Skocz do zawartości

Lakierowanie lamp Ktos robił????


LukasZG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym zmienic kolor swoich tylnych lamp w E36 Coupe poprze polakierowanie ich kolorem tylko nie wiem jakim czy całe na czerwono czy na czarno (kolor auta mam cossmoshwarz).

Wiem że polecicie i zmniane lamp na cleary itd. ale nie mam zamiaru tyle kasy wywalać :)

 

Co o tym sądziscie a moze folia ????

 

http://www.allegro.pl/item156953030_motip_lakier_do_lamp_150_ml_4_kolory_.html

[E36] Pozdrawiam ------ Lux -----ZG

zdjęcia mojej betki :)

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?p=333362#333362

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem za czerwienią, tylko wsteczne bym pozostawił białe.

A jak jest z policją?

Też o tym myslałem ale ostatnio mam pecha do tych nierobów (nie uogulniać), a to chyba nie jest zgodne z prawem, żeby kirunki były czerwone?

"Przyspieszenie, to ciekawy sposób na pokonanie odległości pomiędzy zakrętami"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Jak widzę taki pseudo tuning to mi się nóż w kieszenie otwiera. Właśnie dzisiaj jechałem i widziałem taki "Spray tuning" :twisted:

G..no widać, nie wiadomo czy skręca czy hamuje.........Ale ma za czarne lampy :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzę taki pseudo tuning to mi się nóż w kieszenie otwiera. Właśnie dzisiaj jechałem i widziałem taki "Spray tuning" :twisted:

G..no widać, nie wiadomo czy skręca czy hamuje.........Ale ma za czarne lampy :roll:

 

A w E36 były oryginalnie dymione? Bo ja niedawno kupiłem z czarnym kierunkiem i wstecznym i się zastanawiam, czy ktoś robił, czy tak było - w każdym razie jak światła działają (kierunki i wsteczny), to wygląda dokładnie tak samo jak na zwykłych lampach - nie jest ani trochę ciemniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za pomalowane switła sprayem pałkarz jak sie kapnie to masz po dowodzie:)

albo jak bedziesz miał wypadek i ktos ci wjedzie w dupe celowo lub nie to i tak bedzie twoja wina bo powie ze nie widział switeł kture sa zamalowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam fabrycznie dymione:) Nawet mam do sprzedania wlasnie do coupe:) Jak ktos chce to moge przeslac zdjecia.

Tak to wyglada na moim samochodzie. Tzn wygladalo bo teraz mam z bialym kierunkiem i nie dymione.

%5B639%3A480%5Dhttp%3A//img111.imageshack.us/img111/3921/lampa5rz.jpg

http://img177.imageshack.us/img177/7296/111eb2.jpg

Moje BMW i sprzecik audio

www.bts-bmw.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystepowały oryginalne ciemne lampy. Ja mam własnie takie tylko ze mają wytłoczenie "schizter". Na pewno nie są malowane bo próbowałem to zmyc z kazdej strony. Poprostu ciemne szkło. A mam czerwone a kierunek oraz cofania są czarne wiec chyba w tym przypadku wjechanie w dupe nie koniecznie musi sie wiązac z tym ze to moja wina. Przynajmniej mam taką nadzieje :?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do malowania czy oklejania lamp moge podac przyklad kumpla i kuzyna

kuzyn mial w e30 lampy prysniete na czerwono i na kontroli musial drapac kluczykiem

a kumpel mial pomalowane na srebrno w astrze i gosciu w omedze nie zauwazyl stopu :o

po spotkaniu przy 50km/h w astrze otwieraly sie tylko drzwi kierowcy i pasazera no i kasacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za pomalowane switła sprayem pałkarz jak sie kapnie to masz po dowodzie:)

albo jak bedziesz miał wypadek i ktos ci wjedzie w dupe celowo lub nie to i tak bedzie twoja wina bo powie ze nie widział switeł kture sa zamalowane

Jeżeli zrobi smole to tak, a jesli 2-3 warstwy to powinno ladnie wygladac. Nie załuj na sprayu i kup lepszy np. ten to pokazales MOTIP-a jest bardzo dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukając auta dla siebie oglądałem jedno, które miało lampy przyciemniane

lakierem. Niestety nie wiem co to była za firma, ale wyglądało całkiem

całkiem.

