Skocz do zawartości

320i dlaczego tyle pali?


Outside

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 73
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No właśnie tyle pali 14-15 l/100 Jeżdże pomiędzy Grodziskiem Mazowieckim a Warszawą (i troche w Warszawskich korkach)... sugerując się wypowiedziami innych to dochodzę do wniosku, że nie jest to normalne spalanie.. sam juz nie wiem, każdy pisze co innego... Jeżeli jeżdze bez muskania gazu czyli przy przyśpieszaniu i wyprzedzaniu 3-4 tys obr/min to spala bite 15 l/100... jeśli staram się jeździć do 2.5 tys obr, przy przyśpieszaniu max 3 tys to przejeżdzam na 15 litrach ok 120 kilometrów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A humorystycznie to moje auto albo pali w mieście 0 l/100km ( :lol: mieszkam w centrum..) albo około 10 l/100 km, tylko że ja jestem typem oszczędzającym haśtany pod maską, bo nie uważam, że ruszanie z kopyta na światłach, rondach etc. dodaje mi prestiżu i wolę wydać kaskę na tytułowe "waciki" a nie na kolejny zestaw opon.. A możliwości mojego auta wolę degustować na autostradzie, gdzie przynajmniej mam okazję obudzić Vanosa..

 

Bardzo zdrowa filozofia posiadania BMW. :cool2: :cool2: :cool2:

 

Chartów nie trzyma się w bloku na 12. piętrze.

Charty muszą dużo i szybko biegać. :wink:

- No, stał tutaj! Był! Patrzył na swoje paznokcie! Rozpłynął się! Nie ma go!

(Bogumił Kobiela we "Wszystko na sprzedaż". Rok później rozbił się na amen swoim białym BMW).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tyle pali 14-15 l/100 Jeżdże pomiędzy Grodziskiem Mazowieckim a Warszawą (i troche w Warszawskich korkach)... sugerując się wypowiedziami innych to dochodzę do wniosku, że nie jest to normalne spalanie.. sam juz nie wiem, każdy pisze co innego... Jeżeli jeżdze bez muskania gazu czyli przy przyśpieszaniu i wyprzedzaniu 3-4 tys obr/min to spala bite 15 l/100... jeśli staram się jeździć do 2.5 tys obr, przy przyśpieszaniu max 3 tys to przejeżdzam na 15 litrach ok 120 kilometrów

patrzyłeś na tabelkę z instrukcji którą wkleiłem ?? spalanie wg danych BMW dla automatu 320iA w mieście 14,6 litra , więc spalanie w okresie zimowym rzędu 15 l to wg mnie całkowicie normalna sprawa w twoim przypadku i nie ma żadnych podstaw do obaw . Ja bym sie nie sugerował do końca wypowiedziami co po niektórych "mistrzów spalania" bo fantastów to nie brakuje na tym forum , i chyba nie ma sie czego wstydzić skoro masz spalanie praktycznie zgodne z książkowym

Pozdro :D

ZAWIOZĘ NA ŚLUB !!!!


%5B640%3A129%5Dhttp%3A//xenonis.whitestarprogramming.de/save_the_e36/img/pics/banner.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm....

No więc i ja sie pochwale.Jazda mieszana(trasa-miasto) 10-12litrów koniaczku(PB98)

Oczywiście pedał gazu też czasem gwałtownie muskany do dechy,a czasem tylko lekko(mieszana jazda)

Więc nie jest żle,jak wytestuje typowo na samej trasie dam znać co i jak.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

Tak czytam i "kątempluję" :D , jak nie nawala lambda, zaworek elektromagnetyczny(silnik krokowy..jak zwał to zwał :D i przepływomierz ) i się jeździ "spokojnie", to.... na pewno spali na mieście ilości paliwa które,dla kieszeni nie są zadawalające. Jak pali średnio -miasto i trasa około 9-11 ltr/100 , przy silniku M 43 1600ccm bez gazu, to uważam że to jest w zakresie tolernacji. Na trasie jednak można osiągnąć wynik 6 ltr/100. Sam sprawdziłem na swojej betce.

Podaję tylko swoje spostrzeżenia, po znikającym paliwie z baku. :D

Pozdrawiam

Irek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepnę się pod temat.

Moja beta przed zimą wciągała tak średnio 11-12,5 na 100-tke.

Teraz przy niższych temperaturkach na ostatnich 70-litrach komp wskazał 13,8.

Nie wiem jak to dokładnie jest ale gdy zaleje czasami z orlenu PB98 to spalanie zaraz idzie o mniej więcej literek a czasami dwa w góre.

Zdecydowanie polecam PB95 V-Power z shella i 98 Racing.

Jeżdze tylko na racingu i podane wyżej wyniki są na tej 'zupie'.

 

Pozdrawiam serdecznie forumowiczów.

Małżeństwo to głupota, lepiej kupic se kota ;)

http://images.spritmonitor.de/247664_5.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to bym chciał 15L po mieście... mi pali 18L po mieście normalna spokojna jazda do 3,5-4 tyś i zmiana biegu. Jazda zawsze pierwszy ze świateł 21L ... a to tylko 2.0 byłem już u kilku mechników i nikt nie wie co to jest. Sonda,swiece itd. wymienione.
...nieważnie dokąd jedziesz,ważne ze bokiem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 320 i w automacie i cholernie szerokimi gumami. Pali mi ok. 13 litrów przy bardzo spokjojnej jkeździe, wyprzedzają mnie maluchy. Silnik pracuje cały czas na obrotach okjoło 2500 co mnie niepokoi bo pracuje na niskich biegach a wakuometr pokazuje mi spalanie na poziomie 12 do 20 litrów. Poza tym jest moim zdaniem zbyt słaby, przyspieszenie dostaje dopiero przy wciśnięciu gazu do dechy ale to i tak jest moim zdaniem zbyt słaby. Podejkrzewam sondę ale na razie jej jeszcze nie znalazłem.

Chyba zainstaluje gaz II generacji bo III jest za droga. Muszę tylko zabezpieczyć kolektor dolotowy bo jest plastikowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.0 w automacie są troche mulaste, tym się nie przejmuj.... wkreca się dopiero powyżej 3 tys obr/min.... a co do tego że masz ciągle 2500 to sam nie wiem... ja jak się rozpędzę i trzymam lekko gaz, żeby prędkość utrzymywał to pokazuje mi 1500... może skrzynia sobie źle biegi dobiera... może za późno przełącza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...
Moja M43 1,6 spaliła mi ostatnio na 300km 8,7 (ze 100km w mieście) z czego jestem baaaardzo zadowolona:) Oczywiście nie jestem wyczynowym kierowcą, który odjeżdza pierwszy na światłach;) gdyby spaliła więcej to GOODBYE;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja pierdziu...ale ktoś odgrzał kotleta....brawo za znalezienie tego na 300stronie....

 

PZDR>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja 320 na kołach 17 225/45 pali w mieście przy spokojnej jeździ około 13l waży na pusto 1280kg jestem z tego wyniku zadowolony... Każdy mieszka w innym mieście i są inne drogi w jednym mieście są korki w godzinach szczytu itp. a w innym nie ma dlatego czasem moga być te różnice spalania takie jak podajecie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.