Skocz do zawartości

Jaki silnik do e90?


suchatowka

Rekomendowane odpowiedzi

z tego co mi wiadomo montowane są automaty niemieckiego ZF'a 6HP19 więc o trwałość się raczej martwić nie musisz, ja na kulturę pracy skrzyni nie mogę narzekać, działa bardzo płynnie.

A co do wytrzymałości skrzyni po chipie to też raczej bez stresu bo one mają pewny zapas momentu, który mogą przenieść.

pozdrawiam

Krzysiek


Sprzedam do E90 pre lift:

1. Pasek wielorowkowy do benzyniaków N52

2. Lampy komplet ori tył, używane w bdb stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 tygodnie później...

Szukałem ale jedyne co znalazłem to w rozmowach o Bmw był temat o wrażeniach z jazdy ... ogólnie autor napisał że 320i nie jedzie i tyle.

Co do meritum ciężko się tam czegoś doszukać.

Interesuje się zakupem 320d i 320i , wiem że Diesel będzie szybszy mniej będzie palił... jednak serwis jest droższy, i diesel według mnie może okazać się bardziej awaryjny niż 320i.

Chciałbym przeczytać informacje o 320i od użytkowników, awarie, koszty eksploatacji tj. spalanie itp.

Nie jeżdżę autem dużo więc zakup diesla jest raczej bezpodstawny - ale może ktoś mnie jednak przekona.

http://img110.imageshack.us/img110/2668/naroummmpr4.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jedzie czy nie jedzie to odczucie subiektywne. Przed e90 miałem e46 z R6 2.0L i powiem Tobie, że z dołu e90 lepiej się zbiera. Zależy do czego potrzebujesz auto. Ja jeżdze codziennie do pracy ok 40 km w jedną strone i w zasadzie mi to wystarcza. Oczywiście jak miał bym 330i w automacie to też bym nie narzekał. Nie chciałem auta z USA a coś z EU ciężko kupić w rozsądnych pieniądzach. Ja swoją zrobiłem od zakupu jakieś 15 tsyięcy km. Wymieniłem olej w silniku i filtry i to wszystko. Spalanie w trasie mam od 7-7,8 L/100 km. Jazda normalna, 95 % trasa. Zobaczymy co będzie dalej ...
Krzysztof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie jezdzisz duzo to wlasciwie nie masz co sie zastanawiac, lepiej benzynowego poszukac. Nizszy koszt paliwa do diesla niepredko skompensuje nieco wyzszy koszt zakupu i ewentualne naprawy (ktore sa bardzo prawdopodobne przy kupnie uzywanego "ropniaka"). Silnik diesla jest bardziej skomplikowany, drozsze sa usterki, a przede wszystkim jest bardziej wrazliwy na niewlasciwa eksploatacje, wiec kupujac uzywanego masz o wiele wieksze szanse na wpakowanie sie na przyslowiowa mine niz kupujac benzyne. Poza tym benzynowy bedzie zawsze mial troche nizszy przebieg niz diesel. Benzynowce raczej rzadko jezdza we "flotach", a nawet jesli prywatnie a nie w firmie to i tak malo kto decyduje sie placic sporo wyzsza cene za nowego diesla tylko dlatego ze lubi sluchac klekotu spod maski, te samochody musza duzo jezdzic zeby ich zakup mial ekonomiczny sens. Ja tez na 90% benzynowego bede kupowal, z tym ze raczej 325i albo 330i.

Co do osiagow no to faktycznie jak kupisz 320i to bedzie wolniejszy od diesli. Poza tym z tym "nie jezdzi" to tez jest przesada, 2 litrowa benzyna tez ma osiagi - dobrze ponizej 10 sekund do setki, grubo ponad 200 Vmax, czego wiecej oczekiwac, zwlaszcza w naszych warunkach? Wiadomo ze trzeba go bedzie bardziej na obroty wkrecac niz diesla zeby te jego mozliwosci w pelni wykorzystac, co napewno spowoduje dodatkowy wzrost spalania, ale to tez jest pytanie do Ciebie w jakiego rodzaju wyscigach masz zamiar brac udzial :wink:

Tutaj wybor juz nalezy do Ciebie - troche mniej ryzykowny zakup uzywanego egzemplarza z nizszym przebiegiem za cene troche gorszych osiagow i wyzszego spalania.

