Skocz do zawartości

webasto - uruchomienie/odblokowanie


Bono

Rekomendowane odpowiedzi

witam, orientuje sie ktos gdzie na slasku mozna odblokowac webasto ? posiadam duza navi, mam opcje Aux. heating i Aux vent. ale uruchamia sie tylko przewietrzanie po nastawieniu zegara. Model Webasto Thermo Top Z/C 12V/45W 2,5bar S289

z gory dzieki za info

 

pozdrawiam

 

 

Webasto po nastawieniu zegara uruchomi sie dopiero jak temperatura jest ponizej 16*. Wszystko masz sprawne i jest tak jak byc powinno. Mozesz jedynie wlaczyc tryb bezposredni to wtedy bedzie grzalo od razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak mam dziwne pytanie - podłączam się żeby nowego nie zaczynać.

 

Gdzie w E39 530d jest webasto, albo jak rozpoznać czy było/jest zamontowane?

 

 

 

Pod maska przy lewym kielichu powinienes miec naklejke WEBASTO thermo top Z/C . Byly 2 typy webasta Z czyli tylko silnika oraz C czyli kabiny. Jesli masz Z/C to dogrzewa silnik i kabine, ale aby kabine ogrzewalo to musisz miec odblkowana ta funkcje. Nie trzeba miec monitora mozna miec wyswietlacz MID. Webasto znajduje sie pod lewym nadkolem pod nogami kierowcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod maska przy lewym kielichu powinienes miec naklejke WEBASTO thermo top Z/C

 

W tym miejscu, o którym mówisz mam taką nalepkę:

 

http://img823.imageshack.us/img823/6084/dsc03520k.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Ale dziwna sprawa, żebym je miał, skoro po rozkodowaniu VIN nie ma słowa o tym. Powinien chyba też być pilot? A menu mam tylko "przewietrzanie wnętrza"

 

Dzisiaj zauważyłem ciekawą rzecz: wsiadłem do auta i zacząłem słyszeć jakby pracujący silniczek, trwało to ok. 20-30sek. Dochodziło z okolicy lewego nadkola. Czyżby to miało być dogrzewanie silnika? Temp. była ok 15 stopni na zewnątrz.

 

Nie wiem czy jeszcze mnie to auto zaskoczy;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Webasto samoczynnie dogrzewa silnik gdy temperatura na zewnątrz spadnie poniżej 5 stopni. Ustawione manualnie jako ogrzewanie postojowe włączy się tylko poniżej 15 stopni. Temat jest obszernie opisany na tym i nie tylko forum.
Wszyscy wiedzieli że tego nie da się zrobić. Aż pojawił się jeden co nie wiedział...i zrobił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod maska przy lewym kielichu powinienes miec naklejke WEBASTO thermo top Z/C

 

 

 

 

Ale dziwna sprawa, żebym je miał, skoro po rozkodowaniu VIN nie ma słowa o tym. Powinien chyba też być pilot? A menu mam tylko "przewietrzanie wnętrza"

 

Dzisiaj zauważyłem ciekawą rzecz: wsiadłem do auta i zacząłem słyszeć jakby pracujący silniczek, trwało to ok. 20-30sek. Dochodziło z okolicy lewego nadkola. Czyżby to miało być dogrzewanie silnika? Temp. była ok 15 stopni na zewnątrz.

 

Nie wiem czy jeszcze mnie to auto zaskoczy;-)

 

 

 

Masz webasto zgodnie z naklejka. Dogrzewa silnik i kabine, ale aby kabine dogrzewalo trzeba odblokowac je. Silnik pracujacy przy odpalaniu auta to wlasnie dogrzewanie silnika. Bedzie pracowalo nawet po wlaczeniu silnika i jego wylaczeniu. Przyspiesza dogrzewanie silnika by w silnik szybciej doszedl do swojej temperatury oraz w kabinie bylo cieplej . Aby pilot zadzialal trzeba miec sterownik do sterowania webastem calosc kosztuje okolo 1000 zł. zawiera moduł do sterowania bezprzewodowo webastem oraz pilot. We VIN nie bedzie o tym wzmianki bo webasto kazde 525 i 530 posiada, z tym ze albo tylko samo Z albo Z/C ( silnik albo kabina albo wszystko ) w zaleznosci czy posiada monitor 4/3 ,16/9 czy nawet zwykly MID. Po odblokowaniu na menu pojawi sie opcja STANDHEIZUNG lub po angielsku AUX. HEATING

