Skocz do zawartości

Jaki silnik do e90?


suchatowka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Siemka wszystkim. Po ponad 1.5 roku poszukiwań wymarzonego e91 w końcu pojawił się egzemplarz. Jest to moja wymarzona konfiguracja: kombi, lift, rwd, manual z N53B30. Jedyne do czego mógłbym mieć zastrzeżenia to raczej uboga wersja wyposażenia, ale o ile podany przebieg jest prawdziwy (niecałe 130k) to jestem w stanie to zaakceptować, jako że mam nadzieję że stan techniczny nieco mi to to wyposażenie zrekompensuje. Ogłoszenie z mobile.de

https://m.mobile.de/auto-inserat/bmw-330i-touring-wertheim/325153460.html?searchId=f1c81178-9086-eec5-5a54-cdf8c5e23dd7&type=eyecatcherAd

Co myślicie? VIN mam nadzieję że nadejdzie niebawem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na fotele to przebieg wydaje się prawdziwy , moje przy 100 tys dokładnie na tyle zużyte były. Jeśli tylko jest bezwypadkowy, to fajne auto ,bo z reguły jak napisane, że unfallfrei , to tak jest . Fotele bym zmienił na sportowe jedynie . No i musisz byc swiadomy tego co Cie czeka z tym silnikiem. I kosztów tego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Pojazd ma jakąś szkodę.

Wersja bieda straszna. E91 można było doposażyć na dwie strony A4.

Mieszkasz w Niemczech? Auto na już bez transportu wyjdzie minimum 65 tys. zł. Pakiet startowy i się robi 70 - 75 tys. zł za e91 w manualu, bez navi i ksenonu.

To auto nie ma nic z opcji, praktycznie wszystko standard przy wersji 330i. Po miesiącu zachwyt nad silnikiem minie, bo nie ma wyposażenia kompletnie.

Nawet dywaniki OE musisz doliczyć za 600 zł, bo ma śmierdzące gumy. Paranoja. Zwykła kierownica, zwykłe fotele :mad2:

To twoja wymarzona konfiguracja za 70k zł? W PL za połowę to puścisz nie więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety, jak pisałem - wyposażenie bieda. Aczkolwiek manual to dla mnie jedyna opcja, na automaty nie patrzę. Navi też nie potrzebuję, przydałby się za to komputer pokładowy z bluetooth. Zgadzam się co do kwestii wizualnych - tutaj bieda i chciałoby się więcej.

Pytanie co to za szkoda... W ogłoszeniu nic nie wspomniano.

Ogólnie to wiadomo, że chciałoby się więcej, ale w tej konfiguracji jeżeli już cokolwiek się trafi to jest okazja. Przez 1.5 roku pojawił się jeszcze tylko jeden - w fajnej wersji wyposażenia - poszedł w 2 dni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie po latach jazdy tym modelem moge powiedzieć , że bez tego ekranu navi mozna zyć ( navi w telefonie mozna sobie uzywać z powodzeniem ). Bez ksenonów też da się . Ale bez automatu to auto bez sensu jest, teraz jak mi silnik wymieniają , od 3 tygodni jezdze e46 z manualem i NIGDY w życiu auta z manualem. Także tym bardziej jesli kupujesz auto z mocnym motorem , szukaj automatu, zupełnie inne auto się robi. Jak kupowałem swój to tez miał takie płaskie fotele i taka kierownicę...zmieniłem szybko na przody sportowe i kierownicę M, koszt 2500 , wrażenia bezcenne. No i szyberdach , teraz juz bez tego bym nie mógł mieć auta . Także za te pieniądze poszukaj doposażonego lepiej egzemplarza , nawet z troszkę wiekszym przebiegiem skoro i tak masz zaplanowany taki zapas kasy na wymiany (w tym motorze są one nieuchronne czy ma 130 tys czy 200 tys przejechane ) . I jeszcze taka rzecz której ten egzemplarz nie ma , a baaardzo ułatwia on zycie..wysuwane dwa uchwyty na napoje po stronie pasażera. Ale to ma akurat wieszkosc na rynku . Lepsze audio mozna sobie relatywnie niedrogo dołozyc potem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Penny 1 właśnie jeżeli chodzi o kwestie zewnętrzne - tutaj się nie martwilem. Nowe zderzaki, ew splittery, felgi i byłoby spoko. Gorzej właśnie z wnętrzem...