Co do usterkowosci to tez przejrzalem to forum i niczego szczegolnego nie znalazlem o benzynowcach, jesli chodzi o sam silnik oczywiscie, bo wiadomo ze problemy z centralnym zamkiem, cieknacym spryskiwaczem reflektorow czy wybitym na dziurawych drogach zawieszeniem moze miec kazdy, niezaleznie od tankowanego paliwa. Z tym ze mala ilosc wpisow na temat usterkowosci e90 "w benzynie" tez moze sie brac z tego ze pewnie wiecej egzemplarzy na forum ma silnik diesla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny problem z silnikiem benzynowym to taki że cięzko kupic taki samochód ja w tamtym roku jak szukałem E90 to na Allegro były

może ze 3-5 szt. ale żadne godne uwagi,

reszta benzyn to auta z USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego co do różnic między USA a EU to było już trochę o tym, poszukaj

 

Ja użytkuję wersję USA E90 i X3 od 2 lat i zero problemów z serwisem, cześci identyczne, zero problemów z podłączaniem pod kompa, kasowaniem błędów i wgrywaniem softów.

 

Po samym sprowadzeniu kilka zmian trzeba zrobić:

- wymiana skrajnych lamp z tyłu

- wyłączenie świecących kierunków za pomocą kompa

- włącznie przeciwmgielnych z tyłu za pomocą kompa

- zmiana jednostek miar samemu w BC

- ewentualny montaż poziomowania świateł bo te w USA są na sztywno - wykrycie tego przez diagnostę graniczy z cudem :) ale oczywiście można to zrobić - ja zrobiłem

 

... to wszystko to kwota rzędu 500zł (oprócz tej ostatniej) i masz europe. Jeśli masz pytania to napisz do mnie na PW to dokładnie opiszę temat.

 

Moim zdaniem auto z USA to super opcja ze względu na cenę oczywiście tylko wtedy jeśli sprowadzasz bezwypadkowe z czystymi papierami. Ja to wszystko robiłem osobiście więc dokładnie wiem co z czym, gdzie i za ile w tym temacie. Absolutnie nie ma się czego bać jeśli się ściąga 325, 328, 330 bo 335 jakieś tam wady mają ale to nie tylko wersje na ameryke. BMW z USA to są takie same auta produkowane w DE.

Opinie o BMW z USA psują ludzie, którzy takich nie mają lub handlarze, którze sciągają absolutne rozbitki więc takich proponuję nie słuchać w przyszłości.

pozdrawiam

Krzysiek


Sprzedam do E90 pre lift:

1. Pasek wielorowkowy do benzyniaków N52

2. Lampy komplet ori tył, używane w bdb stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jestem właścicielem E91 320i (150KM automat) od blisko 2 lat. W tym czasie wymieniłem jedną cewkę zapłonowa (wg serwisu nie miałem po prostu szczęścia bo nie jest to element specjalnie awaryjny - koszt nowej w ASO 150 zł) i kupiłem, ale jeszcze nie wymieniłem 1 rozpylacz spryskiwaczy ksenonów (też ok 150 zł). Po roku eksploatacji profilaktycznie wymieniłem olej w silniku - koszt w ASO ok. 400 zł. Moj przebieg ok 30tys. km. Średnie spalanie wg komputera to ok 11 l., ale to wynika ze specyfikacji jazd głównie po Warszawie i na krótkich odcinkach. 30% to trasa, ale wtedy trudno sie opanować i nie ma mowy o poprawianiu średniej spalania. Jak trochę sie postarałem można na trasie zejść w lato (klima) do ok. 7,5 litra. Kombi jest trochę cięższe od limuzyny, ale dynamika wg mnie jest wystarczająca. Jeździłem na próbę 330i i 350i i oczyyyyywiście jest co przycisnąć, ale wtedy i koszty są zupełnie inne. Dla mnie jest to super auto. Myslę, że nowszy silnik z bezpośrednim wtryskiem (170KM) jest bardziej dynamiczny. Jeśli chczesz takie auto to szukaj u niemieckch dilerów. na stronie www.bmw.de jest opcja samochody używne i tam znajdziesz ciekawe oferty aut z gwarancją pochodzenia i jakości. Ceny niestety troche wyższe niż u tureckich handlarzy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Hej,

 

Od dwoch miesiecy jestem szczesliwym ojcem, ale potrzbuje wieksze auto tj kombi.

