Skocz do zawartości

Jakie radyjko kupić?


Pułkownik Zuber

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko.

 

Szukam jakiegoś sensownego radyjka do mojego e36.

Co do radia to chciałbym aby odtwarzało ono płyty MP3, oraz nie wyglądało jak choinka.

Odpadają wszystkie srebrne, złote i hgw jakie jeszcze srebrne wynalazki.

Chciałbym aby radyjko się komponowało z podświetlaniem w aucie- najlepiej żeby podświetlanie w radiu było czerwonego bądź pomarańczowe.

Radio będzie grało pod wzmacniaczem SONY X-plode XM-754HX oraz głośniczkami JBL TR 160 z tyłu, oraz z seryjnymi z przodu, oraz gwizdkami.

Zaznaczam że nie jestem audiofilem- chciałbym jednak aby dźwięk był W MIARĘ czysty i głęboki.

Na wstępie odpadają wszystkie SONY, Kenwood, Panasonic, JVC.

Budżet max 750zł.

 

Osobiście zastanawiałem się nad dwoma:

Pierwszy to NAKAMICHI CD300

 

http://img259.imageshack.us/img259/4199/cd300smallns7.jpg

 

 

A drugi to:

ALPINE CDE-9846R/RM

 

%5B640%3A275%5Dhttp%3A//img259.imageshack.us/img259/7292/158847288yn2.jpg

 

Co o nich myślicie?

Nie koniecznie muszę się zdecydować na w/w modele- jestem otwarty na wasze inne propozycje? :)


Pozdrawiam

Pułkownik Zuber

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiec mysle ze ten Nakamichi bedzie dobrym wyborem jesli nie chcesz choinki. Bardzo solidny sprzet i schludny wyglad dobrze pasujacy do BMW. Jedynie Nakamichi produkuje tak "nieswiecace" odtwarzacze. Jakos bardzo dobra. Napewno bedziesz zadowolony.

http://img177.imageshack.us/img177/7296/111eb2.jpg

Moje BMW i sprzecik audio

www.bts-bmw.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiec mysle ze ten Nakamichi bedzie dobrym wyborem jesli nie chcesz choinki. Bardzo solidny sprzet i schludny wyglad dobrze pasujacy do BMW. Jedynie Nakamichi produkuje tak "nieswiecace" odtwarzacze. Jakos bardzo dobra. Napewno bedziesz zadowolony.

 

A czy masz doświadczenia z produktami tej firmy?


Pozdrawiam

Pułkownik Zuber

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doswiadczenia niestety nie mam ale slyszalem wiele dobrych opini o Nakamichi. Jestem takim uzytkownikiem ze kupuje raz i pozadnie na dlugi czas. Nie lubie zmieniac sprzetow. Dlatego poprzednie radio(ALPINE CDA 7850R) gralo w moim samochodzie bardzo dlugo i co najwarzniejsze bezawaryjnie. Zmienilem na Pioneera tylko dlatego ze powoli laser dawal znaki zuzycia. Tylko ze ten nowy ALPINE juz nie jest taki jak kiedys. No chyba ze mowa o tych modelach z gornej polki. Mysle ze Nakamichi cie nie zawiedzie. Poczekajmy jeszcze na opinie innych urzytkownikow. Szczerze mowiac to mysle ze malo jest takich ktorzy urzytkowali firme Nakamichi. Mysle ze 80% ludzi ktorzy jezdza samochodami nie slyszeli w zyciu o takiej firmie. Alpine jest troche bardzie popularniejszy a tez malo kto slyszal o takiej firmie. Dla przecietnego urzytkownika audio w samochodzie sa znane tylko firmy Pioneer, JVC, Kenwood, Panasonic i Blaupunkt.

http://img177.imageshack.us/img177/7296/111eb2.jpg

Moje BMW i sprzecik audio

www.bts-bmw.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc!!! Polecam ci JVC KD-SH 909r. Mialem wczesniej duzo roznych radyjek wszelakich firm, z roznych klas cenowych.Mielm tez wspomniane JVC KD-SH 909r. Po zamontowaniutego radia zdebialem !!! Dziek rewelacja, jakbym zmienil glosniki na lepsze !!! rewelacja!!! Radyjko sprzedalem razem z autem rok temu. Od miesiaca mam e36 coupe i zganij jaki redio kupilem. oczywiscie - JVC KD-SH 909r. Dobra tez moze byc chwalona Alpina 9812r ale JVC tansze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Nakamichi wygląda świetnie - idealnie by pasował do E36 - sam powoli rozglądam się za radiem i niewiele znalazłem takich które pasowały by wizualnie.