Ponta, jak teraz na to patrzę to zaczynam też tak myśleć. Cena tego samochodu jest imo adekwatna do stanu technicznego i wyposażenia które posiada, ale jak już kupowac wymarzony samochod to lepiej ten idealny. Obym tylko nie musiał na niego czekać kolejne 1.5 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na mysli bardziej to , że jesli sie znajdzie egzemplarz z nieduzym przebiegiem i bezwypadkowy to jest to znacznie cenniejsze niż doposazony na full, a malowany i z przelotem 280 tys. Oczywiscie , ze nie moze byc tak , ze sie kupuje za ponad 60 tys auto wyposazone jak 318d bez dodatków. Bardziej chodzi mi o rzeczy, które mozna poswięcic ( ksenony czy navi ) na rzecz bezwypadkowosci czy pierwszego wlasciciela czy np auta od dealera bmw , ktory daje gwarancję na rok ( ja takiego własnie kupiłem i to jest dobra rzecz ) .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Penny 1 właśnie jeżeli chodzi o kwestie zewnętrzne - tutaj się nie martwilem. Nowe zderzaki, ew splittery, felgi i byłoby spoko. Gorzej właśnie z wnętrzem...


Ponta, jak teraz na to patrzę to zaczynam też tak myśleć. Cena tego samochodu jest imo adekwatna do stanu technicznego i wyposażenia które posiada, ale jak już kupowac wymarzony samochod to lepiej ten idealny. Obym tylko nie musiał na niego czekać kolejne 1.5 roku.

70k za stare bieda e91 w dodatku w totalnie beznadziejnym manualu... Czy ja dobrze to czytam, chyba tak :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Półtora roku szukania i to wymarzone auto, to 12 letnie E91 w ultra-biedzie? Serio?

Bez urazy, bo koledzy są chyba ciut za delikatni, ale czy ty upadłeś na głowę? Poza silnikiem, to auto nie ma absolutnie nic. 60-kilka tysięcy za niemal totalnego golasa (aż dziw że nie ma manualnej klimy i dziwne że pośród tej pustyni wyposażenia są podgrzewane fotele, chociaż to te okropne), w dodatku w manualu... borze tucholski... Jeszcze patrze na to ogłoszenie - trzy zdjęcia bagażnika i ani jednego porządnego zdjęcia kokpitu, no nie mogę z tego auta marzeń :duh: To nie ma być auto do latania bokiem po torze, żeby kupować je w pakiecie wyposażenia "polskie lata '90". Apeluję o jakiś rozsądek :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Za 80 tys to ci f10 535 opyle :mrgreen: :mrgreen:

Sprzedający ma niezłą fazę no ale widać ze zawsze znajdzie sie jakis jeleń co uzna ze to deal roku.

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plusem tej oferty jest tylko silnik N53 B30 mam taki w mojej e90 na blacie 418tyś na oryginalnym rozrządzie średnie spalanie 7 litrów reakcja na gaz bezcenne. Mam m-pak. takiego golasa bym nie brał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plusem tej oferty jest tylko silnik N53 B30 mam taki w mojej e90 na blacie 418tyś na oryginalnym rozrządzie średnie spalanie 7 litrów reakcja na gaz bezcenne. Mam m-pak. takiego golasa bym nie brał.

 

Wszystko ok , ale ze spalaniem 7 L to Cię mocno poniosło. 7 l to pali 2.0 diesel może , a nie 3.0 benzyna .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc z tymi 70k to jest trochę błędne koło. Cena auta to około 50k. Dodatkowe koszty wynikają praktycznie tylko z faktu że auto będzie z Niemiec. Na chłopski rozum lepiej było by więc kupić je w PL i zapłacić 20k mniej. Z doświadczenia jednak wiem że taki w PL się nie pojawi więc nie ma co nad tym gdybac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś potrafi wróżyć z VINa?

WBAVR71040K023267


Mocno niepokojący fakt, że auto w 12.2018 roku miało 165 tyś km.. Mija 2.5 roku i na aukcji widzę 166tyś km. Zarejestrowany w Polsce 08.2020 i tam też podczas przeglądu widniało 166 tyś. Co myślić o takim aucie? Wizualnie wygląda jak żyleta (za zdjęć).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,


Widzę że wątek dotyczy zakupu E90 itd.

Mam pytanie do wyjadaczy, żonie spodobał się taki "passat" https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-320d-184km-xdrive-4x4-lift-k-serwisowa-bixenon-navi-skora-stan-bdb-ID6DEiLX.html .

Nie mam żadnego pojęcia o marce BMW więc stąd moje pytanie, czy warto, jak z rozrządem który jest piekielnie drogi i chyba kiepski?

Na co zwrócić uwagę?

Wiem że przebieg jest autentyczny, że miał lekką kolizję z przodu i że był na akcji serwisowej na wymianie wężyka od klimy chyba.


Dziękuję za każdą cenną poradę.

Pozdrawiam

PP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.