Od paru tygodni szukam (szukalem) audi a6 avant lecz zwatpilem. Strasznie duzo negatywnych opini na temat silnikow diesla 2.0

Rodzaje, wersje silnikow takie jak BLB BRE dla smiertelnikow nie maja znaczenia jednak po glebszej lekturze okazaly sie strasznie awaryjne! Za BMW przemawia wieksza moc silnikow, audi to tylko 140 koni a ja musze miec 2.0 ze wzgledu na ubezpieczenie. Super sa uchwyty na napoje dokladnie to jest to czego mi brakowalo w Audi i choc zabrzmi to smiesznie ale to przekonalo mnie do BMW.

 

Drodzy forumowicze,

Prosil bym o pomoc przy wyborze motoru, pewnie i BMW ma taki silnik BLB...

 

Czekam na odpowiedz!

 

Pozdrawiam wszystkich szczesliwych posiadaczy tego super autka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Na początek - posta napisałeś w dziale dotyczącym "trójki" - pomiędzy A6 to przepaść jeśli chodzi o przestrzeń. Nie zmienia to faktu, że ja podczas ostatniej zmiany auta też wybierałem między A6 i 5-ką, a skończyłem na dwa lata młodszej 3-ce :-) i jestem zadowolony.

 

Z tego co piszesz to w rachubę wchodzi tylko jeden silnik w wersji 320d - to jaką będzie miał moc zależy od rocznika. W początkowym stadium miał 150KM, potem go podciągnęli do 163KM, a od 2007 roku jest wersja 177KM z odzyskiem energii z hamowania (jakbyś kupował nówkę to jest już wersja > 180KM w salonach).

 

Mocy na pewno Ci w tym dieslu nie zabraknie (skoro brałeś w ogóle pod uwagę 140KM) tym bardziej, że auto jest sporo lżejsze od A6, a ponadto BMW ma to do siebie, że lepiej "idzie" :-).

 

Zwróć tylko uwagę na gabaryty bo naprawdę jest przepaść pomiędzy A6 i trójką - szczególnie to widać w bagażniku i na tylnej kanapie. Nie zmienia to faktu, że mnie i mojej rodzinie gabaryty trójki bardzo odpowiadają - miejsca jest dosyć, a auto nie jest jeszcze takie kolumbryniaste żeby jak krążownikiem jeździć...

 

A! I bardzo ważna (przynajmniej dla mnie) informacja - silniki BMW mniej palą. Mi, przy jeździe w cyklu mieszanym, dwulitrowy (177KM) diesel bierze 6,5l, a w trasie pokazuje 5,2. Nie jeżdżę szybko, ale dynamicznie, a to znacząco podnosi zużycie paliwa... Jestem pewien, że moje wyniki nie są wcale jakieś oderwane od rzeczywistości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMW w silniku 2.0d raczej nie ma takich typowych przypadłości jak VAGowskie 2.0 TDI, To dobry silnik o bardzo fajnej kulturze pracy, dobrej w zupełności wystarczającej dynamice i ekonomiczny. Jesli szukasz czegoś ekonomicznego do przemieszczania sie to w zupełnosci Ci wystarczy.

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak między Bogiem a prawdą... To mało które auto Cię wyprzedzi :-). Trzeba wziąć poprawkę, że to forum jest specyficzne jeśli chodzi o osiągi aut użytkowników - z racji właśnie marki... Mimo, że 2.0d to jeden ze słabszych silników w gamie BMW to na rynku jest to silnik mocniejszy od tych, którymi szczyci się chociażby VW i dodaje im oznaczenia sportowe (RS)... :-). A my tu o przemieszczeniu się mówimy, no...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Od dwoch miesiecy jestem szczesliwym ojcem, ale potrzbuje wieksze auto tj kombi.