 

 

http://img821.imageshack.us/img821/4321/as3id49s.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Jest tak jak napisałem wczesniej. Jesli mamy odblokowana opcje dogrzewania kabiny ( STANDHEIZUNG - ang. AUX.HEATING ) to po nastawieniu zegara jesli jest ponizej 16* wlaczy sie dogrzewanie a jesli jest 16* i wiecej to wlaczy sie przewietrzanie ( STANDLUFTUNG - ang. AUX. VENTILATION ) Mozemy wymusić dogrzewanie nawet jesli jest powyzej 16* ale wlaczajac tryb bezposredni. DIRECT MODE.

 

W instrukcji obsługi jest opisane szczegolowo jak włączyć dogrzwanie kabiny oczywiscie po odblokowaniu z monitorami oraz dla wersji ze zwyklym wyswietlaczem MID

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

 

A ma ktoś może namiary na osobę, która by mi odblokowała ogrzewanie postojowe na terenie Poznania lub bliskich okolic?

Sprawdziłem i pod maską na naklejce jest ThermoTop Z/C, a w navi 16:9 mam tylko dostępną opcję przewietrzania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To tez jest bardzo dokładnie opisane na forum.

Webasto jest schowane w przednim prawym nadkolu za kołem ( przed nogami kierowcy). Jak zdejmiesz plastikowe nadkole to zobaczysz webasto.

Masz 3.0 litrowego diesela wiec na pewno masz webasto, pytanie czy masz duzy BC czy mały. Jesli masz duzy to NCSem lub DISem odblokujesz i bedzie grzać. Szczegóły masz na forum.

Jak ogarniesz kodowanie NCSem to poszukaj postu kolegi Filipa nick:M-ka - on podał ładna instrukcje ...

 

Ja odblokowałem pare dni temu i teraz pieknie grzej sobie autko gdy na dworze zima:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam pytanie.Po zdemontowaniu webasta uszkodzonego musiałem zdemontowac przewody układu chłodzenia na pompce wodnej.Czy po załozeniu webasta i podpieciu tych przewodów gumowych na pompke trzeba odpowietrzyć układ chłodzenia silnika,czy tylko układ chłodzenia webasto.Jeżeli tak to jak sie to robi.Z góry dziekuje i pzdr. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Witam, przeczytałem wszystkie wypowiedzi na temat WEBASTO i nie znalazłem odpowiedzi na mój problem. Posiadam E39 z silnikiem 3.0 D (czerwiec 2000r ), zamontowane jest w nim WEBASTO thermo top Z/C i chciałbym uruchomić dogrzewanie kabiny. Przeglądając rozpiskę z bezpiecznikami w miejscu 23 i 20 powinny być tam bezpieczniki odpowiedzialne za ogrzewanie postojowe, lecz ich tam nie ma. Nawet jeśli się je tam wsadzi to niczego nie zmieni to, bo nie ma tam wyprowadzonej instalacji jak widać gołym okiem. Także pytam, czy Wy :mrgreen: ( osoby które uruchomiły webasto) wkładaliście w te miejsca bezpieczniki i macie wyprowadzoną instalację? kolejne pytanie; Jak można uruchomić to webasto mając INPE? Troszkę szczegółów dotyczących mojego samochodu to mianowicie posiadam monitor i tylko opcje przewietrzania (ZELT 1 i ZELT 2). pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Orientuje się ktoś co oznaczają poszczególne opcje podczas programowania webasto:

W pliku kodowania FSW_PSW jest następująca opcja:

STANDHEIZUNG_KONZEPT

i możliwe są w niej ustawienia:

STANDHEIZUNG_KONZEPT

nicht_aktiv (eng.) not active

sh_low_ohne_sperrventil (eng.) independant park heating (low) without off valve

sh_high_ohne_sperrventil (eng.) independant park heating (high) without off valve

sh_low_mit_sperrventil (eng.) independant park heating (low) with off valve

sh_high_mit_sperrventil (eng.) independant park heating (high) with off valve

lws_low

lws_high

Która opcja jest najodpowiedniejsza i która jaką pracę powoduje?

Dziś jest trochę chłodno, więc webasto będzie chodziło i chyba pójdę sprawdzać co się dzieje przy poczdzególnych opcjach, bo nie daje mi to spokoju...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.