przegonić intruza :diabel_faja: :)

 

Reasumując – do spełnienia są takie punkty:

Przekaz TV LIVE na dystansie min. 15-20km (miedzy kamerą w garażu a monitorem przy mnie)

Wysyłanie sygnału GSM na reakcję fotokomórki

 

Czy coś w tym stylu bywa dostępne i ile może kosztować (jakiego też zasilania może wymagać)?

pozdrawiam

moje BMW (the SILVERY)

E34 520i M20 (R6 12V) Lachssilber Metallic, Chrome-line, 1988r., pasja /klasyk, żółte tablice/

E39 525i M54 (R6 24V) Touring, Titansilber Metallic, Shadow-line, 2000r., daily driving

podpis.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm co do przekzu live,przydalby ci sie telefonik na symbianie s60v3 nokie serii n ,E itp,,jest sporo programow do tego typu rzeczy,wiec jest to do zrobienia

 

Ciekawe, czy to wszystko wykonalne jest przy niskich kosztach działania takiego systemu – powiedzmy, że nie widzę problemu, żeby płacić za to miesięcznie więcej niż np. ;) abonament TVP ;) ;) – ale wolałbym, żeby koszt takiego monitoringu nie przekraczał 50-150zł/miesiąc :-) Jednocześnie żeby przekaz obrazu był na każde życzenie – nawet non-stop :)

 

Dzięki, pozdrawiam :)

moje BMW (the SILVERY)

E34 520i M20 (R6 12V) Lachssilber Metallic, Chrome-line, 1988r., pasja /klasyk, żółte tablice/

E39 525i M54 (R6 24V) Touring, Titansilber Metallic, Shadow-line, 2000r., daily driving

podpis.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mówicie o Niedziwedziu, czy to jest na zewnątrz?? Bo są blokady których nie widać na zewnątrz, tylko wkłąda się sam bolec z boku który blokuje skrzynię, i nie iwdac tego w ogóle, sadze ze cos takiego żeby rozebrac należałoby rozbroic całą konsolę okrywajacą lewarek itp, widziałęm kiedyś coś takiego, wrzucasz wsteczny i wkładasz ten bolec i po bólu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

moze i ja swoje 3 grosze dodam.

Swego czasu był na TVN program o specach od cudzych samochodów.

I jeden z nich powiedzial coś takiego:

"zwinięcie samochodu to nie problem, i żadne zabiezpieczenia nie są w stanie temu zapobiec, ale jak widzę blokadę skrzyni biegów to zazwyczaj daje sobie luz z tym autem. Nie żebym sobie z tym nie poradził, ale rozwalenie zabiera zbyt dużo czasu i nie warto ryzykować że mi go zabraknie...."

 

to tyle

pozdrawiam

 

dokladnie...ale fajnie sie czlowiek usmieje sluchajac teksty o mrozeniu itd...

WYPRZEDAŻ CZĘŚCI E30 E34

CZĘŚCI ZA GROSZE-skrzynie od 250zl,mosty tylne od 150zl,zawieszenia,blachy

#####Kasacja aut#####

tel.787482121

gg 208272

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja napisze ze nie bear look tylko bear lock - widze temat myślę - co to za nowa forma bad looka na maske - a taka blokada to na pewno da rade jak nie wydłuży czasu to i poprawi samopoczucie (bo to też ważne jak sie zostawia)
(OO)=== OO===(OO)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabezpieczenia..... hmmm... Skoro temat odkopał się, przy okazji, zanim zacznę badać rynek :) zapytam...

Może ktoś wie, czy można łatwo kupić gdzieś takie ustrojstwo, zestaw, który działałby w taki sposób:

 

W garażu ma być kamera (najlepiej noktowiz.) oraz detektor ruchu....

W domu (lub w jakimkolwiek innym miejscu) mam przy sobie monitor, który daje mi przekaz LIVE...

 

Dodatkowo, w razie jakichkolwiek ruchów w garażu – fotokomórka powoduje wysłanie mi jakiegoś sygnału GSM – SMS lub po prostu połączenie telefoniczne, które budzi mnie w nocy, albo daje mi sygnał, gdy jestem w trasie innym samochodem, żebym mógł poinformować znajomego, który mieszka przy garażu, żeby poszedł przegonić intruza :diabel_faja: :)

 

Reasumując – do spełnienia są takie punkty:

Przekaz TV LIVE na dystansie min. 15-20km (miedzy kamerą w garażu a monitorem przy mnie)

Wysyłanie sygnału GSM na reakcję fotokomórki

 

Czy coś w tym stylu bywa dostępne i ile może kosztować (jakiego też zasilania może wymagać)?

pozdrawiam

 

Wszystko fajnie ale nawet jakby się ktoś zdecydował na to co wymieniłeś to trzeba by jeszcze mieć dom prywatny :mrgreen: Nie każdy ma takie szczęście...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie – chodzi głównie o monitoring garażu, od którego właściciel jest oddalony (choćby podczas trasy, np. innym autem niż to w garażu) – w przypadku stwierdzenia intruza w garażu – możesz od razu dać sygnał komuś, znajomemu, kto przebywa niedaleko garażu bądź policji. Dodatkowo od razu, drogą GSM – zestawem głośno mówiącym - można poinformować włamywacza o tym, że ma czas już tylko na ucieczkę, dlatego za kradzież nie w tym miejscu już nawet się nie zabiera...

 

Stąd znaczenie w tym wszystkim ma mobilność „monitora” i zasięg przekazywania obrazu – najlepiej jak największy (ale minimum te 20km)

 

Takie coś chodzi mi po głowie :)

(oczywiście oprócz wysokiego napięcia i porozstawianych w całym garażu pułapek na lisy :D )

pozdr. :)

moje BMW (the SILVERY)

E34 520i M20 (R6 12V) Lachssilber Metallic, Chrome-line, 1988r., pasja /klasyk, żółte tablice/

E39 525i M54 (R6 24V) Touring, Titansilber Metallic, Shadow-line, 2000r., daily driving

podpis.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.