 

Pozdrawiam wszystkich szczesliwych posiadaczy tego super autka!

 

gratulacje :cool2: i dzieki za pozdrowienia :cool2: , z racji tego, ze tez to przerabialem "nie tak dawno" to kupilem E91(kombi) i powiem tak: pojemnosc litrowa w bagazniku a mozliwosc jego zaladunku to zupelnie inne swiaty :mrgreen: bagaznik w E91 jest beznadziejny jezeli chodzi o bagaze przynalezne "dzieciakowi"...oczywiscie w E90 (sedan) jest jescze gorzej ale ja juz "wyroslem" z wozkow, wanienek i innego koniecznego osprzetu....gdybym mial wtedy (czas niemowlaka) tylko E91 to nie wyjechalbym z Rodzinka nigdzie dalej niz na plac zabaw....oczywiscie to jest moje zdanie i moje bagaze, ktore nie chcialy wejsc...pozdr.

było:

E87, 120d, 2004, chip: 191KM/437Nm - 2004-2007, 30 miesięcy funu z jazdy :)

E91, 320d, 2007, chip: 193KM/406Nm - 2007-2010, 30 miesięcy czołgania się z "A" do "B" :(

E90 LCI, 330d, 2010, chip: 286KM/600Nm - 2010-2013, 42 miesiące przyjemności z skromności :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratulacje :cool2: i dzieki za pozdrowienia :cool2: , z racji tego, ze tez to przerabialem "nie tak dawno" to kupilem E91(kombi) i powiem tak: pojemnosc litrowa w bagazniku a mozliwosc jego zaladunku to zupelnie inne swiaty :mrgreen: bagaznik w E91 jest beznadziejny jezeli chodzi o bagaze przynalezne "dzieciakowi"...oczywiscie w E90 (sedan) jest jescze gorzej ale ja juz "wyroslem" z wozkow, wanienek i innego koniecznego osprzetu....gdybym mial wtedy (czas niemowlaka) tylko E91 to nie wyjechalbym z Rodzinka nigdzie dalej niz na plac zabaw....oczywiscie to jest moje zdanie i moje bagaze, ktore nie chcialy wejsc...pozdr.

Prawda jest taka, że jak się ma rodzinkę :-) to żaden bagażnik nie jest wystarczający. Jak jedziemy na wakacje to i tak zawsze zarzucam trumnę na plecy i i tak wszystko jest wypakowane po pachy i pęka w szwach. Bagażnik e91 ma dwie wady: boczki się wznoszą lekko ku górze, a nad nadkolami bagażnik jest bardzo istotnie zwężony - często przez to nie da się zapakować towaru szerszych gabarytów (ostatnio kolumny przewoziłem - do Leona wchodzą bez problemu - w beemce musiałem kłaść jedną na drugą i amortyzować szmatami po bokach - porażka)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to nie ciężarówki :duh: :mrgreen:

 

W miarę jedzenia apetyt rośnie... Jak jadę z rodziną na wakacje to mi bagażnik nawet w Range Roverze nie wystarcza, jesteśmy zapakowani do samej góry a tam kufer jest naprawdę spory :)

A jak się raz uparłem to nad Polskie morze zapakowaliśmy się w E46 Coupe które kiedyś miałem :) co prawda bez wuzków, wanienek itp. hehe

Także dla chcącego nic trudnego :lol:

 

Tak wogóle to co wy Panowie wogóle bierzecie na wakacje ? BMW macie, kluczyki macie ( czyli radość z jazdy :roll: ) nierozumiem czego wam więcej do szczęścia potrzeba :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: hehe

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
gratulacje :cool2: i dzieki za pozdrowienia :cool2: , z racji tego, ze tez to przerabialem "nie tak dawno" to kupilem E91(kombi) i powiem tak: pojemnosc litrowa w bagazniku a mozliwosc jego zaladunku to zupelnie inne swiaty :mrgreen: bagaznik w E91 jest beznadziejny jezeli chodzi o bagaze przynalezne "dzieciakowi"...oczywiscie w E90 (sedan) jest jescze gorzej ale ja juz "wyroslem" z wozkow, wanienek i innego koniecznego osprzetu....gdybym mial wtedy (czas niemowlaka) tylko E91 to nie wyjechalbym z Rodzinka nigdzie dalej niz na plac zabaw....oczywiscie to jest moje zdanie i moje bagaze, ktore nie chcialy wejsc...pozdr.