 

Jest jedno ale :

Wszelkie zmiany w niemieckich autach muszą być homologowane.

I widać miał facet problemy na przeglądzie (wiadomo, dużo surowszym niż u

nas), w każdym razie na zderzaku miał przyklejone taśmą dwustronną

czerwone odblaski wielkości mniej więcej 10cmx3cm

 

Może to niegłupi pomysł, żeby cię widziano z tyłu ? Wówczas nikt nie

powinien się czepiać w razie najechania na tył...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hello

 

jesli nie chcesz wywalac kasy na cleary, to spokojnie kupuj czerwonego motipa i maluj.

a najlepiej wykrec lampe, lub dobrze oklej, i pociagnij ze 2-3 warstwy, to uzyskasz czerwony nalot, a jednoczesnie nie zrobisz ich tak mocno czerwonych, ze kierunki swiecac beda dawaly jeszcze "pomaranczowy" odcien

 

jeden minus - po ok 2latach powtorne malowanie - jednak od wody i slonca troche schodzi ten lakier z uplywem czasu. wiem bo w dwoch furach malowalem.

 

i nie uwazam ze wygladalo wiesniacko. wg mnie lepiej i ladniej niz swiatla a'la "lexus look"

Rafi DJYendruh


sharky: srebrne E24 635 CSiA

Citroen XM oraz GMC Savana

GG # 142068

rjedruszek@poczta.fm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra chłopy wiec co lepiej prysnąć niz oklejać tak??

 

Jeżeli prysnąć to jak 2-3 warstwy?? W jakim odstępie czasowym?? I czy nie malować przerw miedzy kolorami (ciemny pasek poziomy)

 

A i w razie "w" jak mogę usunąć lakier??

[E36] Pozdrawiam ------ Lux -----ZG

zdjęcia mojej betki :)

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?p=333362#333362

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LukasZG napisal:
A i w razie "w" jak mogę usunąć lakier?
Zmywacz do paznokci lub rozpuszczalnik lub benzyna ekstrakcyjna.3 warstwy to max,zeby kierunek jeszcze swiecil na pomaranczowo.

oo= [] []= oo BokiemMuszeWchodzic

http://img514.imageshack.us/img514/9429/pic03097wo4.jpg

Diesel Driver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie lampki wyczyściłem pierwsze drobnym papierkiem ściernym(800-1200),a potem je przepolerowałem polerką używałem pasty Tempo(nie ma najmniejszego śladu po malowaniu).

W moim BMW E36 mam pomalowane teraz tylko dół lampy( tzn.pozycyjne,stop,przeciwmgielne),jak była cała pomalowana to jakoś tak dziwnie wyglądała.

A swoją drogą co do malowania lamp:

w warunkach dopuszczenia pojazdu do ruchu jest napisane,że lampa ma dawać światło "BARWY"np.czerwonej,nic nie pisze o kolorze samej lampy!

BARWA,a KOLOR to chyba dwie inne sprawy bo czy wydział któryś z was żeby lampa świeciła na czarno? :shock:

Tak,że moim zdaniem co do oświetlenia jeżeli spełnia pozostałe wymogi,to można trochę się potargować z MIŚKAMI!

A najlepiej niech napiszą na mandacie,że LAMPA ŚWIECI NA CZARNO :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według przepisów lampy mają świecić na określone kolory - z tyłu wiadomo - czerwony, pomarańczowy, biały - ale, jest jeszcze sprawa odblasków - w każdym aucie odblaski znajdują się w ich "czerwonej" części.