 

Cena tego Nakamichi w sklepie to 999zł, więc tu jest nieźle - ale jest to najniższy model - dla audiofili jest CD400 (niestety 2x droższe - ale oferuje niesamowite parametry nieporównywalne z CD300) - ale nie wiem, czy chciałbym mieć tak drogie radio - chyba bym je nosił ze sobą...

 

Generalnie martwi mnie wysokie THD - 0.30% i niskie SNR - 80% -> porównuje tu do domowego audio. Wadą jest też niewielka moc - 4x30W gdzie wiekszość ma 4x50W.

 

Nakamichi daje bardzo ładny dźwięk, nastawione jest na miłe brzmienie, a nie na sztuczne efekty jak w innej tandecie - jak ktoś nie chce mieć zabawki to jak najbardziej.

 

Tak btw - lepiej jest najpierw kupić dobre radio, czy zmienić głośniki - w przypadku kiepskich głośników konieczna była by zmiana wszystkiego na raz - ale jak jest w E36?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podawane moce wzmacniacza w radiu (4x50 czy 4x30) mozna wlozyc miedzy bajki. Niestety slyszalem, ze Naka jest awaryjne. Sam nie mialem do czynienia z zadnym CD tej firmy. Alpine 9846 ma zasadnicza wade - brak pokretla. Ono naprawde jest bardzo wygodne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwóch jak już to Naka. Fakt, że to co odtwarza mp3 to już nie ten dźwięk, ale nie wyłapiesz różnicy. Za to dźwiękowo lepiej od Alpiny na pewno. O mocy chyba nie ma co wpominać, każde radio pod wzmakiem i tak powinno chodzić.

Powiadają, że używanie szukajki obcina paluchy, porywa dzieci i odmóżdża, ale to chyba bzdura...


http://www.konstel.webs.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się dołożyć trochę grosza i wybrać któryś z tych modeli:

 

ALPINE CDA-9852RR

 

ALPINE CDE-9854R/RM

 

Który byście polecali :?:

 

 

 

 

,,,ale wzmaka to masz kiche.

Why? Całkiem nieźle gra.. fakt że audiofilem nie jestem :mrgreen:

A co byś polecał ze wzmaków pod w/w radyjka ?


Pozdrawiam

Pułkownik Zuber

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi a Alpine ton aprawde polecam to radyjko.Mam podobny model w sprinterze i działa naprawde świetnie..Jest bezawaryjne i długo pochodzi.Tylko to podświetlenie może jest faktycznie troche za mocne ale jakpodepniesz pod ściemniacz zegarów kabelek to bedzie OK. A pozatym Alpine to Alpine.Niestety drugiego radia nie zanam więc się nie wypowiadam.Jeśli wybierzesz Alpine napewno bedziesz zadowolony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te nowe radyjka Alpine po prostu nie graja.

Polecam CDA-9812 w porownaniu do tych ktore pokazałes gra duzo, duzo lepiej a uzywke w super stanie dostaniesz za mniej niz te nowki

 

Drugi krok to wymiana seryjnych głosnikow, a trzeci to wzmak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te nowe radyjka Alpine po prostu nie graja.

Polecam CDA-9812 w porownaniu do tych ktore pokazałes gra duzo, duzo lepiej a uzywke w super stanie dostaniesz za mniej niz te nowki

 

Drugi krok to wymiana seryjnych głosnikow, a trzeci to wzmak

 

Co do zakupu CDA-9812 to nie jest to takie proste.. mnie interesowałby tylko model CDA-9812 rr.. którego na allegro np. próżno szukać...

 

Co do głośników, to mówisz o przednich? Co byś proponował w seryjne miejsca...?


Pozdrawiam

Pułkownik Zuber

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest na all.... CDA-9833r nawet siedzi w bmw i 7893r, ale jesli nie planujesz zmieniac głosnikow na "cos lepszego" to szkoda tyle kasy na radio bo głosniki niewiele lepiej zagraja, sa cienkie, maja ok 30w rms wiec pod samym radiem zagraja i nie trzeba im wzmacniacza.

 

Jezeli masz dalej udoskonalac swoj sprzet to rob to stopniowo zeby po kilku tygodniach nie załowac wydanych pieniedzy. Kupuj raz a dobrze.

Głosniki najlepiej zmienic na jakies 16 (odseperowane) 13 nie zagraja tak jak 16 cm w tym samym przedziale cenowym

przerobic te miejsca na 16 to bardzo prosta sprawa bo podejrzewam ze paneli na drzwi i przerobek nie chcesz.

 

Tak wiec zastanow sie co planujesz na przyszłosc (pomysl o całym sprzecie), okresl ile chcesz kasy wydac i dopiero decyduj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe tylko czemu większość producentów nie podaje pełnych danych technicznych. W sprzęcie audio do domu to by było niedopuszczalne. Tylko Nakamichi udostępnia pełne parametry do wglądu...