Prawda jest taka, że jak się ma rodzinkę :-) to żaden bagażnik nie jest wystarczający. Jak jedziemy na wakacje to i tak zawsze zarzucam trumnę na plecy i i tak wszystko jest wypakowane po pachy i pęka w szwach. Bagażnik e91 ma dwie wady: boczki się wznoszą lekko ku górze, a nad nadkolami bagażnik jest bardzo istotnie zwężony - często przez to nie da się zapakować towaru szerszych gabarytów (ostatnio kolumny przewoziłem - do Leona wchodzą bez problemu - w beemce musiałem kłaść jedną na drugą i amortyzować szmatami po bokach - porażka)...

Dlatego mam sedana - do większych bagażowo wypraw mam Voyagera :D - tu nie ma problemu z jakimkolwiek pakowaniem :mrgreen:

Pozdrawiam,



Trzastek

BMW Klub Polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No... nie każdy jednak może sobie pozwolić na utrzymywanie "ciężarówki" do wypraw rodzinnych :-). Zresztą - prawda jest taka, że jak się człowiek uprze to i w maluchu wózek przewiezie więc oby słońce świeciło :-)...

Bo to nie ciężarówki :duh: :mrgreen:

Pewnie, że nie ciężarówki, ale niby kombiak, prawda? :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Na początek - posta napisałeś w dziale dotyczącym "trójki" - pomiędzy A6 to przepaść jeśli chodzi o przestrzeń. Nie zmienia to faktu, że ja podczas ostatniej zmiany auta też wybierałem między A6 i 5-ką, a skończyłem na dwa lata młodszej 3-ce :-) i jestem zadowolony.

 

Z tego co piszesz to w rachubę wchodzi tylko jeden silnik w wersji 320d - to jaką będzie miał moc zależy od rocznika. W początkowym stadium miał 150KM, potem go podciągnęli do 163KM, a od 2007 roku jest wersja 177KM z odzyskiem energii z hamowania (jakbyś kupował nówkę to jest już wersja > 180KM w salonach).

 

Mocy na pewno Ci w tym dieslu nie zabraknie (skoro brałeś w ogóle pod uwagę 140KM) tym bardziej, że auto jest sporo lżejsze od A6, a ponadto BMW ma to do siebie, że lepiej "idzie" :-).

 

Zwróć tylko uwagę na gabaryty bo naprawdę jest przepaść pomiędzy A6 i trójką - szczególnie to widać w bagażniku i na tylnej kanapie. Nie zmienia to faktu, że mnie i mojej rodzinie gabaryty trójki bardzo odpowiadają - miejsca jest dosyć, a auto nie jest jeszcze takie kolumbryniaste żeby jak krążownikiem jeździć...

 

A! I bardzo ważna (przynajmniej dla mnie) informacja - silniki BMW mniej palą. Mi, przy jeździe w cyklu mieszanym, dwulitrowy (177KM) diesel bierze 6,5l, a w trasie pokazuje 5,2. Nie jeżdżę szybko, ale dynamicznie, a to znacząco podnosi zużycie paliwa... Jestem pewien, że moje wyniki nie są wcale jakieś oderwane od rzeczywistości.

 

Panowie,

 

Czy na prawde jest az taka tragedia z miejscem ?

Mam jedno dziecko ale sam ponad 190cm i 115 kilo ; ) i sie wacham teraz ?

Spalanie, przyspieszenie wielki plus to w ogole nie podlega dyskusji!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na prawde jest az taka tragedia z miejscem ?

Mam jedno dziecko ale sam ponad 190cm i 115 kilo ; ) i sie wacham teraz ?