 

Ja mam takie:

http://img247.imageshack.us/img247/7633/back1dx9.th.jpg

Czarne są tylko kierunki i wsteczny, więc odblaskom nie przeszkadza - a światło ma odpowiedni kolor. Natomiast czarne całe lampy powodują zarekwirowanie dowodu rejestracyjnego - chyba, że odblaski działają prawidłowo.

Edytowane przez Varrol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się z tymi odblaskami,zawsze można je odpowiednio zrobić.Dlatego napisałem,że lampy muszą spełniać pozostałe wymogi określone w WARUNKACH DOPUSZCZENIA POJAZDU DO RUCHU(np.nateżenie światła,barwa itp.).Odblaski mogą być przecież w innym miejscu pojazdu(no chodzi mi o tył samochodu).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policji, albo sądu nie interesuje czy światła są dobre czy złe. One MUSZĄ MIEĆ HOMOLOGACJĘ. Wszelkie przeróbki są niedozwolone i nie chodzi o zabrany dowód rejestracyjny. Gdybym się zagapił i wjechał w zadek komuś kto sobie przyciemnił domowym sposobem światła to zaręczam wam, że wymigałbym się od winy twierdząc, że to z powodu niewidocznych bezprawnie zmienionych świateł. Czy to do was nie dociera? Czy warto tak ryzyykować?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy uwazasz kolego ze dobrze pomalowane na czarno lampy sa gorsze od firmowych oryginalnych swiatel helli? na pewno nikt z nas nie chce swiadomie wprowadzac w blad kogokolwiek, wiec staramy sie rzeczowo odpowiadac na zadane pytania.

mi osobiscie sie czarne lampy nie widzą, ale czerwone calkiem calkiem

 

co do malowania: ja oklejalem calal lampe, i nie malowalem tych czarnych przerw w kolor. czarne, jak pomalujesz 2-3 warstwami , bedzią stosunkowo ciemniejsze niż pomalowany tyle samo razy pomaranczowy kierunkowskaz. lepiej wiec to zostawic.

 

co do odstepow - ja malowalem kiedy bylo cieplo, wiec warstwa szla mniej wiecej co 20 minut.

za pierwszym razem pomalowalem lacznie ze swiatlami cofania - niestety po pierwszej warstwie czerwonego MOTIPA wyszedl kolor różowy

:D ale po kolejnych bylo juz ok. wygladalo fajnie, ale odradzam - znacznie ograniczylo to widocznosc na wstecznym, wiec kolejny raz przydymilem na czerowno jedynie kierunki. swiecilo jak nalezy, wygladalo tez OK

Rafi DJYendruh


sharky: srebrne E24 635 CSiA

Citroen XM oraz GMC Savana

GG # 142068

rjedruszek@poczta.fm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DJYendruch to niema nic do rzeczy czy są gorsze od org Hella. Ba, mogą być trzy razy lepsze, ale nie są dopuszczone do ruchu bo nie mają HOMOLOGACJI i to je dyskwalifikuje.

W razie nieszczęścia władza nie będzie dociekać czy są dobre czy złe nie maja homologacji to znaczy są NIBEZPIECZNE i jesteś winien. Prawo jest teraz tak sformalizowane, ze liczy się jedynie bumaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam fabrycznie dymione:) Nawet mam do sprzedania wlasnie do coupe:) Jak ktos chce to moge przeslac zdjecia.

Tak to wyglada na moim samochodzie. Tzn wygladalo bo teraz mam z bialym kierunkiem i nie dymione.

%5B639%3A480%5Dhttp%3A//img111.imageshack.us/img111/3921/lampa5rz.jpg

 

Hm, moge sie mylic, ale wydaje mi sie, ze masz lampy pomalowane bardzo cienka warstwa na czarno. BMW imho nie robilo przydymianych lamp, mozna bylo kupic MHW lub (chyba) Helli. Wlasnie sobie zalozylem do E30 MHW - sa ekstra, tylko odblaski gdzies jakies zgrabne musze skolowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.