 

Swoją drogą, to może by stworzyć jakiś zbiorczy temat odnośnie nagłośnienia E36, bo jest tyle wątków o tym, że ciężko coś znaleźć. Np. czy zmieniać oryginalne kable audio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jeżeli chodzi o Nakamichi - mam doświadczenie z tego typu sprzętami. To model CD300 jest najprostszym modelem na rynku w ofercie Nakamichi. Jego cena jest zupełnie adekwatna co do jego możliwości. Osobiście nie spodziewałbym się jakiegoś efektownego grania po tym radiu. Wzmacniacz niezbyt mocny, przetwornik raptem 1-bitowy + standardowe wady Nakamichi, czyli szybko się grzeje - a już w BMW będzie grzało się bardzo szybko (brak przestrzeni wokół radia), nie wszystkie płyty będzie czytać (ważna szybkość z jaką nagrywamy płyty - nie ważne czy CDAudio, czy MP3), czasem problemy z oddaniem płyty, mechanizm wrażliwy na bliskość telefonów komórkowych (przynajmniej z Nokiami są problemy :cry2: ). Moim zdaniem budżetówka nie nadająca się specjalnie do tworzenia rozbudowanego systemu w aucie. Do zwykłych głośników (seryjnych) np. w e36 się nada doskonale, do lepszych za słaba. Poza tym kwestia tego czego się słucha i jak się słucha - elektronika, lekki jazz, "pościelówy" owszem, hevy metal odpada - gubi się. W tej cenie czyli 750 zł raczej szukałbym używanej Alpiny CDA, bo CDE - jak już ktoś pisał to już nie TA Alpine. Pozdrawiam.

 

ps. faktycznie przydało by się coś o audio w e36

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

To jak - kupiłeś radyjko - pochwal się (żebym mógł odgapić i kupić takie samo :) )? Sam właśnie stanąłem przed tym problemem i szczerze mówiąc im dłużej szukam, tym mnie wiem...

 

W oczy rzuciło mi się ciekawe radyjko: JVC KD-SH9101 - chociaż wygląd ma nie za rewelacyjny.

 

Używane Alpiny niedługo będą droższe od nowych w podobnej klasie...

 

Wszyscy piszą, żeby brać Alpinę CDA bo CDE jest kiepskie - no więc w cenie CDE-9881 jest CDA-9852 - czyli CDA jest lepszy?

 

A jak się ma do CDE-9881 model CDE-9871 - bo się trochę nad tymi dwoma zastanawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Tylko to podświetlenie może jest faktycznie troche za mocne ale jakpodepniesz pod ściemniacz zegarów kabelek to bedzie OK.

 

Jak to zrobić (poproszę o wytłumaczenie tego łopatologicznie) i gdzie szukać teg kabelka?

Jakie są efekty? :doh:


Pozdrawiam

Pułkownik Zuber

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko to podświetlenie może jest faktycznie troche za mocne ale jakpodepniesz pod ściemniacz zegarów kabelek to bedzie OK.

 

Jak to zrobić (poproszę o wytłumaczenie tego łopatologicznie) i gdzie szukać teg kabelka?

Jakie są efekty? :doh:

 

Pomarańczowy kabelek o ile pamiętam - musisz go wpiąć w przejściówkę, albo osobno - wydaje mi się, że to jedyny kabelek idący z instalacji BMW, który nie łączy się z innym w przejściówce - więc pewnie ten.

 

Efekt - jasność podświetlania radia regulujesz pokrętłem od podświetlania konsoli.

 

Nie podłączałem tego jeszcze, ale niedługo będę musiał wyciągnąć radio, to chyba sobie podłączę (może się radio sfajczy i mi wymienią na 9854 :mrgreen: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te nowe radyjka Alpine po prostu nie graja.

Polecam CDA-9812 w porownaniu do tych ktore pokazałes gra duzo, duzo lepiej a uzywke w super stanie dostaniesz za mniej niz te nowki

 

Drugi krok to wymiana seryjnych głosnikow, a trzeci to wzmak

 

Co do zakupu CDA-9812 to nie jest to takie proste.. mnie interesowałby tylko model CDA-9812 rr.. którego na allegro np. próżno szukać...

 

Co do głośników, to mówisz o przednich? Co byś proponował w seryjne miejsca...?

 

 

To zalezy ile masz kasy... Ja zmieniłem niedawno fabryczną instalację ale nie bedę się rozpisywał na jej temat za bardzo.

Ja założyłem 13-stki w fabryczne miejsca oryginalne miały 25 watt a teraz mam 85 głośniczki to phase audiophile 5 myślę że za 800 do 1000 mozna je znaleźć. I uważam że niejedne 16-stki wprawiłyby w zakłopotanie... :lol:

 

To tyle o głośnikach.... jak cos to pytaj dalej

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.