Skocz do zawartości

Jaki silnik do e90?


suchatowka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

każdy tutaj poleci Ci silnik 6-cylindrowy,moim zdaniem najlepiej 2.5L 218 kucy. Co prawda nie posiada systemu Efficient Dynamics, ale za to motor jest bardzo trwały......no i brawo przesiadka z diesla na benzynę :) Każdy kto ma diesla mówi, że benzyniaki mają mało momentu- musi Ci to w takim razie nie przeszkadzać.....ale np. silnik civica type-r "nie ma momentu prawie nic"(co pamiętam nie ma nawet 200) , a objedzie wszystkie 2-litrowe diesle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale np. silnik civica type-r "nie ma momentu prawie nic"(co pamiętam nie ma nawet 200) , a objedzie wszystkie 2-litrowe diesle

 

123d po programie bez problemu złoi ctr

tdi na big turbo zrobi z niego wiatrak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie bierz 325i, R6 robi robotę :cool2: Kupując auto po '08 będzie już miało silnik trzylitrowy mimo oznaczenia 325i. Warto wziąć automat, nie będziesz musiał wahlować, a jest on zdecydowanie bezawaryjny.

 

Poza tym 325i ma 6,6 do 100km/h więc już żaden 20d Ci nie podjedzie, nawet po chipie. Fakt musisz benzynkę wyżej kręcić, ale przecież dla tego dźwięku aż warto :cool2: :)

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale np. silnik civica type-r "nie ma momentu prawie nic"(co pamiętam nie ma nawet 200) , a objedzie wszystkie 2-litrowe diesle

 

123d po programie bez problemu złoi ctr

tdi na big turbo zrobi z niego wiatrak

 

Panowie, ja rozumiem ze jesteśmy na forum BMW, ale trzeba mieć szacunek do innych marek tez.

Civic Type R z 2002 rocznika jest bardzo narowistym samochodem, owszem trzeba go kręcić na obroty ale 123d po chipie mogłoby mieć duże kłopoty w tym starciu.

Jeżeli mówimy już o Type R, to następny model Hondy nie był już taki narwany jak ten z 2002r (nazwy modelowej nie pamiętam)

Sprzedam:

1. Agregat DSC kompletny

2. HCU do DSC nowka w atrakcyjnej cenie.

3. Junctionbox control unit - sterownik sterujacy elektronika auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

owszem trzeba go kręcić na obroty ale 123d po chipie mogłoby mieć duże kłopoty w tym starciu)

 

po ten silnik został zrobiony żeby go kręcić

 

123d po chipie to najwyżej rozleci się po 200kkm- po co auto sportowe żeby jeździć z nim jak z jajkiem (tzn 123d)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Panowie, ja rozumiem ze jesteśmy na forum BMW, ale trzeba mieć szacunek do innych marek tez.

Civic Type R z 2002 rocznika jest bardzo narowistym samochodem, owszem trzeba go kręcić na obroty ale 123d po chipie mogłoby mieć duże kłopoty w tym starciu.

Jeżeli mówimy już o Type R, to następny model Hondy nie był już taki narwany jak ten z 2002r (nazwy modelowej nie pamiętam)

 

Tak się składa, że moje poprzednie dwa samochody to hondy. Fakty są jednak takie że civic VIII (bo o tym myslałem) robi górne 6 do setki a 123 po programie dolne 6.

W kategorii 100-200 przewaga jedynki będzie jeszcze większa.

 

Type R VII generacji nie jeździłem ale wszyscy piszą że ze względu na wagę jest odczuwalnie szybszy od następcy. Jednak w wykręcenie dolnej 6 do 100 jakoś nie wierzę.

 

Mocna ibiza tdi porozstawia jedynkę i civica po kątach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomału gubimy główny temat posta :)

 

.....jaki normalny człowiek będzie wgrywał program do 123d ? (mam na myśli troskę o trwałość silnika)

zmierzam do tego , że bardzo małym wysiłkiem można zrobić świetny silnik, mający bardzo mało momentu, a dający mnóstwo frajdy z jazdy !

 

 

nie posiadający 2 turbin jak jest w przypadku 123d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stalo sie. Zostalem wlascicilem BMW 325 i se Coupe rocznik 2007.

Autko odbieram w nastepna sobote, lecz zanim to nastapi chcialbym znalezc odp. na kilka nurtujacych mnie pytan.

Wyposazenie jest dosc bogate, bynamniej tak mi sie wydaje, a wiec

elektryczne fotele z przodu z pamiecia dla dwoch kierowcow, czujnik swiatel,czujnik deszczu,ksenonowe reflektory, czujniki parkowania, dwustrefowa klima, opadajace lusterko pasazera przy wstecznym biegu plus sporo innych gadzetow. Dziwi mnie brak glosnomowiacego- w sumie na kierownicy sa przyciski do telefonu kolo lampki nad glowa jest mikrofon, ale tel nie mogl wyszukac samochodu (testowane na iphonie i blackberry), moze trzeba to tylko odblokowac w salonie BMW.

