Skocz do zawartości

xenony z allegro - comeback


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Temat wałkowany kilkakrotnie, jednak pozwolę sobie wrzucić linka z jednej aukcji: http://moto.allegro.pl/item156291911_xenony_xenon_h1_h4_h7_ksenon_ksenony_importer.html

Jak widać ludzie to kupują ale ja chciałbym dowiedzieć się czy ktokolwiek z Was miał do czynienia z takimi xenonami? Czy rzeczywiście jest to dopuszczone do ruchu certyfikatami (jak twierdzi wystawiający) i na ile jest to awaryjne? Na ile przeszkadza w ruchu innym użytkownikom dróg? Cena jest atrakcyjna ale pieniądze to nie wszystko ;)

polecam zarowki WHITE MAX za 30zl super barwa niemal jak xenon bardzo jasne i z homologacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 70
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

 

takze zastanawiam sie nad kupieniem czegos takiego: http://moto.allegro.pl/item161249620_xenony_xenon_h1_h4_h7_hb3_hb4_importer_tylko_549zl.html

 

i mam pytanie:

 

na takich aukcjach pisze ze zarowki maja odpowiednio ustawiona ogniskowa...

 

i teraz jak to wyglada gdy zarowka taka z tego zestawu sie wkoncu przepali czy jak to tam zwal.

 

Mozna wtedy kupic nowa z allegro ? czy jakas specjalna dopasowana do reflektorow na H1 ?

 

Pozdrawiam

Nigdy nie kłóć się z idiotami, sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Widzę, że temat zakładania xenonów ma swoich zwolenników i przeciwników. Podobnie było kiedyś z temetem instalacji gazowych.

Jestem zdania, że jak nie spróbujesz to się nie przekonasz.

Zakupiłem ostatnio na Allegro zestaw xenon HID H1 6000K. Założyłem to do lamp z soczewkami. Efekt niesamowity. W aukcjach piszą coś o ustawionej ogniskowej i może to ma znaczenie ale bardziej w zwykłych reflektorach. U mnie w soczewkowych lampach wyraźnie widać granicę światła i mogę sobie ustawić odpowiednią wysokość żeby nie oślepiać innych. Cały zestaw montuje się bardzo prosto: żarnik wkłada sie do gniazda lampy zamiast żarówki H1, wyprowadza się kable i podłącza do przetwornicy. wszystko łatwe i szybkie w montażu. Po montażu xenonów zrobiłem porównanie. Załączyłem światła mijania (xenon) i drogowe (niebieskie żarówki H1 55W niby xenon z allegro) no i te niebieskie żarówki świeciły na żółto w porównaniu z xenonem.

Polecam taki zestaw ale bez przeróbek - zamiast oryginalnych żarówek. Najlepsza temperatura barwowa xenonu to 4300 stopni Kelwina (najmocniej świeci) ale każdy woli bardziej niebieskawe światło więc wybiera 6000K lub 8000K trzeba dodać, że zmniejsza się wtedy jasność (ilość Lumenów).

Żarniki (inaczej palniki czyli żarówki xenonów) mają dłuższą żywotność od zwykłych żarówek.

Na allegro są dostępne same zamienniki żarników z gniazdem na H1, H3, H7 czy inne ale ceny sa wysokie. Jak już żarnik się wypali (najpierw zaczyna świecić bardziej na niebiesko) to trzeba wymienić oba. Koszt dwóch żarników H1 na allegro to ok 300zł

Pozdrawiam

Bi Em DabylJu :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

a jak wrazenia na drodze, o wiele lepiej ci to swieci ?? jest duza roznica w komforcie jazdy ??

 

Pozatym wydaje mi sie ze taki zarnik co oni sprzedaja zapasowy po 150 to jest zwykly tylko sciagaja ten plastik, przedluzaja do niego kable a sam zarnik wkladaja w hmm jak by to nazwac, w ta jak by obudowe od H1.

 

 

Pozdrawiam

Nigdy nie kłóć się z idiotami, sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze wrażenia po założeniu zestawu xenon są ogormne. W nocy widać o wiele lepiej i na boki bardziej świeci - w końcu widzę znaki drogowe :norty: Światło jest mocno białe, wyraźnie widać wymalowane na drodze pasy. Wygląda to podobnie jak w reklamach na allegro z tym że oni porównują zawsze z żarnikami 8000K a one świecą bardziej na niebiesko. Na żywo jest lepszy efekt niż na fotkach.

Jeśli ktoś zobaczyłby zapalone światła w moich lampach (czy to w nocy czy w dzień) nie powiedziałby że to zestawy, bo świecą dokładnie tak samo jak oryginalne lampy z wbudowanym xenonem D2S.

