Skocz do zawartości

Czy wszystkimi BMW jeździ się tak przyjemnie?


pawel_e30

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj zadbałem sobie troche o samochód, naprawiłem zawieszenie (wymiana sworzni i coś tam jeszcze), wymieniłem pompe paliwa, filtry również, wszelakie płyny i oleje również, generalnie odświeżyłem smaochodzik. Wyważyłem również koła. I trzeba przyznać że czuć różnice. Przyjemnie jeździło się przedtem, ale teraz mam wrażenie że jazde nowym samochodem. Skręca precyzyjnie, na moich oponkach nie przechyla się, jakby był przyklejony. Wciskam mu gaz a on reaguje, nie wiem, może to tylko złudzenie, może jak kupie sobie najtańszego Golfa z salonu to przyjemność będzie nieporównywalne lepsza, bo to nowy samochód, w środku cisza, jeździ się pewnie lepiej, no ale bez kitu mam wrażenie że chyba żadnym 18 letnim samochodem nie jeździ się tak fajnie. Odbyłem sobie długą trasę i naprawde aż nie chciało mi się wysiadać, wyczułem ten samochód, i naprawde wspaniała rzecz, zwłaszcza przy dobrej muzyce. To nie jest tylko środek transportu, to nie jest samochód do przewożenia ludzi i bagażu, do jest samochód przede wszystkim do JAZDY :cool2:

 

Takie moje zdanie, nie zmieniam marki, pewne na 99%, aż mi kości spruchnieją, będę jeździł BMW, a następny samochód to chciałbym żeby był BMW E30 325i TOURING, ponoć silnik tętni życiem tak, że jak 318 daje mi radość, to 325 to już wogóle, zwłaszcza dźwięk tej szóstki, wspomagany lekko sportowym wydechem :mrgreen:

 

Co sądzicie o E30 325 TOURING? Chciałbym E30 TOURING, bo bardzo podoba mi się wnętrze E30, oraz wygląd TOURINGA, posadzonego na dobrych felgach, np. takich jak mam teraz :D Dal mnie to najpiękniejsze kombi świata. Poza tym slyszałem że te 325 E30 są niesamowicie trwałe, niektórzy twierdzą że najlepszy silnik jaki wyprodukowali w BMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupisz nowego golfa to może będzie jeździć lepiej od E30tki, w końcu wiek i nowe technologie robią swoje, ale jeśli kupisz beemkę z tego samego rocznika co golf to wiadomo jaki będzie wynik :).

 

A co do e30 touring to wygląda fajnie, jeździ fajnie (E30 ma chyba najlepszy układ kierowniczy, jest bardzo ostry, doskonale pracuje), ale jest totalnie niepraktyczne. Raz, że jest dość ciasne, dwa - tylna klapa powinna dawać dobre dojście do przestrzeni bagażowej, a tak nie jest, próg załadunku jest za wysoki a całość ograniczają jeszcze światła, które nie podnoszą się z klapą.

Ale i tak to fajny wóz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coz, w sumie kazdym BMW, jakie prowadzilem, jezdzilo mi sie fajnie.

Jezeli tylko samochod jest w dobrym stanie, to bardzo dobry rozklad mas, precyzyjny uklad kierowniczy i dobre hamulce robia swoje.

Naped na tyl tez ma oczywiscie spore znaczenie, ale to juz przy wiekszych mocach (i/lub przy nawierzchni o slabej przyczepnosci).

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem już kilka samochodów BMW. Z obecnego jestem zadowolony ale powiem szczerze, że najlepiej wspominam E34 540. Gdyby była taka możliwość to bym chętnie kupił w salonie taką nówkę tyle że z manualem i w normalnym kolorze (mój był trochę dziwny - "maledivenblau" to się chyba nazywało). Praktycznie bezawaryjna jazda przez 4 lata i fajny wygląd. E39 niby też mi się nie psuje ale nie jestem z nim tak "zawązany emocjonalnie".
"Aerodynamika jest dla tych, którzy nie potrafią budować silników" - Enzo Ferrari
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze wszytkich autek jakie mialem i jedzilem w swoim zyciu , i nie chodzi tu o to ze teraz mam bmw , ale co wam powiem to wam powiem ze najelpiej sie jednak prowadzi BMW mimo ze moja juz ma 10 lat , wiele nowszych aut sie nie umywa do tego co zrobili inzynierowie BMW w kierkunku silnikow i zawieszenia juz ponad 10 lczy 15 lat temu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm...

 

 

Kiedyś oglądałem na Discovery program, jak BMW tworzyło nową 6-tke.

 

 

Mieli problem ze zmieszczeniem się w wyznaczonym czasie, ale sie udało. Powodem tego były przeróżne szczeguliki, które mogły przeszkadzać kierowcy jak np. złe ułożenie deski roździelczej, które powodowało załamanie promieni słonecznych, które mogły oślepić kierowce.

 

 

Bardzo się do tego przykładali. Chcieli wykonać swoją robotę jak najlepiej, bynajmniej tak mozna było wnioskować z filmu.

 

 

Pozatym marka BMW nie bez powodu jest często nazywana jedną z najlepszych marek świata.

 

 

Niektorzy kpią sobie z niemieckich inzynierow, ale oni wykonują naprawde bardzo dobrą robote.

 

 

Czemu np. prezydenci, szejkowie oraz inne wysoko postawione osobowości tak często jako auto-d***wóz wybierają właśnie BMW?

 

 

Coś w tym jest.