Zaskoczyl mnie silnik- niby zrywny, predkosc rosnie w mig, a w samochodzie jakbys stal wmiejscu.

Jakie paliwo powinienem tankowac 97pb czy 95pb wystarczy?

Jak odbiore autko to napewno pochwale sie fotkami na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy oktany bedą miały znaczenie ale pamiętaj żeby tankować na dobrych stacjach. U mnie na normalnych paliwie czasem nie równo chodzi, a na V-Powerze jak szwajcarski zegareczek :)

 

Co do odczuć, pamiętaj że tu jest tylni napęd, więc trochę inny niż w Audi - inne odczucia, inna charakterystyka, inne prowadzenie.

 

Bluetooth ( głośnomówiący ) trzeba uaktywnić również w samochodzie. W menu iDrive ( jeśli go masz ) musisz wejść w komunikacja i tam według instrukcji. Jeśli nie masz iDrive to w radiu Professional wchodzisz w Menu > Tel > i dalej według instrukcji. Jeśli masz radio Business lub brak funkcji Tel w iDrive/Radio Professional to twoje auto nie ma bluetootha.

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy oktany bedą miały znaczenie ale pamiętaj żeby tankować na dobrych stacjach.(...)

 

Jaka to jest ta "dobra stacja"? Tam gdzie są najsmaczniejsze hot-dogi czy kawa? Często się przewija ten tekst na forum, a nikt nie wyjaśnił jeszcze co rozumie pod tym pojęciem :D

 

 

A jak to jest ze skladanymi lusterkami czy występuje to w każdej wersji czy nie, bo skoro lusterko od strony pasażera się opuszcza na wstecznym to ta opcja składania lusterek na postoju tez powinna być

 

Składane są lusterka fotochromatyczne - to jest na pewno w pakiecie. Obniżanie prawego lusterka jest raczej powiązane z czujnikami parkowania.

 

Jeszcze taka mała ciekawostka. Lusterko prawe obniży się przy cofaniu, tylko jeżeli przełącznik regulacji lusterka ustawiony jest w prawo. Jeżeli w lewo, przy wrzuceniu wstecznego nie drgnie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jaka to jest ta "dobra stacja"? Tam gdzie są najsmaczniejsze hot-dogi czy kawa? Często się przewija ten tekst na forum, a nikt nie wyjaśnił jeszcze co rozumie pod tym pojęciem :D

 

Witam,

 

Jeżeli chodzi o dobrą stację, to głównie wszyscy mają na myśli np. - Shell, Statoil ewentualnie BP broń Boże jakieś przydrożne zahaczać :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem na 100% pewien,ale w przypadku 325i, jeśli poj. jest 2.5 producent dopuszcza stosowanie mawet 91 okt. benzyny( tak samo w 2.0 150km), jeśli 3.0 to 98....

Moja jest 3.0 i też mozna lać 91 dokładnie od 91 do 98.

Lusterka mogą byc składane a bez fotochromu.

Jeżeli masz przycisk obok przełącznika ustawiania lusterek to masz składane.

Te 325i 218 KM to N53 czyli wtrysk bezpośredni niepowinien duzo palic, ale narazie nie mozna założyć LPG (takie skrzywienie zawodowe hehe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra stacja to taka na której od dawna tankujemy i zawsze jest wszystko ok :) Shell/Orlen/BP itp mają tą samą benzyne. Chyba że lejesz BP Ultimate/Shell V-Power.

 

Co do lusterek, jeśli prawe lusterko się opuszcza to lusterka są elektrycznie składane.

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manual nie automat :)

 

Z wyposażenia bez szału, przedewszystkim szmaciana tapicerka kłuje w oczy. Poza tym E92 jak E92, samo w sobie ładne :wink:

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W koncu dopadla mnie mysl co by bylo jakby mi gwizneli samochod :mad2: .. Auto niby ma alarm samochodowy i jakis tam specjalny kluczyk, + blokade na kierownice. Czy to oby wystarczy dla zlodzieja profesjonalisty? Dzisiaj domowilem "tracking device", tak na wszelki wypadek.. Mam nadzieje, ze bede spac spokojnie. Nie wiem czy warto czy nie. Moze ktos z Was wykupil taka usluge w BMW? Zapewniaja mnie, ze dziala na cala europe i sami powiadamiaja policje w razie problemu.. Edytowane przez oxygene113
http://fm.robsonic.org/robsonic/320d/moja.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.