Co do tego żarnika zamiennnika, które są sprzedawane bez zestawu to niestety nie wiem czy to jakaś przeróbka żarnika D2S albo D2R na H1 lub H7. W sumie wątpię żeby ktoś próbował przerabiać żarnik D2S na H1, uważając przy tym żeby nie uszkodzic a nawet nie dotknąć szkła żarnika. U mnie w zestawie żarniki są idealnie dopasowane do starego kształtu żarówki H1 - czyli mocowanie w kloszu ma obcięty okrąg i dwa "cypelki" z tym że wychodzą z żarnika dwa kabelki z końcówkami takimi jakie są potrzebne do oryginalnych żarówek.

Bi Em DabylJu :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

http://www.allegro.pl/item163266810_xenon_xenony_przetwornice_zestawy_h1_mega_promocja.html

Ja kupiłem ten zestaw i od tego użytkownika ale na poprzedniej aukcji i została ona usunięta przez allegro, bo użytkownik w tytule aukcji podał że ma zestawy H1, H3, H4, H7 a regulamin allegro nakazuje wystawić każdy zestaw w osobnej aukcji.

Ogólnie polecam takie zestawy i niekoniecznie od tego użytkownika, może ktoś znalazł taniej i bliżej...

Pozdrawiam

Bi Em DabylJu :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Odnośnie zestawów tak zwanych HID do samodzielnego montażu to powiem tak. Sytuacja jest o tyle prosta, że naprawdę nie trzeba kompletnie nic przerabiać w istniejącej instalacji i nic przerabiac w reflektorach. Wystarczy wyjąć żarówkę oryginalną i włożyć ksenon...

Sam w mojej BMW 7 e32 mam to zalożone i jest super... Działa wyśmienicie... Zapraszam na stronę www.avselectronic.pl po więcej info w zakladce ksenony... Można tam również kupić zestawy w rewelacyjnych cenach bo wprost od importera.

Pozdrawiam wszystkich

DZIKU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hello

 

panowie i panie, nie zapominajcie o jednym.

czesto dyskusja sproawdza sie do tego, czy warto kupc, czy nie? czy ten czy tamten zestaw. mam normalne swiatla, ale zachcialomi sie xenonu. zalozyc to czy tamto?

 

sam xenon poprawia widocznosc, ale swiatlo musi sie miec tez od czego odbijac. co jesli soczewki sa juz tak stare i zmatowiale ze praktycznie ie nadaja sie do uzytku? a niejeden z nas ma ten klopot, gdzy nasze auta sa kilku-lub kilkunastoletnie. wladowac kase w xenon mimo ze soczewki sa kiepskie? poprawi widocznosc, i owszem, wszak to mocniejsze i bielsze swiatlo, wiec i tak bedzie lepiej, ale duzo gorzej od nowego zestawu ksenonowego, no i lepiej niz bylo wczesniej.

 

tu zaczyna sie dylemat wg mnie.

kupic nowy zestaw swiatel mijania (np depo) i wpakowac xenon, czy (praktycznie w tej samej kasie) modyfikowac lampy wsadzajac soczewki biksenonowe i zakladac bixenon???? troche wiecej roboty, ale i efekt lepszy :-)

 

ja dwa razy zrobilem to drugie. i wrazenia sa naprawde dobre.

oczywiiscie mowimy tu o porzadnej przerobce, a nie rzezbieniu.

Rafi DJYendruh


sharky: srebrne E24 635 CSiA

Citroen XM oraz GMC Savana

GG # 142068

rjedruszek@poczta.fm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie montaż xenonów bez samopoziomowania to głupota.

Chyba, że ktoś lubi oślepiać......

Wystarczy dobry odbłyśnik i czysta lampa I np żarówki Philipsa GT150 i jest ok. A nie pseudoksenony :mlotek:

widzę że nie kumasz systemu samopoziomowania ,nieważne,niewiem czy wiesz ale philips nie robi żarówek GT 150 H1 a właśnie H1 jest w bmw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe jak samopoziomowanie ma sie do nivo ale w e34 nie myslano o tym mam taki zestaw po raz ktorys wszystkei od tej samej firmy i jestem bardzo zadowolony komfort znakomity czlowiek malo sie meczy patrzac szczegolnie w dlugich trasach no i oczywiscie po zmierzchu na soczewkach nie ma problemu oslepiania nawet jak sa troszke wyzej za to na zwyklych lampach jak nei ma przeslonki moze byc taki problem mialem ostatnio takw lagunie 2 i tam byly tzw. gladkei lampy z jakiegos kompozytu plastyku itp. i tam te lampy swiecily bardzo jasno wrecz oslepialy wiec raczej do tego typu lamp trzeba miec taka przeslonke aby jakos sie poruszac po tych drogach nie oslepiajac innych powiem tez ze mam takie zestawy od kilku lat i nigdy mnie policja nie pytala o swiatla choc zatrzymywali nie raz i szukali pretekstu typu gasnica nie wazna itp. :cool2:
Nigdy Sie Nie Myle I Jestem Najmadrzejszy Jak Kazdy Kto Ma BmW :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy mi sie wydaje czy samopoziomowanie dziala tylko podczas zalaczania swiatel? moge sie mylic, ale jak juz sie jedzie to one nie sa poziomowane, jak ktos ma orginalne to niech odpali auto, zalaczy swiatla i stanie na haku, lub usiadzie w bagazniku, we wszystkich autach jakie dotykalem nic sie nie dzialo, tzn nie dzialalo samopoziomowanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie montaż xenonów bez samopoziomowania to głupota.

Chyba, że ktoś lubi oślepiać......

Wystarczy dobry odbłyśnik i czysta lampa I np żarówki Philipsa GT150 i jest ok. A nie pseudoksenony :mlotek:

 

 

haha dokladnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja w M3 mam "pseudoksenony" 8000K, które świecą doskonale. Nie oślepiają a patrole mnie nie zatrzymują więc kończmy temat bo zawsze znajdzie się ich entuzjasta :evil:

///M3T: 545KM 671Nm


Moje zabawki ;)

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=26716

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

panowie z okolic bytomia,tez mnie "swedzi" 550 peelenow,tylko chcialbym sie przekonac na wlasne oczy jak to swieci :norty:

 

prosze o jakis kontakt i spotkanie,najlepiej wieczorem,zeby zobaczyc jak to swieci

 

PS.nie mylic z ogloszeniem matrymonialnym :mrgreen: chodzi tylko o ogledziny autka :mrgreen:

...kwintesencja piękna i harmonia ksztaltów E36..:)

http://tygra85.w.interia.pl/szablon_obrazki/okopt.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam... ostatnio wymieniłem lampy na IN PRO, założyłem xenon i spryskiwacze... przy tym ostatnim jest troche zabawy ale warto... bo założenie samego xenonu trwało może 1h. 2 miesiące temu zatrzymała mnie policja pytając m. in. o xenon... powiedziałem że take auto sprowadziłem, pokazałem że spryskiwacze działają (troche ich schlapałem) i nic. O samopoziomowanie się nie pytali... ale za to w jeździe jest naprawde różnica, szczególnie w nocy. Też sprawdzałem czy nie nie rażą, pojechałem na stacje diagnostyczną, ustawili za 10zł i jest ok... to tyle... dołączam zdjecie jak to wygląda

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c8f46d2c822eb375.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie do tych ktorzy rozbierali oryginalne xenony,

z czego sklada sie lampa tzn ,jakiej soczewki, jakie sa przetwornice ,jakie zmiany w instalacji elektrycznej ,wartosc bezpiecznika , o spryskiwaczach i poziomowaniu tylnej osi juz wiem

 

uzyskujac odpowiedzi na powyzsze pytania bedziemy mogli stwierdzic czy dokladanie palnika xenonowego i przetwornic do zwyklego reflektora jest druciarstwem

 

..bo ze jest to niezgodne z przepisami to juz chyba ustalone (reflektor z innym zrodlem swiatla traci homologacje)

...kwintesencja piękna i harmonia ksztaltów E36..:)

http://tygra85.w.interia.pl/szablon_obrazki/okopt.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co z poziomowaniem lamp, przeciez przy xenonach to naistotniejsza sprawa, a te z allegro nie maja zadnej poziomicy

 

poziomowanie lamp w xenonach to cos bardzo podobnego do manualnego poziomowania w samochodach bez ksenowów i piszac manualnego mowie tu o elektrycznycm , hudraulicznym czy tez innym sposobem regulacji swiatel.

 

Czujnik poziomowania w xenonach znajduje sie najczesciej na tylnym wchaczu i przekazuje on informacje do kompuera sterujacego lapmami o poziomoie tegoz wachacza. Na tej podstawie xenony poziomują sie. Warto zauwazyc ze owe poziomowanie nie odbywa sie w czasie rzeczywistym lecz ma swoje opoznienie. wiec gdy np jedziesz po krzywej drodze i auto sie buja, poziomowanie nie dziala w czasie rzeczywistym a co za tym idzie swiatlo z xenonu takze sie "buja". Czujnik poziomowania w org xenonach dziala np gdy wsiadzie do auta cala rodzinka albo gdy zaladujesz caly bagaznik towarem i opusci sie tyl auta. Dokladnie tak sano dziala poziomowanie ktore sterujesz recznie z kabiny auta z tą jednak roznica ze musisz o tym pamietac !!