 

 

Brawo Panowie z BMW. :clap:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przyznać że BMW robi samochody wysokiej jakości. Mnóstwo osprzętu Boscha, a ta firma nie robi byle czego, poza tym wnętrze, nie wiem jak w waszych E30, ale w moim moge przyciskać na desce w dowonym miejscu i nic niezatrzeszczy, twarde bo twarde, ale spasowane idealnie, a wątpie zeby ktos deche cala wymienial. Naprawde WYSOKA JAKOŚĆ

 

Jak nie miałęm BMW, to jadac taksówką, jakąś piątką z poczatku lat 90', nie mogłęm z beki jak zobaczyem te przełączniki kierunków, świateł i wycieraczek przy kierownicy, po prostu rozbawił mnie średniowieczny wygląd prętu i plastiku na końcu, bez jaj, to wyglądało jak w starym ursusie. Jednak teraz widzę, jak idealnie to jest spasowane, jak niezałatwo i nie za ciężko się przełącza, jak nowe. Poza tym, podoba mi się że mozna po prostu trącić kierunkowskazem podczas szybkiego wymijania, genialne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm...

 

 

Kiedyś oglądałem na Discovery program, jak BMW tworzyło nową 6-tke.

Bardzo się do tego przykładali. Chcieli wykonać swoją robotę jak najlepiej

 

To chyba im nie wyszło... albo jakiś kurier niosąc dokumentację dorysował ten paskudny tył i tak zostało...

"Aerodynamika jest dla tych, którzy nie potrafią budować silników" - Enzo Ferrari
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Też wyrażę swoją opinie gdyż niestety ale ja się rozczarowałem

 

Zakupiłem Beti ze względu na bogate wyposażenie

Prowadzi się super, silnik i skrzynia wyśmienite

 

I w zasadzie mógłbym powiedzieć że TO JEST TO!!!! Ale.....

 

Wcześniej jeżdziłem Audi100 no i niestety boleśnie odczułem właściwości zawieszenia w BMCe

 

Przyzwyczaiłem się do bezgłośnej i płynnej podróży

A w BMce niestety czuję każdą nierówność o dziurach nie wspominając

 

Wymieniłem całe zawieszenie przednie i tylne (amorki wachacze górne mocowania ) ale niestety BMKa już taka jest i koniec

 

Mimo tego wciąż mam nadzieję że się przyzwyczaję do tej twardości bo już się w "Beatce" zakochałem

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukaj 325 i w touringu :) mialem wszystkie e30 (oprocz cabrio) z silnikami 6cio cylindrowymi - 320,325i, eta. i to wlasnie touring najfajniej sie prowadzi :) - w polaczeniu ze sportowym zawieszeniem bilsteina (w takie inwestowalem w kazdej e30tce) to prawdziwy demon zakretow oraz prostych :) naprawde niewiele aut ma szanse na nawiazanie walki na trasie.....

Lubię BMW - od 15 lat...trochę ich ujeżdzałem

Teraz pora na AMG :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a następny samochód to chciałbym żeby był BMW E30 325i TOURING, ponoć silnik tętni życiem tak, że jak 318 daje mi radość, to 325 to już wogóle, zwłaszcza dźwięk tej szóstki, wspomagany lekko sportowym wydechem :mrgreen:

 

Co sądzicie o E30 325 TOURING? Chciałbym E30 TOURING, bo bardzo podoba mi się wnętrze E30, oraz wygląd TOURINGA, posadzonego na dobrych felgach, np. takich jak mam teraz :D Dal mnie to najpiękniejsze kombi świata. Poza tym slyszałem że te 325 E30 są niesamowicie trwałe, niektórzy twierdzą że najlepszy silnik jaki wyprodukowali w BMW

 

my sadzimy rowniez ze nie ma lepszej e30 od 325iT :):):)

 

a powaznie - mialem 316 i to bylo zwinne, zgrabne autko, calkiem zwawe ale bylo ono w budzie coupe. fajne ale niepraktyczne nadwozie. zycie zmusilo mnie do zmiany na kombi. a ze nie ma dla mnie innego auta ponad bmw to wybor padl na touringa. a w serii e30 bo ladna, zgrabna i klasyczna w ksztalcie. wreszcie silnik - w wiekszosci opini na tym forum zabawa z bmw zaczyna sie od 6 cylindrow. a 2,5 w tym wzglednie niewielkim aucie robi niesamowite rzeczy, daje 100% przyjemnosci z jazdy, moc w zupelnosci wystarczajaca, dzwiek przepiekny, wogole miod :)

 

wyglada pieknie ale to zalezy dla kogo. teraz na zimowych stalowkach bez kolpakow, granatowo - brudna wyglada co najwyzej przecietnie. tylko wprawne oko zauwazy podwojna koncowke wydechu i mala M kierownice. ale to "kombi do przewozu kartofli" niejednego juz zdziwilo. a na wiosne znowu zalozy sie kapcie bbs 15'' szprychy i bedzie pieknie :)

 

2,5 litra swoje pali - to fakt. jestem przeciwnikiem gazu i za ta przyjemnosc jazdy na benzynie sporo place. ale za luksus sie placi to raz a dwa - bmw to moje hobby a tego sie nie przeliczy na zadne pieniadze.

 

kombi marzenie - e34 M5T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma nic za darmo :nienie: Moja bunia jest najbardziej dopieszczanym autkiem jakie mialem do tej pory i wiecie co :?: za każdym razem kiedy do niej wsiadam czuję to coś :!: czego nie mają inne marki :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.