Skocz do zawartości

Co sądzicie o 320i Vanos - kilka pytań


witux

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Planuję kupno BMW 320i z silnikiem Vanos rocznik między 1993 a 1995.

Co o tym modelu sądzicie ? Ile mniej więcej pali beznyny ? Czy warto zakładać sekwencję ? I ile może kosztować tu w Polsce oraz jak trafić na niezajechany silnik ?

Bardzo proszę o odpowiedź ponieważ grudzień - styczeń muszę już to cacko kupić.

Dziękuję z góry za wszystkie Wasze odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takiego, touringa z 1995 roku. Spalanie ksztaltuje sie na poziomie od 7,5-8,5 litra w trasie do 11,5-12,5 w miescie, wszystko zalezy od stylu jazdy i sredniej predkosci.

Ceny takich samochodow oscyluja miedzy 10 a 15 tys PLN, czasem nawet troche wiecej, zaleznie od stanu i rocznika.

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam coupe 93r z takim silnikiem. Pali 9-10 średnio ale gazu nie zakładam, różnie z nim jest. Wypakuję 3500 na sekwencję a później zacznie brać olej lub przerywać, szarpać itp i kolejne wydatki. Ogólnie miły silniczek, oleju nie bierze, wspaniała kultura pracy, polecam. wystarczającoprzyspieszający :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Moim zdaniem lepszym rozwiązaniem jest szukanie 2.5... Miałem okazję ostatnio trochę pojeździć 320i i miałem mieszane uczycia. Spalanie wyższe niż pisał "Panfil" pozatym silnik średnio nadaje się do gazu... Znajomy sprzedał swoją za 7,5 tyś w roczniku 93 i teraz pomyka 325 i jest zadowolony! pozdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam takie cacko ....kultura jazdy super ...silnik po prostu poezja . Za swoją dałem 13900 z 1993 roku właśnie z Vanosem ...Właśnie wróciłem od mechaników z Piaseczna ....Krótko ‘’nie widzieli takiego dobrze pracującego silnika w tym roczniku już od dawna ...’’’ 145 tysięcy przebiegu i tyle ma według nich ....Polecam super silnik i komfort za te pieniądze......A gazu też nie wrzucam :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik bardzo fajny zresztą jak każda "szóstka" BMW, jeździłem takim dwa lata i byłem zadowolony. Gazu nie zakładaj poprostu szkoda silnika.

Ale jeśli szukasz mocniejszych wrażeń kup 2.5 lub 2.8. Ja do siebie wstawiłem teraz 2.5 i powiem tak że w osiągach przepaść, spalanie podobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety mam 320 bez vanosa bo z 1991r.

spalanie po mieście 11 litrów

na trasie - na weekend byłem w Rzeszowie zrobiłem 520 km spalanie wyszło mi dokładnie 8,2 litra obładowany w 3 osoby i z godzinnym staniem w korku od Bochni za Brzesko.

p.s. brakuje troche mocy ale to moja subiektywna opinia.

Ogólnie jestem bardzo zadowolony bo trafiłem super egzemplarz!

Pozdr!

150 kucyków pod maską!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo jeździcie oszczędnie, albo nie macie korków, albo za każdym razem gnacie po 20 km i więcej w każdą stronę. Moja 320i VANOS paliła mi po mieście (zresztą wielokrotnie o tym pisałem) nawet 14L/100km!!! I to wcale nie przy obciążeniu (zazwyczaj jeździłem sam + żona), bez zbędnego wciskania do oporu, taka sobie normalna jazda. Fakt odcinki po 8-10, czasem 15 km (mowa oczywiście tylko o mieście). Więc szczerze to nie wiem jak Wam tak mało wychodzi tego spalania? Gazu nie polecam (ONLY Sequent).
Człowiek nabiera doświadczenia z wiekiem. Szkoda, że jest to wieko od trumny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam takie cacko ....kultura jazdy super ...silnik po prostu poezja . Za swoją dałem 13900 z 1993 roku właśnie z Vanosem ...Właśnie wróciłem od mechaników z Piaseczna ....Krótko ‘’nie widzieli takiego dobrze pracującego silnika w tym roczniku już od dawna ...’’’ 145 tysięcy przebiegu i tyle ma według nich ....Polecam super silnik i komfort za te pieniądze......A gazu też nie wrzucam :cool2:

 

OT: silnik poezja głównie dlatego że to r6 a nie v6 /też zresztą dobry/, popraw sobie podpis :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 litrów na 100 km w 320 jest do zrobienia ale z ciągłym butem przy podłodze. Gdyby mój tyle palił to zaczynam szukac przyczyny i to szybko.

Dokładnie, moja z pracującą na full klimą, w korkach na Toruńskiej i przy rondzie Babka (sorry: Radosława :duh: ) nie pobiła 12 litrów. Nikakda. Gdyby doszła do 13 choćby - serwis murowany. Albo zmiana stacji benzynowej.

A tak poważnie - po roku doświadczeń 320 ma spalanie "urzędowe" 8,5 w trasie niezależnie od stylu jazdy oraz 12 w mieście- również niezależnie od stylu jazdy. Taka karma - nikt nie obiecywał że Będziesz Miał (tani) Wóz ;).

p.s. Obciążonej, przy sporych prędkościach czasem brakuje mocy, ale do cywilnej jazdy idealna.

Pozdr

To jest wszystko prosto z głowy, prosto z głowy do wieczności, płynie strumień kolorowy, niesprawdzonych wiadomości....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ja posiadam 320i z 92r i nie wiem ile mi pali.Gdy widze ze jest malo benzynki to jade na stacje i lepiej nie sprawdzam spalania bo sie jeszcze przestrasze.Wiem ze duzo pali ale cos za cos.Kto chce miec ladne np. coupe i na oponach min. 225 szerokosci a do tego pojezdzic bokiem to nie warto patrzec na spalanie.Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ostatnio z ciekawości sprawdziłem sobie spalanie i przy bardzo spokojnej jezdzie wyszło 12,5-13 l i wcale mnie to nie dziwi 1550kg i koła po 5 cm wystające poza obrys auta robią swoje :mrgreen:

ZAWIOZĘ NA ŚLUB !!!!


%5B640%3A129%5Dhttp%3A//xenonis.whitestarprogramming.de/save_the_e36/img/pics/banner.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 litrów na 100 km w 320 jest do zrobienia ale z ciągłym butem przy podłodze. Gdyby mój tyle palił to zaczynam szukac przyczyny i to szybko.

Wierz mi że nie z ciągłym butem. Nie należę do ludzi którzy cisną bez sensu auto do oporu. A auto było sprawne (wszystko robione na czas, komp nie wykazywał usterek przy przeglądach). Niestety już nic nie powiem bo sprzedałem swojego "grzechotnika" :twisted2:

 

Gdyby doszła do 13 choćby - serwis murowany.

To na ten serwis wydałbyś więcej niż na ten litr paliwa :mrgreen:

A tak poważnie to chyba przesadzasz...

 

ja ostatnio z ciekawości sprawdziłem sobie spalanie i przy bardzo spokojnej jezdzie wyszło 12,5-13 l i wcale mnie to nie dziwi 1550kg

I TU się zgadzam na 100% :dance:

 

P.S. Wygląda na to że Moja nie paliła tak dużo w korkach i czasem przy deptaniu...

Człowiek nabiera doświadczenia z wiekiem. Szkoda, że jest to wieko od trumny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w książce obsługi mam napisane spalanie w cyklu miejskim do mojego modelu 12,6 l/100km więc wynik naprawde książkowy , jak słysze o 9-10 litrach w 2,0 to zgadzma się ale od razu mam wrażenie że ktoś mieszka PRAWIE w mieście :mrgreen:

ZAWIOZĘ NA ŚLUB !!!!


%5B640%3A129%5Dhttp%3A//xenonis.whitestarprogramming.de/save_the_e36/img/pics/banner.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.