Skocz do zawartości

Woda w bagażniku - skąd ???


rkarliko

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj wyjmując koło zapasowe zauważyłem, że na dnie (pod kołem) jest mnóstwo wody - tyle że na początku wylewałem ją za pomocą kubka - czyli było około 1 do 1,5 litra. Żadne dywaniki w bagażniku nie są mokre ani też zawilgocone, nie mam szyberdachu, auto nie było rozbite - mam je od 1,5 roku i nic podobnego wcześniej mi się nie przydażyło. Kilka dni wcześniej zdejmowałem osłonę tylnego lewego słupka szukając wzmacniacza antenowego i zauważyłem, że gąbka która jest po wewnętrznej stronie tej osłony jest wilgotna, ale osłona od zewnątrz była sucha. Czyżby więc tamtędy leciała woda do bagażnika - chyba nie bo przy tej ilości wody cały słupek musiał by być mokry. Którędy więc woda dostaje się do kufra??

 

Pomocy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się poda zbierze pod kołem, to nie wyschnie tak szybko co z słupków, czy innych odsłoniętych miejsc.

 

Ciężko tu szukać - weź trochę wody - jak już wszystko będzie suche - i lej z tyłu, na uszczelkę tylnej szyby itp - potem zobacz gdzie jest mokro i tam szukaj przecieku. U ciebie by te słupki sugerowały, że się po blasze leje do bagażnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie ilości to nie mam pojęcia - ale zauważyłem ze w moim e 30 są mokre dywaniki w bagazniku - szukałem i jedyne do czego doszedłem to ze woda skrapla mi sie na klapie i kapie na dywaniki. W poprzedniej nie było tego problemu - ale tam nie było szczelnej uszczelki wiec bagaznik sie wietrzył podczas jazdy.... :-).

/pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jak masz szyber to w tylnych słupkach powinny być wężyki które odprowadzają wode z kasety dachu. Biegną z dachu przez tylne słupki i ujście mają w okolicach nadkoli. Możliwe że nie masz tych wężyków albo któryś z nich nie ma ujścia. Druga sprawa, po obu stronach auta na wysokości zderzaka są wloty rozprężające komore bagażnika, gdy nie są one kompletne i mają złamane zewnętrzne osłony to woda jest wlewa się przez nie do środka.

 

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj dziurek gdzieś w poszyciu albo w błotnikach bo moga byc mikroskopijne a wystarczy by sie lało do srodka,po drugie jesli masz taki plastykowy kapsel na dnie wneki od zapasowki to go udroznij bo powinna byc w nim dziureczka to splywu skroplin w bagazniku(ja mialem w ostatniej takie cos)jak nie ma to zrob cos takiego-walnij gwozdzikiem dziurke i ja zabezpiecz korozyjnie bo jak nie zrobisz nic to bedziesz na wiosne a najpozniej latem wymienial podłoge w bagazniku bo korozja go zeżre.pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien czy w 320 jest tak samo, w każdym razie u mnie po prawej stronie jest w bagazniku takie plastikowe pudełko, na klucz do koł, apteczkę i 3-kąt ostrzegawczy, kiedys troche wody dostawało mi sie tamtedy, spływała takze pod koło zapasowe. Odkryłem przyczynę, chodzi o to, że w tylnim prawym nadkolu ida przewody jakies, chyba od baku i jeszcze inne elektryczne, i dosyc dziwnie wychodza z nadkola na zewnątrz a pozniej gdzies znikają, jest to wsumie dosc duza wiązka, i wycięty jest na nia otwór, ktorym to własnie lubi dostawac sie do srodka woda. Uszczelniłem dziada silikonem, i po wodzie ani śladu :)

Once you get locked in to a serious drug collection the tendency is to push it as far as

you can...

http://www.motostat.pl/user_images/2680/icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkryłem przyczynę, chodzi o to, że w tylnim prawym nadkolu ida przewody jakies, chyba od baku i jeszcze inne elektryczne, i dosyc dziwnie wychodza z nadkola na zewnątrz a pozniej gdzies znikają, jest to wsumie dosc duza wiązka, i wycięty jest na nia otwór, ktorym to własnie lubi dostawac sie do srodka woda. Uszczelniłem dziada silikonem, i po wodzie ani śladu :)

 

Mógłbyś dokładniej napisać o umiejscowieniu tego otworu? Jak się do niego dostałeś? U mnie pod zewnętrzną warstwą tapicerki jest jescze na samym nadkolu taka dodatkowa osłona (pewnie wyciszająca). Kiedyś próbowałem to wszystko zdjąć, ale był z tym straszny problem, bo tapicerka trzma się na mocowaniu części tylnego fotela (tego to już w ogóle nie mogę zdemontować).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W bagażniku po lewej jak i po prawej stronie masz dwie całkiem sporawe dziury w których zamontowane powinny być takie kratki z gumowymi "zasłonami". Jestem prawie pewien że albo nie masz tych kratek albo te gumowe zasłonki się dziwnie ułożyły. :idea: Zrób tak: podjedź z kimś na Karchera, otwórz bagażnik, zdejmij boczek np. po prawej stronie tak do nadkola, jedna osoba niech patrzy którędy leci woda a druga niech leje pomiędzy błotnik a zderzak i w nadkole. I wszystko jasne. Jak jeszcze bardzo chcesz to za 2 godzinki mogę wrzucić fotki o co konkretnie mi chodzi.
http://images24.fotosik.pl/217/db2f86f1b89f14d8.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Po kupieniu auta (BMW e36 320i 1991) odrazu zauważyłem że w bagażniku zbiera mi się woda. Szukałem wszędzie i nigdzie nie znalazłem wycieku. Pojechałem do speców w mieście od wymian szyb, postawiałem auto za rogiem i poszedłem do nich pieszo... Wchodzę i pytam co może być przyczyną dużą ilością wody w moim sedanie, a oni pytają "jeśli to bmw to ma pan najpewniej rozszczelnioną szybę, w niej nie ma uszczelki jak w innych, to tylko atrapa, tylko szyba jest NAKLEJONA i trzeba ją ponownie nakleić". Nie uwierzyłem. Tydzień później przyszły mrozy tej zimy.... no i odrazu usłyszałem jak mi SKRZYPI zamarźnięta woda pod szybą!!!!!! Niedługo jade na ponowne naklejenie szyby to dam znać jeśli kogoś to nadal interesuje.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.