Spalanie, przyspieszenie wielki plus to w ogole nie podlega dyskusji!!

wszystko zalezy z czego sie przesiadles :mrgreen: jak kupowalem E91 (kombi) to myslalem, ze to bedzie KOMBI (ilosc litrow OK :cool2: ), a wyszlo, ze nic sie nie miescilo, ksztalt bagaznika jest taki, ze albo wejdzie gondola albo spod z kolami, a jak wlozyc waniennke :mrgreen: :mrgreen: jak bedziesz mial wozic wode lub 10000000000 par skarpetek to polecam, jak to ma byc KOMBI dla malego dziecka to szczerze odradzam....pozdr.

było:

E87, 120d, 2004, chip: 191KM/437Nm - 2004-2007, 30 miesięcy funu z jazdy :)

E91, 320d, 2007, chip: 193KM/406Nm - 2007-2010, 30 miesięcy czołgania się z "A" do "B" :(

E90 LCI, 330d, 2010, chip: 286KM/600Nm - 2010-2013, 42 miesiące przyjemności z skromności :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Od dwoch miesiecy jestem szczesliwym ojcem, ale potrzbuje wieksze auto tj kombi.

 

Pozdrawiam wszystkich szczesliwych posiadaczy tego super autka!

 

gratulacje :cool2: i dzieki za pozdrowienia :cool2: , z racji tego, ze tez to przerabialem "nie tak dawno" to kupilem E91(kombi) i powiem tak: pojemnosc litrowa w bagazniku a mozliwosc jego zaladunku to zupelnie inne swiaty :mrgreen: bagaznik w E91 jest beznadziejny jezeli chodzi o bagaze przynalezne "dzieciakowi"...oczywiscie w E90 (sedan) jest jescze gorzej ale ja juz "wyroslem" z wozkow, wanienek i innego koniecznego osprzetu....gdybym mial wtedy (czas niemowlaka) tylko E91 to nie wyjechalbym z Rodzinka nigdzie dalej niz na plac zabaw....oczywiscie to jest moje zdanie i moje bagaze, ktore nie chcialy wejsc...pozdr.

 

Oj,

Oczywiscie chodzi mi o e91 no wlasnie obawiam sie tego wozka i gondolki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trójka ma miejsca jak typowy sedanek średni.Spokojnie zapakujesz się na wakacje w 3 osoby.Oczywiście jak się uprzesz tak jak ja to zrobiłem w zimie to pojedziesz i w 4 osoby z trumną i dopakowany jak osiołek,ale generalnie to uważam,że z miejscem nie jest źle.Z tyłu dla dzieciaków spokojnie,dorosła osoba też ma wygodnie dosyć,a przód jest super.Kufer jest przyzwoity,ale jeżeli masz zamiar wozić dużo klamotów i często,to kup wersje kombi i po sprawie.

Co do silników to ja miałem 2.0d z 2006 roku,który legitymował się 163KM:).Jak dla mnie świetny silniczek to jest,bo bardzo kulturalnie pracuje,pobiera mało ropki,jest elastyczny i potrafi pogonić spod świateł jak trzeba.No i fakt,że silniki VAG należą do awaryjnych,szczególnie na pompowtryskiwaczach.BMW takich problemów nie ma,silniki diesla bawarek są bardzo chwalone za bezawaryjność,kulture i osiągi i tu na pewno Audi ustępuje bez dwóch zdań.Ja swoim miałem zrobione jak sprzedawałem 163000km i chodził jak brzytwa.

Gratulacje bombla:)

Kubica GO!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A! I bardzo ważna (przynajmniej dla mnie) informacja - silniki BMW mniej palą. Mi, przy jeździe w cyklu mieszanym, dwulitrowy (177KM) diesel bierze 6,5l, a w trasie pokazuje 5,2. Nie jeżdżę szybko, ale dynamicznie, a to znacząco podnosi zużycie paliwa... Jestem pewien, że moje wyniki nie są wcale jakieś oderwane od rzeczywistości.

 

 

Ile ty na tej trasie jedziesz ?? 90km/H :?: :?: :shock: :shock: :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.