Skocz do zawartości

Jaki silnik do e90?


suchatowka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dobry wieczór.


Jestem na etapie kupna E92, oglądany był przez pana z bimmercheck. Mechanicznie bez zastrzeżeń, blacharsko do poprawek.. Ale to mnie bardzo nie martwi, bądź nie martwiło.. Właśnie dostałem historie pojazdu i przy przebiegu 175k w Niemczech, w 2015 roku odnotowano szkodę na 20000-30000 EUR, kwota dość potężna jak dla mnie. Jakieś pomysły co to mogło być?

Nie ma to jak kupować auto za 35tys, które miało 4 lata temu szkodę na jakieś 100tys i się jeszcze na forum pytać. Jak masz zdjęcia z wypadku to pokaż, pośmiejemy się. Jak gustujesz w takich ulepach to wszystko jedno co kupisz, więc żadne opinie nie są potrzebne.

***** ***
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Chyba jednak kupiony, ponieważ ogłoszenie nieaktualne :roll:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wczoraj wrzucałem link to ogłoszenie już było nieaktualne :)


Zdjęć z przed wypadku niestety nie ma, robiony był cały tylni lewy błotnik, dodatkowo lampa, maska jest oryginalna wiec jakiś dzwon odpada na co mógłby wskazywać niedopasowany zderzak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć,

moja dziewczyna rozgląda się za e90 LCI. Auto w 90% będzie użytkowane w mieście na krótkich odcinkach. W grę wchodzi tylko czysta benzyna i najlepiej jak najmniejszy silnik :roll: W związku z tym pytanie jak to wygląda z tym nieszczęsnym bezpośrednim wtryskiem? Czy w ogóle jest sens brać pod uwagę te silniki, bo jeśli dobrze się orientuję, to pośredni wtrysk zaczyna się dopiero w 2,5 R6 jesli chodzi o LCI?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wpiszże sobie w google "BMW e90 silniki", wyskoczy Ci strona z wikipedii z piękną tabelką z wszystkimi silnikami wraz z informacją czy to wtrysk EFI (pośredni) czy bezpośredni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jest różnica w dźwięku w radiu buissnes a professional?

I również czy nagłośnienie jest lepsze z idrive?

 

Tak jest różnica. Business nie da się słuchać. Professional da się słuchać ale z dobrym dźwiękiem ma to niewiele wspólnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

moja dziewczyna rozgląda się za e90 LCI. Auto w 90% będzie użytkowane w mieście na krótkich odcinkach. W grę wchodzi tylko czysta benzyna i najlepiej jak najmniejszy silnik :roll: W związku z tym pytanie jak to wygląda z tym nieszczęsnym bezpośrednim wtryskiem? Czy w ogóle jest sens brać pod uwagę te silniki, bo jeśli dobrze się orientuję, to pośredni wtrysk zaczyna się dopiero w 2,5 R6 jesli chodzi o LCI?

Z czegoś trzeba będzie zrezygnować: albo LCI albo mały dobry silnik benzynowy

***** ***
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpiszże sobie w google "BMW e90 silniki", wyskoczy Ci strona z wikipedii z piękną tabelką z wszystkimi silnikami wraz z informacją czy to wtrysk EFI (pośredni) czy bezpośredni.

 

Tabelkę z silnikami widziałem, ale nauczyłem się nie do końca ufać wikipedii :nienie: tak czy inaczej o to czy występuję wtrysk bezpośredni czy nie, chciałem się tylko upewnić bo trudno uwierzyć, że prawie wszystko jest na bezpośrednim i nawet jeden mały silnik w wersji poliftowej nie ma na wtrysku EFI (wersji 150KM nie liczę, bo praktycznie nie ma ogłoszeń). Przepraszam za niezbyt zrozumiałą wypowiedź :mad2:


Głownie chodzi mi o to czy jest w ogóle sens brać pod uwagę ten bezpośredni wtrysk, jeżeli auto ma być w taki sposób użytkowane, czy kompletnie odrzucić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E90 do miasta, która nie będzie sprawiała problemów spowodowanych jazdą na krótkich dystansach, na często niedogrzanym silniku, to 318i 320i N46.

Mam do czynienia z jednym i drugim, obydwa od paru lat 90% czasu spędzają w mieście (praca, zakupy, szkoła, przedszkole, jazda na niedogrzanym silniku) i zero problemów.

Wszystko co ma już swoje lata i przebieg, bezpośredni wtrysk, dpf, nox, będzie sprawiało problemy a ja np. nie chciałbym być niewolnikiem auta, które wymusza na mnie robienie tras w celu wypalania filtrów dpf, oczyszczenia nox itp.

Są tacy co się na to godzą, ale ja wychodzę z założenia, że auto ma służyć mnie a nie ja jemu :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przymierzam się do zakupu pierwszego BMW w karierze i nie ukrywam, że jestem laikiem w tej marce. Konkretnie myślę o E93; tak, cabrio. Interesowałby mnie silnik benzynowy i teraz pytanie który będzie dobry i w miare bezawaryjny, na dojazdy do miasta i pojedyncze wyjazdy. Na co zwracać uwagę przy zakupie tego modelu. Chciałbym wydać max 35 koła. Jeśli jest tu ktoś kto zna ten model, byłbym wdzięczny za wszelkie wskazówki.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Masz zbyt mały budżet na to auto. Zobacz na otomoto, wybrałem tylko opcję bezwypadkowy i jest jedno auto w twoich pieniądzach.

W Niemczech to w ogóle rozmowy od 9 tys. EUR się zaczynają za sztrucle.

Witam, mam pytanie dot. automatycznej skrzyni biegów w e90.

Jak zachowuje się ona podczas manualnego trybu gdy chcemy np skorzystać z tylnego napędu i poślizgac sie na śniegu? Jest z tym problem czy wygląda to podobnie jak w manualnej skrzyni?

W steptronicu masz na jedynce i jeżeli sam nie zmienisz, to dalej jest 1 bieg, nic trudnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zapytanie kupuje w najblizszym czasie 330d xdrive z 2007 roku i ktos mi mowil ze przy wymianie rozrzadu w niektorych 3.0 d trzeba rowniez wymienic wal poniewaz kolo zebe jest na nim zrobione wklejona i podobno przy wymianie trzeba caly wal wymieniac i moje pytanie polega na tym w jakim to silniku jest ? czy w tym ktory Ja szukam m57/t2 czy w jakims innym to wystepuje i z jakiego roku?? szukalem na forach ale nw dokladnie co wpisac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fe3r wymienisz silnik i skrzynie w najgorszym razie (10k) i tyle. Wyposażenie słabe, podstawowy silnik diesla to ile ma kosztować... To nie 330i czy 3,0d...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Blade1984 a orientujesz sie ktory silnik ma to mocowane na stale? Ja rozgladam sie za 330 d i 330i e92 ale chodzi o to bym na przyslosc wiedzial i czy zaden z tych2 nie ma tego mankamentu


320d nie chce bo za duzo zlego o tym slyszalem a moj budzet pozwala na spokojnie kupic 330d lub 330i wiec czemu nie ;d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.