Xenon oslepia duzo mocniej niz swiatlo ze zwyklej zarowki halogenowej i dlatego zastosowano autopoziomowanie - poprostu przy xenonoach zapominanie o opuszczeniu swiatel konczy sie mocnym oslepianiem aut z przeciwka.

Jesli zalozysz unowersalne xenony i ustawione sa w stacji diagnostycznej jak nalezy , pamietasz o wlasnorecznym poziomowaniu gdy wieziesz bagaze w "kufrze" oraz masz spryskiwacze reflekotowow (o czym pozniej) nie widze przeciwskazan w stosowaniu xenonow w kazdym aucie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Temat wałkowany kilkakrotnie, jednak pozwolę sobie wrzucić linka z jednej aukcji: http://moto.allegro.pl/item156291911_xenony_xenon_h1_h4_h7_ksenon_ksenony_importer.html

Jak widać ludzie to kupują ale ja chciałbym dowiedzieć się czy ktokolwiek z Was miał do czynienia z takimi xenonami? Czy rzeczywiście jest to dopuszczone do ruchu certyfikatami (jak twierdzi wystawiający) i na ile jest to awaryjne? Na ile przeszkadza w ruchu innym użytkownikom dróg? Cena jest atrakcyjna ale pieniądze to nie wszystko ;)

 

No właśnie - co do dopuszczenia do ruchu - jeżeli się mylę to proszę mnie poprawić.

 

Z tego co wiem / a człowiek jest omylny / prawo o ruchu drogowym dopuszcza oświetlenie xenonowe tylko w wypadku jeżeli pojazd jest wyposażony w elektryczne pozycjonowanie świateł.

 

O poziomowaniu elektronicznym nie ma mowy w przepisach,

warunki są dwa.

Odpowiednie ustawienie swiatel na postoju w nieobciazonym aucie

z zachowaniem wyrazniego odciecia w odp miejscach. (diagnostyka)

Spryskiwacze reflektorów !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

 

takze zastanawiam sie nad kupieniem czegos takiego: http://moto.allegro.pl/item161249620_xenony_xenon_h1_h4_h7_hb3_hb4_importer_tylko_549zl.html

 

i mam pytanie:

 

na takich aukcjach pisze ze zarowki maja odpowiednio ustawiona ogniskowa...

 

i teraz jak to wyglada gdy zarowka taka z tego zestawu sie wkoncu przepali czy jak to tam zwal.

 

Mozna wtedy kupic nowa z allegro ? czy jakas specjalna dopasowana do reflektorow na H1 ?

 

Pozdrawiam

 

Bez problemu dokupisz odpowiednie palniki do gniazd w swoich lampach.

Pamietaj ze zawsze nalezy wymieniac parami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy mi sie wydaje czy samopoziomowanie dziala tylko podczas zalaczania swiatel? moge sie mylic, ale jak juz sie jedzie to one nie sa poziomowane, jak ktos ma orginalne to niech odpali auto, zalaczy swiatla i stanie na haku, lub usiadzie w bagazniku, we wszystkich autach jakie dotykalem nic sie nie dzialo, tzn nie dzialalo samopoziomowanie.

 

poziomowanie dziala normalnie w czasie jazdy ale jest ono "celowo" opoznione i probkuje w odstepach czasu. czyli nie dziala non stop, i np jadac po dziurawej drodze lampa nie poziomuje sie w czasie rzeczywistym. Jak wlaczasz auto i jedziesz sam np po swoja kobiete ktora jest na zakupach w markecie. Podjezdzasz po kobiete a ona ma 100 kg zakupow, bez gaszenia auta i bez gaszenia swiatel zaladujesz bagaznik , wsiadasz z kobieta i odjezdzasz, swiatla (org xenony) wypoziomja sie same i nie bedziesz oslepial - SPRAWDZONE NA WLASNEJ .... KOBIECIE

 

 

nie mylisz sie .. sa takze auta gdzie poziomowanie dziala tylko przy wlaczaniu swiatel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja w M3 mam "pseudoksenony" 8000K, które świecą doskonale. Nie oślepiają a patrole mnie nie zatrzymują więc kończmy temat bo zawsze znajdzie się ich entuzjasta :evil:

 

kiedys mialem w Fiacie Bravo xenon XID i zabrali mi dowodzik za brak spryskiwaczy reflektorow ... wiec uprzedzam ze nie zawsze jest kolorowo..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.